"Скасують — приймемо нове": Терехов обіцяє і далі судитися через проспект Жукова

"Скасують — приймемо нове": Терехов обіцяє і далі судитися через проспект Жукова

"Скасують — приймемо нове": Терехов обіцяє і далі судитися через проспект Жукова
. KishkiNa/YouTube

Секретар Харківської міської ради Ігор Терехов обіцяє, що міська влада повертатиме проспект Жукова щоразу, як перейменування скасовуватиме суд.

Про це він сказав в інтерв'ю YouTube-каналу KishkiNa, яке вийшло 25 жовтня. Увічнення Жукова у Харкові Терехов назвав своєю "життєвою позицією", а проспект — символом Харкова.

"Я як відстоював, так і відстоюватиму маршала Жукова. І те, що стоятиме пам'ятник маршалу Жукову, так він стоятиме, кому б цього не хотілося. І скільки б не скасовував суд рішень [про перейменування проспекту Григоренка], як скасує, тоді поговоримо, тому що є юридичні нюанси. Скасують — приймемо нове", — сказав Терехов.

Спір щодо перейменування проспекту Харкові тягнеться не один рік, нагадали Терехову.

"І буде тягнутися, поки не буде поставлена крапка, що незаконне, на мій погляд, перейменування цього проспекту", — відповів секретар міськради.

"Я б зараз навіть пішов від юридичної площини проспекту цього питання, а перейшов взагалі у площину сприйняття людей. Сьогодні у Харкові проспект Маршала Жукова сприймається людьми, тому що 90% вважає, як і я, що Маршал Жуков був тією людиною, завдяки якому була виграна війна", — сказав Терехов.

На питання, на якій підставі він робить такі висновки, в. о. мера відповів: "Я міряв, я в тому числі спілкуюся з людьми".

Читайте також: Шість років декомунізації в Україні. Чи завершений процес і що буде далі

На уточнення, чи не вважає Терехов, що це питання розколює суспільство, секретар міськради відповів: "Та ні. Якби ми тут перейменували Сумську у проспект Шухевича, як хотіли, то це б розкололо суспільство. А коли у нас є проспект Маршала Жукова, це навпаки консолідує суспільство".

Він також виступає проти "нав'язування" української мови. Чому веде сесії та наради російською всупереч закону "Про державну службу", Терехов відповів: "Коли як, до речі".

— Петро Григоренко — герой війни, поважна людина, перший головний радянський дисидент, відома особа, це не Шухевич, це Григоренко!... Ви розумієте, що в ЛДНР, на території Луганської, Донецької областей, окупованого Криму, проросійські наративи переважали. І, на жаль, російська агресія була заснована на цих наративах...

"Маршал Жуков для міста Харкова — це не елемент гібридної війни, не асоціація з Росією, ні в якому разі. Це історія. Історія перемоги — і все", — відповів секретар міськради.

Читайте також: У Харкові на Алеї слави поховані понад 80 загиблих захисників України

Він заперечує, що дотримується такої позиції для загравання з виборцями як кандидат у мери.

— Якщо ви так любите маршала Жукова, ви прекрасно знаєте, що він робив у 1941 році, скільки втрат на його рахунку, що було під час операції 1942 року... У мене складається враження, що ви просто заграєте таким чином з тією частиною аудиторії, яка любила Кернеса, і для того, щоб підтягти її до себе на вибори, розділяєте таку риторику.

"Ні, ви знаєте, справа не у виборах. Вибори ж пройдуть, а проспект Маршала Жукова залишиться", — сказав Терехов.

Що відомо

  • Існування топонімів, присвячених Жукову, суперечить законодавству, неодноразово пояснювали в Українському інституті національної пам'яті. З цього приводу Інститут звертався до СБУ, вбачаючи ст. 436 Кримінального кодексу, яка встановлює відповідальність за дії, пов’язані з публічним використанням символіки тоталітарних режимів.
  • За позовом низки політичних сил до Харківської міської ради 10 червня окружний адмінсуд вчергове визнав незаконним рішення міськради про перейменування проспекту Григоренка на Жукова. Після розгляду в апеляції 28 вересня рішення набрало сили.
  • У справі проспекту Жукова, в якій у першій інстанції Харківська міськрада виграла у Харківської облдержадміністрації, триває апеляційний розгляд.
  • На 31 жовтня у Харкові призначені позачергові вибори мера. Виборча кампанія з позачергових виборів мера Харкова стартувала 11 вересня. На посаду мера претендують 10 кандидатів: що про них відомо.
Читайте також: "Проспект Григоренка став інструментом політичних маніпуляцій": як питання Жукова розглядали на сесії міськради
На початок