За два тижні з Добропільської громади виїхали майже дві сотні дітей. Наприкінці березня у Білицькому та у селах Світлівського старостату оголошена примусова евакуація родин з дітьми. Поліцейські та представники військової адміністрації щодня проводять профілактичні бесіди з батьками.
Примусову евакуація родин з дітьми проводять у Білицькому та селах Водяне, Світле, Шевченко, Чернігівка Добропільської громади. З кінця березня розширили зону евакуації до 15 кілометрової відстані від лінії фронту.
За два тижні з громади вивезли 199 дітей, повідомили Суспільне Донбас у Добропільській військовій адміністрації.
Поліцейські кожного дня проводять бесіди із батьками, вмовляючи евакуюватися із прифронтового району.
"Вмовляємо їх. Є також у нас і примусові заходи, але ми намагаємося їх не використовувати. Органи опіки мають повноваження тимчасово вилучати дітей з родин, які відмовляються від примусової евакуації без позбавлення батьківських прав. (Віддають в — ред.) Опікунські родини. Потім батьки можуть виїхати з небезпечної території та вже забрати дитину. Але ми це використовуємо дуже рідко", — пояснив інспектор сектору ювенальної превенції Валерій Шахрай.

Евакуація з міста Білицьке Добропільської громади в Донецькій області
Марина у Білицькому живе із двома дітьми. Старша донька жінки живе у Дніпропетровській області, 14-річний син та 8-річна донька — з нею.
Вікна у будинку Марини забиті OSB-плитами, вибило шибки під час обстрілу кілька місяців тому. Марина розповіла, поки шукає житло, проте до кінця місяця обіцяє поліцейським евакуюватись, бо виїжджати під обстрілами як з їхала з нині окупованої Волновахи, — не хоче.
"Зараз не виходить виїхати у нас. Протягом місяця ми виїдемо", — говорить жінка.
"Ми пропонуємо евакуацію і розселення у місті Ірпінь біля Києва, там модульне містечко", — пояснив Валерій Шахрай.

Їхати через обстріли окупантів Марина з дітьми буде вже не вперше. У Білицькому живе близько трьох років, сюди виїхала з Волновахи.
"12 днів ми просиділи у підвалі, потім нас вивозили під обстрілами. Якраз у цьому жилеті я була. Шрам на голові. Добре, що череп не зачепило, то було під школою. Касетний снаряд. Чоловік якби мене не кинув на землю, мене б не було", — згадує переселенка з Волновахи Марина.

Евакуація з села Шевченко Добропільської громади в Донецькій області
Далі поліцейські вирушили у Світлівський старостат. Село Шевченко — найближчий до фронту населений пункт у Добропільській громаді. Бої йдуть за 12 кілометрів: чутно вибухи та FPV-дрони російської армії.
Донька Галини разом з чотирирічною онукою Машею планують виїхати наприкінці тижня. "Дитячий одяг вона склала, свій, взуття, подушки, постільну білизну. Продукти складаємо", — розповіла бабуся.


Виїжджати будуть власною автівкою, каже Галина. Будинок знайшли у Дніпропетровській області.
"Гучно, буває затихло, тоді знов гучно. Страшнувато. Отож я давно склала речі, чотири місяці. Вже підготовлене у мене і своє", — каже Галина.

За даними Добропільської військової адміністрації, у населених пунктах громади, де оголошена примусова евакуація, зараз залишаються — 232 дитини.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube та Instagram
Матеріал виготовлено за сприяння Міжнародного Фонду Страхування Журналістів від Асоціації “Незалежних Регіональних Видавців України”, що є складовою програми підтримки Voices of Ukraine, яку координує European Centre for Press and Media Freedom. Voices of Ukraine реалізується у межах Ініціативи Hannah-Arendt-Initiative і фінансується German Federal Foreign Office. Програма забезпечує страхування журналістів, але не впливає на редакційну політику, даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.