За добу вивезли понад 480 дітей: евакуація дітей з 28 населених пунктів Донеччини триває

За добу вивезли понад 480 дітей: евакуація дітей з 28 населених пунктів Донеччини триває

Евакуація дітей з населених пунктів поблизу фронту у Донецькій області
Евакуація дітей у Донецькій області. Торське, евакуація дітей, червень 2023 рік. Фото: поліція Донеччини

В Донецькій області триває евакуація дітей з 28 населених пунктів. До цього залучені зокрема 20 евакуаційних груп поліції та ДСНС. Минулої доби з небезпечних територій виїхали 372 сім’ї з 481 дитиною.

Про це йдеться у Telegram Міністерства внутрішніх справ України.

"Загалом треба евакуювати 2462 сім'ї з 3903 дітьми. До евакуації дітей з Лиманської, Іллінівської, Мирноградської, Гродівської, Новогродівської, Селидівської та Курахівської територіальних громад. Виїзд дітей відбувається на броньованому транспорті у шоломах та бронежилетах", — уточнили в МВС.

У поліції зазначили, що евакуація дітей відбувається за згодою батьків або інших законних представників дитини.

Евакуація на Донеччині через наближення фронту: думка начальника ОВА

На думку начальника обласної військової адміністрації Вадима Філашкіна, яку він висловив в ефірі телемарафону "Єдині новини", на Донеччині потрібно запровадити примусову евакуацію всіх жителів з населених пунктів, які розташовані поблизу лінії фронту.

"Що стосується примусової евакуації людей з лінії фронту – це обов’язково потрібно робити, тому що величезна кількість людей лишається. Наприклад, у місті Торецьк зараз близько 3 тисяч. І виїжджають дуже-дуже повільно. Два тижні тому там було 5,5 тисяч".

Він також навів приклад захоплених російськими військами Бахмута та Авдіївки, звідки під час боїв за ці міста виїхали не всі цивільні.

"Більш як 600 людей в місті Бахмут та в місті Авдіївка близько 500 людей залишилось", — сказав Філашкін.

Наразі, нагадав він, триває масштабна евакуація з населених пунктів, які розташовані у 10-кілометрової зоні від лінії фронту. Наразі там лишаються, за словами Філашкіна, понад 50 тисяч дорослих та понад чотири тисячі дітей. Це міста Селидове, Українськ, Новогродівка, Мирноград та села і селища поблизу.

"Вже декілька днів йде масштабна евакуація з 10-кілометрової зони. У нас чотири приймаючі області, це: Рівненська, Полтавська, Черкаська та Закарапатська області. Транзитний хаб зробили у Дніпропетровській області. Людей евакуюємо дуже швидко. Дякуємо людям, що з таких гарячих міст як Селидове, Українськ, Новогродівка люди виїжджають самостійно теж", — сказав Філашкін.

Що відомо про примусову евакуацію дітей з зони бойових дій

Механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій уряд схвалив 7 березня 2023 року.

Рішення про примусову евакуацію дітей, коли батьки чи опікуни зобов'язані виїхати з небезпечного населеного пункту, ухвалює обласна військова адміністрація. Процедура передбачає евакуацію неповнолітнього разом з одним з батьків, який не може відмовитись від виїзду з небезпечного населеного пункту.

Першим населеним пунктом, звідки почали примусово вивозити неповнолітніх із батьками, було місто Бахмут, яке рік тому захопили російські війська. Там запровадили евакуацію дітей у березні 2023 року, коли за місто точились бої.

Цьогоріч 24 січня розпочали примусову евакуацію дітей в окремих населених пунктах Мар’їнської та Очеретинської громад, де тоді залишались 72 дитини. 7 березня з чотирьох населених пунктів Курахівської громади, а саме з Успенівки, Ганнівки, Веселого Гаю та Трудового, планували евакуювати 28 дітей. 21 травня з населених пунктів вивезли всіх неповнолітніх.

6 червня примусову евакуацію дітей оголосили ще в семи населених пунктах Донеччини: у місті Лиман та селах громади Липове, Нове, Карпівка, Ставки, також у селі Прогрес Гродівської громади й селищі Зоря Іллінівської громади.

10 липня у Координаційному штабі з питань проведення обов’язкової евакуації населення в умовах воєнного стану прийняли рішення про евакуацію родин із дітьми х чотирьох населених пунктів Донецької області — селища Дробишеве Лиманської громади та Новооленівки, Олександрополя та Нової Полтавки Іллінівської громади.

31 липня таке ж рішення прийняли щодо з сіл Дальнє та Костянтинопольське Курахівської міської територіальної громади, а також сіл Катеринівка, Клебан-Бик та Плещіївка Іллінівської сільської територіальної громади. Станом на 31 липня в усіх п'яти селах знаходилась 21 дитина.

5 серпня в області затвердили примусову евакуацію родин з дітьми ще з трьох міст та 12 сіл та селищ, які розташовані за кілька кілометрів від лінії зіткнення. Примусову евакуацію ввели у населених пунктах: місто Мирноград, а також чотири населені пункти Новогродівської громади, це село Маринівка, село Михайлівка, село Лисівка, місто Новогродівка. У Гродівській громаді — село Промінь, село Московське, село Балаган, село Миколаївка, село Миролюбівка, село Малинівка, селища Новоекономічне, а в Курахівській громаді — село Костянтинопольське, село Острівське. Також до цього списку додали місто Селидове, яке знаходиться за 8 кілометрів від лінії фронту та щодня потрапляє під ворожі обстріли.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок