Понад півтори сотні рятувальників гасять лісову пожежу на Донеччині, яка зайнялась після російського обстрілу 1 вересня на території національного природнього парку "Святі гори". Внаслідок російського обстрілу загорілись близько п’яти тисяч гектарів на території парку. Це — найбільш масштабна пожежа від початку повномасштабної війни.
Про це Суспільне Донбас розказали речниця ДСНС Донеччини Вероніка Бахал та директор національного парку "Святі гори" Сергій Приймачук.
За словами Приймачука, пожежа почалась з російського обстрілу близько опівдня 1 вересня.
"Площа загоряння на території парку складає п’ять тисяч гекторів. Наразі пожежа трішки призупинена на підступах до міста Святогірськ, проводяться роботи по розриву — трактор працює, який риє. І пожежні машини тушать там, де очаги загоряння є", — розказав Приймачук.
Як повідомила речниця ДСНС регіону Вероніка Бахал, до робіт залучили 144 рятувальники Донецького гарнізону та 37 одиниць техніки, працюють піротехнічні підрозділи, відділення БпЛА. Укрзалізниця надала пожежний потяг, приїхали на допомогу рятувальники Луганського, Дніпропетровського, Полтавського гарнізонів.
"Суха спекотна погода та сильний вітер створюють умови для поширення вогню. А також ризик детонації вибухових пристроїв, які залишені були окупантами ускладнює роботу рятувальників", — розказала Бахал.
Як повідомив начальник Донецької обласної військової адміністрації Вадим Філашкін, вогонь перекинувся на будинки у селі Ярова. Горіли 40 домогосподарств: 32 будинки та 8 господарських споруд.
Жителька села Ярова Надія розказала Суспільне Донбас, що вогонь "прийшов" з боку села Новоселівка.
"З новоселівського ліса пішло. Перекинулось. Тут же нічого два роки на садили, по два метри трави було. Пішло звідти горіти. Ми побачили, що з Новоселівки горить і пішли хати горіти", — розказала жінка.
Керівник обладміністрації Філашкін повідомив, що жителі будинків, що пошкоджені вогнем або згоріли, можуть претендувати на компенсацію за програмою "єВідновлення".
Наразі пожежа класифікована як надзвичайна ситуація природного характеру місцевого рівня, уточнив начальник ОВА, але може бути перекваліфікована як складова чинної надзвичайної ситуації воєнного характеру державного рівня.
"Це найбільш масштабна пожежа з початку вторгнення. Наслідки її буде трудно прогнозувати. Тому що для того, щоб прибрати це пожарище, знадобиться час. Потім — для того, щоб висадити. Я думаю, це не один десяток років, щоб ми виростили такий ліс, який був знищений в результаті російського нападу", — сказав в коментарі Суспільне Донбас директор парку "Святі гори" Сергій Приймачук.
Що відомо про лісову пожежу на Донеччині та Харківщині
На півночі Донецької області пожежа почалась 1 вересня. За даними Філашкіна, її спричинив обстріл. Як повідомляли в ДСНС, через посушливу погоду та сильний поривчастий вітер вогонь поширився на велику площу лісу. 2 вересня відомо було, що горіли 20 приватних будинків, пожежу вдалося локалізувати на площі 1200 гектарів.
Палають ліси та будинки і Харківській області, яка межує із Донецькою. Як повідомляють в ДСНС України, вогонь пройшов близько 5 тисяч га. Як розповів Суспільне Харків голова Оскільської громади Геннадій Загоруйко, в селі Студенок з 300 будинків горіли 150.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram