Вироки українським полоненим: що відомо про псевдосуди в угрупуванні "ДНР" за квітень

Вироки українським полоненим: що відомо про псевдосуди в угрупуванні "ДНР" за квітень

Російський військовий в Маріуполі
Російський військовий поряд із технікою стоїть на дорозі у Маріуполі, захопленому РФ, 12 червня 2022 рік. AP

Фейкові суди в угрупуванні “ДНР” у квітні судили щонайменше шістьох українських військовополонених. Троє з засуджених — з полку "Азов".

Про вироки протягом місяця повідомляв російський орган — Слідчий комітет у офіціальному Telegram - каналі.

Фейковий суд називав українських військових винним у вчиненні злочинів, які передбачені у російському кримінальному законодавстві (ст. 356, ст. 105, ст. 167 КК РФ), звинувачуючи полонених у жорстокому поводженні із цивільними, застосуванні заборонених методів війни, пошкодженні майна вибухом, замаху або вбивстві мирних жителів у Маріуполі або населених пунктах поблизу окупованого РФ міста.

На який термін засуджували українських військовополонених

  • 27 років позбавлення волі— одному полоненому,
  • 28 років позбавлення волі— одному полоненому,
  • 22 роки і 6 місяців перебування в колонії — одному полоненому,
  • 22 року позбавлення волі — двом полоненим,
  • 25 років перебування в колонії— одному полоненому.

Серед українських полонених, яких засудили у ДНР у квітні, — військові 36-ї окремої бригади морської піхоти та військовослужбовці полку "Азов".

"Ухвалені так званим "судом" квазіутворення "ДНР" вироки є грубим порушенням Третьої Женевської конвенції в частині права полонених на справедливий суд та недопущення катування, їх можна вважати воєнним злочином. Донецька область є частиною України в міжнародно визнаних кордонах, на них розповсюджується юрисдикція українських судів. Лише вони мають право здійснювати правосуддя на цій території", — реагував на суди окупантів омбудсман Дмитро Лубінець.

Як пояснювала Суспільному Донбас головна консультантка Східного регіонального центру Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Олена Матвієнко, такі окупаційні суди також є фактом підтвердження полону. Після публікацій окупантів щодо судів над українськими військовими до центру звертаються рідні російських в’язнів.

За словами консультантки, після цих фейкових судів людину також можуть обміняти. Адже перемовини щодо обмінів ведуться згідно із реєстром Національного інформаційного бюро.

Як звернутись до Східного регіонального центру щодо зниклого безвісти або полоненого

  • 0 800 300 176 — приймальня Східного регіонального центру (лінія працює у робочі дні з 10.00 до 16.00).

Співавтор: Ксенія Козлова

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок