"У Маріуполі пересихає річка Кальчик": міськрада отримала підтвердження

"У Маріуполі пересихає річка Кальчик": міськрада отримала підтвердження

Річка в Маріупольському районі
Річка на відео радника мера Маріуполя Петра Андрющенка. Петро Андрющенко/Telegram

У тимчасово окупованому Маріуполі обміліла річка Кальчик, через яку будували споруду і частково засипали русло.

"Жителі міста зняли відео, де можна побачити, що річка обміліла. Це результат дій окупантів, які з минулого року почали знищувати Кальчик", — повідомила Маріупольська міська рада у Telegram.

Перекриття через річку окупанти побудували грудні 2023 року. Методи робіт, наголосили в міськраді, були "варварські — велика чаcтина Кальчику була просто засипана землею із шлаком".

Крім того, додали у міськраді, нещодавно отримували свідчення, що до річки скидають відходи з бетонного заводу.

"Тепер річка може просто пересохнути. Загарбники нищать не лише будинки, але й усю екосистему Приазов'я", — наголосили у повідомленні.

Про наслідки дій окупантів, які впливають на річки у захопленому росіянами Маріуполі міськрада повідомляла неодноразово. Русло річки Кальчик засипали й навесні 2023 року, повідомляв тоді радник мера Петро Андрющенко.

Також влада отримувала докази, що окупанти засипали річку Кальміус сміттям, щоб "відновити" зруйнований міст. Тоді потік річки скоротився в декілька разів. А у Зінцевій Балці скидали каналізаційні відходити у струмок, який впадає в Азовське море.

Кальчик, мапа DeepState
Річка Кальчик на мапі. Кадр з мапи DeepState

Річка Кальчик — притік річки Кальміус, протікає Запорізькою областю та Маріупольським районом, впадає до Кальміусу в місті Маріуполь. Її довжина 88 кілометрів.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок