Вірастюк став нардепом. ЦВК зареєструвала переможця на проміжних виборах у Раду

Вірастюк став нардепом. ЦВК зареєструвала переможця на проміжних виборах у Раду

Вірастюк став нардепом. ЦВК зареєструвала переможця на проміжних виборах у Раду
. Суспільне Карпати

Центрвиборчком зареєстрував Василя Вірастюка народним депутатом від округу 87 з центром у Надвірній.

Як повідомив Суспільному член ЦВК Андрій Гевка, 7 червня до Центральної виборчої комісії надійшла заява Вірастюка з документами, які необхідні для його реєстрації як народного депутата.

"Відповідно до статті 78 Конституції України, положень виборчого кодексу України, а також статті 101 Закону України про вибори народних депутатів, на підставі протоколу ЦВК про результати виборів народних депутатів в одномандатному виборчому округу 87 від 19 травня 2021 року, а також, керуючись законом про ЦВК, пропонується зареєструвати народного депутата, обраного на проміжних виборах 28 березня 2021 року в одномандатному виборчому округу 87. Друге — видати зареєстрованому нардепу тимчасове посвідчення. Третє — копію цієї постанови надіслати Верховній Раді України і четверте — оприлюднити цю постанову на офіційному сайті", — сказав Гевко.

"За" проголосували 16 членів ЦВК.

Що відомо

28 березня на округу 87 з центром у Надвірній відбулися проміжні вибори у Верховну Раду України.

4 квітня на Франківщині в окружній виборчій комісії округу № 87 завершився підрахунок голосів. Члени ОВК проголосували за те, щоб визнати вибори дійсними. Відповідно до підсумкового протоколу, кандидат від "Слуги народу" Василь Вірастюк переміг — 31,25 %. За Олександра Шевченка проголосувало 29,69 %. Після оприлюднення результатів голосування кандидат у нардепи Олександр Шевченко подав позови у суди.

5 квітня голова Центрвиборчкому Олег Діденко повідомив, що ЦВК не оголосить переможця проміжних виборів в округу 87 на Івано-Франківщині, поки не буде остаточних рішень щодо справ про фальсифікації, які зараз розглядають у судах.

12 квітня Центрвиборчком зобов'язав ОВК № 87 скласти уточнений протокол результатів довиборів до Ради на одномандатному виборчому округу з урахуванням рішень судів.

22 квітня Центральна виборча комісія встановила результати виборів народного депутата на 87-му округу. Переміг кандидат від партії "Слуга народу" Василь Вірастюк.

1 травня Верховний Суд визнав протиправним протокол ЦВК, за яким Вірастюк переміг на довиборах у Раду.

5 травня ЦВК відмовила Василю Вірастюку у реєстрації народним депутатом України.

6 травня Центрвиборчком заявив, що шукає рішення, щоб встановити достовірні результати виборів в округу 87 на Івано-Франківщині.

19 травня ЦВК визнала Вірастюка переможцем на проміжних виборах у Раду.

23 травня Верховний Суд знову скасував протокол ЦВК, за яким Вірастюк переміг на довиборах у Раду. Наступного дня у Центрвиборчкомі повідомили, що готують оскарження на постанову суду.

25 травня ЦВК оскаржила рішення Верховного Суду щодо встановлення результатів виборів у 87 округу.

Вночі 27 травня Верховний Суд задовольнив вимоги позовної заяви партії "За майбутнє" і скасував протокол ЦВК щодо встановлення результатів виборів в одномандатному виборчому округу № 87 від 19 травня 2021 року.

27 травня, розглядаючи апеляційні скарги кандидата в народні депутати в одномандатному виборчому округу № 87 Василя Вірастюка, політичної партії "Слуга народу" та Центрвиборчкому на рішення Верховного Суду про скасування протоколу ЦВК від 19 травня 2021 року, Велика Палата ВСУ не дійшла згоди і оголосила перерву.

5 червня Верховний Суд двічі задовольнив апеляції ЦВК і "Слуги народу" та визнав Вірастюка переможцем в одномандатному виборчому округу 87.

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

На початок