У прифронтовому Торецьку працюють евакуаційні групи, які забирають містян, що згоджуються виїхати у більш безпечні райони. Електроенергії немає, мобільного зв'язку також. Віднедавна в місті призупинили доставку води у резервуари — через небезпеку обстрілів. За словами очільника МВА, кількість авіаударів на день зросла вдесятеро. Як відбувається евакуація з Торецька — ексклюзивний репортаж Суспільне Донбас.
У Торецьку чорні від пожеж фасади зруйнованих будинків. На вулицях чути генератори — чи не єдина можливість для містян зарядити телефони, ліхтарики. Місто — без електропостачання.
Через постійні обстріли в місті також немає газо- та водопостачання, розповідає начальник Торецької міської військової адміністрації Василь Чинчик.
"Комунальні підприємства працювали, підвозили воду в резервуари по громаді. На жаль, на сьогоднішній день навіть і такої можливості немає через обстріли", — розповів начальник Торецької міської військової адміністрації Василь Чинчик.
Як відбувається евакуація з Торецька
Через те, що мобільного зв'язку немає в місті, аби повідомити людям про евакуацію, в місті створили евакогрупи.
"Як евакуйовуватись? Не можемо ні до кого додзвонитися. Зв'язку немає. Світла немає. Зарядити телефони нічим. У кого генератори є — ще підзаряджаємо. Знову ж таки, мені як виїхати? В мене на руках старенька 86 років. Ледь пересувається по квартирі", — розповів житель Торецька Юрій. Він цього не евакуйовувався.
Ольга чекала на евакуацію. Розповідає, її оселя пошкоджена обстрілами.
"Прилітало, коли я в квартирі була. Ногу травмувало мені, лобу дісталося. Велика дев'ятиповерхівка — і вже немає там ні вікон, ні дверей. Нічого немає і люди повиїжджали", — говорить жителька Торецька Ольга.
Тетяна теж чекала на евакуаційну машину. Через постійні обстріли, жінка розповідає, не виходила з будинку понад тиждень.
"Не спали, лежали то в підвалі, то в коморі. Ми не одні такі. Терпіли всі. Це добре, гуманітарку ще давали. У нас весь час майже стріляли. Просто зараз ракетами обстрілюють. У девятиповерхівці двоє людей загинули. Вже і хліба не купиш. Розбито. Світла немає, газу немає, зв'язку немає", — розповіла жителька Торецька Тетяна.
Житель Торецька Сергій має інвалідність. Говорить, побачив евакуаційне авто та попросив вивезти його з міста.
"Там літають міни. І все. Все, вже втомився я там жити. Два роки — все. В Черкаси до жінки їду", — розказав житель Торецька Сергій.
Не всі місцеві жителі хочуть покидати свої домівки. Валентина розповіла, що вирішилася залишитися разом з сином, який має інвалідність.
"Я евакуюватися не можу, тому що в мене маленька пенсія. Що я там буду робити? Як я жити там буду? Там квартири дуже дорогі. Кажуть у Костянтинівці вони по вісім тисяч. А куди їхати? У мене син хворий. У нього перелом хребта", — поділилась жителька Торецька Валентина.
За словами начальника військової адміністрації Василя Чинчика, людей вивозять людей за їх бажанням, допомагають з розселенням.
Як записатися на евакуацію з Торецька
Торецька МВА публікує номери телефонів для запису на евакуацію.
Залишити заявку на евакуацію можна за телефонами:
- +38099 601 94 91,
- +38066 952 63 60.
Ситуація в Торецьку через наближення фронту та атаки РФ
На 24 червня, за словами керівника МВА, у Торецьку продовжували працювати медики, але з лікарні частково почали вивозити обладнання, аби зберегти його.
На 24 червня у Торецьку лишались близько 5 500 жителів. А загалом у громаді були близько 11 тисяч людей. Всіх дітей з міста евакуювали, у громаді на 29 червня лишались троє дітей у родині у Щербинівці.
Фронт: наступ окупантів на Торецьк та яка мета РФ
За повідомленнями у зведеннях Генштабу ЗСУ, 20 червня РФ відновила активні атаки та штурми міста Торецьк. Речник угруповання військ "Хортиця" Назар Волошин 21 червня розказав, що армія РФ намагається просуватись до міста Часів Яр з Торецького напрямку. "Загарбники пруть із боку ГорлівкиГорлівка — місто на Донеччині, що окуповане РФ у 2014 році на Шуми, Нью-Йорк", — казав у коментарі Суспільне Донбас Волошин.
Військам РФ вдалося захопити "сіру зону" — селище Шуми, розповідав військовослужбовець 41-ї ОМБр Кирило Сазонов.
РФ атакує піхотою за підтримки артилерії, саме місто руйнують керованими авіабомбами.
За 28 червня на напрямку Горлівка-Торецьк армія РФ за підтримки авіації 15 разів атакувала позиції українських військових
Що відомо про Торецьк та Торецьку громаду
До Торецької громади входять 19 населених пунктів. Місто Торецьк розташоване майже між окупованим містами Бахмут та Горлівка.
Між Торецьком та Часовим Яром 20 кілометрів. Торецька громада — прифронтова, деякі населені пункти межують із лінією фронту.
За словами керівника МВА Василя Чинчика, до повномасштабного вторгнення у громаді жили майже 70 тисяч людей.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram