Генерала Росгвардії підозрюють у тортурах людей на тимчасово окупованій частині Донеччини — СБУ

Генерала Росгвардії підозрюють у тортурах людей на тимчасово окупованій частині Донеччини — СБУ

Російському генералу, який ймовірно відповідає за репресії на тимчасово окупованій частині Донеччини, правоохоронці повідомила про підозру за трьома статтями кримінального кодексу України. Розслідування проводили співробітники СБУ в Івано-Франківській області.

Про це Служба безпеки України повідомила в Telegram.

За інформацією відомства, мова йде про російського генерал-лейтенанта Ігоря Семиляка, який начебто причетний до загибелі людей та масових репресій на тимчасово захопленій частині Донецької області.

"З початку 2023 року за наказом Семиляка, його підлеглі проводять так звану насильну "фільтрацію" місцевих жителів. Частину з них, кого вважали потенційними учасниками руху опору, викрадали та ув’язнювали до місцевих концтаборів, які діють під виглядом 17 "фільтраційних пунктів". У застінках до людей застосовували психологічний тиск, погрози вбивства та фізичні тортури, які для багатьох потерпілих призвели до тяжких наслідків", — йдеться в повідомленні.

За даними слідства, Семиляк був призначений керівником місцевої "філії" Росгвардії на початку 2023 року.

"Щоб охопити репресіями більші території регіону, "на підсилення" угруповання Семиляка були направлені три полки 116-ї окремої бригади "спецназу" Росгвардії. На їх базі російський генерал створив додаткові підрозділи поліції спеціального призначення — "ОМОН" та "СОБР", — повідомили в СБУ.

Наразі слідчі Служби безпеки заочно повідомили Семиляку про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 3 ст. 110 — умисні дії з метою зміни меж території та державного кордону України, вчинені особою, яка є представником влади, які призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків;
  • ч. 1 ст. 258-3 — створення терористичної організації, керівництво такою організацією та участь у ній;
  • ч. 2, 3 ст. 260 — створення, керівництво та участь у діяльності не передбаченого законом збройного формування, його фінансування, постачанні зброї, боєприпасів та військової техніки.

Оскільки фігурант перебуває на тимчасово окупованій території України, тривають комплексні заходи для притягнення його до відповідальності, зазначили в СБУ.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок