Бої на Покровському напрямку, атаки на Часів Яр, наступ на Торецьк. Фронт на Донеччині, Луганщині у червні: хроніка

Бої на Покровському напрямку, атаки на Часів Яр, наступ на Торецьк. Фронт на Донеччині, Луганщині у червні: хроніка

Важливо
Українські військові
Сили оборони продовжують стримувати наступ РФ, бої та штурми відбуваються по всій лінії фронту на Луганщині та Донеччині. Генштаб ЗСУ/Facebook

Останні новини про ситуацію на фронті у Донецькій та Луганській областях, читайте все про бої на Донбасі у червні 2024 року у хроніці.

За добу на Покровському напрямку окупанти втратили 3 танки, ще 10 пошкоджено

За даними Генерального штабу ЗСУ протягом 30 червня:

На Лиманському напрямку окупанти протягом дня 16 разів намагалися прорвати оборону в районах Невського, Макіївки, Тернів та Торського. 10 атак відбито, бої тривають. Ситуація контрольована.

На Сіверському напрямку Сили оборони відбили шість атак поблизу Спірного, Верхньокам’янського та Виїмки. Один бій ще триває.

На Краматорському напрямку загарбники вісім разів штурмували позиції підрозділів Сил оборони в районі Часового Яру. Чотири атаки відбито. Точаться бої.

На Торецькому напрямку ворог намагався шість разів атакувати в районах Північного, Південного та Торецька. Всі штурмові дії противника відбито.

На Покровському напрямку армія РФ не полишає спроб вклинитись в бойові порядки Сил Оборони в районах населених пунктів Прогрес, Новоолександрівка, Воздвиженка, Євгенівка, Новоселівка Перша, Яснобродівка. Всього наразі відбулось 39 атак, сім ще триває.

За добу на цьому напрямку втрати окупантів склали 387 військовослужбовців, три танка, 10 ББМ, 3 артсистеми, сім одиниць автомобільної техніки. Пошкоджено 10 танків, 10 ББМ, 10 артсистем та п’ять автомобілів.

На Курахівському напрямку протягом дня окупанти 17 разів атакували позиції Сил оборони. Два боєзіткнення ще тривають. Сили оборони здійснюють заходи щодо посилення рубежів та недопущення просування противника.

На Времівському напрямку ворог тиснув в районах Водяного, Урожайного, Костянтинівки та Макарівки. Всі атаки відбито. Противник успіху не мав.

Кількість російських атак на Покровському напрямку зросла до 23

Про це повідомили у зведенні Генштабу про ситуація на фронті станом на 13:00.

Ситуація по напрямках

На Лиманському напрямку бої відбуваються в районі Макіївки та Торського. Загалом, від початку доби російські окупаційні сили уже чотири рази намагалися просунутися на цьому напрямку.

Тривають бої в районі Спірного та Верхньокам’янського на Сіверському напрямку. Кількість штурмових дій росіян тут зросла до шести.

На Краматорському напрямку окупанти атакують в районах Часового Яру та Кліщіївки, загалом у Генштабі зафіксували п'ять російських штурмів.

Російський агресор проявляє активність на Торецькому напрямку, армія РФ атакувала п'ять разів саме в районах Торецька, Північного та Південного. Один бій досі триває.

Найбільша активність з початку доби на Покровському напрямку, розповіли у Генштабі. Уже 23 рази російські війська намагалися тут атакувати, тривають боєзіткнення в районах Воздвиженки, Новоселівки Першої та Сокола.

Курахівський напрямок. З початку доби російські війська атакували 15 разів. Всі атаки Сили оборони відбили.

На Времівському напрямку точаться бої в районах Костянтинівки та Макарівки. Іще три атаки з початку доби відбили.

Понад 340 російських військових знешкодили ЗСУ на Покровському напрямку

Про це повідомили у ранковому зведенні Генерального штабу Збройних сил України.

Ситуація по напрямках

На Лиманському напрямку українські війська стримують дві атаки біля Невського та Макіївки.

На Сіверському напрямку армія РФ атакує в районах Спірного, Верхньокам’янського та Виїмки. Всього п’ять штурмових дій, три з яких відбили.

На Краматорському напрямку українські війська стримують три атаки противника в районі Іванівського та Часового Яру. Один штурм Сили оборони відбили.

На Торецькому напрямку російські окупанти двічі безуспішно намагалися покращити своє становище в районах Північного та Південного, повідомили у Генштабі.

Гаряче на Покровському напрямку. Сили оборони з початку доби відбивали 15 атак, 10 штурмів зупинили. П’ять атак в районах Прогресу, Новоолександрівки, Воздвиженки, Євгенівки та Новоселівки Першої тривають.

"На цьому напрямку за попередню добу втрати ворога склали: 343 віськовослужбовця, два танка, дві ББМ, сім одиниць автомобільної техніки та дві артсистеми. Пошкоджено чотири бойові броньовані машини, сім автомобілів та сім артсистем", — розповіли у Генеральному штабі ЗСУ.

Курахівський напрямок. Загалом 10 атак росіян за сьогодні. Вісім спроб військ РФ успіху не мали, дві атаки тривають.

На Времівському напрямку українські війська відбивають дві атаки в районі Водяного. Також зупиненили штурм в районі Урожайного.

Ситуація на східному фронті станом на 29 червня

За даними Генерального штабу ЗСУ протягом 29 червня:

На Куп’янському та Лиманському напрямках відбулось 13 боєзіткнень. Армія РФ штурмувала в районах Синьківки, Степової Новоселівки, Стельмахівки, Греківки, Невського та Торського. 5 атак на цей час відбито. Тривають бої.

На Краматорському напрямку армія РФ сім разів атакувала українських захисників поблизу Калинівки, Григорівки та Часового Яру на Краматорському напрямку. Ще один бій триває в районі Нового. Втрат позицій та територій не допущено.

На напрямку Горлівка-Торецьк противник за підтримки авіації сім разів атакував позиції українського війська. Ще один бій триває поблизу Нью-Йорка.

На Покровському напрямку досі гаряче від початку доби відбулось 41 боєзіткнення. Найбільша активність противника зберігається з району Очеретиного. Окупанти намагаються штурмувати поблизу Новоолександрівки, Євгенівки, Воздвиженки, Сокола, Новоселівки Першої, Прогреса та Уманського. Відбито 29 штурмів, 12 зіткнень ще тривають.

Попередньо, за поточну добу на Покровському напрямку окупанти втратили 252 особи, з них 106 – загиблими. Знищено танк, сім автомобілів та РСЗВ БМ-21 "Град". Пошкоджено сім гармат і мінометів, шість автомобілів та чотири бойових броньованих машини.

На Курахівському напрямку війська РФ здійснили 14 штурмов в районах, Красногорівки, Костянтинівки та Парасковіївки. 11 атак успішно відбито. Напруженою залишається обстановка в районі Красногорівки, де на даний час тривають три боєзіткнення.

На Времівському напрямку агресор сім разів штурмував ЗСУ в районах Водяного, Урожайного та Старомайорського.

Майже 30% боїв на фронті - на Покровському напрямку

Про це розповіли у зведенні Генштабу.

Від початку доби на фронтах зафіксували 47 боїв, з них — 13 на Покровському.

На Лиманському напрямку з початку доби росіяни здійснили три атаки біля Невського. Бойові дії тривають. У район Сіверська армія РФ завдала авіаудару трьома КАБами.

На Покровському напрямку найвища інтенсивність атак окупаційних військ. Загальна кількість боїв з початку доби тут зросла до 13. Зараз п’ять боєзіткнень тривають у районах Новоолександрівки, Воздвиженки і Прогреса.

Найбільше російських атак — на Покровському напрямку, наступ на Торецьк. Бої на Донеччині, Луганщині 29 червня: хроніка
Орієнтовна лінія фронту на Покровському напрямку. DeepStateMap

ЗСУ завдали росіянам втрат на Курахівському напрямку

Про це розповіли у ранковому зведенні Генштабу.

Від початку доби на фронті вже зафіксували 37 боїв.

Ситуація по напрямках

На Сіверському напрямку вже відбили два російські штурми. Три бої біля Спірного та Виїмки продовжуються.

На Краматорському напрямку від початку доби відбулося п’ять боїв. Дві атаки поблизу Калинівки відбили, точаться бойові дії у районі Часового Яру. Армія РФ успіху не має, розповіли у Генштабі.

Росіяни активно діють на Торецькому напрямку – сьогодні намагаються витіснити українських захисників з позицій поблизу Торецька. Продовжується бій у трьох локаціях.

Особливо активним російське військо залишається на Покровському напрямку. Вже з початку доби було вісім спроб прорвати українську оборону в районах Воздвиженки, Прогреса та Сокола. З них чотири ще триває.

"Сили оборони вживають заходів для виснаження наступального потенціалу окупантів", — написали у Генштабі.

На Курахівському напрямку продовжується атака загарбників на Парасковіївку. Ще п’ять штурмів відбито в районі Костянтинівки. Росіяни зазнали втрат, йде підрахунок, зазначили у зведенні.

Найбільше російських атак — на Покровському напрямку, наступ на Торецьк. Бої на Донеччині, Луганщині 29 червня: хроніка
Орієнтовна лінія фронту на Курахівському напрямку. DeepStateMap

На Времівському напрямку російські окупанти намагаються просунутися в районі Водяного. Українські підрозділи стримують їх вогнем.

Російські війська не полишають спроб витісняти українських військових з займаних позицій в районі Часового Яру на Донеччині під Іванівським

Про це в ефірі "Еспресо" розповів речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" Назар Волошин.

"Російська армія активізувала зусилля на тому напрямку. Вони намагаються закріпитися на тій ділянці в районі каналу Сіверський Донець — Донбас, де ворог знищує Часів Яр та використовує велику кількість дронів", — уточнив Назар Волошин.

Він зазначив, що за минулу добу російські війська понад 1200 разів обстрілювали з мінометів та артилерії по всьому напрямку, а по Часів Яру — понад 290 обстрілів з різних видів озброєння. Ці обстріли прийшлись на південну частину міста.

"Шість разів армія РФ штурмувала Часів Яр. Вони скинули на Часів Яр одну керовану авіабомбу. На напрямку знищені близько 80 російських бійців та понад 150 були поранені, ще п'ятьох взяли в полон", — додав речник.

На напрямку Горлівка-Торецьк армія РФ за підтримки авіації 15 разів атакувала позиції українських військових

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 22 годину 28 червня.

Лиманський напрямок

Тут російські військові 19 разів намагалися просунутися в районах Греківки, Макіївки, Невського, Торського та Серебрянського лісу.

Сіверський напрямок

Від початку доби російські війська 19 разів штурмували українські позиції поблизу Білогорівки, Спірного, Верхньокам’янського, Роздолівки та Виїмки. Ще чотири бої тривають.

Краматорський напрямок

Армія РФ намагається просунутись в районі Часового Яру, Нового та Іванівського. Тривають три російські штурми.

Покровський напрямок

37 боїв від початку доби. Російські війська тиснуть поблизу Воздвиженки, Новоолександрівки, Євгенівки, Прогресу, Новоселівки Першої та Уманського.

Від початку доби армія РФ втратила на цій ділянці фронту 160 бійців вбитими та пораненими. Знищені дві бойові броньовані машини, чотири автомобілі та два бліндажі.

Курахівський напрямок

Тут від початку доби — 11 боїв. П’ять штурмових дій поблизу Георгіївки, Костянтинівки та Парасковіївки завершені. Водночас, зберігається активність армії РФ поблизу Красногорівки, де чотири атаки російських військ відбиті, та ще два бої тривають.

Времівський напрямок

Армія РФ намагається вклинитися в передній край оборони наших підрозділів в районі Водяного.

22 бої тривають на фронті Донбасу

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 19 годину 28 червня.

Лиманський напрямок

Армія РФ намагалась просунутися в глибину в районах Невського, Макіївки, Торського, Греківки та Серебрянського лісу на Лиманському напрямку. Три бої ще продовжуються.

Сіверський напрямок

19 разів російські військові атакували поблизу Білогорівки, Спірного, Верхньокам’янського, Івано-Дар’ївки, Роздолівки та Виїмки. Тривають чотири бої.

Краматорський напрямок

Російські війська продовжують тиснути на позиції українських військ поблизу Часового Яру, Нового та Іванівського. Два бої тривають.

Покровський напрямок

Підрозділи Сил оборони відбили 27 атак армії РФ, ще дев’ять боїв – тривають.

Курахівський напрямок

Від початку дня російські війська атакують поблизу Красногорівки, Георгіївки, Парасковіївки та Костянтинівки. Загальна кількість атак тут зросла до 11, з яких дев’ять відбиті та дві ще не завершилися.

Времівський напрямок

Два бої поблизу Водяного ще тривають.

На Покровському напрямку найбільше атак від початку доби

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 16 годину 28 червня.

Краматорський напрямок

Російські війська тричі штурмували українські позиції поблизу Часового Яру, Нового та Іванівського. Ще один бій триває.

Торецький напрямок

Активно працює авіація армія РФ, зокрема, удару двома керованими авіабомбами зазнало місто Торецьк, ще однією бомбою російські війська вдарили по селищу Нью-Йорк.

Покровський напрямок

28 боїв від початку доби. Найбільша кількість боїв на напрямку в районах Воздвиженки, Новоолександрівки, Прогресу, Новоселівки Першої та Уманського. Сім боїв – ще тривають. Олександропіль російські війська обстрілювали некерованими авіаракетами, а керованими авіабомбами — Лозуватське, Вовче, Євгенівка, Прогрес, Веселе, Новоселівка Перша та Миколаївка.

Курахівський напрямок

Тривають бої поблизу Красногорівки, Георгіївки, Костянтинівки та Парасковіївки на Курахівському напрямку. Тривають два бої.

Времівський напрямок

Триває бій неподалік Водяного.

Найбільшу активність з початку доби військові РФ проявляють на Покровському та Сіверському напрямках. Загальна кількість боїв збільшилась до 81

Про це повідомив Генштаб зведення станом на 13 годину 28 червня у Facebook.

Десять разів за сьогодні російська армія за підтримки авіації атакувала підрозділи Сил оборони в районах Невського, Макіївки, Торського та Серебрянського лісу на Лиманському напрямку. Дев'ять штурмів українські воїни відбили, один бій ще триває.

На Сіверському напрямку атакують поблизу Білогорівки, Спірного, Верхньокам’янського, Івано-Дар’ївки, Роздолівки та Виїмки. Від початку доби кількість боєзіткнень тут зросла до 19. По населених пунктах та позиціях українських військ інтенсивно працює російська авіація. 14 атак відбиті, п'ять тривають.

На Краматорському напрямку українські військові відбили один штурм. В районах Часового Яру, Нового та Іванівського продовжуються три бої.

"Не збавляє ворог темпів наступальних дій також на напрямку Горлівка — Торецьк. Авіація російських окупантів завдає ударів керованими авіаційними бомбами. Сили оборони організовано стримують штурмові дії противника, шість атак відбито, ще один бій продовжується", — розповів Генштаб.

На Покровському напрямку від початку доби російські окупаційні війська 21 раз атакували позиції українських воїнів неподалік Воздвиженки, Новоолександрівки, Прогресу, Новоселівки Першої та Уманського. На даний час українські оборонці відбили вже 13 атак, ще вісім тривають.

На Курахівському напрямку без успіху армія РФ п'ять разів штурмувала поблизу Красногорівки, Георгіївки, Костянтинівки та Парасковіївки, один бій ще триває.

59 боїв на фронті, з них — 19 на Покровському напрямку: зведення Генштабу

Про це повідомив Генштаб зведення станом на 10:00 28 червня у Facebook.

На Куп'янському напрямку від початку доби відбуваються два бої поблизу Степової Новоселівки та Стельмахівки.

На Лиманському напрямку російські окупанти проводять штурми в районах Макіївки, Невського, Торського та Серебрянського лісу — чотири атаки завершилися без успіху для агресора, ще чотири тривають.

На Сіверському напрямку армія РФ дещо наростила інтенсивність наступу, де за сьогодні відбулося 12 боїв, з них — 10 відбиті поблизу Спірного, Роздолівки та Виїмки, ще два бої тривають в районі Спірного.

На Краматорському напрямку російські війська атакують позиції українських військових поблизу Іванівського та Часового Яру, де на даний час тривають три атаки.

На Торецькому напрямку російська армія двічі безуспішно штурмувала зі сторони Горлівки.

На Покровському напрямку за сьогодні вже відбулися 19 боїв. Армія РФ намагається прорватися з району Очеретиного у напрямках Воздвиженки, Євгенівки, Новоолександрівки та Прогресу. П'ять атак окупантів відбиті, ще сім — продовжуються.

"Водночас, загарбники здійснили сім спроб вклинитися в наші бойові порядки біля Новоселівки Першої. Три атаки успіху не мали, ще чотири — тривають", — йдеться у повідомленні.

На Курахівському напрямку завершились чотири штурми РФ поблизу Георгіївки, Костянтинівки та Парасковіївки, один бій ще триває.

На Времівському напрямку українські воїни відбили дві атаки біля Водяного.

Гвардійці збили російський штурмовий літак Су-25 "Грач" на Донеччині

Про це повідомила Нацгвардія у Telegram.

За даними НГУ, бійці 31-ї бригади Національної гвардії України виявили російський Су-25, відомий також під назвою "Грач", що здійснював бойовий виліт, та пострілом збили літак.

Майже по всій лінії фронту у Донецькій і Луганській області тривають бої

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 22 годину 27 червня.

Лиманський напрямок

Російські війська протягом дня вісім разів намагались прорвати українську оборону в районах Копанок, Невського, Макіївки, Тернів та Торського. Чотири атаки відбиті, бої тривають.

Сіверський напрямок

Сили оборони успішно відбили шість атак російської армії поблизу Спірного, Роздолівки та Виїмки.

Краматорський напрямок

Шість спроб здійснила армія РФ аби витіснити Сили оборони із займаних позицій в районі Часового Яру. Три атаки українські бійці відбили. Бої тривають.

Торецький напрямок

Російські війська 26 разів штурмувати позиції українських військ в районах Дружби, Залізного, Північного, Торецька та Нью-Йорка. Один бій ще триває.

Від початку доби, попередньо, армія РФ втратила 70 бійців, п’ять одиниць автомобільної техніки та артсистему. Пошкоджені два автомобілі та артилерійська система.

Покровський напрямок

Росіяни атакують в районі Воздвиженки, Новоолександрівки, Євгенівки, Прогресу, Новоселівки Першої, Карлівки та Уманського. Всього російські війська 27 разів атакували на цій ділянці українські позиції, одна атака РФ триває.

На цьому напрямку армія РФ втратила понад 300 військовослужбовців, танк, три бойові броньовані машини, п’ять артсистем та один автомобіль. Пошкоджені три танки, чотири бойові броньовані машини та чотири артсистеми.

Курахівський напрямок

Від початку доби російські війська 18 разів атакували позиції Сил оборони. Два бої ще тривають. Пів сотні військовослужбовців втратила армія РФ на цьому напрямку за сьогодні. Також знищені чотири танки, дев’ять бойових броньованих машини. Ще п’ять танків пошкоджені.

Времівський напрямок

Армія РФ тисне в районі Костянтинівки. Дві атаки відбито, одне боєзіткнення триває.

Російські військові постійно зменшують тактику поблизу Часового Яру

Про це в ефірі проєкту "Суспільне. Студія" розповів командир реактивної артилерійської батареї 80-ї ОДШБр Ярослав Вакалюк.

"Наша бригада обороняє південні околиці Часового Яру, це населений пункт Кліщіївка. Ситуація дуже складна, але стабільна. Бригада відбиває всі російські атаки. Російські окупаційні війська постійно змінюють тактику. Раніше це були масові "м'ясні штурми", останнім часом російські війська відійшли від цієї практики. Зараз вони здебільшого штурмують малими групами за підтримки техніки, іноді застосовують не стандартні методи, наприклад на мотоциклах", — розповів Ярослав Вакалюк.

Він додав, що північніше від Кліщіївки, а саме сам Часів Яр піддається найбільшому тиску російських військ.

Українська армія витіснила російські війська з мікрорайону "Канал" у Часів Ярі

Про це телефоном Суспільне Донбас розповів речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" Назар Волошин.

"В цьому районі були поодинокі групи російських військових. Масово їх там не було. Станом на 10:30 на Краматорському напрямку російські війська намагаються прорватися в районі Часового Яру. Два російські штурми тривають", — уточнив речник ОСУВ "Хортиця".

Назар Волошин зазначив, що за минулу добу на напрямку зафіксовані 1223 мінометних і артилерійських обстрілів, це на 28 обстрілів більше, аніж у попередню добу. Російські війська 31 раз штурмували українські позиції на цій ділянці фронту, з них два штурми на саме місто Часів Яр.

"Лише в район Часового Яру зафіксовані 246 обстрілів, більша частина яких приходиться саме на південну частину Часового Яру. Два авіаудари прийшлися на Часів Яр. За добу на Часовоярівському напрямку знищені 85 російських бійців та 82 отримали поранення", — уточнив Назар Волошин.

По лінії фронту у Донецькій та Луганській областях триває десяток боїв

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 19 годину 27 червня.

Краматорський напрямок

Армія РФ посилила тиск в районі Часового Яру. Йдуть два бої.

Торецький напрямок

Російські війська штурмували цю ділянку 25 разів. Три атаки ще продовжуються. Російська армія застосувала авіацію та бомбардувала Торецьк керованими авіаційними бомбами.

Покровський напрямок

23 рази армія РФ атакувала позиції ЗСУ на цьому напрямку, з них три штурми ще тривають.

Дев'ять російських атак тривають на Торецькому та Покровському напрямках

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 16 годину 27 червня.

Лиманський напрямок

Сім штурмів від початку доби в районах Макіївки, Невського, Тернів та Торського.

Торецький напрямок

Армія РФ атакувала цей напрямок 21 раз. Наразі тривають чотири бої неподалік Північного та Нью-Йорка.

Покровський напрямок

Російські війська атакують в районах Воздвиженки, Новоолександрівки, Євгенівки та Новоселівки Першої. Ще п'ять штурмів тривають.

Кількість атак зросла до 71. Найгарячіше на Торецькому і Курахівському напрямках — Генштаб

Про це повідомив Генштаб зведення станом на 13 годину 27 червня у Facebook.

На Лиманському напрямку бої відбуваються в районі Макіївки та Невського. Загалом, від початку доби, окупаційні сили уже п'ять разів намагалися просунутися на цьому напрямку.

Тривають бої в районі Роздолівки та Виїмки на Сіверському напрямку, де кількість штурмів зросла до п'яти.

Російське військо проявляє активність на Торецькому напрямку, а саме, в районах Північного та Нью-Йорка, де атакувало 16 разів потіснити наших захисників, шість боїв ще тривають.

Курахівський напрямок. Армія РФ штурмує в районі Красногорівки та Парасковіївки, з початку доби російські військові намагалися покращити своє тактичне положення уже 15 разів, водночас зазнають втрат.

Ситуація в Торецьку через наближення фронту та атаки РФ

Евакуація з міста триває, повідомила Торецька МВА вранці 27 червня у Telegrаm. Очільник адміністрації Василь Чинчик закликає жителів евакуюватися.

"Ворог використовує тактику випаленої землі. Він нищить все, використовуючи всі види озброєння. В тому числі 10-15 авіаударів відбувається на території Торецької громади", — казав Чинчик у зверненні 26 червня.

25 червня під обстріл потрапили волонтери "Схід SOS", які приїхали на евакуацію.

У місті постійні перебої із електропостачання. 24 червня очільник адміністрації повідомиляв, що в Торецьк був другу добу без електропостачання, енергетики не могли відновити мережі через постійні обстріли.

На 24 червня, за словами керівника МВА, у Торецьку продовжували працювати медики, але з лікарні частково почали вивозити обладнання, аби зберегти його.

На 24 червня у Торецьку лишались близько 5 500 жителів. А загалом у громаді були понад 11 тисяч людей. Всіх дітей з міста евакуювали, у громаді, на 23 червня тут лишались 14 неповнолітніх у Щербинівці та Північному.

Наступ окупантів на Торецьк та яка мета РФ

За повідомленнями у зведеннях Генштабу ЗСУ, 20 червня РФ відновила активні атаки та штурми міста Торецьк. Речник угруповання військ "Хортиця" Назар Волошин 21 червня розказав, що армія РФ намагається просуватись до міста Часів Яр з Торецького напрямку. "Загарбники пруть із боку Горлівки на Шуми, Нью-Йорк", — казав у коментарі Суспільне Донбас Волошин.

Військам РФ вдалося захопити "сіру зону" — селище Шуми, розповідав військовослужбовець 41-ї ОМБр Кирило Сазонов.

РФ атакує піхотою за підтримки артилерії, саме місто руйнують керованими авіабомбами.

За 26 червня на Торецькому напрямку окупанти дев’ять разів атакували поблизу Шумів, Торецька, Дачного і Північного.

Що відомо про Торецьк та Торецьку громаду

До Торецької громади входять 19 населених пунктів. Місто Торецьк розташоване майже між окупованим містами Бахмут та Горлівка.

Між Торецьком та Часовим Яром 20 кілометрів. Торецька громада — прифронтова, деякі населені пункти межують із лінією фронту.

За словами керівника МВА Василя Чинчика, до повномасштабного вторгнення у громаді жили майже 70 тисяч.

На сході тривають бої на восьми напрямках

Про це повідомив Генштаб зведення станом на 10:30 27 червня у Facebook.

На Куп'янському напрямку з початку доби відбулось чотири бої в районах Степової Новоселівки, Піщаного, Стельмахівки та Андріївки, дві атаки ще тривають.

Лиманський напрямок. Наразі Сили оборони відбивають дві атаки в районах Копанок та Невського.

На Сіверському напрямку відбулися чотири атаки — три з них в районах Спірного та Роздолівки успіху не мали для армії РФ, один бій, в районі Роздолівки, ще триває.

На Краматорському напрямку окупанти намагаються прорватися в районі Часового Яру, два штурми тривають.

"Напружена ситуація на Торецькому напрямку. Агресор активний в районах Торецька, Північного та Залізного. Атаку поблизу Дружби відбито нашими захисниками. Загостреною залишається ситуація на Покровському напрямку. За сьогодні вже відбулося 13 наступальних дій противника, дев'ять з яких успішно відбито. Тривають бої", — йдеться у повідомленні.

На Покровському напрямку протягом минулої доби військові РФ втратили 245 військовослужбовців та дві артилерійські системи, пошкоджений один танк.

На Курахівському напрямку, в районах Красногорівки, Георгіївки, Парасковіївки, наразі відбуваються вісім боїв.

Времівський напрямок — армія РФ атакує поблизу Костянтинівки.

Прикордонники знищили сім російських цілей за день

Про це повідомила бригада "Помста" Луганського прикордонного загону у Telegram.

Оператори безпілотників з підрозділу "Фенікс" Луганського прикордонного загону протягом кількох годин знищили:

 • дві російські військові вантажівки Урал-4320,
 • один КамАЗ-5350,
 • малотоннажний автомобіль ГАЗель,
 • легковий автомобіль,
 • місце розташування окупантів,
 • одного російсього піхотинця.

Ситуація на східному фронті станом на вечір 26 червня

За даними Генерального штабу ЗСУ станом на 22 годину 26 червня:

На Лиманському напрямку за день російські війська 18 разів безуспішно атакували ЗСУ в районах шести різних населених пунктів. На цей час продовжуються шість боєзіткнень. Ворог концентрує свої зусилля поблизу Макіївки і Невського, де відбулося близько 80 відсотків від усіх атак.

На Сіверському напрямку армія РФ 11 разів штурмувала позиції в районах Білогорівки, Спірного та Роздолівки. Понад половина боєзіткнень ще триває.

На Краматорському напрямку зазнали невдачі всі спроби загарбників просунутися поблизу Часового Яру і Кліщіївки.

На Торецькому напрямку окупанти дев’ять разів атакували поблизу Шумів, Торецька, Дачного і Північного, три боєзіткнення завершились. Бойові дії тривають ще у шести локаціях.

На Покровському напрямку впродовж дня армія РФ здійснила 37 штурмових дій. Найбільша активність зберігається з району Очеретиного. 29 атак українські захисники вже відбили, ще вісім боєзіткнень тривають, зокрема, біля Євгенівки та Новоолександрівки. За добу ЗСУ ліквідували та поранили понад 200 військовослужбовців РФ.

На Курахівському напрямку нараховується вісім безуспішних штурмів в районах населених пунктів Невельське, Георгіївка, Парасковіївка та Костянтинівка. Бій біля Красногорівки триває.

На Торецькому напрямку кількість штурмів збільшилась до семи. Ворог основні зусилля прикладає, атакуючи у бік міста Торецьк.

Росіяни штурмують біля Північного та Залізного

Про це розповіли у зведенні Генштабу.

Кількість боїв від початку доби зросла до 50-ти.

Ситуація по напрямках

На Лиманському напрямку армія РФ провела дев’ять спроб потіснити підрозділи Сил оборони поблизу Греківки, Копанок, Тернів, Торського, Макіївки та Невського. Біля двох останніх ще тривають бойові дії у трьох локаціях.

На Сіверському напрямку окупаційна армія атакує в районі Спірного — точаться два боєзіткнення. По одному штурму українські захисники відбили неподалік Білогорівки та Роздолівки. Верхньокам’янське окупанти бомбардували двома КАБами.

На Краматорському напрямку російські війська штурмують біля Північного та Залізного. Там продовжуються бої, розповіли у Генштабі.

Найбільше російських атак — на Покровському напрямку, наступ на Торецьк. Бої на Донеччині, Луганщині 26 червня: хроніка
Орієнтовна лінія фронту біля Торецька. DeepStateMap

На Покровському напрямку від початку доби російські війська 15 разів атакували позиції українських воїнів неподалік Новоолександрівки, Євгенівки, Сокола, Новоселівки Першої, Воздвиженки та Прогреса. Українські оборонці відбили сім атак, ще вісім тривають.

"Ворог і надалі концентрує зусилля в районі Новоолександрівки. Також, завдав авіаударів по Іванівці, Веселому і Калиновому — у сумі скинув сім керованих авіабомб", — повідомили у Генштабі.

На Курахівському напрямку росіяни штурмують позиції Сил оборони поблизу Красногорівки, Невельського, Георгіївки, Костянтинівки та Парасковіївки. Чотири атаки завершилися для армії РФ втратами, ще два бої продовжуються.

Майже 300 російських військових знешкодили на Покровському напрямку минулої доби

Про це розповіли у зверненні Генштабу станом на 10 ранку.

Загалом минулої доби Сили оборони знешкодили близько 1220 росіян на фронті.

Ситуація по напрямках

На Лиманському напрямку одну атаку відбили. Тривають шість боїв в районах Копанок, Греківки, Макіївки та Торського.

На Сіверському напрямку за сьогодні армія РФ п'ять разів намагалася потіснити українських оборонців поблизу Білогорівки, Спірного та Роздолівки. Дві атаки російських загарбників відбито, бої тривають.

На Краматорському напрямку російські війська намагаються просунутися в напрямку Часового Яру. Атаку у бік Кліщіївки відбили.

Підрозділи Сил оборони сьогодні успішно стримали штурм на напрямку Горлівка – Північне.

На Покровському напрямку за сьогодні вже відбулося 13 боїв. Російська армія продовжує тиснути на позиції українських оборонців поблизу Новоолександрівки, Воздвиженки, Прогреса, Євгенівки, Сокола та Новоселівки Першої. Шість атак відбито, боєзіткнення тривають.

"За уточненою інформацією, втрати російських військ за минулу добу на цьому напрямку склали майже 300 осіб вбитими та пораненими, знищено танк, дві броньовані машини, дві артилерійські системи та два автомобіля. Ще один танк, дві гармати, два автомобіля та ББМ загарбників пошкоджено", — розповіли у Генштабі.

На Курахівському напрямку російський штурм поблизу Парасковіївки успіху не мав. Бій триває в районі Невельського.

На Времівському напрямку росіяни безуспішно атакували біля Урожайного. Окупанти відійшли, повідомили у Генштабі.

Геншаб повідомив про ситуацію на східному на 22:00 26 червня

На Лиманському напрямку російські війська 15 разів намагалися просунутися в районах Копанок, Греківки, Макіївки, Невського та Серебрянського лісу. Захисники України відбили 12 атак ворога, бої тривають.

На Сіверському напрямку від початку доби окупанти здійснили 13 безуспішних штурмів поблизу Білогорівки, Верхньокам’янського, Спірного та Виїмки.

Дев’ять спроб військових армії РФ наблизитися до українських позицій біля Часового Яру, Іванівського та Андріївки на Краматорському напрямку зазнали невдачі. Водночас окупанти не відмовляються від намірів просунутися в районі Часового Яру, де станом на 22:00 ще триває бій.

На Торецькому напрямку армія РФ атакувала за підтримки авіації 11 разів поблизу Торецька, Північного та Нью-Йорка. Всі штурми підрозділи Сил оборони відбили.

На Покровському напрямку на 22:00 зафіксовані до 42. Окупаційні війська продовжують натиск на українські підрозділи поблизу Євгенівки, Новоолександрівки, Воздвиженки, Новоселівки Першої та Яснобродівки. Українські військові відбили 35 атак, тривають бої в районах Новоолександрівки та Сокола.

За день на Покровському напрямку армія РФ втратила 271 солдата — це вбиті та поранені окупанти. Також українські військові знищили танк, три бойові броньовані машини, дві гармати та два автомобілі.

На Курахівському напрямку від початку доби відбулося шість боїв. Два штурми поблизу Георгіївки та Костянтинівки були невдалими. Поблизу Красногорівки тривають бої.

Ситуація на лінії фронту протягом 25 червня

Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ

На Краматорському напрямку противник дев’ять разів намагався вклинитися в оборону ЗСУ поблизу Часового Яру та Іванівського. Вісім штурмових дій українські воїни відбили.

На Покровському напрямку від початку доби 39 разів атакували оборонні рубежі ЗСУ в районах Новоолександрівки, Воздвиженки, Євгенівки, Сокола, Новоселівки Першої та Яснобродівки.

На Курахівському напрямку від початку дня ворог атакує поблизу Красногорівки, Георгіївки та Костянтинівки. Загальна кількість атак зросла до шести.

На Торецькому напрямку кількість штурмів окупантів збільшилась до 11. Активно працює ворожа авіація, зокрема, сім ударів одинадцятьма КАБами зазнало місто Торецьк, ще однією авіабомбою терористи вдарили по Деміївці.

На Лиманському напрямку за день армія окупантів здійснила 13 атак на позиції підрозділів Сил оборони поблизу населених пунктів Копанки, Греківка, Макіївка, Невське та у Серебрянському лісі.

Останній тиждень на Лиманському напрямку армія РФ не використовує важку техніку

Про це в етері Армія TV розповів начальник служби зв'язків з громадськістю 63 бригади Ростислав Ящишин.

"Ситуація в нас стабільно важка. Не була легкою простою. Регулярно зараз маємо піхотні штурми. Використання бронетехніки протягом останнього тижня не фіксуються. Можливо справді такої техніки стало мало. А можливо вони зрозуміли безперспективність цих штурмів" повідомив Ростислав Ящишин.

Начальник додав, що зараз російські окупанти штурмують малими групами по кілька людей. В одному штурмі може бути від 2 до 5 таких малих групами, які рухаються одна за одним.

На Покровському напрямку від початку доби відбили 24 атаки армії РФ

Про це повідомили у зведенні Генштабу станом на 13:00.

Найбільша інтенсивність боїв — на Лиманському, Краматорському напрямках, та на ділянці фронту Торецьк — Горлівка.

Ситуація по напрямках

11 разів російська армія атакували підрозділи Сил оборони поблизу населених пунктів Копанки, Греківка, Макіївки, Невського та у Серебрянському лісі на Лиманському напрямку. Сім штурмів українські відбили, чотири бої тривають. На село Макіївка скинули чотири некеровані авіабомби.

На Сіверському напрямку армія Рф продовжує активна в районах Білогорівки, Верхньокам’янського, Спірного та Виїмки. П’ять атак українські військові відбили, дві атаки тривають.

Російські окупанти намагаються вклинитися в українську оборону на Краматорському напрямку. Українські військові відбили шість штурмів. В районах Часового Яру та Іванівського продовжуються два боєзіткнення.

На напрямку Горлівка – Торецьк Сил оборони стримують штурмові дії росіян, чотири атаки відбито, ще дві — продовжуються, розповіли у Генштабі.

На Покровському напрямку від початку доби російські окупаційні війська 26 разів атакували позиції українських воїнів неподалік Новоолександрівки, Воздвиженки, Євгенівки, Сокола, Новоселівки Першої та Яснобродівки. Сили оборони відбили 24 атаки, дві — тривають.

На Времівському напрямку успіху не мали два з чотирьох штурми окупантів поблизу Костянтинівки та Урожайного.

ЗСУ знищили російський танк та два автомобілі на Курахівському напрямку

Про це розповіли у ранковому зведенні Генерального штабу України станом на 10 ранку.

Загалом минулої доби Збройні сили знешкодили 1180 російських окупантів, знищили чотири танки, 18 бойових броньованих машин, 35 артилерійських систем та 58 автомобілів.

Ситуація по напрямках

На Лиманському напрямку українські воїни відбили п’ять штурмів поблизу Копанок та Макіївки. Ще одне боєзіткнення – продовжується.

На Сіверському напрямку росіяни тричі безуспішно атакували поблизу Білогорівки та Виїмки. Напружена обстановка – в районі Верхньокам’янського, де триває чотири бої, розповіли у Генштабі.

Найбільше російських атак — на Покровському напрямку, наступ на Торецьк. Бої на Донеччині, Луганщині 25 червня: хроніка
Орієнтовна лінія фронту на Сіверському напрямку. DeepStateMap

На Краматорському напрямку українські військові відбили штурм поблизу Андріївки. Росіяни намагаються витіснити Сили оборони в районах Часового Яру та Іванівського, тут тривають сім боїв.

Армія РФ намагається наблизитися до Торецька. За сьогодні підрозділи Сил оборони одн атаку успішно відбили, ще один штурм стримують.

На Покровському напрямку українські захисники намагаються недопустити просування росіян вглиб територій. За сьогодні вже відбулося 13 бої, росіяни намагаються прорватися з району Очеретиного у напрямках Євгенівки, Новоолександрівки та Воздвиженки. Вісім атак українські оборонці відбили, ще п’ять — продовжуються.

"За уточненою інформацією, минулої доби втрати російських військ на цьому напрямку склали 210 окупантів вбитими та пораненими, знищено міномет і два автомобілі", — повідомили у Генштабі.

На Курахівському напрямку без успіху завершилась штурмова дія російських загарбників поблизу Георгіївки. Минулої доби на цьому напрямку ЗСУ знищили російський танк та два автомобілі.

На Времівському напрямку Сили оборони відбили дві атаки, біля Костянтинівки та Урожайного.

Від початку доби російські війська 45 разів атакували Покровський напрямок

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 22 годину 24 червня.

Лиманський напрямок

Протягом дня активність армії РФ була зосереджена поблизу населених пунктів Копанки, Греківка, Макіївка, Невське, Терни, Торське та у Серебрянському лісі. Українські військові відбили понад 20 спроб російських військ наблизитися до українських оборонних позицій.

На цьому напрямку РФ від початку доби втратила 92 людини загиблими та пораненими, а також п’ять одиниць озброєння і військової техніки.

Сіверський напрямок

Армія РФ атакувала Сили оборони в районах Білогорівки, Верхньокам’янського, Виїмки та Роздолівки. 20 атак відбиті, 2 бої тривають.

За наявною інформацією втрати російських військ на цьому напрямку склали 84 бійці. Крім того, знищена бойова машина піхоти та автомобіль. Уражені два бліндажі з особовим складом.

Краматорський напрямок

Російські війська штурмували дев'ять разів позиції ЗСУ в районах Калинівки, Часового Яру, Іванівського та Кліщіївки.

Торецький напрямок

Тут армія РФ дев’ять разів намагалась вклинитися в українську оборону поблизу Південного, Північного та Торецька. Триває один бій.

Покровський напрямок

Від початку доби російські війська 45 разів атакували в районах населених пунктів Олександропіль, Євгенівка, Новоолександрівка, Воздвиженка, Сокіл, Новоселівка Перша та Уманське. Тривають 12 боїв.

Тут армія РФ втратила за добу 185 бійців вбитими та пораненими.

Курахівський напрямок

Російські військові штурмували українські позиції в районах Карлівки, Красногорівки та Парасковіївки.

Шахтарський напрямок

На Шахтарському напрямку армія РФ чотири рази намагалась прорватися в районі Урожайного. Триває один бій.

Ще 24 бої тривають на Донеччині та Луганщині

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 19 годину 24 червня.

Лиманський напрямок

На цій ділянці фронту тривають сім боїв з 23, в районах Греківки, Копанок, Макіївки, Невського, Торського, Серебрянського лісництва.

Тут російська армія за сьогодні втратила 92 бійці, одну бойову машину піхоти та одну самохідну артилерійську установку. Пошкоджений автомобіль, гармата та міномет.

Сіверський напрямок

Тривають чотири бої в районах Роздолівки та Верхньокам’янського на Сіверському напрямку. Загалом сьогодні ворог атакував на цьому напрямку 21 раз.

Краматорський напрямок

Російські військові намагаються просунутися в районах Часового Яру, Іванівського та Калинівки. Загалом, протягом доби, тут російські війська дев'ять разів штурмували українські позиції.

Торецький напрямок

Вісім боїв за сьогодні, два – триває. Продовжуються атаки в районі Південного та Нью-Йорка.

Покровський напрямок

Від початку доби — 38 боїв. Наразі тривають 11 з них, а саме — в районах Сокола, Новоолександрівки, Євгенівки та Воздвиженки.

Триває 13 боїв на Покровському напрямку

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 16 годину 24 червня.

Лиманський напрямок

Російські війська 18 разів атакували українські позиції, з них шість тривають. Армія РФ штурмує в районах Греківки, Копанок, Невського, Серебрянського лісництва, Тернів та Синьківки.

Краматорський напрямок

На цій ділянці російські військові шість разів намагались просунутись, активні бої відбуваються в районі Іванівського.

Торецький напрямок

Російські військові атакують в районі Південного. Це вже сьомий за сьогодні штурм на напрямку.

Покровський напрямок

На цьому напрямку тривають 13 боїв в районах Сокола, Новоселівки Першої, Новоолександрівки, Євгенівки, Олександрополя та Воздвиженки. За сьогодні уже 35 разів армія РФ намагалась тиснути на цьому напрямку.

Времівський напрямок

Тут армія РФ атакувала тричі від початку доби. Російські війська скидали керовані авіаційні бомби в районі Солодкого та Великої Новоселівки.

Двоє полонених окупантів, 21 ліквідований, знищені гармати та техніка армії РФ — робота бригади "Помста" за тиждень

Про це повідомила у Telegram бригада "Помста".

З 17 по 23 червня підрозділи Луганського прикордонного загону уразили 6 місць дислокації російського особового складу, ліквідували 21 та поранили 34 військових РФ, двох захопили у полон.

Знищена та пошкоджена техніка армії РФ:

 • БТР,
 • 2 гармати МТ-12 "Рапіра",
 • 7 гаубиць Д-30,
 • міномет,
 • 3 одиниці легкового транспорту,
 • мотовсюдихід (багі),
 • 9 БпЛА,
 • 2 склади боєприпасів.

Знешкоджені 2 станції радіоелектронної боротьби, супутникова платформа Starlink окупантів та комплекс спостереження.

Кількість атак зросла до 81, найбільше боїв — на Покровському напрямку

Про це повідомив Генштаб зведення станом на 13 годину 24 червня у Facebook.

На Куп'янському напрямку тривають три штурми в районі Стельмахівки.

На Лиманському напрямку наразі ведуться два бої в районі Невського. Всього за сьогодні окупанти намагалися просунутися на напрямку 10 разів.

Чотири атаки тривають на Сіверському напрямку поблизу Білогорівки, Верхньокам'янського та Виїмки. З початку доби військо РФ намагалося покращити своє тактичне положення вже 20 разів.

На Торецькому напрямку російська армія атакує в районах Південного та Північного, чотири рази намагалася покращити положення.

Найактивніше російські військові намагаються штурмувати сьогодні на Покровському напрямку. 11 атак — відбиті, 14 — ще тривають. Бої точаться в районах Сокола, Новоселівки Першої, Новоолександрівки, Євгенівки, Олександрополя та Воздвиженки.

Російське військо захопило сіру зону на Торецькому напрямку — населений пункт Шуми

Про це в ефірі "Еспресо" розповів військовий 41 ОМБр Кирило Сазонов.

Російська армія штурмує Часів Яр, навколо міста тривають постійні бої, також у Калинівці, Іванівському, розповів військовий.

"Кілька днів тому вони (російські військові — ред.) полізли зі сторони Горлівки на Торецькому напрямку, де дорога йде на Костянтинівку. Сказати, що вони захопили Шуми, так Шумів, як таких й не було, з 2014 року — це так звана сіра зона, або як зараз кажуть оперативний плацдарм був — геть зруйновані залишки якогось дачного селища, приватного сектору".

По Північному, Південному, Торецьку, Залізному дуже багато ударів армія РФ завдає артилерією, ракетами, КАБами прилітають, а по Торецьку штурми йдуть переважно піхотою, застосовуючи потужну артпідготовку, розповів Сазонов.

"На жаль, вони (російські військові — ред.) трохи просунулись там (на Торецькому напрямку — ред.), залізли на водокачку, водогін. Але коли вони зайшли туди, напилися, їх ракетою за пів години зруйнували все і там нікого нема. Ми так і працюємо. Так і було у Калиновому. Вони (російські військові — ред.) заходять на позиції, нас (ЗСУ — ред.) звідси вибивають, ми відходимо, по ворожій (російській — ред.) піхоті, штурмовикам б'ють наші міномети, артилерія, дронщики — знищують все, що можна. Далі заходять штурмовики й дочищають все, зайшла піхота знов. Калинове наше, наша піхота тримає. На жаль, по Торецьку вони трохи просунулись", — розказав боєць.

62 бої від початку доби відбулись на фронті

Про це повідомив Генштаб зведення станом на 10 годину 24 червня у Facebook.

На Куп'янському напрямку триває один бій поблизу Стельмахівки.

На Лиманському напрямку точаться бої в районах населених пунктів Копанки, Греківка, Макіївка, Торське та в Серебрянському лісі. Шість атак відбиті без успіху для російського війська, два бої тривають.

На Сіверському напрямку відбулися 17 атак. Армія РФ намагається потіснити Сили оборони із займаних позицій в районах Білогорівки, Верхньокам’янського, Роздолівки та Виїмки — сім атак відбиті, точаться бої.

На Краматорському напрямку успіху не мав штурм російських військових поблизу Іванівського, триває один бій поблизу Кліщіївки.

На Торецькому напрямку відбито дві атаки в районі Південного, один бій ще триває.

На Покровському напрямку за сьогодні вже відбулися 18 російських атак, дев'ять з яких успішно відбиті. Тривають бої за Новоолександрівку, поблизу Євгенівки, Воздвиженки, Сокола та Новоселівки Першої.

За уточненою інформацією, минулої доби на цьому напрямку армія РФ втратила понад 220 військових, знищені три танки, дві бойові броньовані машини, одна гармата та три автомобілі. Також пошкоджені три танки, дві ББМ, три гармати та два автомобілі.

Російське військо продовжує тиснути на позиції ЗСУ на Курахівському напрямку в районах Карлівки, Красногорівки, Георгіївки, Парасковіївки та Костянтинівки. Ситуація контрольована, шість атак відбиті, один бій триває.

На Шахтарському напрямку успіху не мала спроба окупантів наблизитися до Урожайного.

Російські війська повністю не контролюють населений пункт Новоолександрівка на Покровському напрямку — 110 бригада

Про це повідомила 110 ОМБр ім. Марка Безручка на Facebook.

Напередодні Ресурс DeepState опублікував інформацію про ніби-то повну окупацію армією РФ населеного пункту Новоолександрівка на Покровському напрямку.

"Зазначена інформація щодо повної окупації ворогом населеного пункту Новоолександрівка не відповідає дійсності! У цьому випадку варто зазначити і наголосити наступне, що значна частина Новоолександрівки зайнята окупантами, але не вся. Повністю населений пункт ворог не контролює".

Наразі на вулицях села точаться важкі бої, російське військо має перевагу у силі, зазначили бійці бригади.

"Частина населеного пункту, в яку прорвався ворог перебуває під нашим вогневим контролем. Вживаються всі заходи, для вибиття звідти окупантів. Тривають бої, ситуація під контролем підрозділів Збройних Сил України", — написала 110 бригада.

Армія РФ не скидає КАБи біля мікрорайону "Канал" біля Часового Яру, щоб не зачепити своїх

Про це в етері телемарафону "Єдині новини" розповів начальник пресслужби 26 артилерійської бригади Олег Калашніков.

"Російські війська штурмують Часів Яр використовують колісну техніку. На сьогодні ведуться вуличні бої, якщо взяти район "Канал", однак противник(російські війська — прим. ред.) не може там закріпитись та дійти безпосередньо до самого каналу. Тут російські штурми відбуваються надалі. Російські військові застосовують керовані авіабомби, але саме на цей мікрорайон "Канал", він їх не скидає, щоб не зачепити своїх", — уточнив Олег Калашніков.

За його словами, російські військові хочуть взяти у пів оточення по флангах Часів Яр.

"В районі Очеретиного російські військові намагаються просунутись, вони сюди додають підрозділи, ситуація занадто динамічна, на деяких ділянках, десь ми їх нищимо, є ті ділянки де вони намагаються просуватись", — зазначив Калашніков.

Начальник пресслужби 26 артилерійської бригади Олег Калашніков в ефірі марафону "Суспільне" розповів, кількість російських атак на напрямку бригади знизилась.

"Російські військові намагаються просунутись на південному та північному флангах Часового Яру. Їх увага зосереджена на південному фланзі, де Кліщіївка та Андріївка. Тут ми бачимо, збільшення кількості російських наступів. Вони штурмують малими піхотними групами до 12 бійців, артилерія працює на постійній основі", — уточнив Олен Калашніков.

Він зазначив, що російські військові посилюють активні дії в районі Богданівки та Калинівського.

Тривають бої за населений пункт Новоолександрівка на Покровському напрямку

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 22 годину 23 червня.

Лиманський напрямок

Російські військові намагались просунутись у напрямках Копанок, Макіївки та у Серебрянському лісі. П'ять боїв ще тривають.

Сіверський напрямок

Російські військові зазнали поразки при спробах штурму українських позицій поблизу Роздолівки та Виїмки.

Торецький напрямок

На цій ділянці було сім боїв.

Покровський напрямок

Армія РФ зосереджує значні зусилля на Покровському напрямку. Російські війська цієї доби здійснили 46 спроб витіснити українських військових. Більше половини атак російські бійці провели з району Очеретиного. Тривають бої за населений пункт Новоолександрівка. Українські війська здійснюють заходи щодо стабілізації обстановки та недопущення просування російських військ вглиб української території.

Времівський напрямок

На цій ділянці було чотири бої в районах Урожайного та Старомайорського.

Російські військові обстріляли Курахівську ТЕС

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 19 годину 23 червня.

Лиманський напрямок

У Серебрянському лісі та біля Макіївки, точаться три бої. Ще чотири російські атаки сьогодні вже відбито українськими військами.

Сумарні втрати російської армії на Куп’янському та Лиманському напрямках — 167 бійців вбитими та пораненими. Ще кілька російських бійців потрапили у полон. Знищили танк, гармату, бойову броньовану машину, чотири автомобілі та 79 дрони. Дві артсистеми, три бойові броні машини та два авто пошкоджені.

Сіверський напрямок

Пообіді російські війська скинули по дві авіабомби в райони Серебрянки та Спірного.

Краматорський напрямок

Українські війська відбили п'ять російських атак на цьому напрямку.

Покровський напрямок

Тривають дев’ять боїв у районах Новоолександрівки, Сокола, Воздвиженки та Євгенівки. Ще 29 атак на напрямку вже завершились. Тут армія РФ втратила 137 бійців, санітарні – 154. Також, близько півдесятка російських військових здалися в полон. Окрім того, українські війська знищили три танки та ще стільки ж — пошкодили.

Курахівський напрямок

Тут було вже вісім боїв. Також російські війська завдали авіаударів – били керованими авіаційними бомбами у райони Курахівської ТЕС, самого Курахового і Красногорівки, а некерованими авіаракетами – біля Костянтинівки.

На Покровському напрямоку ще тривають 12 боїв, Лиманський — три

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 16 годину 23 червня.

Лиманський напрямок

Від початку доби на цій ділянці — шість боїв. Українські бійці продовжують відбивати три ворожі штурми поблизу Макіївки та у Серебрянському лісі.

Покровський напрямок

Тут точаться 12 боїв, зокрема, у районах населених пунктів Олександропіль, Новоолександрівка, Євгенівка, Воздвиженка та Сокіл. Загалом, на напрямку армія РФ вже 36 разів намагалась покращити тактичне положення. Російські війська скинули авіабомби біля Новоолександрівки, а некеровані авіаційні ракети російські війська використали неподалік Олександрополя.

Російські військові найбільшу активність проявляють на Покровському напрямку

Про це повідомив Генштаб зведення станом на 13 годину 23 червня у Facebook.

На Куп’янському напрямку тривають чотири бої поблизу Стельмахівки та Берестового. Дві атаки російських військ, у районах Піщаного і Синьківки, ЗСУ відбили. Армія РФ завдала удару некерованими авіаракетами неподалік Табаївки.

На Лиманському напрямку військові РФ п’ять разів намагалися просунутись вперед поблизу Копанок, Макіївки та у Серебрянському лісі, триває бій у двох локаціях.

На Торецькому напрямку російська армія не полишає спроб потіснити українських оборонців із займаних позицій у бік Торецька та Нью-Йорка, продовжуються три бої. Окупанти скинули три авіабомби.

З початку доби російські військові найбільшу активність проявляють на Покровському напрямку — майже половина від загальної кількості — 71 бій, на фронті відбулась саме тут. Сьогодні російські окупаційні війська 31 раз атакували позиції українських воїнів — у районах Новоолександрівки, Сокола та Карлівки. Також намагаються покращити своє тактичне положення ще біля шести населених пунктів. На даний час українські воїни відбили 13 атак, ще 18 — тривають.

Сили оборони на окремих ділянках на Краматорському напрямку посилюють позиції

Про це повідомив Генштаб зведення станом на 10 годину 23 червня у Facebook.

На Куп’янському напрямку від початку доби українські воїни відбивають три атаки в районі Стельмахівки.

На Лиманському напрямку російські військові намагаються атакувати неподалік села Копанки та у Серебрянському лісі — одна атака відбита, дві продовжуються.

На Сіверському напрямку від початку доби відбулися вісім боїв, армія РФ атакує в районі Роздолівки — відбиті п’ять атак та дві ще тривають. Окрім того, окупанти намагаються прорватися в напрямку Виїмки.

На Краматорському напрямку відбулися три атаки. Окупанти невдало штурмували біля Кліщіївки, точаться бої неподалік Іванівського та Андріївки. "Підрозділи Сил оборони успішно стримують натиск, на окремих ділянках посилюють позиції", — йдеться у повідомленні.

На Торецькому напрямку триває бій у районі Північного.

На Покровському напрямку армія РФ 19 разів намагалася витіснити українські підрозділи із займаних позицій. Бойові дії тривають поблизу населених пунктів Новоолександрівка, Воздвиженка, Новоселівка Перша, Сокіл та Уманське. Відбиті чотири атаки, а 15 наразі продовжуються. Найбільш активно війська РФ атакують з напрямку Очеретиного.

За уточненою інформацією, російське військо минулої доби на цьому напрямку сумарно втратило 314 військових убитими та пораненими. Знищені танк окупантів, три гармати, чотири бойові броньовані машини та автомобіль. Крім того, ще дві бойові броньовані машини, одна артсистема та дев’ять автомобілів зазнали пошкоджень.

На Курахівському напрямку відбулися п'ять атак поблизу Невельского, Георгіївки та Парасковіївки. Триває бій в трьох локаціях, а дві спроби російської армії просунутись вперед зупинена.

Військові РФ займають крайні будинки населеного пункту Сокіл на Покровському напрямку — військовослужбовець

Про це в ефірі "Суспільне. Студія" розповів військовослужбовець "Азимут".

За його словами, російська армія не припиняє штурмувати населені пункти, по 2-3 три військовослужбовці РФ зранку або вночі намагаються зайти на українські позиції.

"До населеного пункту Новобахмутівка або Соловйове заїжджає БТР, де 12 чоловік, і вони протягом ночі по одному йдуть в бік Сокола. Після Сокола вони намагаються розбігатися на північ або на південь до наших позицій. І так потроху-потроху вони займають певні ділянки, де можуть закріпитись й чекають свого підкріплення артилерії, важкої техніки — в такому випадку починають штурмові дії, на щастя, вони невдалі".
Покровський напрямок: Соловйове, Сокіл, Новобохмутівка
Населені пункти на карті DeepState. Скріншот з мапи DeepState

Військовий уточнив, що армія РФ закріпляється на крайніх будинках населеного пункту Сокіл, водночас російських військових "важко вибити", по них ЗСУ запускають FPV-дрони.

"По населених пунктах працювати надзвичайно важко, тому що є гаражі, підвали, погріби, будинки, шифер, де можна заховатись, а відтак їх важко побачити".

За словами "Азимута", проти української армії на цій ділянці стоїть 80-й танковий полк, 228 мотострілецький полк, 1642 окремий мотострілецький батальйон 90 танкової дивізії, 443 мотострілецький полк, 30 окрема механізована бригада тощо.

РФ атакує Торецьк: ситуація на 22:00 22 червня

Генштаб ЗСУ повідомив про ситуацію на фронті на 22:00 22 червня.

На Торецькому напрямку за 22 червня кількість спроб російських окупантів вклинитися в українську оборону збільшилась до 15.

За підтримки авіації сили РФ атакували поблизу Торецька, Північного та Нью-Йорка. 11 штурмів підрозділи Сил оборони відбили, чотири бої на 22:00 тривали.

"Українські воїни докладають максимум зусиль для стримування активності ворога та його виснаження", — йдеться у повідомленні штабу.

На Покровському напрямку також тривають інтенсивні бої, пише Генштаб. Кількість боїв зросла до 44.

За підтримки авіації, артилерії, озброєння бойових машин, ударних БпЛА, FPV-дронів та стрілецької зброї окупаційні війська продовжують натиск на бойові порядки захисників України поблизу Олександрополя, Новоолександрівки, Воздвиженки, Євгенівки, Сокола, Новоселівки Першої, Новопокровська та Карлівки. Українські військові відбили 32 атаки, 12 бойових зіткнень ще продовжувались.

Попередні втрати РФ склали: 319 окупантів вбитими та пораненими. Знищені один танк, дві бойові броньовані машини, гармата та автомобіль.

На Куп’янському напрямку армія РФ атакувала і на Луганщині, зокрема поблизу Андріївки, М’ясожарівки. Напружена обстановка залишається поблизу Стельмахівки, де продовжуються три бойові зіткнення, написали у Генштабі.

На Лиманському напрямку російські війська вісім разів намагалися просунутися в районах Невського, Тернів та Новосадового. Захисники України відбили всі атаки.

На Сіверському напрямку обстановка суттєвих змін не зазнала: від початку доби окупанти десять разів штурмували в районах Верхньокам’янського, Роздолівки, Спірного та Виїмки. Дев’ять атак завершилися безуспішно, тривав один бій.

Чотири спроби армії РФ наблизитися до українських позицій біля Григорівки, Часового Яру та Іванівського на Краматорському напрямку зазнали невдачі. Поблизу Кліщіївки тривав бій.

На Курахівському напрямку від початку доби відбулося 15 боїв, зокрема поблизу Невельського, Красногорівки, Георгіївки та Парасковіївки. 11 ворожих атак Сили оборони відбили.

Ситуація на лінії фронту за 22 червня

Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

На Лиманському напрямку вісім атак противника не мали успіху поблизу населених пунктів Терни та Невське.

На Краматорському напрямку армія РФ чотири рази намагалася вибити ЗСУ із займаних позицій поблизу Іванівського, Григорівки та Нового. Три атаки українські воїни відбили, одна – ще триває.

На Торецькому напрямку кількість штурмів окупантів збільшилась до 14. Підрозділи Сил оборони відбили вісім штурмових дій загарбницького війська, шість атак ще продовжувалися.

На Покровському напрямку окупанти не зменшують темпів наступу. Від початку доби ворог 38 разів атакував оборонні рубежі українських захисників. Успіху не мали 27 штурмів агресора, ще 11 ворожих атак – тривають.

На Курахівському напрямку від початку дня ворог атакує поблизу Красногорівки, Георгіївки та Парасковіївки. Загальна кількість атак тут зросла до 14.

На Времівському напрямку противник здійснив шість безуспішних спроб вклинитись в оборону ЗСУ поблизу Старомайорського, Урожайного та Водяного.

Росіяни нарощують наступ у напрямку Торецька

Про це розповіли у зведенні Генштабу станом на 13:00.

Загальна кількість боїв від початку доби збільшилась до 64.

Ситуація по напрямках

Тричі російські військові атакували підрозділи Сил оборони на Лиманському напрямку. Один штурм українські воїни відбили, тривають бої поблизу населених пунктів Терни та Невське. По Боровій та Підлимані росіяни вдарили керованими авіабомбами.

На Сіверському напрямку російська армія атакує в районах Верхньокам’янського, Спірного, Роздолівки та Виїмки. Вісім атак російських загарбників відбито, бої продовжуються.

Армія РФ нарощує темпи наступу на напрямку Горлівка – Торецьк. Авіація окупантів завдає ударів КАБами. Сил оборони відбили чотири атаки, ще три — продовжуються, розповіли у Генштабі.

Найбільше російських атак — на Покровському напрямку. Бої на Донеччині та Луганщині 22 червня: хроніка
Орієнтовна лінія фронту біля Торецька, 22 червня 2024 року. DeepStateMap

На Покровському напрямку від початку доби російські війська 22 рази атакували позиції українських воїнів неподалік Новоолександрівки, Воздвиженки, Євгенівки, Сокола, Новоселівки Першої та Новопокровського. Українські оборонці відбили 14 атак, ще вісім — тривають.

На Курахівському напрямку росіяни наступають на позиції Сил оборони поблизу Красногорівки, Георгіївки та Парасковіївки. Українські захисники відбили три штурми окупантів, ще три продовжуються.

На Времівському напрямку успіху не мали три атаки росіян біля Старомайорського та Водяного.

ЗСУ стримують росіян на напрямку Горлівка — Торецьк

Про це розповіли у зведенні Генштабу станом на 10:00.

Минулої доби українські військові знешкодили близько 1110 російських військових, зинищи вісім танків, 11 бойових броньованих машин, 28 артилерійських систем, 15 БпЛА ОТР, чотири ракети, 23 автомобілі та дві одиниці спеціальної техніки.

Ситуація по напрямках

На Сіверському напрямку російська армія 13 разів намагалася потіснити українських оборонців із позицій поблизу Верхньокам’янського, Спірного та Роздолівки. Сім атак російських загарбників відбили, бої продовжуються.

На Краматорському напрямку бій триває поблизу Часового Яру.

Підрозділи Сил оборони стримують російських військових на напрямку Горлівка – Торецьк. Бій триває.

На Покровському напрямку українські захисники намагаються стримувати просування росіян, розповіли у Генштабі. За сьогодні вже відбулося 21 бойове зіткнення. Росіяни тиснуть на позиції українських оборонців поблизу Новоолександрівки, Воздвиженки, Євгенівки, Сокола, Новоселівки Першої та Новопокровська. Дев’ять атак відбили, бої тривають.

Найбільше російських атак — на Покровському напрямку. Бої на Донеччині та Луганщині 22 червня: хроніка
Орієнтовна лінія фронту на Покровському напрямку. DeepStateMap

На Курахівському напрямку три штурми армії РФ поблизу Георгіївки та Парасковіївки успіху не мали.

"За уточненою інформацією, втрати російських військ за минулу добу на цьому напрямку склали: понад 180 осіб вбитими та пораненими, знищено два танки, дві артилерійські системи та автомобіль", — розповіли у Генштабі.

На Времівському напрямку росіяни безуспішно атакували біля Старомайорського, ще один бій триває неподалік Водяного.

Зведення за 21 червня по лінії фронту на сході України

Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

На Лиманському напрямку кількість ворожих штурмових дій збільшилась до 12. Армія РФ намагається витіснити ЗСУ з займаних позицій поблизу Греківки, Невського, Новосадового та Серебрянського лісу.

На Сіверському напрямку дев’ять штурмових дій противника поблизу Верхньокам’янського, Спірного, Роздолівки та Виїмки відбито, одна атака іще триває.

На Краматорському напрямку окупанти 12 разів намагалися витіснити підрозділи Сил оборони із займаних позицій в районах населених пунктів Калинівка, Часів Яр, Андріївка та Кліщіївка. Агресор не полишає спроб просунутися в Часів Яр.

На Торецькому напрямку триває одне боєзіткнення, ситуація під контролем Сил оборони. Чотири ворожі атаки відбито.

На Покровському напрямку армія РФ не полишає спроб вклинитись в бойові порядки ЗСУ в районах населених пунктів Новоолександрівка, Воздвиженка, Калинове, Євгенівка, Сокіл та Новоселівка Перша. Найбільшу активність агресор зберігає зі сторони Очеретиного, де відбулося дві третини бойових зіткнень. Усього на цьому напрямку відбулося 36 атак.

На Курахівському напрямку армія РФ штурмує поблизу Карлівки, Красногорівки, Невельського, Георгієвки, Костянтинівки та Парасковіївки. З 11 ворожих атак сім відбито без успіху для противника, бойові дії тривають.

В напрямку Покровська армія РФ зосередила 8 ударних бригад — Волошин

Про це в етері телемарафону Єдині новини повідомив речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" Назар Волошин.

"Ворог задіяв до 8 ударних бригад, які протистоять нашим силам оборони. Вони намагаються, штурмувати як позиції наших захисників, так і здійснювати обстріли. Там уже не один місяць, найзапекліший і найгарячіший", — повідомив Назар Волошин.

За даними речника, за минулу добу на Покровському напрямку відбито 53 російські штурми. За першу половину 21 червня відбулось 21 боєзіткнення.

Волошин додав, що російські військові втратили понад 300 людей вбитими та пораненими, гармати автомобілі, станцію БПЛА та бронемашини.

Армія РФ намагається прорватися до Торецька

Про це повідомили у ранковому зведенні Генштабу у Facebook станом на 11:00.

Від початку цієї доби відбулося вже 47 боїв, лише на Покровському напрямку зафіксували 21 зіткнення.

Ситуація по напрямках

Наразі на Лиманському напрямку українські захисники відбивають три атаки російських окупантів поблизу Греківки та Невського.

На Сіверському напрямку за сьогодні росіяни сім разів намагалися атакувати позиції Сил оборони поблизу Верхньокам’янського, Спірного, Виїмки та Роздолівки. П’ять боїв тривають.

На Краматорському напрямку від початку доби армія РФ тричі намагалася наблизитись до українських позицій поблизу Часового Яру та Кліщіївки. Бої тривають, розповіли у Генштабі.

На Торецькому напрямку російські військові намагаються прориватися в районі Торецька. Атака триває.

Найбільше російських атак — на Покровському напрямку. Бої на Донеччині та Луганщині 21 червня: хроніка
Орієнтовна лінія фронту на Торецькому напрямку. DeepStateMap

На Покровському напрямку українські захисники намагаються недопустити просування російських військ в глибину території. Від початку доби відбулось 21 бойове зіткнення неподалік Новоолександрівки, Воздвиженки, Сокола та Новоселівки Першої. Шість спроб росіян зазнали невдачі, 15 – тривають.

"На Покровському напрямку, за уточненою інформацією, за минулу добу ворог зазнав втрат: 302 окупантів вбитими та пораненими, знищено три бойові броньовані машини, одну гармату та два автомобіля", — додали у Генштабі.

На Курахівському напрямку Сили оборони відбивають дві атаки в районі Парасковіївки.

Активізувалися росіяни на Новопавлівському напрямку. Тривають бої в районах Водяного та Урожайного. Відбили один російський штурм поблизу Урожайного. Втрат позицій та територій недопустили, розповіли у Генштабі.

Торецьк став новим напрямком наступу, так РФ намагається захопити на Часів Яр — ОСУВ "Хортиця"

Сили російської армії атакують Торецьк, аби розвинути наступ на Часів Яр. Наразі війська окупантів з боку Горлівки сунуть на селище Нью-Йорк та Шуми. Про це Суспільне Донбас телефоном розказав речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" Назар Волошин.

"Останній тиждень ворожі штурми відбуваються постійно. Йдуть і механізовані штурми в лоб Часового Яру, також і невеликими групами до п’яти осіб намагаються прориватися в мікрорайони Новий, Канал. Уже кілька днів противник пішов з іншого напрямку, з Торецького, на Часів Яр. Загарбники пруть із боку Горлівки на Шуми, Нью-Йорк", — сказав телефоном в коментарі Суспільне Донбас речник угруповання військ "Хортиця" Назар Волошин.

Від 20 червня армія РФ, за повідомленнями Генштабу, розпочала штурми та атаки міста Торецьк на Донеччині.

Підрозділи 24 ОМБр імені короля Данила передислоковані для посилення оборони в район Часового Яру

Про це повідомила у Facebook 24 ОМБр імені короля Данила.

"Ситуація в місті та навколо нього — надзвичайно важка. Ворог(російські війська — прим. ред.) постійно влаштовує масовані лобові штурми, а також намагається обійти населений пункт з півночі та півдня. Воїни 24 бригади масово знищують піхоту та техніку ворога. В нас теж є втрати. Битва триває", — йдеться у повідомленні бригади.

Поблизу Часового Яру російські війська втратили рекордну кількість своїх бійців за добу

Про це в ефірі марафону "Єдині новини" та "Апостраф TV" розповів речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" Назар Волошин.

"Російські війська щодня штурмують та намагаються з всього наявного озброєння обстрілювати населений пункт. За минулу добу на цій ділянці фронту зафіксували більше як 1100 мінометних та артилерійських обстрілів, в район Часового Яру — 230 обстрілів. Щодня ця цифра коливається в межах 200-300 обстрілів за добу. Більша частина обстрілів приходиться південніше Часового Яру", — уточнив Назар Волошин.

Він уточнив, що за минулу добу на напрямку російські війська вісім разів штурмували на цій ділянці фронту.

"В попередні дні російські війська штурмували п'ять-вісім разів. Вони(російські війська — прим. ред.) минулої доби завдали на цій ділянці дев'ять авіаударів та 11 скидів керованих авіабомб", — зазначив речник.

Назар Волошин повідомив, що о 16 годині російські війська скинули авіабомбу по Часовому Яру.

На фронті у Донецькій та Луганській областях тривають ще 24 бої

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 22 годину 20 червня.

Лиманський напрямок

Російські війська атакували українські позиції в районах Невського та Серебрянського лісу. Ще тривають три бої поблизу Греківки та Невського.

Торецький напрямок

Російські війська атакували сім разів поблизу Шумів, Торецька і Нью-Йорка, тривають ще три бої.

Покровський напрямок

На цій ділянці фронту від початку доби було 48 боїв. Тривають 19 боїв. Сили оборони докладають зусиль для недопущення просування противника в глибину української території.

Курахівський напрямок

Тут було 13 боїв. Російські війська намагалися просунутися в районах населених пунктів Красногорівка, Георгіївка, Побєда, Парасковіївка та Костянтинівка.

На Покровському напрямку тривають 14 боїв

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 19 годину 20 червня.

Покровський напрямок

На цій ділянці тривають 14 боїв зокрема в районах Сокола, Воздвиженки та Новоолександрівки. Російські військові скидали керовані авіаційні бомби по Євгенівці, Вовчому та Новій Полтавці. Загальна кількість атак армії РФ зросла до 34.

Від початку доби російська армія втратила 295 бійців, з них 99 – загинули. Знищені три бойових броньованих машини, дві гармати, одиницю спецтехніки та наземну станцію керування дронів. Пошкоджені три бронемашини та чотири артсистеми.

Курахівський напрямок

Пообіді кількість російських атак на цій ділянці фронту побільшало.

На чотирьох напрямках фронту на Донбасі тривають 17 боїв

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 16 годину 20 червня.

Краматорський напрямок

Українські військові відбивають п’ять російських атак в районі Часового Яру.

Покровський напрямок

Тривають десять боїв в районах Сокола, Воздвиженки, Калинового та Новоолександрівки.

Курахівський та Времівський напрямки

Триває бій на Курахівському напрямку. Іще один — в районі Костянтинівки, на Времівському.

Українські військові зупинили російські війська в районі Невського на Луганщині

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 13 годину 20 червня.

Лиманський напрямок

Біля Сергіївки російські бійці продовжують атакувати.

Краматорський напрямок

На цьому напрямку російські війська концентрують свої зусилля неподалік Калинівки та Часового Яру. Шість боїв тривають поблизу Кліщіївки, Нового, Торецька та Іванівського.

Покровський напрямок

Від початку доби тут було 19 боїв в районах Новоолександрівки, Олександрополя, Сокола, Воздвиженки, Калинового та Новоселівки Першої. Вісім російських атак ще тривають.

Курахівський напрямок

Сили оборони відбили вже вісім російських атак. Поблизу Красногорівки та Паросковіївки три бої тривають.

Ситуація на фронті на Донеччині та Луганщині на 10:00 20 червня

Генеральний штаб у зведенні на 10:00 повідомив про бої на Торецькому напрямку.

Армія РФ 20 червня атакувала Сили оборони на Торецькому напрямку: намагається витіснити українських військових з позицій поблизу Шумів та Нью-Йорка. Станом на 10:00 триває бій.

На Краматорському напрямку від початку доби відбулося шість боїв. Три атаки поблизу Іванівського і Андріївки українські військові відбили, бої йдуть у районі Кліщіївки та Калинівки.

На Покровському напрямку з початку доби армія РФ 12 разів намагалась прорвати оборону в районах Олександрополя, Новоолександрівки, Сокола, Новоселівки Першої та Тоненького. Десять боїв іще тривають.

19 червня на цьому напрямку армія РФ втратила 245 осіб (вбитими та пораненими). Сили оборони знищили одну броньовану бойову машину, артсистему та автомобіль. Пошкодили — дві бойові броньовані машини, чотири гармати та два авто.

На Курахівському напрямку тривають сім атак окупаційних військ в районах Георгіївки, Побєди, Костянтинівки та Парасковіївки. Ситуація під контролем Сил оборони.

На Времівському напрямку армія РФ намагається просунутися з району Водяного. На Куп’янському напрямку РФ штурмувала і на Луганщині: тривають атаки в районі Стельмахівки та Тернів. Три атаки поблизу Стельмахівки ЗСУ від початку 20 червня вже відбили.

На п'яти напрямках фронту у Донецькій та Луганській обаластях ще тривають 23 бої

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 22 годину 19 червня.

Лиманський напрямок

Російська армія 15 разів намагалися просунутися в районах Греківки, Невського, Тернів та Серебрянського лісу. Поблизу населеного пункту Терни ще триває один бій.

Сіверський напрямок

Російські війська дев'ять разів штурмували українські позиції в районах Верхньокам’янського, Роздолівки та мікрорайону Часового Яру – Новий. Тривають ще три бої.

Краматорський напрямок

Армія РФ 17 разів штурмувала українські позиції з району Бахмута. Ще п’ять боїв тривають.

Торецькій напрямок

На цій ділянці російські військові шість разів намагались прорвати оборонні рубежі України східніше Північного. Тривають два бої.

Покровський напрямок

Від початку доби — 43 бої, з них 12 боїв ще продовжуються. Армія РФ втратила на цьому напрямку понад 207 бійців вбитими та пораненими, бойову броньовану машину та автомобіль.

Курахівський напрямок

10 боїв від початку доби. Напруженою ситуація залишається в районі Красногорівки.

18 боїв ще тривають на фронті у Донецькій та Луганській областях

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 19 годину 19 червня.

Лиманський напрямок

Десяток разів російські війська атакували в районах Тернів, Макіївки та Греківки. Один бій ще триває. На цьому напрямку армія РФ втратила 88 бійців, дві броньовані машини, 75 безпілотників та два автомобілі.

Сіверський напрямок

Російські війська шість разів штурмували українські позиції поблизу Верхньокам’янського та Роздолівки. Чотири бої тривають.

Краматорський напрямок

Тут армія РФ атакувала 17 разів. Російські війська втратили 128 бійців, вісім бойових броньованих машин та п’ять автомобілів.

Покровський напрямок

На Покровському напрямку окупанти не зменшують темпів наступу. Від початку доби ворог 36 разів атакував оборонні рубежі українських захисників. Успіху не мали 30 штурмів агресора, ще шість ворожих атак – тривають.

Курахівський напрямок

Від початку доби — 10 боїв, з них чотири – продовжуються. Російські війська скинули керовану авіаційну бомбу на Костянтинівку.

На Покровському напрямку найбільша кількість боїв від початку доби

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 16 годину 19 червня.

Лиманський напрямок

На цій ділянці армія РФ атакувала в районах Макіївки, Греківки та Тернів.

Сіверський напрямок

Тривають бої поблизу Верхньокам’янського та Роздолівки.

Краматорський напрямок

На Краматорському напрямку противник теж атакує за підтримки авіації. В районі Часового Яру ворог завдав удару двадцятьма некерованими авіаційними бомбами, поблизу Білої Гори скинув дві керовані авіаційні бомби.

Покровський напрямок

На Покровському напрямку найбільша кількість боїв. Російські війська атакували в районах Новоолександрівки, Калинового, Сокола, Новопокровського та Карлівки. П'ять боїв тривають.

Курахівський напрямок

Тривають бої поблизу Красногорівки та Парасковіївки.

Времівський напрямок

Російські війська скинули три керовані авіабомби по Великій Новосілці.

На п'ятьох напрямках фронту у Донецькій та Луганській областях тривають бої

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 13 годину 19 червня.

Лиманський напрямок

Російські військові п'ять разів намагались штурмувати підрозділи Сил оборони поблизу Греківки, Невського та Тернів. Триває бій поблизу Макіївки.

Сіверський напрямок

Один бій триває в районі населеного пункту Новий.

Краматорський напрямок

Тривають бої біля Калинівки та Іванівського.

Покровський напрямок

Російські війська 22 рази атакували позиції ЗСУ неподалік Новоолександрівки, Калинового, Сокола та Новопокровського. Тривають чотири бої.

Курахівський напрямок

Російські війська штурмують підрозділи Сил оборони поблизу Красногорівки та Парасковіївки. Шість штурмів українські бійці відбили, ще один бій триває.

Времівський напрямок

12 некерованих авіабомб застосувала російська армія в районі Старомайорського.

Позиційні переміщення, розвідка та бої за мікрорайон "Канал": ситуація поблизу міста Часів Яр

Російська армія перегруповує підрозділи на Краматорському напрямку фронту поблизу міста Часів Яр. На Часів Яр тиснуть з півдня, атакують Кліщіївку та Андріївку. З іншого флангу, мікрорайон "Канал", йдуть бої на околиці міста, розказав в етері Суспільного начальник пресслужби 26 артилерійської бригади Олег Калашніков.

"Посилили розвідувальні дії наших позицій. Намагаються перетасовувати свої підрозділи на нашому відтинку фронту".

Найбільше штурмів та атак від ранку 19 червня на Покровському на Краматорському напрямках

Про це повідомив Генштаб у зведенні на 10:00 19 червня.

На Лиманському напрямку російські війська п’ять разів атакували позиції Сил оборони поблизу Греківки, Невського та Тернів. Тут тривають бої.

На Краматорському напрямку від початку доби було дев’ять боїв. Дві атаки російських окупантів ЗСУ відбили біля Нового та Кліщіївки. Продовжуються сім боїв в районах Калинівки, Нового та Іванівського.

За 19 червня на Покровському напрямку окупаційні війська здійснили 13 спроб прорвати оборону неподалік Новоолександрівки, Калинового, Сокола та Новоселівки Першої. Вісім атак підрозділи Сил оборони відбили, ще п’ять – тривають.

На Курахівському напрямку армія РФ безуспішно атакувала неподалік Парасковіївки. "Напружена обстановка залишається в районі Красногорівки, де на даний час тривають три боєзіткнення", — повідомили у штабі.

На Времівському напрямку російські війська безуспішно штурмували поблизу Рівнополя. Біля Урожайного станом на 10:00 українські воїни відбивали штурм.

"Танк-сарай": бійці 22 ОШБр детально розказали про трофейний танк Т-62 із захистом

Бійці 22-ї бригади розказали Суспільне Донбас, як захопили російський Т-62 — поміж собою військові назвали його "танк-сарай".

За словами військовослужбовців, спочатку вони отримали наказ знищити техніку, яка обстрілювала українські позиції.

"Ми йшли знешкоджувати. А потім вже поступила команда: попробувати взяти його "живим". Нас було двоє. Я і мій побратим. Це мій перший трофей", — розказав військовослужбовець 22-ї ОМБр "Джек".

"Не було зрозуміло навіть, що це танк, — просто сарай на гусеницях. Залізли всередину, це, виявився, Т-62 — дідок. Обварений металом. Просто прямими рівними листами його обварили. І штука, виявилась дієва. РЕБ стояли на ньому", — описав техніку "Електрик".

Натомість взяли полонених, танк "затрофеїли" — всі подробиці військові на псевдо "Джек" та "Електрик" розказали в інтерв’ю.

Російська армія посилює атаки, щоб вийти на кордони Луганщини

Про це повідомили у 3-й окремій штурмовій бригаді, яка тримає оборону на кордоні Харківської та Луганської областей.

"Проти підрозділів бригади — 3-тя і 144-та дивізії 20-ї армії РФ. Ворог наступає танковими полками, залучає значну кількість артилерії та додаткові загони з ПВК і спецпризначенців. Застосовує FPV, КАБи й хімічну зброю. Від травня бійці бригади знищили вже близько 1068 росіян, ще майже 2292 — це "трьохсоті", — йдеться у повідомленні.

Бої на Луганщині 19 червня: хроніка
Можливі плани РФ щодо захоплення Борової на Харківщині. Аналітичний проєкт Deepstate

Вони хочуть вийти до сіл Чернещина — Першотравневе, щоб захопити Борову на Харківщині.

"На штурми наших позицій противник кидає цілі взводи та роти особового складу. Їхню стрімку ліквідацію компенсує поповненням живої сили у кількості 250-400 солдат ЗС РФ щотижня", — написали у бригаді.

Армія РФ активізувалася на Краматорському напрямку, найгарячішим лишається Покровський

Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

На Лиманському напрямку армія РФ 13 разів намагалася витіснити ЗСУ із позицій у районах Греківки, Макіївки, Тернів та Серебрянського лісництва. 12 атак відбито. Ворог успіху не мав. Триває бій на локації Тернів.

На Сіверському напрямку наші війська відбили 13 атак загарбників поблизу Роздолівки, Спірного, Верхньокам’янського та Виїмки. Ситуація контрольована, втрат територій і позицій не допущено. Ще два боєзіткнення в районі Верхньокам’янського тривають.

На Краматорському напрямку протягом доби загарбники здійснили шість спроб наблизитися до мікрорайону Новий Часового Яру, чотири з яких відбито захисниками України. Два бойові зіткнення ще тривають. Також ворог проводить активні штурмові дії поблизу Іванівського, Південного та Нью-Йорка.

На Покровському напрямку кількість ворожих штурмів досягла 37. Окупанти намагалися прорвати оборону ЗСУ поблизу Олександрополя, Новоолександрівки, Євгенівки, Новоселівки Першої, Новопокровського, Сокола та Карлівки. Відбито 20 атак, ще 17 боїв продовжуються.

Попередньо, втрати армії РФ на цьому напрямку за добу склали близько 180 окупантів убитими та пораненими. Знищено одну МТ-ЛБ, міномет, гармату, чотири авто, пошкоджено два танки.

На Курахівському напрямку три спроби штурмів у районі Красногорівки успіху не мали. Ще чотири бої тривають.

На Времівському напрямку дві штурмові дії загарбників поблизу Урожайного та Новодарівки успіху не мали.

Найгарячіше - на Сіверському напрямку

Про це повідомили у ранковому зведенні Генштабу у Facebook.

Від початку доби на фронтах зафіксували 33 бої.

Ситуація по напрямках

На Лиманському напрямку дві атаки росіян поблизу населених пунктів Макіївка та Терни були безуспішними. Ще два бої продовжуються в районі Греківки.

На Сіверському напрямку від початку доби найгарячіше – тут уже відбулося дев’ять боєзіткнень, розповіли у Генштабі. Відбили вісім спроб окупантів просунутися поблизу Верхньокам’янського, Виїмки та Роздолівки. В районі населеного пункту Виїмка бій триває.

Найбільше атак — на Покровському фронті. Бої на Донеччині та Луганщині 18 червня: хроніка
Сіверський напрямок, 18 червня 2024 року. DeepStateMap

На Краматорському напрямку армія РФ не припиняє спроб просунутися до мікрорайону Новий міста Часів Яр, тут відбувається бій.

Напружена ситуація на Покровському напрямку, де росіяни намагаються вклинитися в українську оборону Новоолександрівки, Євгенівки та Новоселівки Першої. Із семи штурмів чотири відбили українські захисники, три – ще тривають.

"За уточненою інформацією, на Покровському напрямку вчора ворог втратив 318 окупантів убитими й пораненими. Знищено бойову броньовану машину, чотири гармати та чотири авто противника", — розповіли у Генштабі.

На Времівському напрямку українські оборонці відбили один штурм росіян – поблизу населеного пункту Новодарівка. Бій біля Урожайного триває.

Співвідношення сил на Покровському напрямку - 1 до 7 на користь росіян

Про це в етері Суспільне Студія розповів військовий 47 механізованої бригади на псевдо "Азимут".

Позиції бригади росіяни штурмують біля сіл Сокіл, Новоселівка Перша та Новопокровське.

"Їх дуже багато. Яка би кількість їх не була, підготованих чи непідготованих, коли вони беруть кількістю, то вона буде протискати певні ділянки фронту. В середному — це 1 до 7, 1 до 8, це те, що ми помічаємо, коли вони намагаються на наші позиції йти. Один військовий наш, а їхніх сім, вісім. Це саме на нашій ділянці", — розповів "Азимут".

Росіяни намагається вийти до автомобільної траси Покровськ — Костянтинівка, яка є важливим логістичним маршрутом.

"Наскільки ми знаємо, для них цей напрямок Покровський є важливим. Якщо вони візьмуть висоту, вийдуть до асфальтованої дороги, для них це буде хороший логістичний зв'язок. Це буде вихід на Новоолександрівку, де вони намагаються забрати позиції, це на захід від Очеретиного, вони там намагаються пробитися".
Найбільше атак — на Покровському фронті. Бої на Донеччині та Луганщині 18 червня: хроніка
Орієнтовна лінія фронту на Покровському напрямку. DeepStateMap

Протягом 17 червня на усіх напрямках фронту на Донеччині та Луганщини точилися бої

Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

На Лиманському напрямку кількість боєзіткнень досягла 13. Російські окупанти намагалися просунутися в районах Греківки, Макіївки, Тернів, Торського та Серебрянського лісу. Вісім атак відбито українськими захисниками.

На Краматорському напрямку штурмові дії ворога поблизу Кліщіївки успіху не мали. Тривають боєзіткнення у районах Григорівки та Часового Яру.

Найгарячіша обстановка залишається на Покровському напрямку. Армія РФ за сьогодні здійснила 42 атаки, 32 з яких відбито. Тривають бої в районах Новоолександрівки, Євгенівки, Новоселівки Першої, Яснобродівки та Сокола.

На Курахівському напрямку відбито 11 штурмів. Окупанти концентрують зусилля у напрямку Красногорівки. Біля Георгіївки та Парасковіївки активність ворога успіху не досягла.

На Времівському напрямку противник, за підтримки авіації, чотири рази штурмував позиції ЗСУ поблизу Старомайорського, Водяного і Урожайного.

Кількість боїв на Покровському напрямку зросла до 20

Про це розповіли на Facebook-сторінці Генштабу у зведенні на 13:00.

Росіяни концентрують сили біля Новоолександрівки та Євгенівки.

Ситуація по напрямках

На Куп’янському напрямку українські воїни відбили чотири атаки, ще одна — триває. Бої мали місце зокрема, біля Греківки та Макіївки на Луганщині. Російське військо зазнає втрат, дані уточнюються, повідомили у Генштабі.

На Сіверському напрямку з початку доби РФ намагається прорвати українську оборону в районах Іванодар’ївки та Роздолівки, тут тривають бої. Атаку біля села Виїмка відбили.

На Покровському напрямку концентрує зусилля в районах Новоолександрівки та Євгенівки, тут бої тривають у восьми локаціях. За інформацією Генштабу, на цьому напрямку сьогодні вже відбулося 20 атак.

На Курахівському напрямку поблизу Георгіївки, Парасков’ївки та Красногорівки зафіксовано п’ять штурмів, ще один бій триває.

На Времівському напрямку російські загарбники намагалися безуспішно штурмувати українські позиції біля Старомайорського.

За минулу добу українські військові знешкодили понад 320 російських окупантів на Покровському напрямку

Про це розповіли у зведенні Генерального штабу станом на 10 ранку.

Від початку доби російські військові 42 рази штурмували позиції Сил оборони.

Ситуація по напрямках

На Лиманському напрямку армія РФ активно атакує в районах Греківки, Макіївки та Торського. Триває сім боїв.

Два російські штурми українських позицій продовжуються неподалік Виїмки та Роздолівки на Сіверському напрямку.

На Краматорському напрямку від початку доби відбулося два безуспішних для росіян бойових зіткнення поблизу Кліщіївки.

За сьогодні на Покровському напрямку російська армія здійснила 14 спроб витіснити з позицій українських захисників. Одну атаку в бік Новоолександрівки відбили. Тривають бої в районах Євгенівки, Новоселівки Першої, Уманського та Новоолександрівки. Біля останньої окупанти найбільш активний, розповіли у Генштабі.

"Вчора на Покровському напрямку, за уточненою інформацією, ворог зазнав суттєвих втрат: 321 окупанта вбито та поранено, наші воїни знищили та пошкодили по одній бойовій броньованій машині. Також уражено п’ять бліндажів окупантів".

На Курахівському напрямку росіяни намагаються прорвати українську оборону в районах Красногорівки, Георгіївки та Парасковіївки. Чотири атаки російських загарбників українські воїни відбили. Триває штурм біля Красногорівки.

"За уточненою інформацією, втрати російських військ за минулу добу на цьому напрямку склали 60 осіб вбитими та пораненими, знищено ворожу станцію РЕБ", — повідомили у Генштабі".

Курахове — тактична ціль армії РФ

Про це в етері Суспільне Студія розповів військовий 46 аеромобільної бригади Олександр Невідомий.

"Мета ворога одна — вийти на адміністративний кордон Донецької області. А для цього їм треба вийти на Курахове, це одна з їх тактичних цілей".

Росіяни штурмують позиції бригади часто та масовано, розповів військовий. 13 червня бійці 46 бригади відбили найбільший штурм за період служби на Курахівському напрямку, знищили 13 одиниць російської техніки.

"Штурм відбувався хвилеподібно. Спочатку дрібна група, іде колона, потім більш масована. Загалом ворог задіяв 28 одиниць бронетехніки, 13 з яких ми успішно знищили, а 15 втекли. Щодо живої сили, то 20 осіб знищили, а 38 отримали статус "300", — розповів Олександр Невідомий.

Рекордна кількість боїв на Покровському напрямку

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 22 годину 16 червня.

Лиманський напрямок

Російські війська 10 разів намагалися просунутися в районах Греківки, Дружелюбівки, Макіївки та Невського. Тривають бої поблизу Дружелюбівки та Невського.

Сіверський напрямок

Українські військові відбили дев’ять російських штурмів в районі Верхньокам’янського та Роздолівки.

Краматорський напрямок

Російські війська тричі атакували поблизу Іванівського та Андріївки.

Покровський напрямок

Кількість боїв зросла до 40, що є найбільшим показником від початку червня. Вісім боїв ще продовжуються.

Попередні втрати армії РФ понад 190 російських бійців вбитими та пораненими.

Курахівський напрямок

Напруженою ситуація залишається в районі Красногорівки, де тривають бої.

Времівський напрямок

Триває бій в районі Водяного. На цьому напрямку було 10 боїв.

Кількість російських штурмів Часового Яру на Донеччині зменшилась у порівнянні з попередніми днями

Про це Суспільне Донбас телефоном розповів речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" Назар Волошин.

"За минулу добу на цьому напрямку зафіксували 1162 мінометних і артилерійських обстрілів, у порівнянні з попередньою добою таких обстрілів фіксували 1135. Лише в район Часового Яру було — 292 обстріли, а за минулу добу 277. Більша частина обстрілів приходиться саме на південну частину Часового Яру", — уточнив Назар Волошин.

За його інформацією, загалом на цьому напрямку російські війська один раз штурмували в бік Іванівського.

"Російська авіація завдала п'ять авіаударів скинувши чотири керовані авіабомби. Армія РФ артилерійськими обстрілами, скидами із дронів-камікадзе, ланцетами прикриває проведення штурмових дій своїми підрозділами", — розповів речник ОСУВ "Хортиця".

Назар Волошин уточнив, що за добу на цьому напрямку українські війська знищили 38 російських бійців, а ще 93 поранили.

На Лиманському напрямку тривають сім боїв

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 19 годину 16 червня.

Лиманський напрямок

На цій ділянці російська армія атакувала 10 разів в районах Макіївки, Невського, Дружелюбівки та Греківки. Російські війська скинули керовані авіабомби по Дружелюбівці, по Шийківці. Тривають сім боїв на цій ділянці фронту.

Тут армія РФ втратила 54 бійці, одну бойову броньовану машину та склад боєприпасів.

Покровський напрямок

На цій ділянці російські війська 36 разів атакували українські позиції. 11 атак – тривають.

Курахівський напрямок

10 боїв від початку доби. П'ять російських атак ще тривають. Російські військові обстріляли керованими авіабомбами Гірник та Костянтинівку. Тут російська армія втратила 56 бійців та одну станцію радіоелектронної боротьби.

Російські війська мають маленький успіх зайшовши в околиці Часового Яру

Про це розповів в ефірі "Апостроф TV" офіцер секції планування бригади "Рубіж" майор Нацгвардії Дмитро Кожубенко про ситуацію в районі Часового Яру наступне:

"Куди вони зайшли це ще не місто, це всього лише невеличкий мікрорайон. Це не захоплення міста, це початок міста. Російські війська кидають свої штурмові підрозділи знову і знову", — каже Кожубенко.

На Покровському напрямку найбільша кількість боїв

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 16 годину 16 червня.

Лиманський напрямок

Від початку доби російські війська атакували в районах Макіївки, Невського, Дружелюбівки та Греківки. П'ять боїв ще тривають. Поблизу Серебрянського лісу російські війська завдали авіаційного удару сімома некерованими авіаційними бомбами.

Краматорський напрямок

Зазнали невдачі три спроби армії РФ потіснити українські підрозділи із займаних позицій західніше Іванівського та біля Андріївки.

Покровський напрямок

На цьому напрямку російські військові 24 рази атакували позиції українських військ в районах Новоолександрівки, Євгенівки, Новоселівки Першої, Сокола та Уманського. Тут тривають шість боїв.

Курахівський напрямок

Тривають бої на Курахівському напрямку поблизу Красногорівки, Георгіївки, Парасковіївки, Водяного та Костянтинівки.

Времівський напрямок

Триває бій в районі Старомайорського.

Армія РФ найбільш активна на Покровському та Сіверському напрямках

Про це повідомив Генштаб зведення станом на 13 годину 16 червня у Telegram.

Загальна кількість боїв збільшилась до 51.

Двічі безуспішно намагалися атакувати українські позиції російське військо в районах Макіївки та Невського на Лиманському напрямку.

Поблизу Верхньокам’янського та Роздолівки на Сіверському напрямку від початку доби Сили оборони відбили уже п'ять штурмів, ще чотири бої тривають.

На Краматорському напрямку не мали успіху штурми армії РФ західніше Іванівського.

На Покровському напрямку від початку доби російські окупаційні війська 19 разів атакували позиції українських воїнів неподалік Новоолександрівки, Євгенівки, Новоселівки Першої, Сокола та Уманського. На даний час українські оборонці відбили 17 атак, ще дві тривають.

На Курахівському напрямку російське військо штурмує підрозділи Сил оборони поблизу Красногорівки, Парасковіївки та Водяного. Українські захисники відбили дві атаки, ще три бої тривають.

На Времівському напрямку авіація російських окупаційних військ завдала два удари 54 некерованими авіаційними ракетами в районі Старомайорського.

Сили оборони просунулись на 1 км в глибину та на 2 км по фронту у Серебрянському лісництві

Про це повідомила 12-а бригада спеціального призначення "Азов" НГУ у Telegram.

12-та бригада спеціального призначення "Азов" спільно з 1-ою бригадою оперативного призначення "Буревій" Національної гвардії України 21 квітня провели наступ у Серебрянському лісництві, розповіли у бригаді.

"В результаті спільних дій підрозділи бригад просунулись на 1 км в глибину та на 2 км по фронту, чим завершили один з етапів наступальних дій на своєму напрямку".

Від початку доби на фронтах відбувся 41 бій: напружена ситуація на Покровському напрямку

Про це повідомив Генштаб зведення станом на 10 годину 16 червня у Telegram.

На Лиманському напрямку штурм РФ не мав успіху.

На Сіверському напрямку військо РФ проявляє активність, від початку доби вже відбулися п'ять боїв. Поблизу Роздолівки та Верхньокам'янського українські військові відбили по одній атаці, в районі Роздолівки продовжуються ще три бої.

За сьогодні на Покровському напрямку окупанти здійснили вже 18 спроб прорвати українські оборонні рубежі неподалік Новоолександрівки, Євгенівки, Сокола та Уманського — дев'ять атак відбиті, ще стільки ж тривають.

На Курахівському напрямку відбитий штурм поблизу Парасковіївки, ще один бій триває біля Красногорівки.

За уточненою інформацією, втрати російських військ за минулу добу на цьому напрямку склали: 85 військових вбитими та пораненими, знищені одна бойова броньована машина та три автомобілі.

На Времівському напрямку сім спроб російської армії наблизитися до українських позицій в районах Водяного та Урожайного успіху не мали.

Активність російських військових на Времівському напрямку збільшилась у тричі у порівнянні з попередньою добою

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 22 годину 15 червня.

Лимано-Куп'янський напрямок

На цій ділянці — 15 боїв. Три бої тривають в районах Греківки та Невського.

Сіверський напрямок

Чотири рази російські війська атакували українські позиції в районах Верхньокам’янського та Роздолівки.

Покровський напрямок

На Покровському напрямку досі гаряче. Від початку доби кількість боєзіткнень збільшилась до 33. Найбільша активність противника зберігається з району Очеретиного. Ворог не полишає спроб вклинитися в наші бойові порядки поблизу Новоолександрівки, Євгенівки, Воздвиженки, Калинового, Сокола, Новоселівки Першої, Карлівки та Уманського. Силами оборони уже відбито 25 атак агресора, вісім боїв іще тривають.

Попередньо, за поточну добу на зазначеному напрямку втрати окупантів складають 232 особи, з них 86 – безповоротні. Знищено одну бойову броньовану машину, два міномети на п’ять автомобілів. Пошкоджено три гармати, міномет та автомобіль.

Курахівський напрямок

Тут від початку доби — 11 російських штурмів в районах Невельського, Красногорівки, Георгієвки, Побєди, Парасковіївки, Новомихайлівки та Костянтинівки, з них дев’ять атак успішно відбиті. Напруженою залишається обстановка в районі Красногорівки, де на даний час тривають два бої.

Времівський напрямок

Активність російських військових на цьому напрямку збільшилась у тричі у порівнянні з минулою добою. Від початку доби російські війська десять разів штурмували в районах Водяного, Урожайного та Старомайорського.

Українські військові на тактичному рівні займають вогневі позиції російських військ у Серебрянському лісництві на Луганщині та Кліщіївці на Донеччині

Про це Суспільне Донбас розповів речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" Назар Волошин.

"Не можна сказати, що лише ворог(російська армія — прим. ред.) намагається штурмувати. Сили оборони також штурмують позиції противника, відбивають його оборонні рубежі та вогневі точки. Ми (українські війська — прим. ред.) також здійснюємо свої контратакуючі дії, на тактичному рівні займаємо їх вогневі позиції, вибиваємо з рубежів", — уточнив Назар Волошин.

Речник зазначив, що тактична ситуація на цих напрямках досить динамічна і постійно змінюється.

Він розповів, що біля Калинівки, Новопокровського та Яснобродівки тривають бої. Ситуація на цих ділянках фронту динамічна.

Аналітичний проєкт DeepState оновив мапу 15 червня та вказав, що російські війська відступили у Серебрянському лісництві та Кліщіївці.

Девёять боъв ще тривають на Покровському напрямку

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 19 годину 15 червня.

Краматорський напрямок

Російські військові з авіації стріляли по Андріївці, Кліщіївці та Нью-Йорку

Покровський напрямок

На цій ділянці фронту від початку доби — 29 боїв. Наразі тривають дев’ять з них, а саме в районах Новоолександрівки, Євгенівки, Сокола, Новоселівки Першої та Невельського.

Курахівський напрямок

Російські військові десять разів намагались прорвати українську оборону, з них три ще тривають в районах Георгіївки та Парасковіївки. За попередньою інформацією на цьому напрямку російська армія втратила 54 бійці, знищена одна бойова броньована машину та один склад боєприпасів.

Времівський напрямок

Російські війська десять разів атакували українські позиції на цьому напрямку.

Російські війська продовжують тиснути на Покровському напрямку

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 16 годину 15 червня.

Краматорський напрямок

Російські військові тричі намагались просунутись на цій ділянці фронту.

Покровський напрямок

Тут тривають дев’ять боїв в районах Новоолександрівки, Калинового, Новоселівки Першої. За сьогодні 24 рази армія РФ тиснула на цьому напрямку за підтримки авіації, зокрема використовуючи керовані авіаційні бомби райони Новогродівки, Олександрополя, Мирного, Желанного, Євгенівки, Новоселівки Першої та Карлівки.

Курахівський напрямок

Триває бій в районі Красногорівки. На цьому напрямку від початку доби було сім боїв.

Времівський напрямок

На цій ділянці російські війська вісім разів атакували позиції українських військових.

Третина боїв вже відбулася на Покровському напрямку від початку доби

Про це повідомив Генштаб зведення станом на 13 годину 15 червня у Telegram.

На даний час загальна кількість ворожих атак на лінії фронту досягла 44.

На Куп'янському напрямку тривають сім російських штурмів у районах Петропавлівського, Андріївки, Греківки та Невського.

На Лиманському напрямку армія РФ активізувалася в районі Макіївки, де наразі ведеться бій.

Також, окупанти проявляють активність на Краматорському напрямку, а саме в районі Часового Яру, тривають два бої.

"Найактивніше ворог намагається штурмувати сьогодні на Покровському напрямку. Сім атак відбиті, вісім ще тривають. Бої точаться в районах Новоолександрівки, Калинового, Сокола та Новоселівки Першої", — йдеться у повідомленні.

На Курахівському напрямку кількість спроб війська РФ покращити своє тактичне становище збільшилась до шести.

На Времівському напрямку за сьогодні відбиті сім атак російських військових, зокрема, в районах Старомайорського, Солодкого та Урожайного.

Біля чотирьох населених пунктів РФ намагається вибити ЗСУ із займаних позицій, тривають п'ять боїв

Про це повідомив Генштаб зведення станом на 10 годину 15 червня у Telegram.

На Куп'янському напрямку зараз тривають п'ять боїв. В районах населених пунктів Петропавлівка, Андріївка, Греківка та Невське окупанти намагаються вибити українські підрозділи з позицій.

На Сіверському напрямку військо РФ атакує українських воїнів біля Роздолівки, триває бій. Російська армія успіху не має.

Як і минулої доби, найбільш напружена ситуація залишається на Покровському напрямку — тривають три бої в районах Новоолександрівки, Євгенівки та Новоселівки Першої, ще три атаки вже відбиті.

На Курахівському напрямку відбиті п'ять атак неподалік Побєди та Парасковіївки.

Від початку доби на Времівському напрямку українські військові відбивають атаку в районі Старомайорського. Біля Урожайного та Водяного чотири бої вже завершились. Армія зазнала втрат серед війська та перегруповується.

Сили оборони знищили російський "Сонцепьок" під Кремінною

Про це повідомило ОСУВ "Хортиця" у Telegram.

Днями, Сили оборони виявили російську вогнеметну систему залпового вогню калібру 220-мм "Сонцепьок".

"На світанку, пілоти батальйону безпілотних систем, завдяки ударним дронам рознесли прямо на позиціях цю ворожу пекельну машину на шматки".

На відео від 63-ї окремої механізованої бригади ЗСУ можна побачити, як детонує російська система.

Найбільше боїв за 14 червня відбулось на Покровському та Курахівському напраямках фронту

Це дані Генштабу ЗСУ на 22:00 14 червня.

На Лиманському напрямку за 14 червня російські війська дев’ять разів атакували українські позиції в районах Греківки, Тернів і Невського.

"Ситуація контрольована – чотири боєзіткнення завершились, а п’ять – ще продовжуються", — повідомили у Генштабі.

На Краматорському напрямку вдень, станом на 16:00, російські війська намагалися просунутись уперед у районах Богданівки та Андріївки. Обидві атаки відбили. На 22:00 у Генштабі повідомили, що "активність противника в районі Андріївки успіху не мала".

На Покровському напрямку сили РФ 29 разів атакували та штурмували позиції Сил оборони України. Найбільш активними були війська окупантів були в районі Новоолександрівки, Сокола і Новопокровського.

17 атак на напрямку українські захисники вже відбили, ще 12 боїв – тривали.

Ситуацію у Генштабі назвали складною, проте контрольованою. За наявною на цей час інформацією, армія РФ втратила на цьому напрямку за день 263 солдати вбитими та пораненими, декілька окупантів здалися в полон.

Українські військові знищили один танк, три артилерійських системи, вісім автомобілів та п’ять бойових броньованих машин. Окрім того, два автомобіля, п’ять ББМ, два танки і три ворожих гармати пошкоджені.

На Курахівському напрямку на цей час доби було 20 боїв.

Російські війська намагаються просунутися в районах населених пунктів Красногорівка, Парасковіївка та Костянтинівка. Підрозділи Сил оборони відбили 16 атак противника, чотири тривали.

Як повідомляв Генштаб у зведенні на 16:00, армія РФ на цьому напрямку діяла за підтримки броньованої техніки. Українські військові вбили та поранили 96 окупантів, знищили два танки, бойову броньовану машину, два автомобіля і наземну станцію управління БпЛА. Пошкодили три автомобіля і чотири російських танки.

На Покровському напрямку оборони українські військові знищили колону російської техніки

Бійці 68 окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша знищили вісім танків та вісім БМП.

Про це розповіли на Facebook-сторінці бригади.

Бронетанкову штурмову групу росіян бійці 68 бригади зупинили на Покровському напрямку.

"У результаті злагоджених дій воїнів, зокрема розвідників, артилеристів, протитанкістів, пілотів ударних дронів та саперів, було знищено 8 російських танків та ще 8 БМП!" — написали на сторінці 68 бригади.

Армія РФ тисне в напрямку Покровська та Курахового

Про це розповіли у зведенні Генштабу станом на 10 ранку.

Від початку цієї доби, 14 червня, на фронтах зафіксували 41 бій, з них — 29 на східному фронті.

Ситуація по напрямках

На Лиманському напрямку українське військо відбило один штурм неподалік Невського, два боєзіткнення, в районах Невського та Греківки, продовжуються.

На Сіверському напрямку зупинили росіян просунутись уперед в районі Роздолівки.

На Покровському напрямку українські захисники намагаються не дати армії РФ просунутись вглиб територій. Росіяни продовжують спроби прорвати оборону в районах Новоолександрівки, Сокола, Новоселівки Першої і Новопокровського. Триває сім бойових зіткнень, а п’ять атак відбито. Ситуація під контролем Сил оборони України, написали у Генштабі.

"За уточненою інформацією, на Покровському напрямку, вчора ворог втратив 363 особи вбитими та пораненими, знищено ворожий танк, дві бойові броньовані машини, гармату та автомобіль. Пошкоджено танк, одну ББМ і автомобіль".

На Курахівському напрямку ситуація напружена, повідомили у Генштабі. Поблизу Парасковіївки дві атаки росіян відбили. Дев’ять боїв тривають в районах Красногорівки та Парасковіївки.

На Времівському напрямку армія РФ активізувалася у районі Урожайного – триває бій. Спроба окупантів штурмувати позиції українських військових неподалік Водяного зазнала невдачі.

На Курахівському напрямку тривають бої за Красногорівку

Генеральний штаб ЗСУ повідомив у Telegram про ситуацію на фронті на 22:00 14 червня.

На Лиманському напрямку армія РФ шість разів намагалися просунутися в районах Греківки та Невського. Всі атаки українські захисники відбили.

На Сіверському напрямку сили РФ невдало штурмували в районі Верхньокам’янського.

Одинадцять разів окупанти атакували підрозділи Сил оборони на Краматорському напрямку в районах Іванівки, Калинівки, Андріївки та Часового Яру. Всі спроби прорвати рубежі ЗСУ відбили.

На Покровському напрямку від початку доби російські війська 32 рази намагалися йти у штурми поблизу Новоолександрівки, Євгенівки, Новопокровського, Калинового, Межового, Новоселівки Першої та Яснобродівки. 24 атаки українські воїни відбили. Вісім боїв на 22:00 тривали.

"Сили оборони докладають максимум зусиль для виснаження та стримування російських загарбників на зазначеному напрямку".

Попередні втрати РФ на цій ділянці фронту: 291 солдата або вбили, або поранили, знищені один танк, бойова броньована машина, гармата та автомобіль.

На Курахівському напрямку від початку доби кількість боїв збільшилась до 17. Сили РФ намагаються просунутися поблизу населених пунктів Невельське, Красногорівка, Георгіївка та Парасковіївка. 16 атак успішно відбили Сили оборони. Тривав бій в районі Красногорівки.

Армія РФ штурмує на Курахівському напрямку

Про це розповіли у Facebook у ранковому зведенні Генштабу станом на 10:00.

Від початку доби на східному фронті зафіксували 27 боїв.

Ситуація по напрямках

На Лиманському напрямку українські захисники відбили атаку в районі Греківки.

Невдачею завершився російський штурм української оборони неподалік Верхньокам’янського на Сіверському напрямку.

На Краматорському напрямку від початку доби відбулося п’ять бойових зіткнень. Три атаки російських окупантів відбито в районі Андріївки, два бої тривають поблизу Іванівського. Ситуацію тут у Генштабі називають напруженою.

За сьогодні на Покровському напрямку армія РФ вісім разів атакувала позиції Сил оборони. Шість атак поблизу Новоселівки Першої та Новоолександрівки відбили. Тривають бої поблизу Калинового.

"На Покровському напрямку, за уточненою інформацією, за минулу добу ворог зазнав втрат: 242 окупанти вбитими та пораненими, знищено вісім танків, вісім бойових броньованих машин, дві артилерійські системи та чотири автомобілі. Пошкоджено два танки та автомобіль", — розповіли у Генштабі.

Найбільша кількість боєзіткнень від початку доби на Курахівському напрямку. Росіяни наростили зусилля та намагаються прорвати українську оборону в районах Красногорівки, Георгіївки та Парасковіївки. П’ять атак Сили оборони відбили, ще сім штурмів тривають.

"За уточненою інформацією, втрати російських військ за минулу добу на цьому напрямку склали: 85 осіб вбитими та пораненими, знищено два танки, три бойові броньовані машини, дві артилерійські системи та сім автомобілів", — повідомили на сторінці Генштабу.
Найбільше атак — на Покровському фронті. Бої на Донеччині та Луганщині 13 червня: хроніка
Орієнтовна лінія фронту на Курахівському напрямку, 13 червня 2024 року. DeepStateMap

Генштаб повідомив про ситуацію на фронті на 22:00

Про ситуацію на фронті написали у Telegram Генштабу.

На Сіверському напрямку армія РФ 14 разів штурмувала, намагаючись витіснити українських військових з позицій.

"В районах Спірного та Роздолівки тривають бої. Силами оборони вживаються заходи щодо недопущення просування окупантів вглиб території України", — йдеться у повідомленні штабу.

На Краматорському напрямку десять атак армії РФ були невдалими: штурмували біля Часового Яру, Іванівського та Андріївки.

На Покровському напрямку сили РФ не полишають спроб атакувати біля населених пунктів Калинове, Новоолександрівка, Євгенівка, Новопокровське та Новоселівка Перша.

"Ситуація загострена, боєзіткнення тривають. Російські окупанти зазнають втрат".

За попередньою інформацією, протягом дня агресор армія РФ втратила понад 180 осіб загиблими та пораненими. Сили оборони знищили три гармати та п’ять автомобілів, пошкодили один танк, три гармати та автомобіль противника.

У зведенні на 19:00 Генштаб повідомляв про 25 армії РФ на Покровському напрямку.

На Курахівському напрямку кількість атак окупаційної армії за 12 червня збільшилась до 11. Російські війська намагалися витіснити підрозділи Сил оборони із займаних позицій в районах Нетайлового, Красногорівки, Георгіївки та Парасковіївки.

"Напруженою залишається ситуація в районі Красногорівки, де окупанти проявляють найбільшу активність".

На Времівському напрямку РФ штурмувала п’ять разів поблизу Водяного та Урожайного, проте безуспішно.

Російська армія найбільш активна на Покровському, Краматорському та Сіверському напрямках

Про це повідомив Генштаб зведення станом на 13 годину 12 червня у Telegram.

На Сіверському напрямку за сьогодні уже відбита половина з 12 атак окупантів, триває наступ РФ в районах Спірного та Роздолівки.

Також російські військові активні на Краматорському напрямку — тут відбулось шість боїв, один з яких ще триває.

На Покровському напрямку окупанти намагаються просуватись біля Новоолександрівки, Новопокровська, Новоселівки Першої та Калинового, тривають сім боїв. "Загалом на напрямку, наразі, кількість ворожих спроб покращити свої позиції досягла 20. Наші захисники мужньо стримують окупантів та завдають їм відчутних втрат".

На Времівському напрямку тривають російські штурмои в районі Урожайного.

Російська армія, ймовірно, прорвалася у східну околицю міста Часів Яр та захопила Іванівське — британська розвідка

Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії в соцмережі Х із посиланням на дані розвідки 12 червня.

"Російські сухопутні війська, ймовірно, здійснили обмежений прорив у східне передмістя Часів Яр, місто, розташоване приблизно за 8 км на захід від Бахмута на сході України. Ймовірно, вони також взяли під свій контроль Іванівське, село на південний схід від Часового Яру".

Також розвідка повідомляє про "запеклі бої" в населених пунктах.

"Російські сили, ймовірно, залишаються на східній стороні каналу, який проходить через місто, що є перешкодою для їх просування. Цілком ймовірно, що російська армія використовує пішохідний підхід для зачистки передмістя, і що рівень втрат росіян високий", — йдеться у повідомленні.

У звіті, з посиланням на українські збройні сили, повідомляється про артилерійський штурм міста Часів Яр з використанням термобаричних боєприпасів. "Часів Яр, імовірно, представляє цінність для Росії через його стратегічне розташування на плато, а також його історичне використання як логістичного вузла для ЗСУ", — вважають у розвідці.

Напружена ситуація на Сіверському напрямку та поблизу М'ясожарівки на Куп'янському напрямку

Про це повідомив Генштаб зведення станом на 10 годину 12 червня у Telegram.

На Куп'янському напрямку напружена ситуація біля М'ясожарівки Луганської області, де наразі триває бій.

За уточненою інформацією, минулої доби армія РФ втратила: 86 російських військових вбитими та пораненими, знищені сім автомобілів, пошкоджені чотири гармати та три автомобілі.

На Лиманському напрямку точаться бої в районах Дружелюбівки, Невського та Серебрянського лісництва.

Вчора на даному напрямку військові РФ втратили 141 чоловіка, один танк та два автомобілі.

На Сіверському напрямку напружена обстановка поблизу Спірного та Роздолівки, де від початку доби вже відбулися 11 боїв, з них два відбиті, дев'ять ще тривають.

Протягом минулої доби на Краматорському напрямку російська армія втратила 64 військових РФ, з них 25 — ліквідовані. Українські воїни знищили танк та три автомобілі, пошкодили дев'ять гармат та дві одиниці автотранспорту.

На Покровському напрямку окупанти намагаються просуватись в районах Калинового, Новоолександрівки та Новопокровська. За сьогодні вже відбулося 10 атак українських позицій, три з яких відбиті, бої тривають.

Минулої доби на цьому напрямку армія РФ втратив 235 військових, знищені дві ББМ, три гармати, три автомобілі, також пошкоджена одна бойова броньована машина, п’ять гармат, два автомобілі та наземна станція управління БпЛА.

"Агресор продовжує тиснути на наші позиції на Курахівському напрямку, в районах Красногорівки та Георгіївки. Ситуація контрольована, боєзіткнення тривають", — йдеться у повідомленні.

Найбільша кількість штурмових підрозділів РФ перебуває на Покровському та Курахівському напрямках — Сирський

Про це повідомив головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський у Telegram.

"Жорсткі бої на цих напрямках тривають вже декілька місяців і впродовж цього часу наші воїни мужньо стримують рух ворога вперед".

Він уточнив, що бої тривають в районах Часового Яру, Кліщіївки, Калинівки, також безуспішно військо РФ штурмує Білогорівку на Луганщині.

Навколо Іванівського біля Часового Яру "йдуть потужні бої", але воно під контролем українських сил — військовий 41-ї бригади

Про це в етері "Радіо Свобода" заявив військовослужбовець 41-ої окремої механізованої бригади Кирило Сазонов 12 червня.

"Невеличкі групи прориваються до мікрорайонів "Канал" та "Новий". У самому Іванівському йдуть бої. Вони (російські військові — ред.) лізуть постійно, але Іванівське наше", — розказав військовий.

Щодо ситуації в Часовому Яру, Кирило Сазонов сказав, що останні три дні "дуже потужні штурми" — армія РФ б'є КАБами, авіаційними ракетами, артилерією та з іншого озброєння.

Ситуація на фронті на Донеччині на 22:00 11 червня

Лиманському напрямку армія РФ атакувала в районах Дружелюбівки, Невського, Греківки, Торського та Серебрянського лісу. Тринадцять атак успішно відбили Сили оборони. Три бої ще тривають.

За попередньою інформацією, 11 червня на цьому напрямку армія РФ втратила 69 осіб — це вбиті та поранені. Ще декілька окупантів здалися в полон.

На Краматорському напрямку цього дня російські війська десять разів атакували наші позиції в районах Часового Яру, Іванівського, Кліщіївки та Андріївки.

Спроби просунутися в районі Часового Яру окупанти не припиняють, тут на 22:00 тримає штурм.

Протягом доби, попередньо, армія РФ втратила на цій ділянці фронту 53 вояк вбитими та пораненими. Також знищені танк, автомобіль і склад ПММ. Окрім того, пошкоджено чотири гармати російських військ.

Найбільше боїв 11 червня було на Покровському напрямку, де армія РФ 24 рази атакувала українські позиції, найбільш активно РФ діяла в районі Новоолександрівки.

12 атак Сили оборони відбили. Поблизу Новоолександрівки та Сокола на 22:00 тривали 12 боїв.

За попередньою інформацією, за поточну добу окупаційна армія втратила на цьому напрямку 240 осіб, з них 97 – загинули. Сили оборони знищили дві бойових броньованих машини, автомобіль, дві гармати та наземна станція керування БпЛА, пошкодили бронемашину та п’ять артсистем противника.

На Курахівському напрямку армія РФ чотири рази намагалась витіснити ЗСУ з позицій в районах Красногорівки, Парасковіївки та Карлівки. Один бій на 22:00 тривав.

На Времівському напрямку армія РФ за підтримки авіації двічі з початку доби невдало атакувала в районах Старомайорського і Урожайного.

Російська армія найбільш активна на Покровському та Лиманському напрямках від початку доби

Про це повідомив Генштаб зведення станом на 13 годину 11 червня у Telegram.

Там відбулося та триває близько половини від усіх боїв за сьогодні, а загальна кількість боїв на лінії фронту — 51.

Тривають бої на Лиманському напрямку — відбиті дев'ять наступів і штурмів поблизу Тернів, Невського, Торського та Серебрянського Лісу. В районах Дружелюбівки та Греківки військові РФ продовжують атакувати. Російські військові застосовують КАБи — сім керованих авіабомб скинули у район Сіверська, чотири — неподалік Невського, та одну — поблизу Дружелюбівки.

"На Покровському напрямку найбільш гаряче. Кількість боїв за сьогодні зросла до 14, з них 9 — тривають. Найбільша активність ворога в районі Новоолександрівки", — йдеться у повідомленні.

Російський літак на Покровському напрямку уразили військові 110-ї бригади ім. Марка Берзручка

Про це повідомили на Facebook-сторінці бригади та виклали відео роботи зенітного підрозділу.

"Таке враження, що в них у льотчики йдуть виключно суіцидники. Пілоту недокраїни вистачило нахабності залетіти в зону відповідальності нашої бригади. Часу на те, щоб пошкодувати про свій нерозумний вчинок у нього було небагато — від моменту пуску ракети до моменту влучання в борт", — йдеться у повідомленні.

У травні ця бригада повідомляла про ураження вісьмох літаків армії РФ. Попередній раз повідомлення про ураження було 25 травня 2024 року, тоді також зенітники 110-ї бригади уразили штурмовий літак Су-25 армії РФ.

На п'яти напрямках на Донеччині та Луганщині атакує армія РФ

Про це повідомив Генштаб зведення станом на 10 годину 11 червня у Telegram.

На Лиманському напрямку українські війська відбили вісім спроб окупантів покращити тактичне положення. Армія РФ намагається атакувати неподалік Тернів — відбитий один штурм, три бої продовжуються, також бої тривають в районах Дружелюбівки, Невського та Григорівки.

На Сіверському напрямку відбиті п'ять спроб російських військ просунутись уперед в районах Верхньокам'янського та Виїмки — один бій ще триває.

На Краматорському напрямку з початку доби відбулося три штурми — один, в районі Часового Яру, відбитий, бої точаться в районах Кліщіївки та Андріївки.

На Покровському напрямку хоче прорватися неподалік Новоолександрівки, Сокола, Новоселівки Першої і Яснобродівки — тривають сім боїв.

За уточненою інформацією тут вчора військо РФ втратило 259 окупантів вбитими та пораненими, знищений танк, дві бойові броньовані машини, шість автомобілів та дозвуковий штурмовик Су-25, пошкоджені два танки та чотири бойових броньованих машини.

На Курахівському напрямку російська армія двічі розпочинала штурми — поблизу Парасковіївки атака відбита, бій триває в районі Красногорівки. Вчора на напрямку окупанти втратили 76 осіб вбитими та пораненими, знищені чотири танки, чотири ББМ та чотири автомобілі.

Прикордонники ліквідували 8 окупантів та знищили два укриття на Сіверському напрямку

Про це повідомили у Telegram Луганського прикордонного загону.

Вдень по ворожих позиціях працюють FPV-дрони, а вночі важкі ударні бомбери "VAMPIRE". Таке чергування операторів ударних БпЛА бригади "Помста" забезпечує цілодобову роботу у знищенні окупантів та їх позицій. За останні дні наші хлопці ліквідували 8 ворогів та зруйнували 2 укриття", — йдеться у повідомленні.

ЗСУ збили російський штурмовик на Покровському напрямку

Про це повідомив Генштаб у зведенні на 22:00.

На Лиманському напрямку кількість боїв зросла до 12. Російські війська намагалися просунутися в районах Дружелюбівки, Невського, Тернів, Торського, Григорівки та Серебрянського лісу.

На Сіверському армія РФ чотири рази безуспішно штурмувала в районах Спірного, Івано-Дар’ївки та Верхньокам’янського.

На Краматорському напрямку окупанти сім разів намагалися атакувати підрозділи Сил оборони в районах Нового, Іванівського, Кліщіївки та Андріївки. Шість спроб російських окупантів прорвати рубежі успіху не мали. В районі Нового на 22:00 тривав бій.

На Покровському напрямку сили армії Росії 21 раз намагалися атакувати та штурмувати поблизу Євгенівки, Новоолександрівки, Новопокровського, Яснобродівки, Уманського та Карлівки. 19 атак Сили оборони відбили. Ще два бої тривають неподалік Новоолександрівки та Новопокровського.

Як повідомив штаб, на Покровському напрямку фронту Сили оборони уразили російський літак Су-25. А також бойову броньовану машину, гармату, чотири авто, а також вбили або поранили 198 окупантів.

На Курахівському напрямку від початку доби кількість боїв збільшилась до 17. Армія РФ намагається просунутися поблизу населених пунктів Невельське, Красногорівка, Георгіївка, Костянтинівка та Парасковіївка. 14 українські військові відбили, тривають бої в районі Красногорівки.

На Времівському напрямку сили РФ намагалися йти вперед поблизу Водяного та Старомайорського. Штурми окупаційних військ невдалі, Сили оборони контролюють ситуацію.

За день російські окупанти 20 разів штурмували на Покровському напрямку

Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ на 19:00.

На Лиманському напрямку всі дев’ять штурмів противника успіху не мали. Українські воїни контролюють ситуацію.

На Сіверському напрямку ворог чотири рази атакував Сили оборони поблизу Спірного, Івано-Дар’ївки та Верхньокам’янки. Безуспішно.

На Краматорському напрямку від початку доби російські війська п’ять разів намагалися потіснити ЗСУ із займаних позицій. Три штурми поблизу Кліщіївки та Андріївки українські воїни відбили. Ще дві атаки тривають біля Нового та Іванівського.

На Покровському напрямку від початку доби противник 20 разів атакував українських захисників біля Євгенівки, Новоолександрівки, Новопокровського, Карлівки, Яснобродівки та Уманського. 17 штурмових дій успіху не мали. Ще три ворожі атаки тривають.

На Курахівському напрямку Сили оборони відбили дев’ять штурмів російських військ поблизу Парасковіївки, Красногорівки, Георгіївки та Костянтинівки. Ще одне боєзіткнення продовжуються.

Ситуація на Курахівському напрямку напружена

Про це розповіли у зведенні Генштабу станом на 10:30.

Від початку цієї доби на фронтах відбулись 38 боїв.

Ситуація по напрямках

На Лиманському напрямку українські захисники успішно відбили сім атак поблизу Дружелюбівки, Невського, Тернів, Торського та Григорівки.

На Сіверському напрямку російські окупанти тричі намагались наблизитись до українських позицій в районах Спірного, Івано-Дар’ївки та Верхньокам’янського.

На Краматорському напрямку українські військові відбили дві атаки окупантів в районах Кліщіївки та Андріївки.

На Покровському напрямку від початку доби відбулося чотири бої. Дві атаки армії РФ в районі Новопокровського відбили. Тривають бої в районах Євгенівки та Новопокровського. Ситуація під контролем Сил Оборони України, повідомили у зведенні.

"На Покровському напрямку, за уточненою інформацією, за минулу добу ворог зазнав втрат: 269 окупантів вбитими та пораненими, знищено дві бойові броньовані машини, дві артилерійські системи та три автомобілі. Пошкоджено танк, бойову броньовану машину та дві артилерійські системи".

На Курахівському напрямку ситуація дещо напружена, розповіли у Генштабі. Від початку доби російські війська десять разів намагалися прорвати оборону українських військових неподалік Невельського, Красногорівки, Георгіївки, Парасковіївки та Костянтинівки. Дев’ять атак відбили, триває бій поблизу Костянтинівки.

Атаки на Покровському напрямку, бої біля Красногорівки. Фронт на Донеччині та Луганщині 10 червня: хроніка
Орієнтовна лінія фронту на Курахівському напрямку, 10 червня 2024 року. DeepStateMAP

Росіяни мають нестачу амуніції на Покровському напрямку

Про це в етері Суспільне Студія розповів військовий 47 механізованої бригади на псевдо "Азимут".

За словами військового, російські окупанти забирають амуніцію зі своїх вбитих та навіть поранених. Таку практику тепер використовують стабільно.

"Вони витягують повністю бронежилети, повністю зброю. Є така думка, що у них нестача цією амуніції. Тому вони присилають сюди людей без зброї, які забирають поранених та вбитих, і їх амуніцію назад".

Водночас, армії РФ вдається швидко відновлювати людські втрати.

"Одна із бригад (російських — ред.), яка працювала на нашому напрямку, була повністю "розмотана" нашими військами. Вони поїхали на відновлення, минуло три тижні, і ми знову бачимо їх і чуємо в перехопленнях, і розуміємо, що відновлена бригада працює проти нас. Можливо там навченість піхоти не така, але кількість залишається тією ж, яка штурмувала нас попередні рази", — розповів "Азимут".

Ситуація на фронті на Донеччині та Луганщині на 22:30 9 червня

Дані Генштабу ЗСУ, опубліковані в Telegram.

На Куп’янському та Лиманському напрямках Сили оборони на 22:30 відбивали атаки в районах Піщаного та Греківки.

На Сіверському напрямку російські окупанти безуспішно атакували українські позиції в районі Виїмки.

На Краматорському напрямку за день було дев’ять боїв. Найбільше сили РФ була активні в районі Іванівського.

На Покровському напрямку армія РФ 27 разів атакувала позиції українських військових в районах Прогресу, Євгенівки, Новоолександрівки, Новопокровського, Новоселівки Першої, Яснобродівки та Карлівки. Сили оборони відбили 18 атак, дев’ять тривали.

На Курахівському напрямку війська окупантів вісім разів атакували позиції ЗСУ в районах Парасковіївки та Красногорівки. Сім атак відбито. В районі Красногорівки тривав бій.

В Серебрянському лісі знищили склад та два бліндажі окупантів

Про це повідомляє бригада "Помста"

"Склад боєкомплекту та два укриття окупантів знищили прикордонники в Серебрянському лісі. Оператори безпілотників "Mavic" постійно проводять аеророзвідку ворожих позицій та відпрацьовують по цілях скидами з БпЛА. Цього разу наші хлопці виявили та знищили польовий склад з боєприпасами та два укриття противника", йдеться у повідомленні.

Сили оборони знищили два та пошкодили три танки на Курахівському напрямку минулої доби

Про це розповіли у ранковому зведенні Генштабу станом на 11:00.

Російські війська авіацією били по районах Серебрянського Лісу Луганської області, Новоолександрівки, Іллінки, Водяного, Північного, Новоселівки Першої Донецької області.

Ситуація по напрямках

На Куп’янському напрямку тривають шість штурмових дій, зокрема в районі Невського.

На Лиманському напрямку тривають три атаки ворога в Серебрянському лісі. Одне боєзіткнення в районі Тернів відбили.

На Сіверському напрямку бій триває в районі Виїмки.

На Краматорському напрямку від початку доби вібулося чотири боєзіткнення в районах Іванівського та Кліщиївки. Одну ворожу атаку відбито, три триває.

Особливо активною армія РФ залишається на Покровському напрямку, розповіли у Генштабі. Росіяни здійснили 14 спроб витіснити українських захисників із позицій в районах Євгенівки, Новоолександрівки, Новопокровського та Яснобродівки. З них шість триває. Ситуація напружена, повідомили у зведенні.

"Учора окупанти тут втратили понад 450 вбитими та пораненими, п’ять ББМ, сім артсистем, одну зенітну установку та шість автомобілів. Пошкоджено танк, чотири артсистеми та шість авто ворога", — розповіли у Генштабі.

На Курахівському напрямку спроба російських окупантів просунутися в районі Парасковіївки успіху не мала. Тривають дві атаки в районі Красногорівки.

"За уточненою інформацією, протягом минулої доби ворог втратив тут 38 осіб, з них 13 – безповоротні. Знищено два танка, одну одиницю спецтехніки, три бойові броньовані машини, артсистему, наземний дрон та два автомобілі. Пошкоджено три танка, шість ББМ, чотири артилерійські системи та п’ять одиниць автомобільної техніки".

На Донеччині та Луганщині бої тривали на чотирьох напрямках

Про ситуацію на фронті на 22:00 Генштаб повідомив у Telegram

На Куп’янському напрямку Сили оборони відбили атаки на Луганщині біля Греківки та Макіївка. "Ситуація напружена — продовжується бій поблизу Невського", — повідомили у штабі.

На Лиманському напрямку сили РФ сім разів намагалися просунутися в напрямках населених пунктів Невське, Терни, Іванівка, Торське та Діброва. Шість атак відбили українські військові, тривав бій у районі Іванівки.

На Краматорському напрямку українські захисники зупинили три спроби витіснити їх в районах Часового Яру, Іванівського та Андріївки. Біля Іванівського — тривав бій.

На Покровському напрямку Сили оборони відбивали 27 атак окупантів. Двадцять спроб штурмів окупантів в районах Новоолександрівки, Євгенівки, Сокола, Новопокровськог, Новоселівки Першої та Яснобродівки відбили. Сім атак продовжували відбивати. Армія РФ продовжує спроби прорватися з боку Очеретиного в бік Євгенівки і Новоолександрівки.

Ситуація на фронті на Донеччині на 20:00 8 червня

Генштаб ЗСУ повідомив про бої на Покровському, Курахівському та Времівському напрямках фронту у зведенні на 20:00 8 червня.

На Покровському напрямку армія РФ 27 разів спробувала прорвати оборону. 19 атак Сили оборони відбили. Бої тривають у районах Новоолександрівки, Новопокровського та Новоселівки Першої.

Підтверджені втрати армії РФ на напрямку на 20:00: 134 вбитих, ще 175 російських окупантів поранені. Знищені чотири артсистеми та чотири автомобілі. Пошкоджені танк, міномет та сім ворожих автомобілів.

На Курахівському напрямку в районі Красногорівки і Георгіївки українські воїни відбивають п’ять атак. Загалом російські війська здійснили 10 спроб просунутись вперед, втратили 30 осіб вбитими та пораненими. Також Сили оборони знищили гармату, два автомобілі, танк, інженерну машину розгородження та дві одиниці ББМ.

На Времівському напрямку окупаційні війська безуспішно намагалися покращити тактичне положення у районах Старомайорського і Завітного Бажання. Завдали авіаудару чотирма КАБами по району Єлизаветівки.

Більшість російських обстрілів приходяться по південній частині Часового Яру

Про це в етері "24 каналу" розказав речник стратегічного угруповання військ "Хортиця" Назар Волошин.

За добу було армія РФ завдала понад тисячу мінометних та артилерійських обстрілів по всьому напрямку фронту поблизу міста Часів Яр.

"В районі самого міста — 240 артилерійських та мінометних обстрілів. Більша частина з них — по південній частині міста. Також завдали чотири авіаудари п'ятьма КАБами по місту", — повідомив Волошин.

Він навів дані, що за тиждень армія РФ задавла 8300 обстрілів позицій українських військових на цій ділянці фронту. По Часовому Яру з них були — понад 2 тисячі.

Щодоби окупаційні підрозділи 4-5 разів намагаються штурмувати позицій Сил оборони, які утримують Часів Яр, сказав Волошин.

220 атак РФ на Покровському фронті відбили Сили оборони

Про це в етері телемарафону "Єдині новини" повідомив речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" Назар Волошин.

"На Покровському напрямку за тиждень було відбито 220 атак по всій лінії зіткнення, це такі населені пункти Калинове, Євгенівка, Сокіл, Новоолександрівка, Яснобродівка, Нетайлове, Невельське. Основні зусилля ворог зосереджував в районі Новоолексанрівки, Євгенівки, Сокола", — повідомив Волошин.

Армія РФ не полишає спроби прорвати оборону українських військ на ділянці між Старомихайлівкою та Бердичами.

Армія РФ активізувалася на Лиманському напрямку

Про це повідомив Генштаб зведення станом на 13 годину 8 червня у Telegram.

На Лиманському напрямку з початку доби українські війська вже відбили п'ять атак в районах Іванівки, Тернів, Торського та Макіївки, ще один бій триває — окупанти штурмують позиції ЗСУ біля Невського.

Тричі російські військові спробували атакувати на Краматорському напрямку біля Іванівського, Андріївки та в районі Нового — атаки відбиті, армія РФ має втрати серед військових.

На Покровському напрямку найвища інтенсивність атак військ РФ — кількість боїв зросла до 15. Бої тривають поблизу Новоолександрівки, Новопокровського і Невельського. Сім атак українські воїни відбили, ще вісім тривають.

На Курахівському напрямку від початку доби підрозділи Сил оборони відбили три штурми біля Георгіївки і Парасковіївки. У двох локаціях в районі Красногорівки бої продовжуються.

На Времівському напрямку військові РФ без успіху атакували неподалік Завітного Бажання, завдав авіаудару у районі Великої Новосілки, скинувши керовану авіабомбу.

На Покровському напрямку відбулися 10 боїв від початку доби

Про це повідомив Генштаб зведення станом на 11 годину 8 червня у Telegram.

На Куп'янському напрямку ситуація напружена, від початку доби відбулося вже три бої — в районі Макіївки атака відбита, а дві тривають поблизу Греківки і Невського.

На Лиманському напрямку йде бій неподалік Тернів.

На Сіверському напрямку відбиті п’ять спроб окупантів просунутись в районах Білогорівки, Роздолівки та Виїмки.

На Краматорському напрямку з початку доби відбиті два штурми поблизу Іванівського й Андріївки.

На Покровському напрямку армія РФ намагається прориватися у районах Новоолександрівки, Сокола й Новопокровського, де відбулося вже 10 боїв — чотири атаки відбиті, ще п'ять тривають.

За уточненою інформацією, на цьому напрямку минулої доби російське військо втратило 261 окупанта вбитим та пораненим, знищені три бойові броньовані машини, три гармати і міномети, шість автомобілів та одиницю спеціальної техніки.

На Курахівському напрямку двічі штурмували поблизу Парасковіївки, одна атака відбита, бій триває.

Напружена ситуація на Курахівському та гаряча на Покровському напрямках

Так описує Генштаб у зведенні події 8 червня на східних ділянках фронту. Дані на 22:30 такі:

На Лиманському напрямку від початку 8 червня було 9 боїв. Російські окупанти намагалися просунутися в районах Тернів, Новосадового, Торського та Серебрянського Лісу. Всі атаки українські військові відбили.

Впродовж дня на Сіверському напрямку армія РФ двічі безуспішно штурмувала в районі Білогорівки.

На Краматорському напрямку сім разів намагалися атакувати Сили оборони в районах Калинівки, Іванівського, Кліщіївки, та Андріївки.

"На Покровському напрямку ворог не полишає спроб відшукати слабкі місця в нашій обороні, безперервними штурмовими діями намагається вклинитися в бойові порядки українських підрозділів", — повідомляє Генштаб

На 22:30 тривали бої в районах Новоолександрівки, Євгенівки та Сокола.

Попередньо, втрати армії РФ на Покровському напрямку склали майже 200 осіб вбитими та пораненими. Також українські військові знищили три бойові броньовані машини, три автомобілі та одиницю спеціальної техніки.

На Курахівському напрямку на цей час кількість боїв збільшилась до 16. Окупаційні війська намагаються просунутися поблизу населених пунктів Невельське, Карлівка, Красногорівка, Георгіївка та Парасковіївка. 13 атак ЗСУ відбили. Тривали бої в районах Красногорівки та Парасковіївки.

На Времівському напрямку армія Росії намагалася зав’язати бої поблизу Урожайного та Старомайорського, проте штурми окупантів були невдалими.

26 боїв на Покровському напрямку та десять ударів ракетами з Су-25 по Водяному

Генеральний штаб ЗСУ повідомив про ситуацію на фронті на 19:30 7 червня.

На Лиманському напрямку всі вісім штурмів армії РФ успіху не мали.

На Сіверському напрямку двічі окупанти атакували Сили оборони поблизу Білогорівки.

На Краматорському напрямку від початку доби російські війська сім разів намагалися потіснити українські підрозділи із займаних позицій поблизу Калинівки, Кліщіївки, Андріївки та Іванівського.

На Покровському напрямку з 26 боїв на 19:30 тривали 12 зіткнень. Російські військові атакують поблизу Новоолександрівки, Євгенівки, Сокола та Яснобродівки.

На Курахівському напрямку кількість атак збільшилась до дев’яти. Українські захисники відбили вісім штурмів. Ще один бій триває. В районі Водяного РФ завдала авіаційного удару із Су-25 десятьма некерованими авіаракетами.

Найбільша активність армії РФ на Покровському напрямку

Про це повідомив Генштаб зведення станом на 14 годину 7 червня у Telegram.

Російські військові дещо активізувалися на Куп’янському напрямку: від початку доби відбулися вже шість боєїв в районах Синьківки, Піщаного та Дружелюбівки, поблизу Греківки два штурми тривають.

На Лиманському напрямку українські військові відбили три наступи поблизу Тернів, Торського та Серебрянського Лісу, у районах Новосадового та Ямполя армія РФ продовжує атакувати.

На Покровському напрямку російське військо від початку доби вже 11 разів намагалося покращити тактичне положення поблизу Новоолександрівки, Євгенівки, Сокола та Яснобродівки — три атаки українські воїни успішно відбили, ще вісім тривають.

На Курахівському напрямку Сили оборони відбили вже три наступи російських військ поблизу Красногорівки, Георгіївки та Парасковіївки, ще три бої продовжуються.

На Куп'янському та Краматорському напрямках напружена ситуація — Генштаб

Про це повідомив Генштаб зведення станом на 10:30 7 червня у Telegram.

На Куп'янському напрямку ситуація напружена, від початку доби відбулися вже чотири бої в районах Піщаного, Дружелюбівки та Греківки, штурми тривають. Втрат позицій немає.

На Лиманському напрямку українські бійці відбили три атаки поблизу Тернів та Торського, триває бій неподалік населеного пункту Терни.

На Краматорському напрямку ситуація дещо напружена — з початку доби тут відбиті дві спроби армії РФ просунутися в районі Кліщіївки, неподалік Калинівки триває бій.

"На Покровському напрямку українські захисники вживають заходів щодо недопущення просування російських військ в глибину нашої території. Одна штурмова дія окупантів зазнала невдачі поблизу Новоолександрівки. Ще п’ять ворожих атак тривають поблизу Євгенівки, Сокола та Красногорівки. Ситуація під контролем Сил оборони України", — йдеться у повідомленні.

На цьому напрямку, за уточненою інформацією, за минулу добу російське військо втратило: 249 окупантів вбитими та пораненими, знищені чотири бойові броньовані машини, артилерійська система й автомобіль.

На Курахівському напрямку штурми військ РФ поблизу Георгіївки успіху не мали.

За уточненою інформацією, втрати російської армії за минулу добу на цьому напрямку склали: 85 російських військових вбитими та пораненими, знищені два танки, три бойові броньовані машини, дві артилерійські системи та сім автомобілів.

Одного військового РФ вбили та ще сімох поранили прикордонники бригади "Помста" на Бахмутському напрямку

Про це повідомив у Telegram Луганський прикордонний загін.

"Відділення окупантів переховувалося в бліндажі, який важко помітити через густе листя дерев. Проте, аеророзвідка підрозділу "Фенікс" виявила укриття та скинула вибухівку з БпЛА "Mavic 3" точно в ціль, після чого окупанти один за одним почали виповзати зі зруйнованої щілини", — розповіли прикордонники.

На Покровському напрямку РФ 28 разів намагалась прорвати оборони

Про це станом на 23:30, повідомили у Генштабі:

на Лиманському напрямку армія РФ атакувала 11 разів в районах Невського, Серебрянського лісу, Тернів та М’ясожарівки.

на Сіверському напрямку сили РФ п’ять разів намагалися прорвати оборону в районах Білогорівки та Верхньокам’янського,

на Краматорському напрямку Сили оборони п’ять разів вступали у бій із окупаційними військами. Чотири атаки в районах Іванівського, Кліщіївки та Калинівки успішно відбили. Ситуація напружена, триває бій в районі Калинівки, повідомив Генштаб.

Найбільше спроб прорвати оборону окупанти здійснили на Покровському напрямку: від початку доби 28 разів намагалися вклинитися в українську оборону в районах Новоселівки Першої, Сокола, Євгенівки, Калинового, Новоолександрівки, Яснобродівки, Новопокровського та Прогресу.

На 23:30 6 червня 22 атаки ворога українські військові відбили, шість боїв тривають.

На Курахівському напрямку армія РФ пʼять разів атакувала в районах Парасковіївки та Красногорівки.

Дев’ять разів окупанти безуспішно штурмували українські позиції на Времівському напрямку в районах Старомайорського, Урожайного та Новодарівки.

Армія РФ вдарила КАБами на Покровському та Курахівському напрямках

Про це повідомив Генштаб у зведенні на 19:00 6 червня.

На Куп’янському напрямку армія РФ застосувала некеровані авіаційні ракети на Луганщині — в районі Стельмахівки, в районі М’ясожарівки станом на 19:00 тривали бої.

За попередньою інформацією, на Лиманському напрямку армія РФ за 6 червня втратили вбитими та пораненими 55 осіб. Українські захисники пошкодили по одній одиниці автотранспорту та бойову броньовану машину. Загалом армія РФ намагалася атакувати на напрямку дев’ять разів.

На Сіверському напрямку, за повідомленнями Генштабу, зросла активність сил РФ в районі Верхньокам’янського: на цій ділянці фронту відбувались чотири бої.

На Покровському напрямку на 19:00 6 червня тривали вісім боїв, зокрема в районі Прогресу. Напрямок залишається одним з найгарячіших. Також ворог застосовує авіацію. Ворожими КАБами атаковані за сьогодні Новоселівка Перша, Прогрес, Карлівка.

На Курахівському напрямку бомбардування зазнала Костянтинівка.

На Времівському напрямку тривали бої в районах Урожайного та Старомайорського. Окупаційні війська атакували на цьому напрямку за день дев’ять разів.

Вісім атак відбили Сили оборони на Донеччині від початку доби

Про це розповіли у зведенні Генштабу станом на 10:30.

Від початку доби відбулося 29 бойових зіткнень на лінії фронту.

Окрім атак українських позицій, росіяни наносили авіаудари по містах та селах Луганської та Донецької областей. Під обстріли потрапили Новолюбівка, Серебрянський ліс Луганської області; Нове, Колодязі, Верхньокам’янське, Андріївка, Дружба, Північне, Желанне, Сокіл, Новоселівка Перша, Карлівка, Водяне, Старомайорське, Урожайне Донецької області.

Ситуація по напрямках

Від початку доби на Сіверському напрямку армія РФ атакувала один раз, в районі Білогорівки.

В районі Кліщіївки на Краматорському напрямку російські війська успіху не мали, в районі Іванівського бій триває.

На Покровському напрямку від початку доби ситуація напружена, розповіли у Генштабі. Російські окупанти намагаються просунутися в районах Новоолександрівки, Калинового, Євгенівки, Сокола, Новоселівки Першої та Яснобродівки. Чотири атаки відбито, шість боїв тривають.

"За минулу добу загальні втрати загарбників на цьому напрямку склали понад 440 осіб. Знищено один танк, три ББМ, сім гармат і мінометів, та один наземний дрон", — повідомили у Генштабі.

Напружена ситуація на Курахівському напрямку, в районах Парасковіївки та Красногорівки, де тривають по два боєзіткнення.

Наступ в напрямку Покровська, триста обстрілів Часового Яру. Фронт на Донеччині та Луганщині 6 червня: хроніка
Орієнтовна лінія фронту на Курахівському напрямку, 5 червня 2024 року. DeepStateMap

На Времівському напрямку від початку доби відбулось уже пʼять боєзіткнень в районах Урожайного та Новодар’ївки. Три атаки відбито, тривають бойові дії в районі Урожайного.

Найбільше боїв 5 червня було на Покровському напрямку фронту

Ситуація на фронті Донеччини та Луганщини на 23:00 5 червня: дані Генштабу.

На Куп’янському напрямку противник 12 разів намагався витіснити українські підрозділи із займаних позицій. На Луганщині бої йшли в районі Стельмахівки.

На Лиманському напрямку ЗСУ не дали російським підрозділам просунутися вперед у районах Невського та в Серебрянському лісі.

На Сіверському напрямку армія РФ шість разів атакувала біля Верхньокам’янського, Виїмки та Роздолівки. П’ять атак українські військові відбили, одна, біля Роздолівки, на 23:00 тривала.

На Краматорському напрямку від початку 5 червня війська РФ 11 разів намагався вибити підрозділи Сил оборони з позицій в районах Калинівки, Нового, Іванівського, Кліщіївки та Андріївки.

Вісім атак Сили оборони відбили. Ще три бої станом на 23:00 тривали біля Калинівки та Іванівського.

На Торецькому напрямку окупаційні війська двічі безуспішно атакували у бік Білої Гори.

На Покровському напрямку протягом доби російські окупанти атакували 15 разів. Загалом, на напрямку відбулося 23 бої.

"Найбільшу активність сьогодні ворог проявляв біля села Сокіл. Наші захисники вживають активних заходів щодо стабілізації обстановки і недопущення просування окупантів вглиб території України".

Є ймовірність що основний удар окупантів влітку буде на Покровськ — Волошин

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" Назар Волошин.

"Найбільша активність зберігається на напрямку Очеретиного, де ворог намагається вклинитись в наші бойові порядки і завдати шкоди, як цивільному населенню, так і по позиціях наших підрозділів. Сили оборони стоять там надійно, відбивають противника", — повідомив Назар Волошин.

Речник додав, що станом на ранок, в напрямку Очеретиного армія РФ втратила 450 людей вбитими та пораненими, кілька танків, 7 броньованих машин, 16 автомобілей та 2 склади з боєприпасами.

"Є ймовірність, що основні зусилля російських військ якраз будуть зосереджуватись на намаганні прорвати нашу оборону в напрямках населених пунктів Покровськ, Мирноград та Селидове. Також ворог пробиватиме собі шлях до магістралі Покровськ-Костянтинівка", — повідомив Назар Волошин.

Кількість боїв на Покровському напрямку зросла вдвічі

Про це розповіли у зведенні Генштабу станом на 14:00.

Від початку доби Сили оборони відбили 19 атак армії РФ, ще 12 боїв тривають.

Ситуація по напрямках

На Сіверському напрямку російські війська штурмують позиції українських захисників в районах Верхньокам’янського, Виїмки та Роздолівки. Три атаки Сили оборони відбили, дві, у напрямку Роздолівки, тривають.

На Краматорському напрямку російські окупанти застосовують некеровані авіаційні ракети в районах сіл Північне та Дружба. Сім атак, біля Іванівського, Кліщіївки та Андріївки, підрозділи Сил оборони відбили. Один бій біля Білої Гори триває.

Особливо активна армія РФ сьогодні на Покровському напрямку, повідомили у Генштабі. Тут, в порівнянні із ранком, кількість боїв зросла більш ніж удвічі. Село Сокіл росіяни штурмують у чотирьох місцях.

"На даний час відбулося 15 боєзіткнень. Сім з них ще тривають поблизу Новоолександрівки, Євгенівки, Новопокровського та Сокола. Біля останнього ворог концентрує зусилля – бій продовжується аж у чотирьох локаціях, окупанти також скинули дві авіабомби. Ще три авіаудари ворог завдав по районах Желанного, Карлівки і Новоселівки Першої", — розповіли у Генштабі.
Наступ в напрямку Покровська, триста обстрілів Часового Яру. Фронт на Донеччині та Луганщині 5 червня: хроніка
Лінія фронту біля села Сокіл. DeepStateMAP

На Времівському напрямку, за підтримки російської авіації, тривають три бої у напрямку Урожайного. Ще одну атаку українські військові відбили.

За добу Сили оборони знешкодили понад 450 російських військових на Покровському напрямку

Про це розповіли у зведенні Генерального штабу станом на 10:30.

Протягом минулої доби відбулося 110 бойових зіткнень по всій лінії фронту.

Ситуація по напрямках

На Лиманському напрямку, в Серебрянському лісі, одну атаку армії РФ відбили. Тривають бойові дії в районах Невського та Серебрянського лісництва.

На Сіверському напрямку за сьогодні відбулося три бої: дві атаки Сили оборони відбили в районі Верхньокам’янського, триває бій біля села Виїмка.

На Краматорському напрямку ситуація напружена — від початку доби тривають п’ять бойових зіткнень в районах Андріївки та Кліщіївки.

На Торецькому напрямку російські військові намагаються наблизитися до українських позицій у районі Білої Гори, бій триває.

На Покровському напрямку російські військові намагається просунутись в районах Новоолександрівки, Новоселівки Першої та Сокола. Одну атаку українські військові відбили, ще п’ять — тривають, розповіли у Генштабі.

"Сили оборони завдають окупантам системного вогневого ураження. Так, зокрема, вчорашня активність противника призвела до значних його втрат, а саме: понад 450 загарбників вбитими та пораненими, знищено чотири танки, сім бойових броньованих машин, три гармати, 16 автомобілів, п’ять БпЛА та три засоби РЕБ. Крім того, злетіли у повітря два склади з боєприпасами та один – з пальним".

На Курахівському напрямку українські воїни відбивають штурм у районі Георгіївки.

Від початку доби на Времівському напрямку тривають два бої біля Урожайного. Росіяни за підтримки танка та двох БМП намагалися прорвати оборону. Танк і одна бойова машина піхоти знищені, інша БМП — відійшла. Бій продовжується – українські воїни знищують російських штурмовиків, розповіли у Генштабі.

Російські бійці 37 разів штурмували позиції України на Покровському напрямку

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 22:30 4 червня.

Лиманський та Сіверський напрямки

Російські військові атакували українські позиції в районі Житлівки, Білогорівки та Кремінної.

Краматорський напрямок

Армія РФ сім разів атакувала в районі Калинівки, Кліщіївки, Андріївки та Часового Яру. Ще три бої тривають.

Покровський напрямок

Російські бійці 37 разів штурмували на цій ділянці фронту позиції українських військ. Найбільша активність російських військових в районі Очеретиного. Ще 10 боїв тривають.

Курахівський напрямок

На цій ділянці було сім боїв. Поблизу Красногорівки ще тривають два бої.

Времівський напрямок

Армія РФ шість разів атакувала в районі Костянтинівки, Золотої Ниви, Урожайного та Старомайоського.

Російські війська концентрують сили на відтинку Часів Яр — Кліщіївка, Андріївка та Іванівське

Про це Суспільне Донбас розказав телефоном речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" Назар Волошин.

"Російські військові продовжують наступати східніше міста Часів Яр. Вони посилено атакують у напрямку Часового Яру, українські бійці відтісняють російських військових. Останнім часом російські війська йдуть колонами на місто, застосовуючи бронетехніку", — розповів Назар Волошин.

За даними речника, українські війська минулої доби, 3 червня, зупинили сім спроб армії РФ прорвати українську в районах Калинівки, Новий, Іванівського та Кліщіївки Донецької області. Втрат позицій українською стороною не було.

"Від початку цієї доби українські військові відбивають російські штурми в районі Кліщіївки. Українські бійці на окремих напрямках посилюють позиції. Російські солдати намагаються штурмувати Часів Яр в районі кварталу "Новий" та мікрорайону "Канал". Також російська армія атакувала в напрямку Іванівського, Кліщіївки, Андріївки", — уточнив Назар Волошин.

Як зазначив речник, за минулу добу на цьому напрямку зафіксовані 1099 мінометних і артилерійських обстрілів. Лише в район Часового Яру зафіксовані 246 обстрілів. Більша частина обстрілів приходиться саме на Південну частину Часового Яру.

Вчора, 3 травня, на напрямку Часового Яру українські бійці знищили 80 бійців армії РФ та 123 поранили. Також знищена одна бронемашина "Тайфун-К", якою російські військові намагалися штурмувати.

"Під Часовим Яром знищили броньований автомобіль "Тайфун-К", яким російські військові дуже пишаються", — каже речник.

На трьох напрямках фронту у Донецькій області триває 15 боїв

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 20 годину 4 червня.

Лиманський напрямок

Російські війська атакують в районах Невського та Ямполя. Ще один бій триває.

Покровський напрямок

Від початку доби кількість боїв зросла до 37. Ще 10 боїв тривають.

Курахівський напрямок

Чотири бої тривають поблизу Красногорівки та Парасковіївки.

Армія РФ завдала ракетний удар по Слов'янську

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 17 годину 4 червня.

Краматорський напрямок

Триває бій в районі Андріївки.

Покровський напрямок

Сили оборони відбили 16 російських штурмів. Ще 17 боїв тривають.

Курахівський напрямок

Російські війська чотири рази атакувала позиції українських військових. З них атаки поблизу Красногорівки та Парасковіївки тривають.

42 бої на фронті від початку доби: на Покровському напрямку — 25

Про це повідомив Генштаб зведення станом на 13 годину 4 червня у Telegram.

На Куп’янському напрямку українські війська відбили три атаки в районі Синьківки та Ямполя, ще два бої тривають поблизу Степової Новоселівки та Стельмахівки.

На Сіверському напрямку українські військові відбили один штурм поблизу Білогорівки.

Тричі російська армія невдало атакувала на Краматорському напрямку біля Кліщіївки та Калинівки, ще один бій триває в районі Андріївки.

На Покровському напрямку найвища інтенсивність атак — 25, бої тривають поблизу Новоолександрівки, Євгенівки, Прогресу, Калинового, Новопокровського. 11 атак відбитв, ще 14 тривають.

На Курахівському напрямку від початку доби підрозділи Сил оборони відбили один штурм біля Красногорівки, ще один бій триває.

На Времівському напрямку армія РФ тричі безуспішно атакувала біля Старомайорського, Костянтинівки та Золотої Ниви.

Напружена ситуація на Курахівському напрямку та наближення армії РФ до Ямполя на Лиманському напрямку

Про це повідомив Генштаб зведення станом на 11 годину 4 червня у Telegram.

На Лиманському напрямку російські військові намагаються наблизитися до українських позицій неподалік Ямполя.

На Краматорському напрямку з початку доби українські воїни відбивають штурми неподалік Кліщіївки. Сили оборони на окремих напрямках посилюють позиції.

На Покровському напрямку українські військові намагаються не допустити просування армії РФ — російські війська вже здійснили шість спроб відтіснити українські підрозділи із займаних позицій в районах Новоолександрівки, Сокола, Новоселівки Першої та Птичого. Дві атаки відбиті, чотири бої ще тривають.

За уточненою інформацією, за минулу добу російське військо втратило на цьому напрямку 116 військових загиблими та пораненими, знищені дві бойові броньовані машини, два засоби радіоелектронної боротьби і два автомобілі.

"На Курахівському напрямку ситуація напружена. В районі Красногорівки ворог намагається відтіснити наші підрозділи із займаних позицій, триває бій", — йдеться у повідомленні.

На Времівському напрямку з початку доби відбита одна атака поблизу Старомайорського, ще один бій триває в районі Золотої Ниви.

На Покровському та Сіверському напрямку тривають 19 боїв між українськими та російськими військами

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 23 годину 3 червня.

Куп'янський напрямок

Спроби російських військ просунутись в районах Невського та Тернів не мали успіху. Від початку доби російська армія втиратила 61 бійця на цьому напрямку. Також знищені два автомобілі, пошкоджено танк, дві артсистеми та один ЗРК.

Сіверський напрямок

На цій ділянці від початку доби — 21 бій в районах Білогорівки, Роздолівки, Івано-Дар’ївки, Верхньокам’янського та Виїмки. 15 російських атак українськими бійцями, дев’ять боїв ще тривають. Від початку доби російська армія втиратила 91 солдата. А також — два танка, бойову броньовану машину, артилерійську систему та два засоби РЕБ.

Краматорський напрямок

Армія РФ п’ять разів атакувала українські позиції в районах Калинівки, Іванівського та Кліщіївки. Ситуація напружена.

Покровський напрямок

На цій ділянці фронту російські військові атакували 35 разів українські позиції в районах Зеленого Поля, Новоолександрівки, Новопокровська, Новоселівки Першої, Калинового, Нетайлового та Невельського. 26 російських атак відбиті. Поблизу Новоолександрівки та Новоселівки Першої, де іще триває дев’ять боїв.

Курахівський напрямок

Українські військові присікли десяток спроб російської армії наблизитись до українських позицій в районах Красногорівки, Парасковіївки та Водяного.

На Покровському та Сіверському напрямках триває 21 бій

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 19 годину 3 червня.

Сіверський напрямок

Десять боїв ще тривають на цьому напрямку, а саме в районах Білогорівки та Верхньокам’янського.

Покровський напрямок

11 боїв ще тривають на цій ділянці фронту. Загальна кількість боїв зросла до 35. На цьому напрямку російська армія втратила 290 бійців вбитими і пораненими, знищені чотири бойові броньовані машини, чотири артсистеми та шість одиниць автомобільної техніки. Пошкоджені дві ББМ, одну артсистему та 1 одиницю автотранспортної техніки.

Про це в ефірі "Еспресо" розповів речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" Назар Волошин.

"На Покровському напрямку основні зусилля російських військ зосереджені на намаганні прорвати українську оборону та розвинути наступ на Покровськ, Мирноград та Селидове. На цьому напрямку російські військові намагаються прорвати оборону українських військ на невеликі ділянці фронту, між Старомихайлівкою та Бердичами, там вони наступають та штурмують використовуючи найбільш підготовлених військових", — уточнив Назар Волошин.

Він додав, що в районі Нетайлового російські військові не припиняють наступати та масовано обстрілювати їх на українські позиції.

"Вони намагаються прорвати оборону, аби розвинути успіх та вийти до Курахового та Покровська. Тому вони кинули багато сил на захоплення Очеретиного, а також звідти вирватись до магістралі Покровськ — Костянтинівка", — розповів речник.

Найбільше атак на Покровському напрямку. На фронтах Донбасу тривають ще десяток боїв

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 16 годину 3 червня.

Куп'янський напрямок

Тривають три бої в районах Стельмахівки, Берестового та Тернів.

Сіверський напрямок

Сім російських атак стримують українські бійці в районах Роздолівки та Івано-Дар'ївки.

Краматорський напрямок

Тривають чотири бої в районах населених пунктів Іванівське та Алебастрове.

Покровський напрямок

Російські військові від початку доби на цьому напрямку російські війська 30 разів атакували позиції.

На Покровському напрямку зараз тривають 13 боїв

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 13:30 3 червня.

Куп`янський напрямок

Ще тривають російські атаки в районах Невського та Серебрянського лісництва тривають. Російські війська застосовують керовані авіабомби та некеровані ракети в районах Сіверська.

Сіверський напрямок

Кількість російських атак зросла до восьми, шість з яких тривають в районі Роздолівки.

Краматорський напрямок

Тривають бої на цій ділянці фронту.

Покровський напрямок

Кількість боїв за сьогодні зросла до 27, з них 13 тривають. Найбільша активність армії РФ в районі Новоолександрівки та Сокола.

Времівський напрямок

Російські військові застосовують авіацію на цьому відтинку фронту.

РФ почала більше штурмувати Часів Яр за підтримки бронетехніки

Про це розказав Суспільне Донбас речник ОСУВ "Хортиця" Назар Волошин.

"Останнім часом окупанти лізуть колонами на місто, застосовуючи велику кількість бронетехніки, але ці спроби безуспішні, адже ще на підході Сили оборони зустрічають їх вогнем, а залишки, які змогли добратися до околиць просто добиваються"

За 2 червня Сили оборони знищили біля Часового Яру чотири "танки-сараї". Штурмувати Часів Яр армія РФ намагається в районі кварталу "Новий" та мікрорайону "Канал". За 2 червня в районі Часового Яру зафіксували 268 обстрілів, повідомив речник угруповання військ.

Найбільше боїв сьогодні вранці — на Покровському напрямку

Про це повідомив Генштаб у зведенні на 10:30 3 червня.

Армія РФ завдала авіаударів в районі восьми населених пунктів Донеччини, це:

 • Лиман, Костянтинівка, Дружба, Прогрес,
 • Євгенівка, Карлівка, Олександропіль, Курахове.

Від початку поточної доби відбулося 28 бойових зіткнень.

На Куп’янському напрямку триває атака окупантів в районі Невського. Генштаб називає ситуацію напруженою.

На Сіверському напрямку за 3 червня війська РФ здійснили п’ять спроб прорвати українські оборонні рубежі в районах Виїмки та Роздолівки. Одну атаку Сили оборони відбили, чотири, на 10:30, тривали.

В районі Кліщіївки на Краматорському напрямку ЗСУ відбили одну атаку противника, на 10:30 тривав бій біля Іванівського.

На Покровському напрямку ситуація на 10:30 тривали 11 боїв в районах Зеленого Поля, Новопокровська, Новоселівки Першої, Калинового та Невельського.

"За 2 червня російські загарбники на цьому напрямку втратили 400 осіб, з них 134 – безповоротні. Знищено один танк, три ББМ та сім артсистем. Пошкоджено чотири бойові броньовані машини, дві гармати та автомобіль", — повідомили дані у Генштабі.

На Курахівському напрямку в районах Парасковіївки та Водяного тривають три бої.

В районі Тернів на Лиманському напрямку російські війська безуспішно спробували наблизитися до позицій українських військ.

Російська армія стала більше використовувати дрони на Краматорському напрямку поблизу Часового Яру

Про це в ефірі "Суспільне. Студія" 3 червня повідомив начальник пресслужби 26 артилерійської бригади Олег Калашніков.

"Вони (російські військові — ред.) почали в більшій кількості їх (дронів — ред.) використовувати. На першій лінії зіткнення — це ті, які роблять скиди в розвідку, а також дрони-камікадзе. Якщо брати глибину нашої оборони — це та ж сама друга лінія, тут ми можемо бачити їхні "Ланцети".

Речник зазначив, що російське військо збільшило кількість розвідувальних БпЛА й ними "насичує" лінію фронту, щоб бачити переміщення українських військових.

За словами Калашнікова, армія РФ технічно змінює дрони, модернізує їх, додає деякі компоненти — тепер російські військові можуть "бачити" вночі, якщо раніше "Ланцети" не були обладнані приладами нічного бачення, то на сьогодні вони вже це мають.

За 2 червня на Донбасі армія РФ 29 разів штурмувала позиції ЗСУ

Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

На Лиманському напрямку ЗСУ відбили три атаки після невдалої спроби у районі села Тернів, двічі російські окупанти спробували покращити тактичне положення у Серебрянському лісі. Отримали відсіч.

На Краматорському напрямку від початку доби противник сім разів намагався покращити своє тактичне положення. Діяв у районах Калинівки і Кліщіївки. Всі ворожі атаки відбито.

На Покровському напрямку окупанти з початку доби здійснили 16 атак. 12 боєзіткнень Сили оборони відбили, чотири - ще тривають неподалік Нетайлового та Сокола. Армія РФ застосовує керовані авіаційні бомби. На Євгенівку скинули два КАБи, на Олександропіль та Карлівку - по одному.

На Времівському напрямку ворог продовжує атакувати в районі Старомайорського. Всі три сьогоднішніх атаки окупантів підрозділи Сил оборони відбили.

Армія РФ тисне на Новоолександрівку та Сокіл

Про це розповіли у зведенні Генштабу станом на 10:00.

Ситуація на Покровському напрямку називають напруженою, намагаються стабілізувати обстановку.

Ситуація по напрямках

На Лиманському напрямку в районі Тернів росіяни атакували одного разу, безуспішно.

На Сіверському напрямку за сьогодні в районах Роздолівки та Виїмки три атаки армії РФ відбили, два бої тривають.

На Краматорському напрямку від початку доби було три бойових зіткнення в районах Калинівки та Кліщіївки. Два Сили оборони відбили, один бій – триває в районі Калинівки.

На Покровському напрямку російська армія намагається просунутись в районах Новоолександрівки та Сокола. Дві атаки українські військові відбили, три — тривають. Ситуація напружена, Сили оборони вживають заходів щодо стабілізації обстановки, повідомили у Генштабі.

Наступ в напрямку Покровська, триста обстрілів Часового Яру. Фронт на Донеччині та Луганщині 2 червня: хроніка
Орієнтовна лінія фронту на Покровському напрямку. DeepStateMAP

На Курахівському напрямку три спроби російських окупантів наблизитися до Костянтинівки зазнали невдачі.

"За уточненою інформацією, вчорашня активність противника призвела до значних його втрат, а саме: понад 200 окупантів вбитими та пораненими, знищено п’ять танків, п’ять БМП, один БпЛА, автомобіль та два склади боєприпасів. Пошкоджено чотири танки та дві бойові броньовані машини", — розповіли у Генштабі.

Від початку доби на Времівському напрямку армія РФ безуспішно штурмувала позиції українського війська Старомайорського.

Найбільше боїв за 1 червня відбулося на Покровському напрямку

Про це повідомив Генштаб ЗСУ у зведенні у Telegram на 19:00 1 червня

"Упродовж дня, загарбники не полишають спроб протиснути нашу оборону також на Сіверському та Курахівському напрямках".

На Сіверському напрямку кількість боїв зросла до 10. Одну атаку українські захисники відбили, дев’ять ще тривали на 19:00.

На Покровському напрямку з початку доби було 23 бої.

"Ворог намагається протиснути нашу оборону за підтримки авіації. 14 атак наші воїни відбили, дев’ять ще тривають", — повідомили у штабі.

На Курахівському напрямку загальна кількість атак зросла до 19. Сили оборони України успішно відбили 13 штурми російської армії. Ще шість боїв тривають поблизу Красногорівки, Костянтинівки та Водяного, де РФ активно застосовує авіацію.

На Времівському напрямку українські воїни відбили чотири атаки російських окупантів.

На Краматорському напрямку російські війська атакували за підтримки авіації. Сили оборони відбили чотири спроби штурмів.

На Краматорському напрямку окупаційні війська завдали понад тисячу ударів з різної артилерії, з них близько 300 були по місту Часів Яр. Наразі майже в кожному штурмі на цьому напрямку російські війська залучають важку техніку.

Про це Суспільне Донбас телефоном повідомив речник ОСУВ "Хортиця" Назар Волошин.

В районі Часового Яру було зафіксовано 297 обстрілів — 334 позаминулу добу. Більша частина обстрілів приходиться саме на Південну частину Часового Яру", ― повідомив Волошин.

За травень на сході України російські війська втратили понад 25 тисяч військових — ОСУВ Хортиця

Про це повідомляє ОСУВ "Хортиця".

Загальні втрати російської армії на східному напрямку в зоні відповідальності ОСУВ "Хортиця" за травень 2024 року склали:

 • особового складу – 25665;
 • танків – 408;
 • бойових бронемашин – 814;
 • гармат і мінометів – 816;
 • реактивних систем залпового вогню – 26;
 • важких вогнеметних систем – 5;
 • протитанкових засобів – 79;
 • засобів ППО – 20;
 • засобів РЕБ – 79;
 • літаків – 7;
 • автомобільної техніки – 1363;
 • спеціальної техніки – 105;
 • БпЛА – 16157;
 • пунктів управління БпЛА – 11;
 • укриттів – 1160;
 • складів боєприпасів – 232;
 • складів ПММ – 22.

Сили оборони намагаються стримати просування росіян на Покровському напрямку

Про це повідомили у зведенні Генштабу станом на 11:00.

Від початку цієї доби відбулося 20 бойових зіткнень. Армія РФ майже 600 разів обстріляла позиції українських військ та населені пункти з різних типів озброєння.

Ситуація по напрямках

На Сіверському напрямку триває п’ять бойових зіткнень неподалік Роздолівки та Івано-Дар’ївки. Втрат позицій не допущено, ситуація під контролем, розповіли у Генштабі.

На Краматорському напрямку з початку доби українське військо відбило одну спробу російських військ просунутися в районі Кліщіївки. Підрозділи Сил оборони стримують натиск, на окремих напрямках посилюють позиції.

На Покровському напрямку українські захисники вживають заходів щодо недопущення просування противника.

"На цей час тривають два бойових зіткнення поблизу Сокола та Невельського. Ситуація під контролем Сил оборони України", — розповіли у Генштабі.

На Курахівському напрямку тривають шість боїв поблизу Георгіївки, Костянтинівки та Водяного. Ситуація напружена, але залишається під контролем українських захисників.

Найбільше боїв за 31 травня — на Покровському напрямку

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 22:30 31 травня.

Лиманський напрямок: чотири бої від початку доби. Російські війська намагались просунутися в районах Тернів, Діброви та Торського.

Сіверський напрямок: на цій ділянці було вісім боїв. Армія РФ найбільше атакувала в районі Виїмки.

Краматорський напрямок: на Краматорському напрямку агресор шість разів намагався атакувати підрозділи Сил оборони в районах Богданівки, Іванівського, Кліщіївки, Андріївки та Часового Яру. Всі спроби були безуспішними. Втрат наших позицій не допущено.

Торецький напрямок: на Торецькому напрямку українські військові відбили одну атаку в районі Курдюмівки.

Покровський напрямок: з 27 боїв в районах Новоолександрівки, Прогресу, Сокола, Новоселівки Першої, Уманського, Невельського та Нетайлового – 15 відбили українські війська. 12 боїв на даний час ще тривають.

На цьому напрямку російські війська втратили майже 200 своїх бійців вбитими та пораненими. Знищені три танки, дві бойові броньовані машини, артилерійську систему та міномет. Пошкоджений один танк, дві бойові броньовані машини, два автомобілі та шість артилерійських систем.

Курахівський напрямок: було п'ять боїв. Російські війська намагаються просунутися поблизу населених пунктів Красногорівка, Новомихайлівка та Костянтинівка. Украхнські війська відбили чотири атаки. Триває бій в районі Красногорівки. Втрат позицій та територій нема.

Времівський напрямок: армія РФ тричі атакувала українські підрозділи в районі Старомайорського.

Куп’янський напрямок: від початку доби кількість боїв збільшилась до 12. Сили оборони успішно відбили п’ять атак, зокрема і на Луганщині біля Новоєгорівки та Макіївки.

"Українські захисники продовжують відбивати ще сім атак поблизу Петропавлівки, Берестового та Новоєгорівки. Ситуація напружена, проте контрольована. За попередніми даними, з початку доби на цьому напрямку ворог втратив 64 окупанти та один танк", — повідомив Генштаб.

Події на фронті: хроніки Суспільне Донбас

Хроніка подій на фронті на сході України у травні 2024 року:

Хроніка подій на фронті на сході України у квітні 2024 року:

Хроніка подій на фронті на сході України у березні 2024 року:

Хроніка подій на Авдіївському фронті з 16 по 29 лютого 2024 року — під час останніх боїв на місто та відведення Сил оборони від Авдіївки:

Хроніка боїв за Бахмут з 5 березня по 21 серпня 2023 року:

На початок