На Донеччині викладачі та учні проти реорганізації будівельного ліцею

На Донеччині викладачі та учні проти реорганізації будівельного ліцею

На Донеччині викладачі та учні проти реорганізації будівельного ліцею
. Фото: Суспільне Донбас

У Костянтинівці, що на Донеччині, викладачі та учні проти реорганізації будівельного ліцею. Вони вимагають скасування постанову Кабміну, якою їхній навчальний заклад хочуть приєднали до Дружківського та Костянтинівського училищ, відповідний наказ видали 12 січня.

На території міського професійного будівельного ліцею 6 навчальних корпусів, є гуртожиток для приїжджих. За словами директора Віктора Герасимова навчальному закладу пів століття.

"113-е училище намагаються до нас приєднати. Ми від області, від держави нічого не отримували, ми задіяли інвесторів на сім з половиною мільйонів", - каже директор Костянтинівського професійного будівельного ліцею Герасимов.

Герасимов розповів Суспільному, що за гроші інвесторів відремонтували класи, закупили нове обладнання на кухню. На швейні машинки гроші отримали від Програми розвитку ООН.

За словами заступниці директора з навчально-виробничої роботи ліцею Ганни Сидельнікової, про об’єднання і приєднання дізналися випадково.

Старший майстер ліцею Володимир Абрамов розповів журналістам Суспільного, що ліцей приєднують через оновлену базу та розвиток.

"Ми поновили матеріально-технічну базу, вклали майже 8-м мільйонів, це гроші не обласного управління, це гроші наших спонсорів, а тепер коли побачили що в нас є розвиток, коли підвищився контингент, коли зробили новий європейський гуртожиток, оновили повністю базу нас приєднують без нашого дозволу", - додає Володимир.

У ліцеї здобути освіту можна за 6 спеціальностями. Працює в ліцеї 30 викладачів. Навчається 279 учнів.

Учениця 1-го курсу ліцею Марія Сидельнікова вважає, що частину викладачів у результаті об’єднання можуть звільнити.

Дівчина додає, що її влаштовують викладачі й вона не хоче, аби щось змінювалось.

Мати учня ліцею Оксана Навінович говорить, що проти, аби її дитина навчалася в іншому училищі

"Проти того, що моя дитина буде вчитися в іншому училищі. Ви взагалі бачили 113-е училище? Нетрі, бруд", - каже жінка.

Як розповіла Суспільному голова комісії з реорганізації Дар’я Лук’янченкова, кількість учнів зросте до понад 500 дітей. Це дасть змогу брати участь у різних грантових проєктах, відкриває шлях до відкриття центру професійної технічної освіти, тому що саме контингент на це впливає.

"Заклади об’єднуються шляхом приєднання – це 39-те училище Костянтинівський професійний ліцей і Дружківський професійний ліцей. На даному етапі ми розсилаємо листи в організації про те що заклади 39-те і 36-те – Дружківка в стадії припинення. Далі проводиться перевірка цих закладів різними організаціями, передається майно", - каже голова комісії з реорганізації Дар’я Лук’янченкова.

За словами жінки, за рахунок об’єднання планують збільшити кількість учні. Коли завершиться реорганізація поки невідомо.

На початок