З прифронтового села Прогрес на Донеччині евакуювали всіх дітей — поліція

З прифронтового села Прогрес на Донеччині евакуювали всіх дітей — поліція

евакуація Прогрес Донеччина
Рамір з мамою під час евакуації. Поліція Донеччини

З прифронтового села Прогрес на Донеччині "Білі янголи" евакуювали останню дитину. Нещодавно в цьому селі оголосили примусову евакуацію родин з дітьми через наближення лінії фронту та збільшення кількості обстрілів.

Про це повідомляє Національна поліція Донецької області.

"14-річний Рамір став останньою дитиною, яка покинула населений пункт, що зазнає постійних обстрілів з боку окупантів. До початку війни в Прогресі мешкало 17 дітей. Рамір з мамою залишалися в селі до останнього, сподіваючись на покращення ситуації", — йдеться у повідомленні.

У поліції додали, що родина прийняла рішення про евакуацію після того, як російська авіабомба влучила у сусідній будинок. Тоді від удару загинула 67-річна жінка.

Під час евакуації російські військові завдали артилерійського удару по селу. "Білі янголи" перечекали обстріл та доставили жінку з дитиною до шелтера у Покровську.

Що відомо про примусову евакуацію дітей з зони бойових дій

Механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій уряд схвалив 7 березня 2023 року.

Рішення про примусову евакуацію дітей, коли батьки чи опікуни зобов'язані виїхати з небезпечного населеного пункту, ухвалює обласна військова адміністрація. Процедура передбачає евакуацію неповнолітнього разом з одним з батьків, який не може відмовитись від виїзду з небезпечного населеного пункту.

Першим населеним пунктом, звідки почали примусово вивозити неповнолітніх із батьками, було місто Бахмут, яке рік тому захопили російські війська. Там запровадили евакуацію дітей у березні 2023 року, коли за місто точились бої.

Цьогоріч 24 січня розпочали примусову евакуацію дітей в окремих населених пунктах Мар’їнської та Очеретинської громад, де тоді залишались 72 дитини. 7 березня з чотирьох населених пунктів Курахівської громади, а саме з Успенівки, Ганнівки, Веселого Гаю та Трудового, планували евакуювати 28 дітей.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок