"Не реагують на заклики евакуюватись". З міста Часів Яр на Донеччині вивезли ще трьох людей

"Не реагують на заклики евакуюватись". З міста Часів Яр на Донеччині вивезли ще трьох людей

Ексклюзивно
Евакуація жителів України з фронтових населених пунктів
Евакуація жителів України з фронтових населених пунктів. Суспільне Новини/Олександр Магула

За тиждень з міста Часів Яр, що на Донеччині, евакуювали трьох людей, 27 травня евакуації не було. Поблизу мікрорайону "Канал" місцевих жителів немає.

Про це Суспільне Донбас телефоном розповів начальник міської військової адміністрації Часового Яру Сергій Чаус.

"Людей стало складніше евакуйовувати, дорога прострілюється. В місті залишаються 665 людей, з них 80% пенсіонери, але є й ті кому 25 років. Люди не охоче їдуть, місцеві жителі сидять по своїх домівках та підвалах та не реагують на наші заклики евакуюватись. Ситуація все більше загострюється, з кожним днем, вона складніша. Місто російські війська обстрілюють з усього наявного озброєння", — уточнив Сергій Чаус.

Медики та побутові умови у Часовому Ярі

"В нас працює сімейний лікар, вона літня жінка, відмовляється їхати. Також у місті працюють декілька медичних сестер.В травні в місто завозили гуманітарну допомогу людям. Газопостачання пів року немає, люди готують на багатті. Наразі в місто трактором завозять воду й працює свердловина. Насос працює завдяки генератору, паливо у нас є. Криниць у місті немає, бо до води дуже глибоко, наша свердловина близько 70 метрів", — розповів начальник міської військової адміністрації Часового Яру.

Де ховають загиблих внаслідок обстрілів

"Остання загибла людина була вчора, 26 травня, можливості вивезти тіло у нас немає. Тому сусіди та рідні поховали тут. Поки в нас була можливість ми відвозили загиблих на мед експертизу, зараз — ні через безпекову ситуацію", — розповів Сергій Чаус.

Що відомо про Часів Яр на Донеччині

Часів Яр розташований за 15 кілометрів від захопленого російськими військами Бахмута. З населеного пункту евакуювали всіх дітей. До повномасштабного російського вторгнення в Україну у громаді проживали 13 тисяч жителів.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок