Військовослужбовець Віталій на псевдо "Бубін" родом з Вінниччини. У 2014 році одним із перших добровольцем рушив на східний фронт, тоді ще АТОАнтитерористична операція. Пройшов дебальцівський котел. Через поранення рік був прикутий до ліжка, частину ноги довелось замінити протезом. Попри це повернувся в стрій і нині боронить країну на Бахмутському напрямку. У 30-й окремій механізованій бригаді "Бубін" — головний сержант роти.
Про те, як за 10 років змінилася війна, де отримав поранення та про що мріє колишній фермер — до Дня сержанта ЗСУ Суспільне Донбас публікує історію.
Віталій на псевдо "Бубін" закінчив повітряно-десантне училище, у мирному житті працював фермером. У 2013 році, згадує чоловік, підтримав Євромайдан, 2014 — пішов на фронт.
Дебальцівський котел, поранення та повернення на передову
Чоловік кілька разів був поранений, найтяжче було — під час боїв за Дебальцеве десять років тому.
"У мене офіційних три поранення, а так — чотири. У мене була реабілітація, частковий протез на лівій нозі. Поранення з ногою трапилось ще, коли дебальцівський котел був. Ми стали в оборону і йшов сильний артобстріл. Вийшло так, що я розвернувся і приход міни. Вона розірвалася — дев'ять осколків потрапили в плече і один розірвав п'ятку", — згадує військовослужбовець.
Віталій розповідає: отримав інвалідність, рік не міг ходити, частину стопи замінив протез. До війська повернувся у 2019-му.
"На даний час воюю і служу. Це нормально. І навіть ніхто не скаже, що в мене є частковий протез ноги".
Контракт, згадує він, закінчився за дванадцять днів до початку повномасштабного вторгнення. Чоловік відразу повернувся в бригаду, воював на Донеччині та Харківщині.
"Починали ми: Майорське, Торецьк, Нью-Йорк — це 2022, 2023 рік. Під Соледаром, Железнянське стояли. Наприкінці 2022 — Ізюм. Командуючий сказав, що зі стальними яйцями наш взвод був, держав оборону. Дуже великі втрати були, але ми встояли і втрималися. На даний час зона відповідальності нашої бригади — траса Е-40, Бахмут", — розповідає "Бубін".
Про позивний, піхоту та землю
У 30-й окремій механізованій бригаді "Бубін" — головний сержант роти. Позивний — на честь побратима.
"У мене у 2014 році був побратим Бубінков Сергій. На його честь і взяв позивний "Бубін", такий відважний хлопець. Довгий час воював, на даний час також воює. І була така ситуація, що він вискакував до бою, вискакував у машину і, коли прийшла міна, йому відірвало пальці", — розповідає походження свого позивного Віталій.
Тепер зі справжнім бубном для солдатів він проводить жартівливі ритуали, щоб підняти настрій перед виконанням бойового завдання.
За ці десять років, каже "Бубін", війна докорінно змінилася. Попри те, що багато зараз залежить від дронів, тримають фронт солдати в окопах, переконаний військовий.
"Основне — це піхота. Я сам десантник і піхота. Я вам хочу сказати, що я на одне коліно став би перед піхотою, тому що піхота — це дійсно сила. Посада сержанта — це робота безпосередньо з особовим складом. Але, якщо є робота з особовим складом, то це як батько всім солдатам. Значить — це приклад, розум, спритність, виучка сержанта, який має бути зразком для особового складу", — ділиться "Бубін".
Удома на нього чекають двоє дорослих дітей та чотирирічний син Дмитро. Разом з татом він проводить час двічі на рік під час відпусток. Віталій — фермер, має угіддя, говорить, цьому б присвятив себе, якби не війна.
"От якби вже сказали: перемога — я вже б розвернувся, одразу на другий день і додому поїхав. Зробив би обхідний і був би вдома. Я дуже люблю землю, з неї не вилазив би", — розповів "Бубін.
Цей матеріал вперше був опублікований 10 листопада.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube та Instagram
Матеріал виготовлено за сприяння Міжнародного Фонду Страхування Журналістів від Асоціації “Незалежних Регіональних Видавців України”, що є складовою програми підтримки Voices of Ukraine, яку координує European Centre for Press and Media Freedom. Voices of Ukraine реалізується у межах Ініціативи Hannah-Arendt-Initiative і фінансується German Federal Foreign Office. Програма забезпечує страхування журналістів, але не впливає на редакційну політику, даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.