В село Тетянівка, що поблизу Святогірська, повертаються жителі. Тут відкрився магазин, людям привозять питну та технічну воду. Під час окупації Святогірська росіяни обстрілювали це село, зруйнували тут будинки місцевих жителів та всю інфраструктуру. Як нині живуть люди у Тетянівці на Донеччині — репортаж.
Село Тетянівка розташоване поблизу Святогірська — по інший бік річки Сіверський Донець.
"Якщо про руйнування, то по одній з вулиць зовсім будинку нема. І стіни попадали у людини",— розповідає жителька Тетянівка Анастасія.
З інфраструктури в селі — магазин та медпункт, сюди приїздить лікар із сусіднього села Маяки, говорить жінка. Є електрика, а от води не вистачає, скаржиться Анастасія.
"Засуха, все горить, нема ні в кого нічого поливати, води немає — люди бідкаються. Це в кого колодязь є, то поллють, а так багато в кого нема води. Неврожайний рік", — говорить жінка.
Технічну воду у Тетянівку двічі на тиждень привозять автоцистерною, розповідає місцева жителька Ірина.
"Ось нам привезли, ми наповнили сто літрів, скільки у нас було об'єму. Все нормально. Город свій посадили. Гуманітарка — щомісяця. Щодня дають гарячі обіди із 12:00 до 13:00", — ділиться жителька Тетянівки Ірина.
Також у селі встановили резервуари для привізної питної води.
"Цей бак нам поставила адміністрація на нашу вулицю. У нас 13 будинків, 23 людини проживає на вулиці та тричі на тиждень я видаю", — розповідає інша жителька Тетянівки Катерина Золотарьова.
Будинок Катерини зазнав руйнувань під час боїв за Святогірськ. Волонтери допомогли встановити вікна, дах поки не вдалося відбудувати — накрили брезентом.
"Слава Богу, наше село не було під окупацією. Нас сильно бомбили. Тяжко було, не було ні магазинів, не було жодного зв'язку, ні світла, ні води. Проблема була, ми ходили майже за кілометр за питною водою. Під обстрілами", — згадує жінка.
Під час обстрілів села Катерина прихистила у своєму дворі котів та собак, опікується ними й досі.
"Зараз у мене 15 котиків і вісім собачок. Так і живемо — великою дружною сім'єю", — ділиться жінка.
До повномасштабного російського вторгнення у Тетянівці жили понад шістсот людей, нині — близько ста шістдесяти, розповідає Катерина. І селяни продовжують повертатися:
"Люди повертаються, навіть у зруйноване, де зовсім нічого немає, згоріло все. Люди повертаються до підвалів. Але вертаються додому. Дім є дім".
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram