Кандидатів у 87 округу підозрюють у поданні неправдивих відомостей у фінансових звітах — ЧЕСНО

Кандидатів у 87 округу підозрюють у поданні неправдивих відомостей у фінансових звітах — ЧЕСНО

Кандидатів у 87 округу підозрюють у поданні неправдивих відомостей у фінансових звітах — ЧЕСНО
. Фото: Суспільне

У Надвірнянському районному відділі поліції відкрили кримінальне провадження на 2 кандидатів у нардепи за подання недостовірних відомостей у фінансових звітах про надходження і використання грошей виборчого фонду на проміжних виборах у Раду у 87 округу. Про це повідомляє Рух ЧЕСНО.

Провадження відкрили на Олександра Шевченка та Юрія Голінея. Їх підозрюють у прихованих витратах на рекламу у Facebook. Матеріали до поліції направило Національне агентство з питань запобігання корупції.

Як раніше писав Рух ЧЕСНО, офіційні витрати Олександра Шевченка на рекламу у соцмережах становили всього 100 тисяч гривень, тоді як згідно з бібліотекою Facebook-реклами його фактичні витрати під час кампанії перевищують 20 тисяч доларів (приблизно 600 тисяч гривень).

"Йдеться винятково про гроші, отримані Facebook, — ця сума не включає видатки на створення контенту, оплату послуг посередників, а також сплату податків. Таким чином загальна сума витрат повинна бути суттєво вищою", — йдеться у повідомленні.

Інформацію про витрати на рекламу Рух ЧЕСНО передав до ОВК № 87 та до НАЗК ще у квітні.

Щодо Юрія Голінея, то за підсумками аналізу фінзвітів кандидатів у народні депутати ЧЕСНО виявив ознаки заниження витрат Голінеєм на зовнішню рекламу та рекламу в інтернеті. Згідно із даними бібліотеки Facebook-реклами, на поширення рекламних дописів зі сторінки Юрія Голінея витратили 1 850 доларів або майже 50 тисяч гривень. Втім офіційно на розміщення реклами в інтернеті кандидат задекларував втричі менше — 14 тисяч гривень.

Згідно із витягом з Єдиного реєстру досудових розслідувань, кримінальне провадження відкрито за частиною 1 статті 159-1 Кримінального кодексу України. Згідно із статею підозрюваним може загрожувати штраф (від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) або обмеження чи позбавлення волі на строк до двох років.

"Втім, не зовсім зрозуміло, хто буде нести відповідальність — самі кандидати чи розпорядники їхніх виборчих фондів", — додають у ЧЕСНО.

Що відомо

28 березня на округу 87 з центром у Надвірній відбулися проміжні вибори у Верховну Раду України.

4 квітня на Франківщині в окружній виборчій комісії округу № 87 завершився підрахунок голосів. Члени ОВК проголосували за те, щоб визнати вибори дійсними. Відповідно до підсумкового протоколу, кандидат від "Слуги народу" Василь Вірастюк переміг — 31,25 %. За Олександра Шевченка проголосувало 29,69 %. Після оприлюднення результатів голосування кандидат у нардепи Олександр Шевченко подав позови у суди.

5 квітня голова Центрвиборчкому Олег Діденко повідомив, що ЦВК не оголосить переможця проміжних виборів в округу 87 на Івано-Франківщині, поки не буде остаточних рішень щодо справ про фальсифікації, які зараз розглядають у судах.

12 квітня Центрвиборчком зобов'язав ОВК № 87 скласти уточнений протокол результатів довиборів до Ради на одномандатному виборчому округу з урахуванням рішень судів.

22 квітня Центральна виборча комісія встановила результати виборів народного депутата на 87-му округу. Переміг кандидат від партії "Слуга народу" Василь Вірастюк.

1 травня Верховний Суд визнав протиправним протокол ЦВК, за яким Вірастюк переміг на довиборах у Раду.

5 травня ЦВК відмовила Василю Вірастюку у реєстрації народним депутатом України.

6 травня Центрвиборчком заявив, що шукає рішення, щоб встановити достовірні результати виборів в округу 87 на Івано-Франківщині.

19 травня ЦВК визнала Вірастюка переможцем на проміжних виборах у Раду.

23 травня Верховний Суд знову скасував протокол ЦВК, за яким Вірастюк переміг на довиборах у Раду. Наступного дня у Центрвиборчкомі повідомили, що готують оскарження на постанову суду.

25 травня ЦВК оскаржила рішення Верховного Суду щодо встановлення результатів виборів у 87 округу.

Вночі 27 травня Верховний Суд задовольнив вимоги позовної заяви партії "За майбутнє" і скасував протокол ЦВК щодо встановлення результатів виборів в одномандатному виборчому округу № 87 від 19 травня 2021 року.

27 травня, розглядаючи апеляційні скарги кандидата в народні депутати в одномандатному виборчому округу № 87 Василя Вірастюка, політичної партії "Слуга народу" та Центрвиборчкому на рішення Верховного Суду про скасування протоколу ЦВК від 19 травня 2021 року, Велика Палата ВСУ не дійшла згоди і оголосила перерву.

9 червня Верховний Суд двічі задовольнив апеляції ЦВК і "Слуги народу" та визнав Вірастюка переможцем в одномандатному виборчому округу 87.

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

На початок