Підозра ексочільнику Донецької ОВА Кириленку, евакуація дітей. Головні новини Донецької та Луганської областей 14 серпня

Підозра ексочільнику Донецької ОВА Кириленку, евакуація дітей. Головні новини Донецької та Луганської областей 14 серпня

Мирноград, Донецька область, 1 серпня 2024 рік
Місцеві жителі проїжджають велосипедом вулицею Мирнограда в Донецькій області. Суспільне Донбас

Останні новини Донецької та Луганської областей 13 серпня 2024 року: всі події, які відбуваються сьогодні в регіоні, онлайн-стрічка від редакції Суспільне Донбас.

Дивіться на YouTube наші репортажі та історії, підписуйтесь на наш Istagram, стежте за нами у Telegram, Facebook або Viber.

Всі новини попереднього дня — 13 серпня 2024 року.

Найбільше армія РФ атакує на Покровському напрямку — 55 атак. На фронті у Донецькій та Луганській областей тривають ще 30 боїв

Про це повідомив у Facebook Генеральний штаб ЗСУ у зведенні станом на 22 годину 14 серпня.

Лиманський напрямок

На Лиманському напрямку за день російські війська 15 разів атакували українських захисників в районах Макіївки, Невського та Тернів. На цей час продовжуються два бої.

Сіверський напрямок

Напружена ситуація на Сіверському напрямку. Ворог 24 рази штурмовими діями намагався витіснити наших захисників з позицій в районах Білогорівки, Верхньокам’янського, Спірного та Виїмки. Сім боєзіткнень ще триває.

Краматорський напрямок

На Краматорському напрямку українські воїни відбивали п’ять спроб загарбників просунутись поблизу Часового Яру і Андріївки. Чотири атаки відбиті, триває бій.

Торецький напрямок

На Торецькому напрямку, де окупанти за підтримки авіації 21 раз атакували наші позиції поблизу Нью-Йорку, Торецька та Північного, 18 боєзіткнень завершились. Бойові дії тривають ще у трьох локаціях.

Покровський напрямок

Від початку доби армія РФ 55 разів атакувала російських бійців. Найбільше військові РФ були активні в районах Воздвиженки, Гродівки та Желанного. 40 атак українські війська вже відбили, ще 15 боїв тривають.

Сьогодні російська армія тут втратила понад 250 бійців, танк, реактивну систему залпового вогню, дві бойових броньованих машини та сім автомобілів.

Також українські пошкодили дві російські артилерійські системи, дві бойові броньовані машини та три автомобілі.

Курахівський напрямок

Українські військові відбили п’ять російських штурмів поблизу Костянтинівки та Красногорівки. Бій біля Красногорівки триває.

Времівський напрямок

Армія РФ шість разів штурмувала передній край оборони в напрямку Водяного та Вугледару. Українські військові зупинили чотири російські атаки, ще дві атаки тривають.

Справу топ-менеджера металургійного комбінату у Маріуполі передали до суду

Про це повідомила Донецька обласна прокуратура на сайті.

"У 2022 році директор з виробництва ПрАТ "Металургійний комбінат ім. Ілліча" став його генеральним директором, а у січні 2023 року його понизили до першого заступника гендиректора комбінату", — уточнили у прокуратурі.

Також в прокуратурі розповіли, що він перереєстрував товариство у "податкових органах ДНР".

"Під приводом розбору завалів й ремонту понівечених цехів він схилив до співпраці робітників, які залишились у місті, а згодом забезпечив їм примусову фільтрацію у так званих силових структурах. Також чоловік дозволив розміститись на території комбінату військовим РФ та ремонтувати їх техніку", — уточнили в обласній прокуратурі.

За даними прокуратури, його підозрюють за фактами колабораційної діяльності та пособництва державі-агресору (ч. 6 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2 КК України). Чоловіку загрожує до 12 років за ґратами.

Ще п'ятьом "депутатам народної ради ЛНР" повідомили про підозру

Про це повідомила Луганська обласна прокуратура на сайті.

"Депутами" їх обрали у 2023 році, балотувались від партії "Єдина Росія". Крім того, один обранець став керівником фракції вказаної партії. Вони з Луганська, Рубіжного, Перевальська та Брянки. Вони ексдепутати від заборонених "Комуністичної партії України", "Партії регіонів", колишній викладач Донбаського державного технічного університету та діяч мистецтв", — уточнили у прокуратурі.

В прокуратурі зазначили, що наразі вирішується питання щодо оголошення їх у розшук та обрання запобіжного заходу.

За даними прокуратури, п'ятьох "депутатів" підозрюють у добровільному обранні до незаконного органу влади, створеного на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави агресора (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

Ще 175 жителів області відправили евакуаційним поїздом до Рівненської області

Про це у Telegram розповів начальник Донецької ОВА Вадим Філашкін.

"Серед евакуйованих 41 дитина та 19 людей з інвалідністю", — написав Філашкін.

Також він уточнив, що для родин з дітьми, які були евакуйовані з небезпечних населених пунктів Донецької області передбачене безкоштовне розселення у місті Решетилівка Полтавської області, а також громадах Закарпатської області.

За його словами, у серпні евакуаційний поїзд курсує один раз на вісім днів, до Рівненської області.

За добу рятувальники евакуювали десятьох жителів Покровського та Бахмутського районів

Про це у Facebook повідомили у пресслужбі ДСНС у Донецькій області.

"Протягом минулої доби рятувальники Донеччини вивезли з небезпечної зони вісьмох жителів Покровського району, з них троє дітей, а також двоє жителів Торецької громади Бахмутського району", — уточнили в ДСНС.

У Краматорському районі під час обстрілів загинула жінка

Про це Суспільне Донбас телефоном розповіла представниця Донецької обласної прокуратури Олена Руденко.

"О 12:30 війська РФ обстріляли зі ствольної артилерії село Зоря Іллінівської СВА Краматорського району. Біля свого будинку загинула 69-річна жінка. На місці влучання засобів ураження пошкоджено три приватні домогосподарства", — уточнила Олена Руденко.

Вона зазначила, що правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 438 КК України).

Менше половини залишаються. Скільки дітей евакуювали з населених пунктів Донеччини, де оголошена примусова евакуація

Про це в ефірі "Єдині новини" розказав начальник Донецької обласної військової адміністрації Вадим Філашкін.

У таких населених пунктах, де оголошена примусова евакуація, як Мирноград, Селидове, Гродівка, Новогродівка тощо, лишаються 1993 дитини, до початку примусової евакуації тут були 4 тисячі дітей, розказав Філашкін.

За його словами, близько 20 екіпажів співробітників поліції, ДСНС тощо на броньованих авто виїжджають щоденно на евакуацію. Люди також можуть самостійно виїжджати.

Очільник ОВА сказав, що у Покровській громаді залишаються 60 тисяч людей попри майже щоденні обстріли.

Як повідомила начальниця служби у справах дітей Покровської міської військової адміністрації Оксана Діма, станом на 14 серпня, ще 9 багатодітних родин з Покровської громади погодились евакуюватись.

Їдуть дуже повільно. По 10-15 жителів виїжджають з Торецької громади на добу

Про це в ефірі "Єдині новини" повідомив начальник Донецької обласної військової адміністрації Вадим Філашкін.

"На жаль, виїжджають дуже повільно. 10-15 людей кожного дня. Близько 3 тисяч людей залишилось. Дуже повільна евакуація. Наші підрозділи поліції, "Білі янголи", співробітники ДСНС кожного дня працюють з органами влади, щоб вивезти людей, завезти тим людям, які залишились у підвальних приміщеннях, гуманітарну допомогу, питну воду, медикаменти, тому що обстановка в місті складна. Ворог (армія РФ — ред.) місто не зайняв. Місто повністю під нашим контролем".

За офіційними даними влади, у громаді дітей немає, але батьки можуть завозити дітей в громаду, оминаючи блокпости. 13 серпня від обстрілів у Щербинівці поранення дістав 16-річний хлопець.

За словами Філашкіна, у Торецьку залишаються близько 3 тисяч людей, які живуть у підвалах. Армія РФ обстрілює Донецьку область

В Торецьку росіян нема, заходять диверсійно-розвідувальні групи, але їх вибивають ЗСУ, уточнив очільник ОВА.

Депутати КПУ та Партії регіонів, викладач, діяч мистецтв. Правоохоронці зібрали матеріали про колабораціонізм на п'ятьох чоловіків з Луганщини

У співпраці з окупантами підозрюють п’ятьох жителів Луганська, Рубіжного, Перевальська та Брянки, за даними слідства ці чоловік у 2023 році брали участь у незаконних виборах та стали "депутатами Народної ради ЛНР".

Про це повідомила Луганська обласна прокуратура.

За даними слідства, підозрювані ‒ проросійськи налаштовані мешканці Луганська, Рубіжного, Перевальська та Брянки, які почали підтримувати окупантів ще у 2014 році.

"Вони — ексдепутати від заборонених Комуністичної партії України, Партії регіонів, колишній викладач Донбаського державного технічного університету та діяч мистецтв. Усі фігуранти протягом багатьох років успішно будували кар’єру в окупаційних органах влади на захопленій Луганщині", — розказали у прокуратурі.

У 2023 році ці чоловіки були обрані на фейковому голосування до псевдооргану угруповання "ЛНР" — "Народна рада".

Всім п’ятьом інкриміновано добровільне обрання до незаконного органу влади, створеного на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави агресора (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

Співпраця з окупантами, ремонт російської техніки на заводі. Колишнього керівника меткомбінату ім. Ілліча в Маріуполі судитимуть

Колишнього топменеджера меткомбінату ім. Ілліча в Маріуполі судитимуть за співпрацю з окупантами. За даними слідства, директор з виробництва комбінату співпрацює з незаконною російською владою в Маріуплі, добровільно обіймав керівні посади на заводі у 2022 та 2023 роках.

Про передачу кримінального провадження в суд повідомила Донецька обласна прокуратура у Telegram.

За даними відомства, чоловік к 2022 році був директором з виробництва ПрАТ "Металургійний комбінат ім. Ілліча", він налагодив зв’язок з представниками РФ та добровільно став спочатку фейковим гендиректором, а у січні 2023 року —його посада мала назву "перший заступник гендиректора комбінату".

"Фейковий топменеджер перереєстрував товариство у «податкових органах днр». Він схилив до співпраці робітників, які залишились у місті, а згодом забезпечив їм примусову фільтрацію. Також дозволив розміститись на території комбінату військовим РФ, зокрема, підрозділу з Чечні, та ремонтувати їх техніку", — розказали у прокуратурі.

Прокурори Лівобережної окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно громадянина за фактами колабораційної діяльності та пособництва державі-агресору (ч. 6 ст. 111-1, ч. 1 ст. 111-2 КК України). Чоловікові загрожує до 12 років позбавлення волі.

Справа про незаконне збагачення на 56,2 млн грн: повідомили про підозру Павлу Кириленку

Колишньому очільнику Донецької ОВА, нині — голові Антимонопольного комітету Павлу Кириленку повідомили про підозру у незаконному збагаченні на понад 56 мільйонів гривень та декларуванні недостовірної інформації. Цю інформацію Суспільному підтвердили джерела у правоохоронних органах.

Подробиці кримінального провадження повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура та розказало Національне антикорупційне бюро.

За даними слідства, у 2020-2023 роках, коли підозрюваний обіймав посаду керівника обласної державної адміністрації, він зареєстрував на родичів своєї дружини 21 об’єкт нерухомого майна та один люксовий автомобіль.

Як йдеться у повідомленні САП та НАБУ, серед набутого посадовцем майна:

  • 7 квартир у містах Києві та Ужгороді загальною площею 688,5 кв. м,
  • будинок на понад 220 кв. м та 2 земельні ділянки під Києвом,
  • 2 гаражних бокси,
  • 6 машино-місць,
  • 3 нежитлових приміщення загальною площею понад 190 кв. м,
  • автомобіль ВМW Х3.

Набуте майно підозрюваний не вказав у деклараціях за 2020, 2021, 2022 та 2023 роки, додали у антикорупційних відомствах. За даними САП, загальна вартість активів склала 61,7 млн грн., водночас законні доходи чиновника та членів його родини не дозволяли здійснити таких покупок.

Різниця між вартістю вказаного майна та наявними коштами (дохід, заощадження) посадовця та його дружини становила 56,2 млн грн, уточнили в НАБУ.

Шахта та підстанція були знеструмлені на Донеччині через російські обстріли

Про це повідомили на Facebook-сторінці Міністерства енергетики України.

"Внаслідок бойових дій знеструмлювалась підстанція та одна із шахт. На момент інциденту у шахті перебувало 24 людини. Усіх евакуйовано на поверхню", — йдеться у дописі.

В Донецькій області з 28 населених пунктів, де оголосили примусову евакуацію неповнолітніх із батьками, ще потрібно вивезти понад 2200 дітей

Такі дані на 13 серпня повідомив на брифінгу начальник відділу цивільного захисту Донецької облдержадміністрації Сергій Гончаров.

"С початку введення заходів примусової евакуації на території Донецької області евакуйовано 3666 дітей, з 86 населених пунктів евакуйовані всі діти. Наразі триває примусова евакуація з 28 нас пунктів Краматорського та Покровського районів, де залишається 2235 дітей", — розказав Сергій Гончаров.

Він навів дані про кількість дітей у містах та селищах на 13 серпня, де мають примусово евакуювати дітей.

  • В Новогродівській громаді стало відомо про 10 дітей в місті Новогродівка. З трьох населених пунктів (Лисівка, Михайлівка, Маринівка) дітей евакуювали повністю.
  • В Гродівській громаді відомо про 9 дітей, які лишаються в селі Новоекономічне та селищі Миколаївка, в інших населених пунктах неповнолітніх немає.
  • В Селідивській громаді 241 дитина лишається у місті Селидове, 52 дитини в Українську, 12 дітей у селищі Цукурине.
  • В Мирноградській громаді примусова евакуація оголошена у місті Мирноград, там лишались 1404 дитини.
  • В Лиманській громаді 16 дітей у Лимані, 23 селищі Дробишеве, двоє у селі Ставки.
  • В Іллінівській громаді одна дитина у селі Катеринівка та 16 дітей у селі Полтавка.

Примусова евакуація дітей триває також і в Курахівській громаді, нагадав Гончаров, однак не уточнив дані щодо дітей в населених пунктах.

Скільки загалом жителів наразі на Донеччині та скільки з них перебувають у зоні бойових дій — читайте.

Рятувальники за добу на Донеччині ліквідували 16 пожеж

Про це повідомили у Головному управлінні ДСНС України у Донецькій області у Facebook.

Чотири пожежі виникли через обстріли. Зокрема, виникло загоряння на території приватного будинку в Кураховому, загорілась будівля у Миролюбівці Покровського району, а також спалахнула лісова підстилка на території Лиманського лісництва.

Армія РФ 2645 разів обстріляла Донецьку область 13 серпня, під ударом опинилися вісім населених пунктів

Про це повідомила поліція Донеччини на сайті.

Під російські удари потрапили:

Внаслідок обстрілів пошкоджені дев'ять цивільних об'єктів, з яких:

  • шість житлових будинків,
  • гараж,
  • транспорт.

У селі Журавка внаслідок російських обстрілів загинула людина, Щербинівку окупанти обстріляли з артилерії — поранили двох людей, руйнувань зазнали два приватних будинки.

З РСЗВ "Смерч" російські війська били по Новогродівці — снаряди влучили в оселю, постраждалих немає.

У Мирнограді внаслідок дронової атаки пошкоджені гараж та автобуси.

Внаслідок артудару по Кураховому зруйнований приватний будинок.

Поліція та СБУ відкрили кримінальні провадження за порушення законів та звичаїв війни (ст. 438 Кримінального кодексу України).

Ще двоє жителів виїхали з прифронтового села Луганської області

Про це у Telegram повідомив начальник Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор.

Він розповів, що з Невського на Донеччину виїхали 63-річна жінка і 25-річний чоловік.

"Залишатися в деокупованих селах цієї громади наразі вкрай небезпечно. Ворог прицільно б'є по населених пунктах зі ствольної та реактивної артилерії. Учора також застосував майже 100 безпілотників. Некерованими авіаракетами окупанти вдарили неподалік Сергіївки".

На Донеччині від обстрілів 13 серпня загинула одна людина, ще двоє поранені

Про це у Telegram повідомив начальник Донецької обласної військової адміністрації Вадим Філашкін.

За його даними, загинула одна людина у Журавці, поранення дістали двоє жителів Щербинівки.

Загальна кількість жертв в області від початку повномасштабного вторгнення:

  • 2152 загинули,
  • 5651 поранені.

Точну кількість загиблих та поранених у Маріуполі та Волновасі наразі встановити неможливо.

Середа на Донеччині пройде без відключень електроенергії

Про це повідомило Укренерго у Telegram.

Графіки у середу, 14 серпня, застосовувати не будуть.

Якщо у вас немає світла, то перевірити причину відсутності електроенергії можна на сайті Донецьких електромереж.

Укренерго закликає жителів користуватись потужними електроприладами з 11:00 до 15:00.

У середу 14 серпня у Донецькій області прогнозують до 27 градусів тепла та без опадів

Про це у Facebook повідомив Донецький регіональний центр з гідрометеорології.

"Вітер північно-західний від п'яти до десяти метрів на секунду", — розповіли у гідрометцентрі.

Якою буде температура у Донецькій області:

  • вночі від 10 до 15 градусів тепла;
  • вдень від 22 до 27 градусів.
На початок