Повноцінне залізничне сполучення Маріуполь – Ростов, через Донецьк, запустили російські окупанти. Далі вони планують добудувати гілку та з'єднати сполучення з Кримом.
Про це повідомляє Маріупольська міська рада.
"Окупанти запустили повноцінне залізничне сполучення Ростов-на-Дону – Маріуполь — Волноваха – Донецьк. Окупанти розбудували залізничну гілку аби скоротити шлях доставки військової техніки на фронт з Ростова до Маріуполя та Волновахи", — йдеться у повідомленні.
У МВА додають, що ця гілка залізниці має спростити військову логістику та зменшити залежність армії РФ від Кримського мосту. Також російські окупанти планують надалі побудувати залізничну гілку до тимчасово окупованого Криму.
Що відомо про будівництво залізниці на окупованій Донеччині
На відновлення залізниці росіяни витратили 13 місяців, розповів Андрющенко. Через удари Сил оборони України будівництво було сповільнено на два місяці,а через диверсію в Кальчицькому кар’єрі українськими партизанами ще на місяць відтермінувалось.
Для чого окупантам залізниця
Росіяни намагаються розширити логістичні маршрути на випадок знищення Кримського мосту та через затори на автодорогах на окупованій частині Донеччини, розповів в ефірі "Суспільне. Студія" депутат Маріупольської міськради Дмитро Забавін.
"Вони намагаються зараз побудувати дві залізничні гілки для того, щоб залізничним транспортом перекидати бойовий комплект і нарощувати кількість зброї і особового складу. Але, сподіваюсь, тривалість "життя" цих гілок буде дуже коротка, тому що одна з них знаходиться дуже близько до лінії розмежування, а та, яку вони відновлюють, — теж в зоні досяжності української "бавовни", — розповів Забавін.
Чи можуть Сили оборони знищити залізницю
Нова залізнична гілка, яку російські війська будують у районі тимчасово окупованого Маріуполя, опиниться у зоні ураження Сил оборони за наявності зброї від партнерів.
Про це повідомив в ефірі нацмарафону "Єдині новини" начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня Дмитро Плетенчук.
"Ця залізнична гілка набагато ближча до лінії бойового зіткнення, ніж міст (Кримський міст — ред.) . Враховуючи ту допомогу, яку ми маємо отримати, можна сказати, що ця зона буде у зоні ураження. Але, звісно, залізницю вони будують, і вони мають всі шанси її добудувати", — уточнив він.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram