Скоїв смертельну ДТП. Калуський суд зобов'язав депутата Барнича здати закордонний паспорт та не виїжджати за межі села

Скоїв смертельну ДТП. Калуський суд зобов'язав депутата Барнича здати закордонний паспорт та не виїжджати за межі села

На Івано-Франківщині Калуський міськрайонний суд під час засідання 7 травня зобов'язав депутата Калуської міської ради Тараса Барнича здати на зберігання свій закордонний паспорт та не виїжджати за межі села Сівка-Калуська. Його підозрюють у тому, що 26 жовтня 2023 року він напідпитку збив на смерть автомобілем велосипедиста.

Про це повідомила кореспондентка Суспільного із зали суду.

Суддя Любомир Юрчак сказав, що потерпіла Леся Баран подала позовну заяву про відшкодування моральної шкоди. Вона просить стягнути з Тараса Барнича 500 тисяч гривень.

Суддя
Суддя Любомир Юрчак. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Прокурор Андрій Петрів, який долучився до справи 24 квітня 2024 року, подав клопотання про те, щоб на два місяці зобов'язати Тараса Барнича не покидати межі Івано-Франківської області без дозволу суду та прокурора, а також повідомляти про зміну місця проживання чи роботи, утримуватися від спілкування зі свідками провадження, здати закордонний паспорт та паспорт громадянина України, а також за першою вимогою прибувати до суду.

Суд, прокурори
Судове засідання у справі депутата Тараса Барнича, 7 травня 2024 року. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Прокурор нагадав, що суд обрав Тарасу Барничу запобіжний захід — тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі приблизно 215 тисяч гривень. Підозрюваний її вніс 23 грудня 2023 року. 27 квітня 2024 термін обов'язків, які повинен був виконувати Тарас Барнич в межах запобіжного заходу, закінчився.

"Щоб не затягувати розгляд провадження, я вважаю, що є необхідність покласти обов'язки на обвинуваченого, оскільки є ризики, передбачені ст. 177 Кримінального кодексу України. Зокрема Барнич, усвідомлюючи неминучість покарання і розуміючи, що за цією статтею позбавлення волі реальне, може ухилятися. Зважаючи на те, що він є жителем Калуського району і депутатом Калуської міської ради, може впливати на свідків", — говорить прокурор Андрій Петрів.

Депутат Калуської міськради Тарас Барнич
Обвинувачений депутат Калуської міської ради Тарас Барнич, 7 травня 2024 року. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Адвокат Тараса Барнича Олег Іванів сказав, що не розуміє позицію сторони обвинувачення і вважає клопотання безпідставним. За його словами, попри те, що 27 квітня закінчився термін дії обов'язків, покладених на депутата, підозрюваний не переховувався і з'явився на судове засідання.

Адвокат Олег Іванів
Адвокат підозрюваного Олег Іванів, 7 травня 2024 року. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Суд задовольнив клопотання прокурора Петріва, а також вирішив розглядати цивільний позов Лесі Баран про відшкодування моральної шкоди в цьому кримінальному провадженні.

"Суд постановив покласти на обвинуваченого терміном на два місяці наступні обов'язки: не виїжджати з населеного пункту, в якому він проживає, без дозволу суду; повідомляти про зміну свого місця проживання; утриматися від спілкування зі свідками та потерпілими; здати на зберігання закордонний паспорт та інші документи, що дають право на виїзд та в'їзд в Україну", — сказав суддя Любомир Юрчак.

Судове засідання, Калуш
Судове засідання у справі депутата Тараса Барнича, 7 травня 2024 року. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Суддя також попередив підозрюваного, що в разі невиконання цих обов'язків внесена ним застава зарахується до спеціального фонду державного бюджету України.

Наступне засідання у справі Барнича відбудеться 22 травня 2024 року.

Що відомо про смертельну ДТП, яку скоїв депутат Калуської міськради Тарас Барнич

Аварія сталася 26 жовтня 2023 року поблизу села Голинь Калуського району. Тарас Барнич за кермом Volvo XC60 наїхав на жителя села Пійло, який прямував у попутному напрямку велосипедом. У крові депутата виявили 1,12 проміле алкоголю.

Тарасу Барничу обрали запобіжний захід — тримання під вартою 60 діб. У листопаді 2023 року депутат Калуської міської ради подав скаргу щодо обраного йому запобіжного заходу. Івано-Франківський апеляційний суд відхилив скаргу. В суді підозрюваний Барнич визнав провину і сказав, що шкодує про скоєне та співпрацюватиме зі слідством.

Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, Instagram та YouTube

На початок