"На Тернопільщині я не відчула такого адреналіну, як у нас на Донеччині". Скільки льоль подарують дітям в День вишиванки

"На Тернопільщині я не відчула такого адреналіну, як у нас на Донеччині". Скільки льоль подарують дітям в День вишиванки

Ексклюзивно
День вишиванки, Народжені у вишиванках
Подарункові набори немовлятам "Народжені у вишиванках" у Всесвітній день вишиванки. Оксана Муравльова/Facebook

Близько тисячі подарункових наборів з вишиванками та іншими атрибутами отримають немовлята у пологових будинках країни у Всесвітній день вишиванки, який цього року відзначають 16 травня. Акцію "Народжені у вишиванках" започаткувала переселенка з Ясинуватої та голова громадської організації "Розмовний клуб "Файно" Оксана Муравльова у 2017 році на Донеччині.

Які цього року були особливості акції вона розповіла Суспільне Донбас.

Цього року розпашонки для немовлят вишивали майстрині у різних регіонах України, розказує організаторка.

Мотанки
Майстрині виготовляють мотанки. Оксана Муравльова/Facebook

"Я запропонувала, щоб кожен регіон сам вишивав. І в результаті, що мені подобається, наші донецькі, на місцях організувалися. І місцеві дуже щасливі, що теж долучилися до такої акції та побачили, що це теж можна робити, — поділилась Оксана Муравльова.

До акції з вишивання сорочок приєднались, крім жителів Донеччини, також переселенці, які виїхали з регіону та проживають у Дніпрі, Ужгороді, Коломиї, Львові, Одесі, Запоріжжі, Миколаєві, Мукачевому, Калуші, Харкові, Черкасах. Доєдналися із цих регіонів й інші небайдужі люди, зокрема, підприємці, військові, жінка, яка виїхала з дитиною за кордон, каже Оксана.

День вишиванки 2024
Дитячі пінетки. Оксана Муравльова/Facebook

Загальну кількість вишитих сорочок порахувати складно:

"На Донеччину я вже відправила 60, в Одесі — 20, у Львові — 40, у Дніпрі — 100. Ужгород, Мукачево планували 50, може бути більше. У Коломиї багато навишивали, що навіть поділилися з Черкасами. У Харкові кілька днів тому було 96. Буде ще більше, бо кожен день вишиваються. Я думаю до тисячі буде".
Вишиванки
Вишиті дитячі сорочки. Оксана Муравльова/Facebook

За словами ініціаторки акції "Народжені в вишиванках", у 2017 році виготовили 35 вишиванок, у 2018 — 50, 2019 року — 100, 2020 — 400, 2021 — 300, 2022 — не було акції, 2023 — 1236 вишиванок відправили у 32 міста України.

"В набори, ті що я збирала, додаю ще шароварчики для хлопчиків і спіднички для дівчаток, мотанки-льолі, метелики, вітальні листівки, дерев’яні метрики, пляшечки, пустишки, та інші дитячі дрібнички, тобто кожен меценат щось своє додає", — розповіла жінка.

День вишиванки 16 травня 2024 р
Мотанка у руках дитини. Оксана Муравльова/Facebook

Породіллі, які отримують такі подарунки, радіють, ділиться майстриня.

"Це таке щастя. Кажуть, що щасливі жінки. Ініціаторка цієї акції, одна із засновниць Всесвітнього дня вишиванки Леся Воронюк не очікувала, що саме на Донеччині зможуть таку акцію підняти, розворушити. На Тернопільщині я не відчула такого адреналіну, таких емоцій, як у нас на Донеччині, вони кажуть, що все це вміють, все життя вишивають і їм це не цікаво", — розказала волонтерка.

Майстрині, додає Оксана Муравльова, працюють на волонтерських засадах, не отримують ніяких грантів, дотацій тощо, а купляють матеріали власним коштом.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок