"Трьох кішок вбило, папуг вбило". Два ракетних удари армії РФ по Покровську: свідчення людей про наслідки

"Трьох кішок вбило, папуг вбило". Два ракетних удари армії РФ по Покровську: свідчення людей про наслідки

Важливо

Пораненим людям внаслідок подвійного удару по Покровську надавали допомогу у міській клінічній лікарні, щонайменше одного дорослого та одну дитину відправили у інші лікарні. Вдень 24 червня армія РФ обстріляла місто двома ракетами "Іскандер-М". 5 людей загинули і 38Уточнення від 2 липня 2024 року. У день публікації тут була вказана попередня інформація від керівника ОВА Вадима Філашкіна: 48 поранених. Згодом, під час встановлення наслідків, у Покровський міській військовій адміністрації та обладміністрації уточнили інформацію щодо поранених цивільних — 38, це 34 дорослих та четверо неповнолітніх., за уточненими даними, дістали поранення й травми — такі попередні наслідки удару по Покровську станом на 19:30 за даними начальника Донецької обласної військової адміністрації. Свідчення людей про наслідки ракетних ударів по місту — репортаж.

Близько 12:00 російські війська обстріляли Покровськ. Поцілили у приватний сектор.

"Трьох кішок вбило, папуг вбило". Два ракетних удари армії РФ по Покровську: свідчення людей про наслідки
Обстріл Покровська, 24 червня 2024 рік. Фото: Суспільне Донбас

Медичну допомогу пораненим місцевим жителям надавали у міській клінічній лікарні, розповіла Вікторія Переяслова. Сюди людей привозили бригади швидкої допомоги.

"З важкохворих у хірургічному відділенні у нас 17 госпіталізованих, є хворі в інших відділеннях. Відправляли в Дніпро одного пацієнта у важкому стані і дитину у дитячу обласну відправляли", — розповіла медична директорка зі стаціонарної роботи Вікторія Переяслова.

лікарня ракетні удари "Іскандер-М" поранені руйнування наслідки Покровськ Донецька область
Клінічна лікарня Покровська. Суспільне Донбас

Валентина отримала різані поранення плеча. Жінка згадує момент ракетного удару: "Перший раз як вибухнуло — ми у підвал пішли. А тоді вийшли з підвалу, сіли і якраз другий як бахнув".

Ракетні удари "Іскандер-М" поранені руйнування наслідки Покровськ Донецька область
Обстріл Покровська, 24 червня 2024 рік. Суспільне Донбас

Росіяни застосували по мирному місту, ймовірно дві ракети "Іскандер-М", говорить речник поліції Донеччини Павло Дяченко.

"Вдень стався потужний обстріл Покровська. Спочатку був один вибух — прилетіло у приватний сектор міста. Відразу ж на місце події виїхали усі відповідні служби, поліцейські, парамедики, швидка допомога. Після першого удару, хвилин через 30 стався повторний обстріл того ж самого району", — говорить речник ГУНП Донеччини Павло Дяченко.

Містяни розбирали завали своїх будинків, шукали вцілілі речі, забивали вікна і дахи.

Ракетні удари "Іскандер-М" поранені руйнування наслідки Покровськ Донецька область
Обстріл Покровська, 24 червня 2024 рік. Суспільне Донбас

Без вікон, дверей, побита покрівля — такий вигляд має дім Іванни внаслідок російського обстрілу. Чоловік Іванни і вона сама отримали травми.

поранені ракетні удари "Іскандер-М" руйнування наслідки Покровськ Донецька область
Обстріл Покровська, 24 червня 2024 рік. Фото: Суспільне Донбас

"Прильот був, я була на вулиці — коліно поранене і рука. Швидка приїхала. Забрали нас в лікарню. Обробили, зав'язали", — розповіла жителька Покровська Іванна.

Ракетні удари "Іскандер-М" поранені руйнування наслідки жителька Покровська Іванна Покровськ Донецька область
Жителька Покровська Іванна, Донецька область. Фото: Суспільне Донбас

Андрій показав вирву від ракети біля свого подвір'я. Оселя, автомобіль та гараж зруйновані.

"Вся сім'я була в хаті. Ніхто не постраждав, всі цілі, здорові. Постраждав будинок повністю. Автомобіль, гараж — ну все. Просто бахнуло і все. І все позалітало в хату. В хату навіть залетіли ворота залетіли в хату. Такої сили удар був. Три кішки вбило, папуг вбило. Ми займалися трохи папугами — повбивало папуг. Собаку: відірвало вухо, ранило в живіт. Ми її відвезли, собака жива, заштопали її, ну собака буде жива", — розповів житель Покровська Андрій.

Ракетні удари "Іскандер-М" поранені руйнування наслідки житель Покровська Андрій Покровськ Донецька область
Житель Покровська Андрій, Донецька область. Фото: Суспільне Донбас

На руїнах будинку — Ольга, жінка була вдома в момент ракетної атаки.

"Трьох кішок вбило, папуг вбило". Два ракетних удари армії РФ по Покровську: свідчення людей про наслідки
Ольга сидить на подвір'ї, її дім потрощений. Суспільне Донбас

"Це мій будинок. Був. Прилетіло. І все — нічого нема. Я була в кухні. Шибка вилетіла мені в потилицю. Дай Бог,... я жива. Ми з чоловіком вивозимо, що можна тільки. А це? Воно нікому не потрібно вже. Це просто брухт, ворота, хвіртка, паркан — вже нема нічого", — розповіла жінка.

За словами Ольги, чоловік був на роботі, вдома вона була сама. Тепер поїдуть у Мирноград до сина.

"Але тримаємось. Ну, як буває: злякалися. І далі живемо. Та тримаємося, а як ще? Боже, коли вони всі повиздихають?", — говорить Ольга.

За даними начальника Донецької обласної військової адміністрації Вадима Філашкіна, попередньо внаслідок ракетних ударів по Покровську пошкоджені 16 приватних будинків, шість автомобілів, зруйнований один дім. За даними поліції, загалом вибухами та уламками пошкоджені 18 цивільних об'єктів.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок