У Покровському районі збудовано майже п'ять ліній оборони. Їх зводили зокрема від 2015 року, активну фазу будівництва продовжили у 2022 році.
Про це повідомив начальник Покровської міської військової адміністрації Сергій Добряк у коментарі Радіо Свобода та Армія Inform.
"Самі фортифікаційні роботи розпочались у 2022 році. Хоча загалом вони ще були розпочаті у 2015 році, тоді кілька ліній оборони були побудовані за державний кошт. А якщо говорити за місцеві кошти і регіональні, то це розпочалось одразу після березня 2022 року. І воно не припинялося і не припиняється", — цитують начальника МВА на сайті Армія Inform.
Хто зводить лінії оборони перед Покровськом
Фортифікаційні споруди навколо міста будують коштом місцевих та державних бюджетів, силами цивільного населення, розповів Добряк. План та вказівки, як і де будувати оборони, отримують від військових.
"На сьогодні, ті завдання, які були по зовнішньому кільцю від військових, а за кожним містом Донеччини закріплена бойова бригада, яка робить план оборони міста або агломерації, і дає завдання, що робити цивільним. Тобто нашими зусиллями, за допомогою комунальників, шахтарів, ДФТГ (добровольчі формування територіальної громади — ред.), збудовано. Тобто те завдання виконано. Ми отримали завдання вже на внутрішньоквартальні речі, з певних напрямків. Заходимо в таку роботу, вона не припиняється", — розповів Сергій Добряк в етері "Радіо Свобода".
Фортифікація. Фото: Східне територіальне об'єднання Нацгвардії
У місті, зокрема, готуються до вуличних боїв.
"До вуличних боїв у нас ще декілька ліній оборони збудовано вже. Ми разом, спільно з військовою адміністрацією, обласною адміністрацією, з нашими громадами і військовими інженерами цей процес ще почали в 2022 році в березні або у квітні".
Скільки ліній оборони підготували навколо Покровська
Як цитує Добряка Армія Inform, у Покровському районі збудовано майже п’ять ліній. Одна з них — велика лінія, це третя, яку побудувала Донецька обласна військова адміністрація і декілька регіонів.
"Ворог же ж маневрує, розумієте, і ми оперативно на це реагуємо, тобто спільні дії регіону, регіональна влада Донецької ОДА, спільні дії деяких регіонів, які до нас приїжджають, допомагають людьми. Зараз до нас приїхали 400 людей. Є план, за яким нам дають завдання. Були визначені такі «гарячі» напрямки. Ми збудували з Мирнограда, і до Селидівського вже збудовані ВОПи. Тобто лінія вже збудована впритул до міста. І добудуємо там декілька ще і будемо заходити в місто. Ми отримали задання на тому тижні за деякими напрямками в самому місті", — сказав Добряк.
Окопи. Фото: Об'єднаний пресцентр Сил оборони таврійського напрямку
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram