"У мене батько воював": Терехов вступився за Жукова на сесії міськради

"У мене батько воював": Терехов вступився за Жукова на сесії міськради

"У мене батько воював": Терехов вступився за Жукова на сесії міськради
TriolanLive/YouTube

Секретар Харківської міської ради Ігор Терехов категорично проти демонтажу пам'ятника радянському маршалу Георгію Жукову та вважає законним існування проспекту його імені у Харкові.

Проти увічнення Жукова у Харкові на позачерговій сесії міськради 30 червня виступив депутат міськради від "Європейської солідарності" Юрій Корсунов. Як повідомляє кореспондент Суспільного, він взяв слово наприкінці сесії.

"Проспект ім. Петра Григоренка став заручником політичних інтересів місцевої влади та інструментом політичних маніпуляцій", — сказав Корсунов.

Читайте також: На противагу Добкіну й Терехову: у Харкові тривають перемовини щодо єдиного кандидата в мери

Секретар міськради Ігор Терехов послався на рішення Харківського окружного адмінсуду та "підтримку харків'ян".

"Ми виграли суд, в якому визнали, що у той час голова Харківської ОДА Ігор Львович Райнін видав незаконне розпорядження про перейменування... Друге: стоїть у місті Харкові пам'ятник маршалу Жукову і стоятиме увесь час. Буде стояти, тому що це маршал, який виграв війну. Війну! І не треба його приплітати до комуністичної діяльності", — сказав Терехов, підвищуючи голос.

"Ми звикли до цього. Це наш святий борг! У мене батько воював, як я можу перейменувати когось, проспект Маршала Жукова?... Хочете, вводьте кримінальну відповідальність, нехай нас судять, але проспект Маршала Жукова і пам'ятник маршалу Жукову у Харкові будуть. Крапка!" — заявив Терехов.

Увічнення комуністичних діячів суперечить закону, неодноразово заявляли в Українському інституті нацпам'яті.

Читайте також

Проспект Жукова чи Григоренка: як харківській суд скасував рішення п'ятирічної давнини

На початок