Били кийками і прикладами, видавали 100 грамів каші: на Донеччині звинувачують п'ятьох людей у роботі на РФ

Били кийками і прикладами, видавали 100 грамів каші: на Донеччині звинувачують п'ятьох людей у роботі на РФ

На Донеччині судитимуть п'ятьох чоловіків, які працюють на російську окупаційну владу у Маріуполі та створили там каральну установу.

Про це повідомили на сайті Донецької обласної прокуратури.

За даними слідства, обвинувачені організували "адміністрацію" у приміщенні Маріупольського слідчого ізолятора. З березня по серпень 2022 року один із підсудних встановив там особливі санітарний та харчовий режими, в яких не можна було підтримувати здоров'я людей.

"Добовий раціон в’язнів, котрі знаходились у неопалюваних камерах, складався зі 100 г каші та 500 мл  майже непридатної до споживання води. Також їх позбавляли можливості дотримуватись належної гігієни".

Також обвинувачені знущались над затриманими.

"Очільник установи з двома своїми «заступниками», «начальником оперативного відділу» й «інспектором відділу режиму та охорони» жорстоко поводились з 4 затриманими. Обвинувачені залякували їх вогнепальною зброєю, наносили множинні побої, у тому числі резиновими кийками і прикладами автоматів, після чого залишали без належної медичної допомоги.", — розповіли в обласній прокуратурі.

Чоловіків судитимуть за колабораційну діяльність, пособництво державі-агресору, і порушення законів та звичаїв війни, статті 28, 43 та 111 Кримінального кодексу.

Їм загрожує до 15 років позбавлення волі.

Обвинувачені переховують на тимчасово окупованих територіях України.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок