Інститут національної пам’яті хоче притягнути до кримінальної відповідальності всіх причетних до повторного перейменування проспекту Григоренка на Жукова
“Наразі готується заява до Служби безпеки та Національної поліції. Сподіваюся на те, що у нас є верховенство права і закон має працювати. Далі — справа за компетентними органами”, —повідомила очільниця Північно-Східного відділу Інституту національної пам'яті Марія Тахтаулова
Список посадовців, які готували проєкт рішення і депутатів, що голосували за перейменування, опублікували на сайті УІНП — це 62 людини.
“Проголосоване рішення не має нічого спільного із належним вшануванням пам’яті про Другу світову війну. Адже замість поваги до учасників війни, харківські можновладці займаються спекуляціями та протиставленням двох ветеранів війни – Петра Григоренка, генерал-майора Червоної армії, який водночас є всесвітньо відомим правозахисником, та маршала Червоної армії Георгія Жукова”, — сказано у повідомленні на офіційному сайті інституту.
За даними УІНП, для заміни табличок на вулицях знадобиться понад 100 000 гривень.
Цю цифру підтвердив Суспільному відповідальний секретар міської комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища Олексій Хорошковатий. За його словами, ця сума закладена у поточні витрати — утримання номерних знаків.
Читайте також:
- Як голосували депутати за повернення проспекту Жукова.
- Харківську міськраду пікетують противники повернення просп. Жукова
Автор: Юлія Давидова