Евакуйованих жителів Торецької громади, що на Донеччині, приймає центр тимчасового розміщення у Дніпрі. Опікуються там людьми з інвалідністю та людьми похилого віку. З громади триває евакуація через посилення російських обстрілів. Яку допомогу в центрі надають евакуйованим людям — репортаж.
78-річну Аліну та її чоловіка вивезли з Торецька волонтери громадської організації "Схід SOS". Жінка розповідає: її квартира зруйнована внаслідок обстрілів.
"Ми все втратили. Як ми були — так ми й приїхали. Таке, що у сумці є. А я взагалі не знаю, як я туди маю повернутися. І як свої зимові речі забрати. У мене там кіт залишився, бідолашний. Я за ним плачу, він в мене домашній. Як дитина був. Я не можу, в мене сил немає. Я через все переживаю", — ділиться переживаннями переселенка з Торецька Аліна.
Наразі Аліна з чоловіком живуть у центрі тимчасового розміщення у Дніпрі.
"Хочу додому. Хочу свого котика знайти, побачити. Він бідненький там залишився в квартирі, не поїхав. Поки ми тут будемо жити, а куди влаштовуватися я не знаю далі. У мене ані зимового одягу немає, нічого. Там все місто рознесли. Там настільки складно, що вже життя там ніякого немає", — ділиться Аліна.
Лариса теж з Торецька, з евакуацією їй допомогла організація "Схід SOS".
"Що є, похапали, покидали — і все. Ані телефона не взяла, ні гребінця. Нічого немає. Розбомбили взагалі. З 15 числа вони бомбили щоразу. Будемо далі жити як безпритульні. 39 років прожили", — розповіла переселенка з Торецька Лариса.
Лідію волонтери евакуювали з Нью-Йорка Торецької громади. Вона зараз теж живе в цьому центрі.
"Спочатку у квартирі жили, там вікна повибивали — ми в синову хату. Там я жила у брата з невісткою. Вони телефонували, що теж будуть виїжджати. Там вже неможливо сидіти. Кожен день бомби, ракети кидають. Води немає, світла немає, ніхто нічого робити не буде. Пошта закривається", — говорить переселенка з Нью-Йорка Лідія Вєтрова.
З початку повномасштабного російського вторгнення центр тимчасового розміщення у Дніпрі прихистив близько 2700 пенсіонерів, людей з інвалідністю, розповідає начальниця центру "Океан добра" Ольга Волкова.
"Якщо у них немає з собою речей — ми даємо свої речі, те, що нам люди приносять. Обов'язково годуємо, перевіряємо цукор, міряємо тиск. Ці люди підуть на поселення в шелтер, їм підшукують місце. Всі інші у нас чекають будинки престарілих", — розповіла начальниця центру "Океан добра" Ольга Волкова.
Центр тимчасового розміщення може приймати близько 100 людей одночасно. Його фінансує громадська організація "Схід SOS". Вони ж вивозять людей з прифронтових населених пунктів і шукають для них житло, розповідає евакуаційниця благодійного фонду "Схід SOS" Ольга Владимирова.
"У нас є домовленість з кількома закладами в Умані, ми фінансуємо там персонал і деякі зміни, забезпечуємо обладнанням. Є такі заклади на Одещині. Будинки для старих або будинки ветеранів або ще кудись. За частину пенсії там утримуватись — вони туди їдуть. Є люди, які можуть самостійно жити. Їм допомагаємо підшукати або гуртожитки, або житло", — розповіла евакуаційниця благодійного фонду "Схід SOS" Ольга Владимирова.
Евакуація жителів Торецької громади триває. За даними міської військової адміністрації, там залишаються близько 11 тисяч жителів. До повномасштабного вторгнення було 70 тисяч.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram