Російські окупанти рухаються малими групами по дві-три людини та намагаються закріпитись у мікрорайоні Канал у Часовому Ярі. Поблизу міста на цій ділянці фронту військам РФ протистоять артилерійські відділення 24-ї окремої механізованої бригади імені Короля Данила. Зокрема, по скупченню росіян працюють з радянської самохідної установки 2С1 "Гвоздика". Про нову тактику штурму Часового Яру росіянами та оборону міста — у репортажі.
Командир відділення артилерії Тарас розповідає: спостерігає за трансляціями з дронів, які працюють в районі каналу у Часовому Ярі. Його задача: відшукати ціль та передати координати артилерійським установкам.
"Обраховую собі тут цілі, записую, і тоді вже передаю координати, куди треба стрельнути. Бачу по своєму сектору, по своїй цілі рух, тож: "Дозвольте відкрити вогонь?". Або нам дають команду: коли спостерігаєте у своєму секторі чи по цілі, якийсь рух, — можете самостійно відкривати вогонь", — пояснює командир відділення артилерії.
На бойовому чергуванні у напрямку Часового Яру, замаскована, стоїть самохідна артилерійська установка 2С1 "Гвоздика". Екіпаж техніки чекає на координати для відпрацювання по цілях.
Навідник гармати "Сомік" розповідає, сьогодні вже відпрацьовували по цілях, відстріляли два снаряди.
"Перший пристрільний, другий вже був контрольний, стріляли осколковими — значить, по живій цілі. Якби вони ще там бігали, метушилися, то ще стрільнули б. А так, згорнули гармату і сховались в укриття", — розповів "Сомік".
Наразі "Сомік" у лавах ЗСУ служить з 2008 року. За цей час каже, розробив власне розуміння -— по якій цілі стріляє.
"Ми не бачимо результат своєї роботи. Ми бачимо так: відкрутили ковпачок — все стріляємо осколковим, значить, по живій силі. Якщо не відкручуємо ковпачок, то бліндаж чи якась техніка, чи якась будівля", — говорить "Сомік".
Командир гармати "Марвел" розповідає про тактику окупантів у напрямку Часового Яру: росіяни намагаються перетинати район каналу малими групами.
"Починаємо працювати, коли йде якийсь масований штурм, коли якась техніка їде, або ми знаходимо якусь техніку в їхньому тилу. Якщо там 1-2 може бігати десь там, перебігати з позицію на позицію, то працювати по ним не будемо: щоб в них влучити, то треба витратити ту кількість снарядів, яка може бути в пригоді, наприклад, при великому штурмі. В них ж тактика зараз трохи змінилися, вона якраз двома, трьома людьми намагаються якось прорватись в тил до наших піхотинців і наробити біди", — розповідає "Марвел".
"Зазвичай, це дві-три людини. Вони намагаються прорватись десь зранку, вночі, коли видимість найгірша взагалі, навіть для безпілотників. Зараз аж таких "м'ясних" штурмів тут не спостерігається. В цілому навіть, якщо їм вдається це зробити, то дуже з великими втратами. За скільки часу ми вже Часів Яр тримаємо, то вони змогли взяти майже нічого, порівняно з втратами", — розповів про тактику окупантів командир гармати "Марвел".
Відкрито працювати заважають ворожі безпілотники, через це доводиться маскувати техніку й обмежувати рух по місцевості, каже "Марвел".
"Летить, скоріше за все, то це "Орлан", судячи зі звуку. Якщо гарна погода, то вони кожну годину можуть літати та не давати навіть нам працювати. Тут літає абсолютно все, що в них є, літає над нами. Якщо гарна погода, то можна сказати, що ми з укриття майже не вилазимо", — каже "Марвел".
"Марвел" додає, через нестачу снарядів доводиться економити боєприпаси та працювати тільки по великому скупченню ворога.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, WhatsApp, Facebook, YouTube та Instagram
Матеріал виготовлено за сприяння Міжнародного Фонду Страхування Журналістів від Асоціації “Незалежних Регіональних Видавців України”, що є складовою програми підтримки Voices of Ukraine, яку координує European Centre for Press and Media Freedom. Voices of Ukraine реалізується у межах Ініціативи Hannah-Arendt-Initiative і фінансується German Federal Foreign Office. Програма забезпечує страхування журналістів, але не впливає на редакційну політику, даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією.