Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування у справі про авіатрощу літака Ан-26 під Чугуєвом. За час розслідування відомство провело понад 150 експертиз.
Розслідування у справі завершили 5 травня, повідомила речниця ДБР Ольга Чиканова.
"Наразі всім підозрюваним, їх захисникам та потерпілим (родичам загиблих) повідомлено про завершення досудового розслідування та надано безперешкодний доступ до матеріалів провадження", — повідомила Чиканова.
Суспільне Харків
У справі — близько 70 томів. Серед даних, що досліджувалися: льотні книжки, зошити офіцерів, формуляри, медкнижки, документація з ремонту літака тощо.
dbr.gov.ua
dbr.gov.ua
ДБР зазначає, що спрямує обвинувальний акт до суду.
Що відомо
- В авіакатастрофі військового Ан-26 25 вересня загинули 26 людей: 19 курсантів та 7 офіцерів, члени екіпажу. Вижив курсант В'ячеслав Золочевський.
- За фактом катастрофи відкрили кримінальне провадження за фактом порушення правил польотів та підготовки до них, що спричинило катастрофу та тяжкі наслідки (ст. 416 КК України).
- 4 грудня в Офісі Генпрокурора повідомили, що розслідування авіакатастрофи на Харківщині перебуває на завершальній стадії.
- 18 грудня Державне бюро розслідувань України оголосило підозри трьом посадовцям, які можуть бути причетні до авіакатастрофи Ан-26 під Чугуєвом. Це командувач Повітряних Сил Збройних Сил України; колишній командир військової частини А4104, колишній керівник управління польотами на аеродромі "Чугуїв".
- 30 квітня слідчі Державного бюро розслідувань вручили підозру заступнику командира військової частини А4104, заступнику командира з льотної підготовки та депутату обласної ради Олександру Турінському, який на час катастрофи виконував обов’язки начальника Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. Їх підозрюють у порушенні правил підготовки та проведенні польотів та недбалому ставленні до військової служби.
- Олександр Турінський оскаржує звільнення з посади начальника ХНУПС.