Волонтер розповів про евакуацію з Покровської громади у Донецькій області

Волонтер розповів про евакуацію з Покровської громади у Донецькій області

Волонтер розповів про евакуацію з Покровської громади у Донецькій області
керівник місії Проліска Євген Ткачов. Кадр з відео Суспільне Донбас

Найбільше стимулює людей виїхати — відсутність води, газу, інтернету та електроенергії. Коли все це зникає, то з досвіду Часового Яру, Сіверська, Бахмута та Торецька, в населених пунктах попри постійні обстріли та відсутність комунальних вигод залишаються приблизно 10% від населення.

Про це в ефірі проєкту "Суспільне.Студія" розповів керівник гуманітарної місії "Проліска" Євген Ткачов.

"Наразі російські обстріли, а саме обстріли мостів, які розташовані в Покровську, вони трохи сповільнюють та додають складнощів, а от активізують евакуацію російські обстріли, якщо починаються щільні обстріли охочих стає більше, як тільки день-два умовне затишшя, то люди навіть відмовляються від евакуації. Сто відсотків охочих евакуюватися, вони виїздять того ж дня, бувають випадки, коли евакуаційні автобуси їдуть напівпорожні, бо дуже багато організацій, які долучились до евакуації, й просто волонтерів, капеланів, транспорту достатньо. Вивозять навіть з лінії фронту під прикриттям поліцейських броньованих машин, з РЕБами та антидроновими пристроями", — уточнив Євген Ткачов.

Він зазначив, що люди потребують не тільки евакуації, а й психологічної допомоги.

"Дуже багато організацій, які допомагають людям виїхати, хтось вивозить з лінії фронту до найближчої цивілізації, як то до Покровська й Павлограда, хтось евакуює цілеспрямовано в місця тимчасового проживання. Ще є медична евакуація тощо. Якщо є змога працювати у військових адміністрацій працювати безпечно, то в них є інформація про ті місця проживання, куди можуть виїхати мешканці Донеччини, так простіше для людей", — розказав Євген Ткачов.

Він зазначив, що одна з проблем, родичі хочуть аби їх рідня виїхала, але по приїзду волонтерів люди відмовляються їхати.

"Молодь намагається влаштуватись на роботу в інших регіонах, люди, які мають соціальні виплати, ті намагаються залишитись за 20-30 кілометрів від будинку, тобто їдуть до Добропілля, Краматорськ, Дружківку, де винаймають житло, або живуть у родичів чи знайомих, вони не поспішають їхати з регіону", — каже Євген Ткачов.

Він розповів, що від початку роботи гуманітарної організації евакуація стала небезпечнішою.

"З розвитком технологій евакуація стала складаною, півтора року тому ми вільно заїжджали в Бахмут за 50-70 метрів до лінії фронту, а зараз відстань в п'ять кілометрів вже "алея дронів", вже небезпечно й можна потрапити під обстріл", — розповів Ткачов.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок