Ситуація на Покровському та Краматорському напрямках, бої за Часів Яр. Фронт Донеччини, Луганщини у травні: хроніка

Ситуація на Покровському та Краматорському напрямках, бої за Часів Яр. Фронт Донеччини, Луганщини у травні: хроніка

Важливо

Останні новини про ситуацію на фронті у Донецькій та Луганській областях у травні 2024 року.

Найбільша кількість боїв була 31 травня на Покровському напрямку

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 22:30 31 травня.

Лиманський напрямок

Чотири бої від початку доби. Російські війська намагались просунутися в районах Тернів, Діброви та Торського.

Сіверський напрямок

На цій ділянці було вісім боїв. Армія РФ найбільше атакувала в районі Виїмки.

Краматорський напрямок

На Краматорському напрямку агресор шість разів намагався атакувати підрозділи Сил оборони в районах Богданівки, Іванівського, Кліщіївки, Андріївки та Часового Яру. Всі спроби були безуспішними. Втрат наших позицій не допущено.

Торецький напрямок

На Торецькому напрямку українські військові відбили одну атаку в районі Курдюмівки.

Покровський напрямок

З 27 боїв в районах Новоолександрівки, Прогресу, Сокола, Новоселівки Першої, Уманського, Невельського та Нетайлового – 15 відбили українські війська. 12 боїв на даний час ще тривають.

На цьому напрямку російські війська втратили майже 200 своїх бійців вбитими та пораненими. Знищені три танки, дві бойові броньовані машини, артилерійську систему та міномет. Пошкоджений один танк, дві бойові броньовані машини, два автомобілі та шість артилерійських систем.

Курахівський напрямок

Тут було п'ять боїв. Російські війська намагаються просунутися поблизу населених пунктів Красногорівка, Новомихайлівка та Костянтинівка. Украхнські війська відбили чотири атаки. Триває бій в районі Красногорівки. Втрат позицій та територій нема.

Времівський напрямок

Армія РФ тричі атакувала українські підрозділи в районі Старомайорського.

На Покровському напрямку ще тривають 11 з 24 боїв з початку поточної доби

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 19:30 31 травня.

Лиманський та Сіверський напрямки

В районі Торського та Розівки російські війська стали активнішими. Про яку саме активність в штабі ЗСУ не уточнили.

Краматорський напрямок

Українські війська відбили російські атаки поблизу Нового, Андріївки та Богданівки.

Покровський напрямок

На Покровському напрямку ще тривають 11 з 24 боїв з початку поточної доби. Російські війська атакують поблизу населених пунктів Новоолександрівка, Сокіл, Уманське та Євгенівка.

Курахівський напрямок

Російські війська завдали бомбові удари по Ілінці використавши керовані авіаційні бомби та Єлизаветівці із застосуванням двох керованих авіабомб.

Времівський напрямок

Армія РФ скинула на Велику Новосілку та Урожайне керовані авіаційні бомби.

Російські війська на Покровському напрямку використовують нову тактику

Про це в ефірі проєкту "Суспільне. Студія" розповів начальник служби зв'язків із громадськістю 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка Іван Секач.

"Штурми постійні, навіть вночі. Вони (російські військові — прим. ред.) діють по новій тактиці, пускають "шістки", з цих "шісток" іде по шість людей, йде кілька одразу по зеленці й намагаються приховано пройти до українських позицій та втупити в стрілковий бій", — уточнив Іван Секач.

Він розповів, що на його ділянці, масових російських штурмів стало менше.

"Російські війська також майже перестали застосовувати техніку, або в них залишилось її мало, або вони десь її накопичують. Ми вже спостерігали танки Т-62 старі танки", — каже начальник служби зв'язків із громадськістю.

На його думку, такою тактикою російські військові намагаються розпорошити діяльність української артилерії.

"Тобто йдуть кілька груп одночасно йдуть. Тільки одну знищують одразу йде інша шістка. Людей у них багато", — розповів Іван Секач.

В районі Дружби на Краматорському напрямку російські війська завдали удару 26-ма некерованими авіаційними ракетами

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 17:30 31 травня.

Лиманський напрямок

Російська армія штурмувала в районі Тернів у Донецькій області.

Сіверський напрямок

Сили оборони відбили тут п’ять атак. Ще три бої тривають в районах Білогорівки, Виїмки та Роздолівки.

Краматорський напрямок

В районі Дружби російські війська завдали удару 26-ма некерованими авіаційними ракетами. Від початку доби тут було п'ять боїв. Наразі, один бій триває поблизу Андріївки.

Покровський напрямок

11 штурмів тривають на цій ділянці фронту. Всього з початку доби їх — 22. Бої поблизу Сокола, Невельського, Нетайлового та Євгенівки. Десять керованих авіабомб російські війська скинули на Воздвиженку та Олександропіль.

Курахівський напрямок

Тут російські війська чотири рази штурмували українські позиції від початку доби. Ще тривають два бої поблизу Новомихайлівки.

Времівський напрямок

Армія РФ тричі атакувала з початку доби. Російські війська скинули керованою авіаційною бомбою в районі Старомайорського.

З початку доби армія РФ найбільш активна на Покровському напрямку

Про це повідомили у Telegram зведення Генерального штабу станом на 13:30 31 травня.

На Куп’янському напрямку відбиті чотири штурми РФ неподалік Синьківки, Берестового та Макіївки, ще дві атаки продовжуються біля Петропавлівки та Новоєгорівки.

На Лиманському напрямку російські військові намагалися покращити положення неподалік Діброви — атака відбита. Водночас російські війська завдали ударів керованими авіаційними бомбами по Сіверську (із застосуванням однієї КАБ), Дробишевому (із застосуванням двох КАБ) та Новоєгорівці (із застосуванням теж двох КАБ).

На Сіверському напрямку кількість боїв збільшилась до п’яти, російська армія атакує в районах Білогорівки, Виїмки та Роздолівки — успіху не має.

На Покровському напрямку російські окупанти 16 разів атакували позиції українських військ: сім атак відбиті в районах Калинового, Новоселівки Першої та Нетайлового. Ще дев’ять тривають поблизу Новоолександрівки, Сокола, Прогресу та Невельського.

Три рази війьскові РФ штурмували на Курахівському напрямку одна атака відбита, поблизу Красногорівки ще тривають бої.

Часів Яр: армія РФ намагається штурмувати довкола міста

Про це Суспільне Донбас повідомив речник ОСУВ "Хортиця" Назар Волошин.

З початку доби, 31 травня, відбиті дві спроби армії РФ наблизитися до Часового Яру, розповів він.

За словами Волошина, окупанти намагаються штурмувати на цьому напрямку за підтримки авіації, також застосовують некеровані авіаційні ракети.

Пресофіцер розказав, що російське військо намагається прориватися до Часового Яру зі сходу, а також по флангах зі сторони Богданівки та Іванівського.

"Здійснюються спроби пролізти до каналу, ворог також насичує лісову місцевість північніше від мікрорайону "Канал" піхотою. Поряд зі штурмами, окупанти вщент знищують місто, обстрілюючи його з різних засобів ураження. Ворог намагається штурмувати Часів Яр в районі кварталу Новий та мікрорайону Канал".

Російські військові атакують в напрямку Іванівського, Кліщіївки, Андріївки (на південний схід від Часового Яру), крім піхотних підрозділів застосовують танки та бойові броньовані машини, зазначив речник.

Військовослужбовець повідомив, що за минулу добу на цьому напрямку російське військо стріляло 1301 раз мінометами й артилерією, а в районі Часового Яру було 334 обстріли.

"Більша частина обстрілів приходиться саме на Південну частину Часового Яру. Загалом на тому напрямку ворожа авіація завдала 8 авіаударів скинувши 12 КАБівКерований авіабомб", — уточнив речник.

На Лиманському напрямку напружена ситуація — Генштаб

Про це повідомили у Telegram зведення Генштабу станом на 10:30 31 травня.

На Куп’янському напрямку українські війська відбили атаку російських окупантів поблизу Новоєгорівки, тривають бої в районах Петропавлівки, Берестового та Макіївки.

За уточненими даними, на цьому напрямку армія РФ втратила 82 військових вбитими та пораненими, знищені один танк, артилерійська система, два автомобілі та станція РЕБ "Серп-ВС5". Пошкоджені бойова броньована машина та п’ять артсистем.

На Лиманському напрямку російські військові намагаються атакувати неподалік Діброви, ситуація напружена. Сили оборони вживають заходів щодо стабілізації обстановки.

На Сіверському напрямку тривають бої в районі Берестового, тричі військові РФ намагалися прорватися в напрямку Виїмки, успіху не мали.

На Краматорському напрямку з початку доби відбиті дві спроби російьскої армії наблизитися до Часового Яру. Водночас підрозділи Сил оборони успішно стримують натиск, на окремих напрямках посилюють позиції.

"На Покровському напрямку українські захисники вживають заходів щодо недопущення просування противника. На цей час ворог здійснив чотири спроби відтіснити наші підрозділи із займаних позиці. Тривають бойові дії поблизу населених пунктів Калинове, Новоселівка Перша та Невельське. Відбито атаку в районі Новоолександрівки", — йдеться у повідомленні.

На Курахівському напрямку триває бій поблизу Костянтинівки.

На Покровському та Курахівському напрямках армія РФ втратила 534 військових убитими та пораненими, знищені чотири російські танки, дев’ять бойових броньованих машин та шість авто. Крім того, ще три танки, чотири бойові броньовані машини та дві артсистеми пошкоджені.

Ще десять боїв тривають на фронті Донецької та Луганської областей

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 22:30 30 травня.

Куп'янсько-Лиманський напрямок

Українські військові відбили атаки в районі М'ясожарівки та Серебрянського лісництва.

Сіверський напрямок

Армія РФ 11 разів атакувала цю ділянку фронту. Українськ військові зупинили вісім штурмів в районах Білогорівки та Роздолівки. Водночас у зазначених районах ще тривають три бої. Втрат позицій не допущено.

Краматорський напрямок

Тут за добу було дев'ять боїв. Українські бійці відбили вісім спроб російських військ атакувати поблизу населених пунктів Калинівка, Білогорівка, Кліщіївка, Андріївка та Часів Яр. Ситуація напружена. Наші підрозділи проводять активні заходи для посилення стійкості оборони.

Торецький напрямок

Українські війська зупинили атаку армії РФ від Зайцевого в бік Курдюмівки, втрат українських позицій немає.

Покровський напрямок

На цій ділянці фронту російські війська 21 раз атакували українські позиції, з них дев'ять з району Очеретиного. Крім того, ЗСУ відбили вісім штурмів поблизу Сокола, Новоселівки Першої, Яснобродівки та Уманського. Ще по два бої тривають неподалік від Сокола й Очеретиного.

Курахівський напрямок

21 російська атака на цьому напрямку від початку доби. Українські війська відбили 17 штурмів поблизу Красногорівки, Георгіївки, Новомихайлівки та Водяного. Водночас армія РФ не полишає спроб протиснути українські оборонні рубежі в районі Красногорівки, де відбуваються ще чотири бої.

Времівський напрямок

Тут було п'ять боїв. З них чотири — в районах Урожайного та Старомайорського. Триває відбиття ще однієї російської атаки поблизу Урожайного.

В районі міста Красногорівка українські війська відбивають чотири російські штурми

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 19 годину 30 травня.

Лиманський напрямок

Російські війська вдарили по Дронівці шістьма керованими авіабомбами та чотирма по Ямполю.

Сіверський напрямок

Тривають бої поблизу Роздолівки і Білогорівки. Чотири керовані авіабомби російські війська скинули на село Закітне, ще дві – на місто Сіверськ, одна керована авіабомба — по Верхньокам’янському.

Краматорський напрямок

Тут було дев'ять боїв.

Покровський напрямок

21 раз армія РФ намагалась прорвати українську оборону від початку доби. Бої тривають у районі Сокола (на двох ділянках), Новоолександрівки та Прогресу. На олександропіль російські війська скинули п'ять керованих авіабомб, ще одну таку бомбу задіяли для бомбардування Нью-Йорка на Донеччині. Уманське і Новоселівка зазнали атак некерованими авіаційними ракетами – 12 та 11 відповідно.

Курахівський напрямок

В районі міста Красногорівка українські війська відбивають чотири російські штурми. Загалом армія РФ 21 раз атакувала на цій ділянці фронту.

Втрати російської армії на Покровському і Курахівському напрямках разом на даний час: 155 російських бійців вбиті, поранені — 203. Знищені чотири танки, сім бойових бронемашин, п’ять авто та одну артсистему. Пошкоджені ще два танки, три бойові броньовані машини, дві гармати та два автомобілі.

Времівський напрямок

У районі Старомайорського армія РФ скинула 12 некерованих ракет.

Російські війська завдали десяток ударів некерованими авіаракетами по Дружбі на Торецькому напрямку

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 16:30 30 травня.

Сіверський напрямок

На цій ділянці фронту 10 боїв. В районах Роздолівки і Білогорівки тривають бої.

Краматорський напрямок

Ще триває бій поблизу Андріївки. Російські війська від початку доби на цьому напрямку вісім разів намагались прорвати українську оборону.

Торецький напрямок

Російські війська нанесли чотири авіаудари керованими авіабомбами по Торецьку на Донеччині, а по населеному пункту Дружба – 10 некерованими авіаракетами.

Покровський напрямок

18 боїв від початку доби на цьому напрямку. П’ять боїв тривають у районі Новоолександрівки. Також тривають бої біля Євгенівки та Уманського.

Курахівський напрямок

Армія РФ 15 разів штурмувала позиції ЗСУ на цій ділянці фронту, найгарячіші бої тривають у районі міста Красногорівка. Три керовані авіаційні ракети російські війська скинули по Карлівці, два – по Водяному, ще однією такою бомбою вдарили по Іллінці.

Времівський напрямок

Тут армія РФ атакувала Урожайне за підтримки авіації – по селу застосували дві керовані авіабомби.

На Покровському напрямку російські війська найбільше атакували українські позиції

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 14:30 30 травня.

Сіверський напрямок

Російські війська сім разів атакували на цьому напрямку. Українські бійці відбивають три російські штурми поблизу Роздолівки, ще один бій триває в районі Білогорівки.

Краматорський напрямок

Від початку доби — шість боїв поблизу Калинівки, Кліщіївки і Нового відбиті. Продовжується бій біля Андріївки.

Покровський напрямок

Російські військові на цій ділянці фронту 12 разів атакували. Найгарячіше в район села Новоолександрівка Донецької області, де українські війська відбивають три штурми. Також тривають бої поблизу Євгенівки та Уманського. Зупинено атаку російських військ у напрямку населеного пункту Прогрес.

Курахівський напрямок

Сили оборони цієї доби відбивали вже вісім російських атак. Два бої тривають у районі Красногорівки.

Времівський напрямок

Два бої тривають біля Урожайного. Армія РФ на цьому напрямку тричі атакувала українські позиції.

Російське військо активізувалося на Торецькому напрямку

Про це повідомили у Telegram зведення Генштабу станом на 10:30 30 травня.

"Сьогодні, станом на цей час, відбулося 28 бойових зіткнень. Загарбники здійснили 534 обстріли позицій наших військ та населених пунктів із різних типів озброєнь, у тому числі — 11 з РСЗВ. Також російські війська завдали чотири авіаудари із застосуванням семи керованих авіабомб і задіяли для своєї безпідставної агресії 63 дрони-камікадзе".

На Куп’янському напрямку українські війська відбили атаку російських окупантів у районі Степової Новоселівки, триває бій поблизу Петропавлівки. 29 травня армія РФ втратила на цьому напрямку 108 військових вбитими та пораненими, також знищений танк, склад боєприпасів та наземний дрон окупантів.

На Лиманському напрямку триває бій у Серебрянському лісі.

На Сіверському напрямку армія РФ здійснила уже шість спроб прорвати українські оборонні рубежі — відбита атака у районі Білогорівки, тривают відбиття п’яти штурмів поблизу Роздолівки.

На Краматорському напрямку від початку доби українські підрозділи відбили три атаки, районі Кліщіївки штурм уже відбитий, тривають бої на локаціях мікрорайон Новий та Калинівка.

Військові РФ активізувалися на Торецькому напрямку — триває бій поблизу Курдюмівки.

"На Покровському напрямку українські захисники зупинили дві штурмові дії російських загарбників біля населеного пункту Сокіл. Від початку поточної доби втрати окупантів становлять уже 77 осіб убитими й пораненими. Крім іншого, ворог позбувся двох танків і чотирьох бойових бронемашин", — йдеться у повідомленні.

Російська армія 29 травня втратила 264 військових з них 124 вбиті, знищені один танк, шість ББМ, засіб РЕБ, два авто й міномет, пошкоджені два танки і чотири бойові броньовані машини.

На Курахівському напрямку — сім боїв, відбиті п’ять російських атак у районах Красногорівки, Костянтинівки та Георгіївки, тривають бої поблизу Красногорівки й Уманського.

На Времівському напрямку триває бій у районі населеного пункту Старомайорське.

Інтенсивність знизилася. Тривають бої в районі Невельського та Красногорівки на Покровському напрямку

Про це в ефірі "Суспільне. Студія" розказав офіцер 59-ї ОМБр ім. Якова Гандзюка Сергій Цехоцький.

"Ніч минула більш-менш спокійно. Зранку ще теж не було активних бойових дій, ворог (армія РФ — ред.) намагався переміщатися на мотоциклах — підвозити боєкомплекти й таке інше, тобто вони вже вдаються до різних методів добиратися до бойового зіткнення".

За його словами, за останні дві доби у зоні відповідальності 59-ї бригади були штурми, в ході яких ліквідовані близько 90 військових РФ, знищені два танки Т-72, три БМПБойові машині піхоти-2, автомобільна техніка.

"Інтенсивність ворога (російського війська — ред.) у порівнянні з тою активністю, яка була на початку, трохи знизилася. Все-таки робота по тилах противника, те, що нам надходять боєприпаси, і нам є чим працювати, і нам нема куди відступити, а ворог закінчується — скільки їх там не було на цій Росії, за пів мільйона перевалило ліквідованих окупантів на нашій землі, це цифра дуже велика".

На східному фронті Покровський напрямок залишається найактивнішим — Генштаб

Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

На Лиманському напрямку ворог впродовж доби здійснив сім атак. Зараз продовжує тиснути біля Тернів і Торського – тривають бойові дії.

На Сіверському напрямку російський агресор отримав відсіч неподалік Виїмки, також двічі штурмував позиції українських захисників в районі Білогорівки. Ситуація контрольована.

Покровський напрямок залишається найгарячішим. За добу армія РФ провела 23 штурми. Окупанти намагаються прорвати оборону за підтримки ударних гелікоптерів Ка-52 і скидів авіабомб з літаків. Найактивніше російські війська б’ють у район Євгенівки. За добу окупанти втратили на напрямку 236 осіб вбитими та пораненими. Знищено танк, шість бойових броньованих машин, станцію РЕБ і два автомобіля.

Времівський напрямок – ворог тисне у районі Старомайорського – за сьогодні відбито сім ворожих атак.

Армія РФ штурмує у напрямку Новоселівки Першої

Про це розповіли у Facebook у ранковому зведенні Генерального штабу.

Покровський напрямок залишається найбільш напруженим.

Ситуація по напрямках

На Сіверському напрямку одну атаку російських військових українські воїни відбили неподалік села Виїмка.

На Краматорському напрямку від початку доби армія РФ два рази намагалася витіснити Сили оборони з позицій. Штурмові дії росіяни безуспішно проводили у районах Іванівського та Кліщіївки.

Як і минулої доби, найбільше напруженою ситуація залишається на Покровському напрямку, розповіли у Генштабі. Зараз там триває вісім бойових зіткнень. Із найбільшою інтенсивністю армія РФ діє поблизу Новоселівки Першої. Ще два штурми українські військові відбили, зокрема, в районі Яснобродівки.

"За уточненими даними за минулу добу на Покровському напрямку російський агресор втратив 394 особи. Також знищено 15 бойових броньованих машин, п’ять автомобілів та три ворожих склади. Крім того, пошкоджено ворожий танк, шість бойових броньованих машин і девʼять артсистем", — розповіли у Генштабі.

На Курахівському напрямку одну атаку неподалік Красногорівки вже відбито. Противник успіху не мав. Втрати загарбників уточнюються.

Від початку доби на Времівському напрямку відбулося одне бойове зіткнення в районі Малих Щербаків.

Ситуація на Покровському та Краматорському напрямках, бої за Часів Яр. Фронт Донеччини, Луганщини 29 травня: хроніка
Орієнтовна лінія фронту на Покровському напрямку. DeepStateMAP

Ситуація на східному фронті: дані Генштабу на на 22:30 28 травня

Дані опублікував Генеральний штаб у Telegram.

На Куп’янському напрямку відбулося 19 боїв, Сили оборони успішно відбили 16 атак, зокрема і в районах населених пунктів Луганської області Дружелюбівка, Новоєгорівка та Невське.

На Лиманському напрямку відбулося 16 боїв.

"Спроби російських окупантів просунутися в районах Тернів, Торського та Серебрянського лісу успіху не мали. Незважаючи на активність ворога, українськими військовими проводяться заходи щодо посилення переднього краю оборони", — написали у штабі.

На Сіверському напрямку армія РФ вісім разів атакувала українські позиції поблизу Білогорівки, де намагалася "вклинитися в бойовий порядок українських підрозділів".

"Ситуація напружена. Оборонці України докладають максимум зусиль аби не допустити просування російських окупантів в глибину нашої території".

На Краматорському напрямку окупаційні війська шість разів намагалися атакувати підрозділи Сил оборони в районах Григорівки, Кліщіївки та Андріївки. Всі спроби були безуспішними, позиції не втрачені.

На Покровському напрямку армія РФ впродовж дня, подекуди за підтримки авіації, застосовуючи КАБи, провела 25 штурмів.

"На окремих ділянках ворог має частковий успіх. Силами оборони вживаються заходи щодо стабілізації обстановки та недопущення просування противника".

Попередні втрати російської армії на Покровському напрямку: понад 220 окупантів вбитими та пораненими. Знищені шість бойових броньованих машин, чотири автомобілі та один ПТУР. Пошкоджень зазнали одна бойова броньована машина, одна гармата та два міномети.

На Курахівському напрямку на цей час доби нараховувалось девʼять бойових зіткнень. Окупаційні сили намагаються просунутися в районах населених пунктів Красногорівка, Костянтинівка та Водяне.

На Времівському напрямку російські війська не полишають спроб потіснити українських захисників із зайнятих позицій. Шість атак Сили оборони відбили в районі Старомайорського.

Армія РФ посилила свій вплив в напрямку міста Часів Яр ― Волошин

Про це в ефірі телемарафону повідомив речник ОСУВ "Хортиця" Назар Волошин.

"Останні дні російська армія активізувала свої зусилля. Успіхів не мали. Ворог активно проводить, як артилерійський вплив, так і наносить авіаційні удари, застосовує дрони. За минулу доби було зафіксовано понад 1100 обстрілів", ― повідомив Назар Волошин.

Речник додав, що на ранок 28 травня було зафіксовано 8 штурмів з використанням важкої бронетехніки.

Волошин зазначив, що в середньому армія РФ проводить в напрямку Часового Яру щодоби по 5-6 штурмів. Але кількість авуарів знизилась.

За даними речника, за минулу добу ЗСУ на цьому напрямку знищили 47 окупантів, 107 дістали поранення. В Сердечному щодня армія РФ втрачає близько 50 людей на Часово Ярівському напрямку.

Майже 370 окупантів за добу знешкодили на Покровському напрямку

Про це розповіли на Facebook-сторінці Генерального штабу у зведенні станом на 12:00.

Від початку доби відбулося 45 бойових зіткнень.

Ситуація по напрямках

На Куп’янському напрямку від початку доби вже відбулося сім боєзіткнень. В районах населених пунктів Петропавлівка, Дружелюбівка та Невське шість атак відбито, ще одне бойове зіткнення в районі Невського триває.

На Лиманському напрямку триває п’ять російських атак в районах населених пунктів Терни, Торське та Білогорівка. Українські захисники успішно відбили по одній штурмовій дії в районі Торського та Білогорівки.

На Сіверському напрямку українські воїни відбили одну атаку та ще чотири тривають.

На Краматорському напрямку від початку доби армія РФ чотири рази намагалась покращити тактичне положення. Штурмові дії проводить неподалік Григорівки, Кліщіївки та Андріївки. Три російські спроби просунутися вперед успішно відбито підрозділами Сил оборони. Триває бойове зіткнення в районі Андріївки.

Найбільш напружена ситуація залишається на Покровському напрямку. Зараз там триває вісім бойових зіткнень. На цей час відбили сім атак неподалік Новоолександрівки, Прогресу та Новоселівки Першої.

Вже від початку доби окупанти зазнали втрат в 100 осіб. Знищено дев’ять ворожих бойових броньованих машин та два автомобілі, розповіли у Генштабі.

"За уточненими даними за минулу добу на Покровському напрямку російський агресор втратив 369 осіб. Також знищено ворожий танк, 10 бойових броньованих машин, чотири автомобілі та три гармати. Крім того, пошкоджено шість бойових броньованих машин, по три автомобілі та гармати".

На Курахівському напрямку одну атаку неподалік Костянтинівки вже відбито. Триває бій в районі Водяного. Російські війська інтенсивним вогневим впливом намагаються потіснити українських захисників із займаних позицій.

Від початку доби на Времівському напрямку Сили оборони відбивають атаку в районі Роздольного.

В тимчасово окупованому Луганську пролунали вибухи

Про це повідомив в Telrgram голова Луганської ОВА Артем Лисогор.

"Гучно в Луганську! Сьогодні ввечері салютували в районі інфраструктурних об’єктів колишнього Луганського вищого військового авіаційного училища штурманів та авіаційного ремонтного заводу, що поряд", — розповів Артем Лисогор.

"Понад рік тому окупанти провели там перше з 2014 року стендове випробування двигуна, але у жовтні 2023 там розквітла "бавовна". Тепер ще раз. Що саме пошкоджено або зруйновано – окупанти, як і зазвичай, не покажуть. Це означатиме, що втрати авіаційної техніки можуть бути суттєвими", — зазначивАртем Лисогор.

Військовослужбовці України зупинили вісім спроб армії РФ наблизитися до Часового Яру

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 22:30 27 травня.

Куп'янський напрямок

Українські військові відбили сім атак у районах населених пунктів Петропавлівка, Степова Новоселівка, Греківка та Невське. На одній із ділянок російські війська мають частковий успіх. Крім того, продовжуються два бої поблизу М’ясожарівки.

Лиманський напрямок

Тут армія РФ п’ять разів намагалась п'ять разів просунутися в напрямку населеного пункту Терни. Ще два бої тривають.

Сіверський напрямок

Українські війська відбили п'ять штурмів в районах Верхньокам’янського, Спірного та Виїмки. Напруженою залишається ситуація поблизу Білогорівки, де на даний час продовжується бій.

Краматорський напрямок

Військовослужбовці України зупинили вісім спроб армії РФ наблизитися до Часового Яру.

Покровський напрямок

Українські війська відбили 21 російську атаку. Одинадцять штурмів прорватися далі від Очеретиного успіху не мали. Тривають бої поблизу Сокола, Новоселівки Першої, Яснобродівки та Невельського.

На цьому напрямку з початку доби армія РФ втратила понад 350 бійців вбитими та пораненими та 27 одиниць озброєнь і військової техніки.

Курахівський напрямок

Від початку доби тут було вісім боїв. Триває бій в районі Красногорівки. Складна ситуація південніше села Костянтинівка.

Времівський напрямок

Тут українські військові відбили чотири штурми в бік Урожайного та дві – до Старомайорського. Біля Старомайорського тривають три бої.

Російські війська посилюють тиск на Часів Яр та околиці

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 19 годину 27 травня.

Сіверський та Краматорський напрямки

На цьому напрямку кількість штурмових дій зросла до шести, а на Краматорському – до восьми. Російські війська посилюють тиск на Часів Яр та околиці.

Покровський напрямок

Тут українські бійці від початку доби відбили 21 російську атаку.

Времівський напрямок

Українські військові відбили дев'ять російських штурмів поблизу населених пунктів Старомайорське та Урожайне.

Найбільше російських штурмів на Покровському напрямку

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 17 годину 27 травня.

Куп'янський напрямок

Російські війська атакували в районі Греківки, Невського та біля М’ясожарівки.

Лиманський напрямок

Армія РФ атакувала у районі населеного пункту Терни.

Сіверський напрямок

Українські військові на цій ділянці фронту відбили п'ять російських атак. Поблизу Виїмки зупинені три російські штурми. Ще по одному – біля Верхньокам’янського, а також у районі Спірного.

Краматорський напрямок

Тут російські війська п'ять разів штурмували в районі Новий, що під Часовим Яром. Ще по одній атаці — на Кліщіївку та Іванівське. Українські військові на цьому напрямку відбили сім російських атак. Російські війська вдарили по Тарасівці та Дружбі.

Покровський напрямок

16 штурмів. Російські війська атакують поблизу Новоолександрівки, Калинового, Сокола, Уманського, Новоселівки Першої, Нетайлового. Ситуація напружена. По населених пунктах Сокіл і Желанне била російська авіація.

Курахівський напрямок

На цій ділянці російська армія атакувала вісім разів.

Яка ситуація поблизу мікрорайону "Канал"

Про це в ефірі "Суспільне. Студія" повідомив військовий 41 ОМБр Кирило Сазонов.

"Це найважчий напрямок, бо з півдня вони (військові РФ — ред.) трохи просунулись, але там поле, вони просуваються вздовж дороги на Костянтинівку. А на півночі там розвалини, купа цегли — був приватний сектор чи дачі, розбомблено все вщент. Вони намагаються просуватись там потроху, по метру, втрачаючи людей".

Військовослужбовець зазначив, що армія РФ наразі перегруповується, проводить ротацію.

"Ворог (армія РФ — ред.) має домінування у повітрі. У нас немає достатньої кількості ані винищувачів, ані засобів, які дозволять збивати винищувачі, вони, якщо залітають на нашу територію, то їх збивають вже тут. Коли в нас (у ЗСУ — ред.) будуть винищувачі, F-16, наприклад, коли нам дозволять нарешті бити ракетами по їх авіабазах, аеродромах, по пускових установках, картина зміниться для нас найкраще", — повідомив Сазонов.

Найбільша кількість боїв сьогодні відбувається на Покровському напрямку

Про це повідомили у Telegram зведення Генштабу станом на 13 годину 27 травня.

Сили оборони стримують натиск російських військових та на окремих ділянках проводять активні заходи.

На Покровському напрямку кількість російських атак з початку доби зросла до восьми. Бої відбуваються в районах Новоолександрівки, Калинового, Сокола, Уманського, Новоселівки Першої, а також поблизу Нетайлового, ситуація напружена.

На Времівському напрямку російські окупанти здійснили ще одну спробу штурму, другу за день, біля села Старомайорське, однак отримали вогневе ураження та відійшли.

"На решті напрямків обстановка суттєвих змін не зазнала. Наші воїни дають російським окупантам гідну відсіч, тримають ворога під вогневим контролем та роблять усе можливе для зриву його загарбницьких планів", — йдеться у повідомленні .

Російські військові посилили штурмові дії в напрямку Кліщіївки, Андріївки, Іванівського, намагаються атакувати в напрямку Часового Яру

Про це в ефірі Апостроф TV повідомив пресофіцер 26-ї артилерійської бригади Олег Калашніков.

"Так, деякі в нього (російського війська — ред.) є здобутки, деякі просування. Однак з деяких позицій все ж таки Сили оборони України його вибивають назад, тобто динамічна ситуація".

"Тут діє професійне угруповання — дві окремі десантно-штурмові дивізії, одна повітряно-десантна дивізія. Тобто він (російська армія — ред.) придає досить велике значення саме Часовоярівському напрямку, і працюють як механізовані, так елітні підрозділи, також "Шторм V", "Шторм Z", добровільні корпуси. До 25 тисяч людей здійснюють штурмові дії, кількість батальйонів, бригад, дивізій — близько 40", — розповів військовий.

За словами Калашнікова, армія РФ прагнула спочатку зайти з флангів, взяти "в лещата" населений пункт (Часів Яр — ред.), зокрема, на північному фланзі розташовані Богданівка, Калинівське, південний фланг — Іванівське, Ступочки, але тут російське військо зазнало поразки й почало штурмувати на цих флангах, так і на сьогодні намагається здійснювати штурми між Богданівкою й Іванівським піхотою та у складі механізованих підрозділів.

"На сьогодні можемо сказати, що весь відтінок фронту у штурмових діях. Просто на деяких напрямках він може посилювати кількість й інтенсивність, на деяких напрямках тимчасово послаблювати", — уточнив Калашніков.

Сили оборони намагаються недопустити просування війська РФ на Покровському напрямку

Про це повідомили у Telegram зведення Генштабу станом на 10:30 27 травня.

На Куп’янському напрямку від початку доби, 27 травня, російські військові чотири рази намагалися покращити тактичне положення. Напружена ситуація в районі Петропавлівки, поблизу Степової Новоселівки та Невського атаки відбиті. Триває бій у районі Греківки.

За минулу добу на Куп’янському напрямку, за уточненими даними, загальні втрати армії РФ склали 114 військових, з них 42 — вбиті. Знищена одна зенітна установка, одна МТ-ЛБ та два склади боєприпасів, пошкоджена ще одна артсистема.

На Сіверському напрямку українські воїни відбивали п’ять штурмів, зупинені три атаки, тривають бої в районах Спірного та Виїмки, ситуація напружена.

На Краматорському напрямку військові невдало атакували в районі Кліщіївки.

На Покровському напрямку Сили оборони намагаються не допустити просування війська РФ. Тривають бої поблизу населених пунктів Сокіл, Уманське та Невельське, відбита атака в районі Новолександрівки.

За минулу добу на цьому напрямку російська армія втратила 263 військових убитими та пораненими. Знищені танк окупантів, шість бойових броньованих машин, два авто та два міномети. Крім того, пошкоджений один танк, БТР та три автомобілі.

На Курахівському напрямку тривають чотири бої в районах Красногорівки, Новомихайлівки, Парасковіївки та Костянтинівки, ситуація динамічна та залишається під контролем Сил оборони.

На Времівському напрямку ведеться оборонний бій неподалік Старомайорського, ситуація контрольована.

Російські військові поодинокими групами на бронетехніці штурмують східні околиці міста Красногорівка

Про це Суспільне Донбас телефоном розповів речник ОСУВ "Хортиця" Назар Волошин.

"Минулої доби вони двічі штурмували населений пункт. Місто під контролем підрозділів 59-ої окремої механізованої бригади імені Якова Гандзюка ЗСУ. Українські бійці стримують просування російської армії вглиб міста, ситуація знаходиться під вогневим контролем. Українські війська вогнем артилерії та мінометів протистоять спробам і намаганням ворога(російської армії — прим. ред.) зайти у місто", — уточнив Назар Волошин.

Він зазначив, що на цьому напрямку за минулу добу армія РФ здійснила 219 артилерійських та мінометних обстрілів українських позицій.

"В районі Красногорівки українські війська відбили 13 наступальних штурмів та вступали у 3 стрілецьких бої. Російська авіація скинула чотири керовані авіабомби на місто", — розповів речник ОСУВ "Хортиця".

Також за минулу добу на цьому напрямку, додав Назар Волошин, українські військові знищили 23 бійці РФ, 26 отримали поранення, 1 взяли в полон, два багатоцільових тягачі легко броньованих та одну бойову машину піхоти. Два танки пошкоджені.

На Покровському напрямку тривають бої біля Сокола та Уманського

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 22:30 26 травня.

Куп'янський напрямок

Бої в районах Греківки та Невського.

Лиманський напрямок

Армія РФ тричі намагалась просунутись вперед. Триває бій в районі Тернів.

Краматорський напрямок

Українські війська відбили російську атаку біля Іванівки. Ще одне бойове зіткнення триває в районі Андріївки.

Покровський напрямок

Армія РФ хоче вклинитися в українську оборону з району населеного пункту Очеретине – тривають чотири атаки. Також ідуть бої біля Сокола та Уманського. Загалом на напрямку був 31 бій. На окремих ділянках російські війська мали частковий успіх.

Російські війська обстрілюють керованими авіабомбами всі напрямки фронту у Донецькій та Луганській областях

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 19 годину 26 травня.

Куп'янський напрямок

На цій ділянці фронту від початку доби триває шість бойових зіткнень із 21. Штурм триває в районі Греківки на Луганщині.

Лиманський напрямок

В районі Тернів на Донеччині триває бій.

Покровський напрямок

Тут був 31 бій. Армія РФ, за підтримки авіації, спрямовує основні зусилля в районах населених пунктів Новоолександрівка, Сокіл та Уманське. Також завдала три авіаудари біля Скучного та Новоселівки Першої.

Времівський напрямок

Продовжує бити керованими авіабомбами та некерованими авіаракетами біля Старомайорського, Урожайного і Ольгівського.

На Покровському напрямку найбільше атак від початку доби

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 16 годину 26 травня.

Лиманський напрямок

Російські атаки біля Невського та Тернів — без успіху.

Сіверський напрямок

Армія РФ скинула чотири керовані авіабомби неподалік Закітного.

Покровський напрямок

Тут триває шість боїв. Від початку доби їх 27. Армія РФ зосереджує зусилля, зокрема, в бік Новоолександрівки і Уманського, ці населені пункти атакують з авіації. Ситуація контрольована. За сьогодні українські війська вже втратили на напрямку 244 бійці вбитими та пораненими. Також українські війська знищили російський танк, дві бойові машини піхоти , три бронетранспортери та автомобіль, а також пошкодили міномет.

Курахівський напрямок

Дві керовані авіабомби російські військові скинули у район Костянтинівки.

Кількість боїв зросла до 57

Про це повідомили у Telegram зведення Генштабу станом на 13 годину 26 травня.

"З початку доби найбільше ворог атакував на Покровському напрямку. Також підвищена активність противника спостерігається на Харківщині. Наші воїни жорстко відповідають на штурмові і наступальні дії загарбників, знищують піхоту та техніку".

На Куп’янському напрямку сьогодні військо РФ 10 разів намагалося просунутись уперед неподалік Синьківки, Новоєгорівки і Невського — сім атак відбиті, бої тривають.

На Сіверському напрямку триває бій неподалік Білогорівки. Зранку російські військові били некерованими авіаракетами в район Спірного.

Двічі армія РФ спробувала атакувати на Краматорському напрямку — біля Іванівського та Андріївки, де в районі останнього бій триває. Російське військо активно задіює на напрямку авіацію — завдало чотири авіаудари по районах Дружби, Часового Яру і Північного.

"На Покровському напрямку найвища на сьогодні інтенсивність атак ворога — загалом вже 24 рази російські окупанти намагалися покращити тактичне положення. На цей час відбуваються пʼять бойових зіткнень біля Новоолександрівки і Яснобродівки, ще по одному — в районах Калинового, Сокола і Уманського", — розказали у Генштабі.

Чотири рази з початку доби російські військові вдавалися до штурмів на Курахівському напрямку в районах Красногорівки, Георгіївки, Парасковіївки та Костянтинівки — всі атаки відбиті.

"На Времівському напрямку ворог застосував вісім НАРів по району Старомайорського. Безуспішними були три атаки окупантів — біля того ж Старомайорського і в районі Роздільного", -— йдеться у повідомленні.

Інтенсивні бої тривають в районі Іванівського та на підступах до Часового Яру —

Про це в ефірі "Єдині новини" повідомив речник ОСУВ "Хортиця" Назар Волошин.

"Ворог намагається зачепитись будь-якою ціною за місто (Часів Яр — ред.), наносить артилерійські й бомбові удари. За минулу добу у тому напрямку було зафіксовано 1114 мінометних й артилерійських обстрілів, попередня доба була дещо меншою — 1029", — розказав речник.

"Раніше ворог проводив штурмові дії у більшості з використання малих піхотних груп, і мало використовував бронетехніки. Наразі застосовується вже бронетехніка. І, звісно, збільшилась кількість штурмових дій в напрямку поблизу Часового Яру — це Білогорівка, де вже було проведено 13 стрілецьких боїв", — уточнив спікер.

Ситуація поблизу Білогорівки

В районі Білогорівки військо РФ не полишає спроб проривати позиції Сил оборони, розказав речник.

"Російська пропаганда використовує дезінформацію, що той населений пункт впав, що ми (українські військові — ред.) його здали — інформація ця не підтверджується. Кілька спроб ворога були, він намагається атакувати весь Тернівський напрямок колонами та м'ясними штурмами".

Назар Волошин уточнив, що населений пункт Білогорівка наразі перебуває під контролем Сил оборони, водночас російська армія має втрати серед військових та техніки.

"На Покровському напрямку інтенсивність бойових дій досить висока". Ситуація на східному фронті

Про це повідомили у Telegram зведення Генштабу станом на 10 ранку 26 травня.

"Уже з початку поточної доби на фронтах російсько-української війни відбулося 35 бойових зіткнень. Загарбники здійснили 529 обстрілів позицій наших військ та населених пунктів. Ворог завдав три авіаудари із застосуванням трьох керованих авіабомб", — йдеться у повідомленні.

На Куп’янському напрямку від початку доби відбувалися шість боїв, одну атаку відбито. В районах Синьківки, Новоєгорівки, Греківки, Невського та Дружелюбівки бої продовжуються.

На Лиманському напрямку не дали російським військовим просунутися у бік Невського, армія РФ має втрати серед війська.

На Краматорському напрямку військові РФ не проводили активних дій.

"На Покровському напрямку інтенсивність бойових дій досить висока — на цей час противник вже 14 разів атакував позиції наших військ. Шість атак відбито, а вісім боєзіткнень, в районах Новоолександрівки, Калинового, Сокола та Невельського, тривають. Сили оборони вживають заходів щодо недопущення просування противника", — розповіли у Генштабі.

На Курахівському напрямку українські воїни вже відбили атаку окупантів районі Костянтинівки. Військо РФ продовжує наступати в районі Красногорівки.

На Времівському напрямку, неподалік Роздільного та Старомайорського, дві спроби окупантів покращити тактичне положення зазнали невдачі.

За добу на Покровському напрямку відбулось 23 боезіткнення — Генштаб

Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

На Лиманському напрямку армія РФ впродовж доби провела п’ять штурмів, один з яких ще триває.

На Сіверському напрямку російський агресор продовжує спроби штурмів позицій українських захисників в районі Білогорівки та Верхньокам’янського. Кількість боєзіткнень з початку доби зросла до дев’яти. Чотири атаки відбито, п’ять ще поки тривають.

На Краматорському напрямку російські окупанти продовжують штурмувати поблизу Кліщіївки, Нового, Іванівського та Андріївки. З початку доби тут відбулось вже 11 бойових зіткнень, з яких одне ще триває.

Покровський напрямок залишається найгарячішою точкою всієї лінії фронту. На цей час кількість атак зросла до 23. Окупанти намагаються протиснути оборону за підтримки штурмової авіації. Українські воїни тримають зайняті рубежі та завдають ворогу відчутних втрат. Нашими захисниками на цьому напрямку успішно знищено черговий Су-25 російського агресора.

На Курахівському напрямку кількість боєзіткнень збільшилась до 14. Вісім атак РФ відбито, чотири ще тривають.

Українські військові збили Су-25 на Донеччині — ОСУВ "Хортиця"

Російські окупанти зосереджують сили для прориву на Бахмутському напрямку та виходу до каналу. Вони залучають найновіші танки та бронемашини для штурмів українських військових на цьому напрямку. Про це Суспільне Донбас повідомив речник ОСУВ "Хортиця" Назар Волошин. "На Краматорському напрямку противник останнім часом сконцентрував зусилля на відтинку біля Часів Яру – Кліщіївка та Андріївка. Минулої доби було відбито 13 спроб противника наблизитися до Часового Яру. Ще одне бойове зіткнення було в районі Андріївки. Сьогодні окупанти уже двічі атакували в районі Кліщіївки. Ворожих авіаційних ударів зазнав Часів Яр", — повідомив Назар Волошин. Волошин додав, що армія РФ зосереджує зусилля для прориву української оборони західніше Бахмута, щоб вийти на рубіж по каналу для подальшого просування до Краматорської агломерації. "Окупанти всіляко намагаються роздобути панівні висоти, щоб вести подальшу боротьбу за території й обстрілювати Костянтинівку, Дружківку, Слов’янськ і Краматорськ. Інтенсивні бойові дії тривають в районі Іванівського та на підступах до Часового Яру", — повідомив Назар Волошин. Речник зазначив, що армія РФ для штурмів використовує новітні Т-90М, БМП-3 та БМД-4. За минулу добу в районі Часового Яру було зафіксовано 287 обстрілів, відбулося 7 штурмів із використанням бронетехніки та 6 авіаударів. Українські військові знищили 71 окупанта, 66 отримали поранення, трьох взяли в полон.

Українські військові збили Су-25 на Донеччині — ОСУВ "Хортиця"

Військовослужбовці 110 бригади імені Марка Безручка збили російський штурмовий літак Су-25 на Донеччині.

Про це повідомляє ОСУВ "Хортиця".

"Сьогодні, воїни-зенітники окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка, на Донецькому напрямку збили черговий російський літак Су-25. Ще один ворожий штурмовик Су-25 догорає в степах українського Донбасу", — йдеться у повідомленні.

ЗСУ мають успіх на Сіверському напрямку

Про це повідомили у ранковому зведенні Генштабу станом на 10 ранку.

Найактивнішим напрямком східного фронту залишається Покровський. Тут російська армія втратила понад 280 людей вбитими та пораненими за добу.

Ситуація по напрямках

На Куп’янському напрямку підрозділи українських військ від початку доби відбили вже дві атаки противника в районі Петропавлівки та Невського. Ще одне бойове зіткнення триває, Сили оборони намагаються стабілізувати ситуацію.

На Лиманському напрямку відбили російську атаку атаку в районі Торського.

На Сіверському напрямку з початку доби відбулося два бойових зіткнення, одне з них ще триває неподалік Виїмки. У Генштабі зазначають, що на цьому напрямку фронту українські воїни мали успіх на окремих ділянках.

На Краматорському напрямку російська армія уже двічі атакувала в районі Кліщіївки. Одну спробу штурму відбили, ще одна триває.

На Покровському напрямку з початку доби армія РФ чотири рази атакувала позиції українських військ. Силами оборони одну атаку відбито неподалік Невельського. Тривають бої в районах Сокола та Яснобродівки.

"За уточненими даними за минулу добу на Покровському напрямку втрати противника склали: 286 загарбників вбитими та пораненими. Наші воїни знищили три танки, чотири автомобілі та склад з боєприпасами. Крім того пошкоджено два ворожих танки, бронетранспортер і два автомобілі противника", — розповіли у Генштабі.

На Курахівському напрямку українські підрозділи відбили дві спроби росіян просунутись в районах Красногорівки та Костянтинівки.

На Времівському напрямку армія РФ спробувала витіснити Сили оборони в районі Старомайорського Донецької області. Зазнали невдачі та відступили.

Сили оборони відбили 13 спроб пробитися до Часового Яру

Про це повідомив у зведенні на 23:00 у Telegram Генштаб ЗСУ.

На Куп’янському напрямку армія РФ 17 разів намагалася витіснити українські підрозділи із займаних позицій. На Луганщині бойові дії відбувалися зокрема в районах Стельмахівка, Новоєгорівка, Невське.

На Лиманському напрямку Сили оборони відбили три спроби противника просунутися в районах Тернів та Серебрянського лісу.

На Сіверському напрямку кількість атак армії РФ зросла до п’яти. Сили оборони зупинили два штурми в районах Білогорівки та Спірного. Водночас ще один бій поблизу села Спірне тривав на 23:00.

На Краматорському напрямку загалом українські військові відбили 13 спроб російських сил наблизитися до Часового Яру. Ще одне бойове зіткнення тривало на 23:00 в районі Андріївки.

На Покровському напрямку протягом доби російські окупаційні війська продовжили спроби вклинитися в оборону з району населеного пункту Очеретине. Загалом відбулося 15 бойових зіткнень.

Російські війська мають частковий успіх східніше Євгенівки, проте ЗСУ вживають активних заходів щодо відновлення втраченого положення, зауважили у Генштабі.

На Покровському напрямку армія Росії втратила:

 • 240 осіб — 58 убитими і 182 пораненими,
 • 3 танки та станцію РЕБ, пошкоджені два танки, один БТР і чотири російські авто.

На Курахівському напрямку підрозділи Сил оборони відбили атаки ворога поблизу Красногорівки, Георгіївки та Парасковіївки. Найбільш напруженою залишаться обстановка південніше Костянтинівки та південніше Володимирівки. Загалом відбулося вісім боїв.

На Времівському напрямку ситуація значних змін не зазнала. Було два бойових зіткнення. Втрат позицій у районі Старомайорського Сили оборони не допустили.

Біля Нетайлового армія РФ втратила штурмову группу — Волошин

Про це повідомив речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" Назар Волошин.

"Наразі на Покровському напрямку найбільш інтенсивні та тривалі бої. Ворог чомусь останні часом посилив свої дії. намагається прорвати оборону наших військ", — повідомив Назар Волошин.

Речник додав, що окупанти наступають як окремими штурмовими групами, так і з залучанням важкої техніки.

"Останнім часом буває навіть на мотоциклах, багі та гольф-карах. За минулу добу на Покровському напрямку відбулось 28 ворожих атак", — повідомив Назар Волошин.

За даними Волошина, на північ від села Нетайлове ЗСУ знищили російську штурмову групу разом з важкою технікою.

Загалом за минулу добу на Покровському напрямку, російські окупанти втратили понад 260 людей, декілька бронемашин, один танк та іншу техніку.

Інтенсивність боїв на Покровському напрямку знизилась

Про це повідомили у ранковому зведенні Генштабу станом на 10:00.

За минулу добу на Покровському напрямку Сили оборони знешкодили понад 250 окупантів.

Ситуація по напрямках

На Лиманському напрямку українські військові дають відсіч спробам армії РФ просунутися в Серебрянському лісі.

На Сіверському напрямку Сили оборони відбивають атаку противника в районі Спірного. Втрат позицій не допущено, ситуація контрольована, розповіли у Генштабі.

На Краматорському напрямку від початку доби українські військові зупинили атаку в напрямку Кліщіївки.

На Покровському напрямку ситуація контрольована. Інтенсивність бойових дій сьогодні знизилася, на 10:00 російська армія не здійснювала наступальних дій.

"За минулу добу ворог втратив тут загалом 263 особи в живій силі. Також учора наші воїни знищили російський штурмовик Су-25, по одному авто і ББМ. Пошкоджено один танк та дві бойові броньовані машини противника", — розповіли у Генштабі.

На Курахівському напрямку українські воїни відбили три атаки окупантів. Російські війська продовжують наступальні дії в районі Красногорівки.

Російська армія стягує свої резерви у напрямку Лимана та Бахмута, що у Донецькій області

Про це в ефірі каналу "Ми-Україна" розповів офіцер секції планування бригади "Рубіж", майор Нацгвардії Дмитро Кожубенко.

"Армія РФ зараз накопичує резерви як піхоти, так і техніки. Вони проводять локальні розвідувальні заходи у вигляді відправки невеликої кількості "штурмового м'яса" для виявлення українських вогневих позицій. Нам відомо, що вони накопичуються, ми до цього готові і ми на них чекаємо", — уточнив Дмитро Кожубенко.

Він пояснив, що це накопичення резервів і є перекиданням додаткових сил з тилових та менш активних районів ведення бойових дій, йдеться саме у напрямку Бахмута.

"Логістика до Часового Яру зараз під щільним вогневим контролем російських військ. Кожен заїзд до Часового Яру — гра в рулетку", — додав офіцер.

На Покровському напрямку напружена ситуація в районах Уманського і Новоселівки

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 22:30.

Лиманський напрямок

Українські військові відбили п'ять російських атак біля сіл Терни та Торське.

Спочатку доби ЗСУ відбили атаку в районі Білогорівки на Сіверському напрямку. Втрат позицій не було.

Краматорський напрямок

Тривають бої в районі Андріївки.

Покровський напрямок

На цій ділянці фронту було 22 російські атаки. Напружена ситуація в районах Уманського і Новоселівки. Сили оборони проводять заходи щодо стабілізації ситуації. За сьогодні на цьому напрямку армія РФ втратила: 250 бійців вбитими та пораненими, знищений літак Су-25, бойову броньовану машину, автомобіль та два склади з боєприпасами. Крім того, пошкоджено танк, одну бойову броні машину і автомобіль.

Армія РФ активно використовує керовані авіабомби на Вугледарській та Мар'їнській ділянці фронту

Про це в ефірі "Апостроф TV" розповів заступник комбрига 148-ї ОАБР, ДШВ Дмитро Самарін.

"Вугледарська та Мар'їнська ділянки фронту залишається одним з найскладніших. Російські військові постійно намагаються просунутись в глибину українських позицій. Противник не жаліє техніку та бійців", — розповів Дмитро Самарін.

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 20 годину.

Куп'янський напрямок

На Куп’янському напрямку кількість наступальних та штурмових дій загарбників зросла до 20. Майже половина з них ще триває.

Лиманський напрямок

Українські військові відбили шість атак армії РФ біля Торського і Тернів. Російські війська скинули дві керовані авіабомби з Су-34 в районі Лимана.

Краматорський напрямок

Російські війська вісім разів намагались тут покращити своє положення.

Покровський напрямок

На цьому напрямку тривають девʼять боїв, а ще 13 російських атак вже відбили українські військові. Зенітники збили тут російський штурмовик Су-25.

Курахівський напрямок

Тут було 10 боїв за сьогодні. Зараз тривають бої у районі Красногорівки.

Зенітники збили російський штурмовик Су-25 на Донеччині

Про це у Facebook повідомили в 110-тій окремій механізованій бригаді імені генерал-хорунжого Марка Безручка та телефоном Суспільне Донбас речник ОСУВ "Хортиця" Назар Волошин.

Ця бригада виконує бойові завдання на Донеччині.

"Іще мінус два літаки окупантів на нашому напрямку. Напередодні наші хлопці, посадили на вічну стоянку в донбаських степах ворожий Су-25. Це раз. А вже сьогодні нестримні зенітники 110 ОМБр снайперські відпрацювали по іще одному Су. Це два", — уточнили військові.

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 17 годину.

Куп'янський напрямок

Вісім атак ще тривають, в районах населених пунктів Стельмахівка, Твердохлібове, Дружелюбівка, Невське та Іванівка. Армія РФ нанесла три авіаудари в районі Андріївки, Сергіївки і Макіївки.

Краматорський напрямок

Тут було шість боїв. Українські військові ще відбивають три російські штурми у районах населених пунктів Андріївка та Новий. Армія РФ завдала три авіаудари біля Дружби та Північного.

Покровський напрямок

На цій ділянці фронту тривають сім боїв, зокрема на напрямках населених пунктів Калинове, Новоолександрівка та Сокіл. Російські війська 16 разів намагались покращити тактичне положення. Біля Євгенівки, Калинового, Новоселівки Першої і Нетайлового армія РФ завдавала авіаудари, а неподалік Уманського військові РФ скинули не керовані авіабомби.

Найгарячіше — на Покровському та Куп’янському напрямках: ситуація на фронті станом на 13 годину

Про це йдеться у зведенні Генштабу на 13:00 23 травня, що опубліковане у Facebook.

"З початку доби кількість бойових зіткнень між російськими окупантами та захисниками України зросла до 36. На цей час найгарячішим залишаються Покровський і Куп’янський напрямки. А значна активність ворожої авіації спостерігається на Харківському, Краматорському і Придніпровському напрямках — у сумі російські вбивці скинули вже 19 керованих авіабомб".

На Куп’янському напрямку українські воїн відбили чотири атаки поблизу Синьківки, Новоєгорівки, Греківки та Невського, ще точаться бої на трьох ділянках біля Стельмахівки і Берестового.

На Лиманському напрямку припинені два російських штурми у бік Тернів.

На Сіверському напрямку російське військо намагалося наступати поблизу Білогорівки, атака відбита. У район Верхньокамянського військові РФ били зі штурмової авіації.

На Краматорському напрямку тривають активні бої у районах Кліщіївки та Андріївки, а неподалік Білої гори окупанти не змогли покращити тактичне положення, водночас завдали чотири авіаудари неподалік Торецька, Нью-йорка і Північного.

На Покровському напрямку російські окупанти вже 10 разів намагалися прорвати оборону ЗСУ. "Ситуація залишається гострою, однак під контролем українських захисників", — йдеться у повдіомленні.

На Курахівському напрямку, біля Костянтинівки і Водяного, відбиті два штурми, у районі Красногорівки тривають два бої.

На Времівському напрямку військо РФ намагалося просуватись із району Завітного Бажання в бік Старомайорського й Урожайного — обидві атаки відбиті. Три КАБи російські військові скинули поблизу Сторожового.

На підступах до Часового Яру тривають інтенсивні бої

Про це у Facebook повідомив Генштаб ЗСУ.

"Інтенсивні бойові дії тривають в районі Іванівського та на підступах до Часового Яру. Армія РФ намагається зачепитися за місто, використовує новітні Т-90М, БМП-3, БМД-4", — йдеться у повідомленні штабу.

За їх даними, найбільш інтенсивні бої тривають на Покровському та Курахівському напрямках.

"Російські війська намагаються прорвати українську оборону на вузькій ділянці фронту між населеними пунктами Старомихайлівка — Бердичі шляхом наступальних та штурмовим дій найбільш підготовлених підрозділів", — зазначили у Генштабі.

Армія РФ від ранку 23 травня чотири рази намагалась прорвати оборону на Покровському напрямку

Про це йдеться у зведенні Генштабу на 10:00 23 травня, що опубліковане у Telegram.

"На Покровському напрямку з початку доби армія РФ чотири рази намагалася прорвати оборону українських військ. Бої тривають в районі Сокола", — повідомили у штабі.

Окрім літака Су-25, за уточненими даними, 22 травня втрати армії РФ на Покровському напрямку склали понад 100 осіб.

На Лиманському напрямку українські захисники відбивають атаку у районі села Терни.

На Краматорському напрямку триває бій поблизу Кліщіївки.

На Курахівському напрямку в районах Красногорівки та Водяного тривають два бойових зіткнення.

На Времівському напрямку успішно Сили оборони відбили атаку біля Старомайорського.

На Куп’янському напрямку армія РФ двічі намагалась йти вперед в районі Стельмахівки та Греківки, що на Луганщині. Один штурм ЗСУ відбили, три бої станом на 10:00 ще тривали.

Війська РФ тричі за місяць змінювали тактику, аби прорвати оборону Білогорівки на Луганщині

Окупанти посилили штурми, наразі спроби марні, селище під контролем українських військ.

Про ситуацію на ділянці фронту поблизу Білгорівки Луганської області в етері "Суспільне. Студія" розказав військовослужбовець 91-ї бригади ДШВ Олександр.

За його словами, бригада наразі в обороні, армія РФ штурмує активно, останнім часом починає штурмувати вдосвіта.

"Змінився час штурмів. Починається о 3-й годині ранку і може тривати цілий день по декілька спроб. Світовий день став більший. Зранку дуже багато туману, за рахунок цього ефективно спробувати штурмувати. Але всі спроби були невдалі", — наголосив військовий.

Військові російської армії у травні кілька разів змінювали тактику, намагаючись добитися успіху поблизу Білогорівки.

"За цей місяць три рази мінялась тактика. Починали з обстрілів касетами, а потім під вечір колона йшла з 8-10 гольф-карів, які намагались доїхати до позицій. Наступна спроба штурму була вже на важкій техніці. Далі намагались доїхати на мотоциклах. Останній штурм —масована атака РСЗВ, далі їде техніка, за нею піхота, як підтримка для штурмових груп, які висунулись та починають наступ малими групами на наші позиції", — розказав військовослужбовець.

Українські військові на Донеччині збили російський штурмовик Су-25

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 22 годину.

Куп'янський напрямок

Сили оборони України відбили 22 атаки російської армії. Ще чотири бої тривають в районах Берестового та Макіївки.

Лиманський напрямок

Українські військові на цій ділянці фронту шість атак армії РФ.

Сіверський напрямок

Тут тривають два бої в районі Виїмки. Від початку доби ще вісім спроб армії РФ просунутись у напрямках Білогорівки та Верхньокамянського успіху не мали.

Краматорський напрямок

На цій ділянці фронту кількість боїв зросла до 10. Сили оборони втримали позиції. Тут російські війська втратили 58 бійців вбитими та пораненими, танк Т-90, дві бойові машини десанту і чотири бойові машини піхоти. Ще дві таких броньованих машини піхоти пошкоджені.

Покровський напрямок

На цій ділянці фронту кількість атак зросла до 25. Триває девʼять боїв.

Курахівський напрямок

Тривають бої в районі Георгіївки. Усього з початку доби російські війська 18 разів атакував українські підрозділи в районах Новомихайлівки, Красногорівки, Костянтинівки та Парасковіївки.

Загострення ситуації у Білогорівці. Армія РФ третій день штурмує населений пункт

Про це в ефірі "Радіо Свобода" на YouTube розповів начальник Луганської ОВА Артем Лисогор.

"В Білогорівці на Луганщині ситуація дуже важка, але така ситуація на Кремінському лісництві. Зараз на Білогорівці йде загострення ситуації, але вона контрольована українськими військами. Третій день армія РФ намагається штурмувати Білогорівку, але українські війська там стоять та завдають удари по російських військах", — розповів начальник ОВА.

На Донеччині та Луганщині за добу українські віййськові відбили 47 боїв, ще 20 тривають

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 19 годину.

Куп'янський напрямок

Тривають бої у районах Берестового та Греківки.

Лиманський напрямок

Українські військові відбили шість атак біля Торського і Невського. Армія РФ скинула чотири керовані авіабомби – по одній авіабомбі в райони Серебрянського лісництва, Тернів, Ямполівки та Іванівки.

Краматорський напрямок

Тут від початку доби було вісім боїв. Російські війська завдали ракетні удари у район Новомиколаївки та скинули керовану авіабомбу біля Шумів.

Сіверський напрямок

На цій ділянці українські військові відбивають три атаки неподалік сіл Білогорівка та Виїмка. Російська армія скинула три керовані авіабомби біля Сіверська і Григорівки. Сьогодні на напрямку відбулося вже три авіаудари некерованими авіаракетами та авіабомб.

Краматорський напрямок

Українськими військовими відбиті п'ять російських атак. Ще три бої тривають у районах Іванівського і Андріївки. Майже двома десятками некерованих авіаракет армія РФ вдарила неподалік Дружби, Північного і Диліївки.

Покровський напрямок

Тут тривають 11 боїв, а ще 10 російських атак вже відбиті. Армія РФ нанесла авіаудари по районах Калинового, Новоселівки Першої та Яснобродівки. Все інше – без змін.

Курахівський напрямок

18 боїв було на цьому напрямку від початку доби. Зараз тривають бої неподалік Георгіїівки.

На Покровському напрямку тривають 12 боїв

Про це повідомили у Facebook зведення Генерального штабу станом на 16 годину.

Лиманський напрямок

На цій ділянці фронту триває один бій. До цього українські військові відбили ще п'ять російських атак.

Краматорський напрямок

Тут армія РФ вісім разів намагалась покращити тактичне положення. Також російські військові завдали ракетних ударів у район Новомиколаївки та скинули керовану авіабомбу біля Шумів.

Покровський напрямок

На цьому напрямку тривають 12 боїв у районах Новоолександрівки, Прогреса, Соловйового, Сокола та Уманського. Українські військові відбили ще шість російських атак. Армія РФ тут втратила 68 бійців, поранені – 140.

Курахівський напрямок

Кількість боїв на цьому напрямку зросла до 10. Армія РФ на цій ділянці фронту втратила 81 бійця пораненими та вбитими. Знищений російський танк, ще два – пошкоджені.

Військо РФ планує вивести свої підрозділи поблизу Часового Яру — Волошин

Про це в ефірі 5 каналу повідомив речник ОСУВ "Хортиця" Назар Волошин.

"Ворог сконцентрував свої зусилля на Курахівському, Краматорському та Покровському напрямках. В одних — противник має частковий успіх, в інших наші захисники витісняють ворожу армію, покращуючи своє тактичне положення".

За словами пресофіцера, військо РФ планує вивести підрозділи 98-ї повітрянодесантної дивізії у напрямку східніше Часового Яру. Це сталось "внаслідок успішної роботи саме нашої (української — ред.) артилерії, наших оборонців усіх підрозділів, і нездатності далі продовжувати бойові дії, утримувати раніше зайняті позиції", уточнив речник.

"Тобто, це вже говорить про те, що наші захисники, добре потріпали славетну 98-му повітрянодесантну дивізію, в них є великі втрати і вони їх частково виводять для доукомплектування".

В зоні відповідальності ОСУВ "Хортиця" в середньому армія РФ втрачає 85% серед військовослужбовців на найгарячіших напрямках — від 800 до 1000 військових.

За минулу добу, російське військо втратило:

 • понад 1100 військовослужбовців,
 • понад 470 одиниць озброєння військової техніки,
 • 6 танків,
 • 21 броньовану бойову машину,
 • понад 30 гармат і мінометів,
 • знищені 46 укритів, де перебували також російські військові,
 • знищені майже 40 одиниць автомобільної техніки.

З початку доби кількість боїв збільшилась до 65, половина з них — на Куп’янському та Покровському напрямках

Про це повідомили у Telegram зведення Генерального штабу станом на 13:00.

Куп'янський напрямок

На Куп’янському напрямку російські війська 17 разів намагалися атакувати поблизу Синьківки, Берестового, Невського, Макіївки, Стельмахівки та Сергіївки, в останньому — застосовували штурмову авіацію. Бої ще тривають в трьох локаціях.

Лиманський напрямок

На Лиманському напрямку відбиті пʼять атак. Окупанти отримали відсіч в районах Невського і Торського.

Сіверський напрямок

На Сіверському напрямку українські воїни відбивають дві атаки, ще один штурм вже завершився.

Краматорський напрямок

На Краматорському напрямку продовжуються два бої. Поблизу Часового Яру військові РФ били некерованими авіаційними ракетами.

Покровський напрямок

На Покровському напрямку точаться активні бої. 12 боїв з 15 тривають. "Найгарячіше" — у районі Новоолександрівки. Два авіаудари трьома КАБами російські військові завдали біля Олександрополя і Калинового.

Курахівський напрямок

На Курахівському напрямку кількість боїв зросла до дев’яти. Російське військо атакувало у районах Красногорівки, Новомихайлівки, Парасковіївки та Костянтинівки.

Також російські військові завдав авіаудар по району села Макарівка Донецької області.

Поблизу Іванівського українські воїни знищили чотири російських бойових машини десанту

Про це повідомили у Telegram зведення Генерального штабу станом на 10:30.

"Вже сьогодні відбулося 46 бойових зіткнень. Окупанти здійснили три авіаудари із застосуванням п’яти КАБів, 583 обстріли позицій наших військ. Також російські терористи задіяли для ударів 58 дронів-камікадзе".

Куп'янський напрямок

На Куп’янському напрямку тривають п’ять боїв поблизу Синьківки, Берестового, Невського та Макіївки. Неподалік Берестового українські воїни знищили бойову машину піхоти та три бронетранспортери окупантів.

Лиманський напрямок

На Лиманському напрямку відбито спробу військових РФ просунутись уперед біля села Невське.

Сіверський напрямок

На Сіверському напрямку українські воїни відбивають дві атаки в районі Виїмки.

Краматорський напрямок

На Краматорському напрямку від початку доби армія РФ уже шість разів намагалася покращити тактичне положення. Атакує з Бахмута, у напрямках Часів Яр, Іванівське та Кліщіївка. Три атаки вже відбиті та знищені танк й дві БМД окупантів. А три бої ще тривають, але під час штурму в районі Іванівського вже знищені чотири російських бойових машини десанту.

Покровський напрямок

На Покровському напрямку, у порівнянні з минулою добою, інтенсивність наступу російської армії дещо знизилась, тривають три атаки з району Очеретиного.

"Вчорашні 37 атак окупантам дорого обійшлися. За уточненою інформацією, за минулу добу ворог на Покровському напрямку втратив понад 320 осіб, а також 20 одиниць озброєння та військової техніки: знищено три гармати, чотири автомобілі, п’ять БпЛА, пошкоджено танк, п’ять броньованих машин та два автомобілі противника".

Курахівський напрямок

На Курахівському напрямку відбиті три атаки в районах Красногорівки та Новомихайлівки, триває бій в районі Костянтинівського.

Времівський напрямок

На Времівському напрямку українські воїни відбили два штурми в районах Урожайного і Старомайорського.

Армія РФ на Бахмутському напрямку штурмує піхотою, як вдень, так і вночі, та залучає техніку — Калашніков

Про це в ефірі "Суспільне. Студія" повідомив начальник пресслужби 26 артилерійської бригади Олег Калашніков.

Російське військо продовжує штурмувати на Бахмутському напрямку, посилює атаки поблизу населених пунктів Кліщіївка, Андріївка, розказав офіцер.

"Російські військові застосовують КАБи в максимальній кількості. По Часовому Яру використовують системи залпового вогню, так само працює артилерія. Тобто не стає спокійніше, навпаки він (армія РФ — ред.) більш інтенсивно починає свої дії. Якщо раніше було більше піхотних підрозділів, то зараз залучають механізовану складову, щоб мати якийсь успіх на нашому напрямку", — розповів військовий.

За словами Калашнікова, серед техніки, яку застосовує РФ на цьому напрямку, це танки, бойові броньовані машини.

"На деякій місцевості на швидкості намагаються промчатися на наші позиції. Це ми могли спостерігати на тих же броньованих автомобілях. Вони наносять вогневе ураження не тільки перед штурмом, але й під час штурму".

Нацгвардійці днями знищили два російських "танки-сараї" на Лиманському напрямку

Про це повідомив у Telegram командувач Національної гвардії України Олександр Півненко.

"На відео результати роботи 4 бригади оперативного призначення Національної гвардії України "Рубіж". Це знищення ще 2 "танків-сараїв" цими днями", — розказав Півненко.

За його даними, минулої доби, 21 травня, гвардійці знищили по лінії фронту:

 • 1 танк,
 • 4 бойові броньовані машини,
 • 7 одиниць автомобільної техніки,
 • 2 склади боєкомплектів,
 • 7 артилерійських систем.

Набільше боезіткнень за добу відбуєваться на Покровському напрямку — Генштаб

За даними Генерального штабу ЗСУ, від початку поточної доби відбулося 86 бойових зіткнень. Найбільше – в смугах оборони наших підрозділів на Покровському, Харківському, Сіверському та Краматорському напрямках.

На Куп’янському напрямку російські окупанти дев’ять разів атакували оборонні рубежі. Тривають бойові зіткнення в районах населених пунктів Синьківка та Іванівка.

На Сіверському напрямку не припиняються бойові дії в районі Білогорівки.

На Краматорському напрямку зафіксовано десять боєзіткнень із російською армією. ЗСУ продовжують відбивати штурм у районі населеного пункту Кліщіївка. Армія РФ успіху не має.

На Покровському напрямку точаться бої на напрямках населених пунктів Калинове, Новоолександрівка, Сокіл, Уманське, а також Прогрес. Загалом армія РФ 33 рази намагалася покращити своє тактичне положення.

Армія РФ на цьому напрямку втратила 47 осіб та 14 одиниць техніки, зокрема знищено ЗРК "Куб" та МТ-ЛБ, пошкоджено один танк та одну важку вогнеметну систему ТОС-1.

На Покровському напрямку - найгарячіше

Про це у ранковому зведенні повідомили на Facebook-сторінці Генерального штабу України.

Станом на 10:30, на фронтах відбулося 37 бойових зіткнень. Російські війська здійснили 514 обстрілів позицій Сил оборони, у тому числі – 21 з РСЗВ.

Українські воїни тримають позиції та нищать окупантів, подекуди контратакують, розповіли у Генштабі.

Ситуація по напрямках

На Сіверському напрямку українські воїни відбивають атаки в районах населених пунктів Виїмка та Роздолівка.

На Краматорському напрямку від початку доби армія РФ п’ять разів починала спроби покращити тактичне положення. Три атаки відбито. Бойові дії тривають у районах Кліщіївки та Андріївки.

На Покровському напрямку наразі ситуація найгарячіша. З початку доби відбувалося 11 атак російських військ, вони продовжують наступати в напрямках населених пунктів Євгенівка, Сокіл, Новоселівка Перша, Сєвєрне та Нетайлове. На одній із ділянок намагаються стабілізувати обстановку, повідомили у Генштабі.

На Курахівському напрямку армія РФ продовжує наступальні дії в районах населених пунктів Красногорівка та Побєда.

Від початку доби Сили оборони відбили чотири спроби росіян просунутися на Времівському напрямку, в районі населеного пункту Старомайорське.

Сили оборони проводять перегрупування на Покровському напрямку

Про це Генштаб повідомив у зведенні на 23:30.

На Покровському напрямку з початку доби Сили оборони відбили 25 штурмів та спроб наступу армії РФ. Станом на 23:30 тривали сім боїв.

"Наші війська вживають заходи з утримання визначених рубежів та проводять перегрупування на окремих ділянках. Загальні втрати противника уточнюються, але вже відомо про майже чотири сотні ліквідованих та поранених окупантів з початку поточної доби. Силами оборони вживаються заходи для стабілізації обстановки", — додали у штабі.

На Краматорському напрямку кількість боїв — 13, біля Андріївки один продовжувався.

"Ворог зазнає втрат – 190 осіб безповоротно та санітарними і 12 одиниць військової техніки. Також, злетіли у повітря три склади: два з боєприпасами та один – з пально-мастильними матеріалами", — повідомили у Генштабі.

Водночас, як повідомляв Генштаб на 20:00, на Краматорському та Покровському напрямках 20 травня інтенсивно працювала російська авіація: на цих ділянках фронту скинули 15 КАБів, також застосували близько трьох десятків некерованих авіаційних ракет.

На Курахівському напрямку сили оборони відбили вісім атак окупаційних військ, три боєзіткнення ще тривали.

"В районі Нетайлового ситуація характеризується високою активністю ворога", — йдеться у повідомленні.

На Времівському напрямку чотири спроби армії РФ просунутися в напрямку Старомайорського зазнали невдачі.

На Куп’янському напрямку тривав бій і на Луганщині за село Стельмахівка.

На Сіверському напрямку Сили оборони відбили три атаки, один бій в районі Білогорівки тривав на цю годину.

Армія РФ завдала п’ять авіаударів в районі Часового Ярук та вісім КАБів скинула на Покровському фронті

Про це Генштаб повідомив у зведенні на 16:30.

На Краматорському напрямку станом на 16:30 тривав бій в районі населеного пункту Новий — це передмістя Часового Яру. "

Зазнавши невдачі у шести атаках на цьому напрямку цього дня раніше, ворог завдав п’ять авіаударів – тричі кидав керовані авіабомби в район Часового Яру, один раз – по населеному пункту Нью-Йорк, а також задіяв штурмовики Су-25 неподалік Північного", — повідомили у Генштабу.

На Покровському напрямку на цю годину загальна кількість боїв зросла до 24, вісім з яких продовжуються.

"Ворог намагається знайти слабкі місця нашої оборони біля Уманського та Сєвєрного. Окрім того, противник загалом скинув вісім КАБів неподалік Олександрополя, Калинового та Желанного", — йдеться у повідомленні.

Найактивніша армія РФ на Покровському напрямку: 22 рази атакували позиції Сил оборони України

Про це Генштаб повідомив у зведенні на 13:30.

На Лиманському, Торецькому напрямках з початку доби не відбувалося бойових зіткнень.

На Лиманському напрямку армія РФ завдала два авіаудари з вертольотів армійської авіації біля Новолюбівки та скинула чотири керовані авіабомби у район Тернів.

На Сіверському напрямку українські воїни відбивають атаку неподалік Білогорівки. Армія РФ спробувала за підтримки авіації просунутись вперед у напрямку Роздолівки, проте зазнала невдачі. Ще одного авіаудару окупанти завдали в районі Івано-Дар’ївки.

На Краматорському напрямку кількість атак зросла до шести. Окупанти намагалися витіснити українських військових з позицій у районах населених пунктів Іванівське, Андріївка, Новий та Кліщіївка. По одному боєзіткненню триває біля Нового та Кліщіївки.

На Покровському напрямку на цей час сили РФ 22 рази атакували, 12 з цих атак ще тривають. Найбільше тиснуть в районі Сокола, Новопокровського та Нетайлового.

На Времівському напрямку сили РФ продовжують спроби прорвати оборону в районі Старомайорського, Сили оборони відбили три атаки.

Близько 400 окупантів знешкодили Сили оборони на Покровському напрямку

Про це повідомили на Facebook-сторінці Генерального штабу станом на 10:30.

Загалом, протягом минулої доби на фронтах відбулося 140 бойових зіткнень.

Сіверський напрямок

На Сіверському напрямку тривають два бойових зіткнення в районі Роздолівки, що на Донеччині. Минулої доби на цьому напрямку втрати російської армії — 99 осіб пораненими і загиблими, 21 одиниця озброєння і військової техніки. Зокрема, знищено два танки, вісім бойових броньованих машин та зенітно-ракетний комплекс

Краматорський напрямок

На Краматорському напрямку відбито дві спроби армії РФ йти вперед у районах Іванівського та Андріївки. Тривають ще два боєзіткнення неподалік Кліщіївки.

Покровський напрямок

На Покровському напрямку наразі ситуація напружена, йдеться у повідомленні Гештабу. З початку доби російські війська 12 разів атакували позиції Сил оборони. Бойові дії тривають в районах Євгенівки, Лозової, Сокола, Новопокровського та Новоселівки Першої. Напружена ситуація південно західніше Очеретиного.

За минулу добу та початок цієї Сили оборони знешкодили близько 400 російських військових

"Сьогодні вже підтверджено втрати ворога на Покровському напрямку у кількості 45 військовослужбовців та п’яти бойових броньованих машин. За уточненими даними, минулої доби тут загарбники загалом втратили 350 осіб безповоротно та пораненими, а також 20 одиниць військової техніки."

Курахівський напрямок

На Курахівському напрямку тривають три атаки противника біля Красногорівки та Новомихайлівки. Два ворожих штурми вже успішно відбито в районах Водяного і Красногорівки.

Времівський напрямок

На Времівському напрямку російські війська цієї доби вже здійснили дві спроби просунутись вперед біля Старомайорського. Одну – відбито, ще один бій триває, розповіли у Генштабі.

Лиманський напрямок: українські військові мали успіх на окремих ділянках

Про це повідомили у Facebook Генштабу ЗСУ зведення станом на 22:30 19 травня.

Куп'янський напрямок

Сили оборони успішно відбили російські атаки в районах населених пунктів Синьківка, Іванівка, Берестове.

Лиманський напрямок

Українські військові мали успіх на окремих ділянках. Ситуація контрольована, проводяться заходи щодо укріплення оборонних рубежів.

Сіверський напрямок

На цій ділянці російські війська 23 рази намагались прорвати українську оборону. Ворог намагався вклинитися в районі Білогорівки, атакував 17 разів. Успіху не мав і зазнав значних втрат, а саме: 53 бійці вбитими та пораненими, 14 одиниць озброєння та військової техніки, з них: два танки, та 11 бойових броньованих машин та ще один засіб РЕБ.

Краматорський напрямок

Тут армія РФ 14 разів намагалась українську оборону поблизу населених пунктів Калинівка, Новий, Іванівське, Кліщіївка та Андріївка. Для підтримки дій своїх штурмових підрозділів застосовував керовані авіаційні бомби.

Покровський напрямок

Тут, впродовж дня, російські війська здійснили 25 штурмів українських позицій, бійці РФ намагались наростити зусилля вогневого контролю на окремих ділянках, завдаючи авіаударів із застосуванням КАБів. На напрямку Нетайлове – Яснобродівка триває бій. Силами оборони проводяться заходи щодо стабілізації ситуації.

Попередні втрати противника на цьому напрямку склали: 118 бійцями армії РФ вбитими та пораненими, знищений один танк та дві бойові броньовані машини, Крім того, ще один танк, дві бойові броньовані машини та дві артилерійські системи пошкоджені.

Курахівський напрямок

На цій ділянці було 10 боїв. Російські війська намагались просунутись до населених пунктів Георгіївка, Парасковіївка, Новомихайлівка та Водяне. Всі атаки відбито. Ситуація контрольована.

Времівський напрямок

Тут армія РФ намагалась прорвати українську оборону у напрямку Старомайорського.

На Покровському напрямку тривають сім боїв

Про це повідомили у Facebook Генштабу ЗСУ зведення станом на 19:30 19 травня.

Куп'янський напрямок

Армія РФ атакувала в районі Берестового та Стельмахівки.

Сіверський напрямок

З початку доби в районах Білогорівки, Верхньокам’янського, Роздолівки та Івано-Дар’ївки відбито 22 ворожих атаки. Один бій ще триває.

Покровський напрямок

Тут російські війська продовжують тиснути. 25 разів від початку вони намагались прорвати тут українську оборону. Сім боїв від загальної кількості боїв на цьому напрямку ще тривають.

Краматорський напрямок

Надвечір інтенсивність російських атак знизилась. Один бій ще триває.

на Сіверському напрямку українські війська подавляють російський наступ та подекуди контратакують

Про це повідомили у Facebook Генштабу ЗСУ зведення станом на 16 годину 19 травня.

Куп'янський напрямок

Російські війська атакували в районі Берестового та Стельмахівки.

Сіверський напрямок

В районах Білогорівки, Верхньокам’янського, Роздолівки та Івано-Дар’ївки відбувся 21 бій. Ще один триває. Українські війська наявними засобами подавляють наступальний потенціал противника та подекуди контратакують.

Краматорський напрямок

Армія РФ 13 разів атакувала, зокрема, неподалік Василівки, Калинівки, Кліщіївки та Іванівського. Триває один бій.

Покровський напрямок

Російські війська намагались прорвати українську оборону 23 рази неподалік Євгенівки, Новоолександрівки, Новоселівки Першої, Сєверного, Уманського Нетайлового. Десять зіткнень від загальної кількості боїв на цьому напрямку ще тривають.

Курахівський напрямок

Кількість бойових дій збільшилась з п’яти до десяти. Ще одне на даний час триває.

Українські військові взяли у полон дев'ятьох російських бійців 98-ї бригади

Про це повідомив в Telegram cпецпідрозділ "Kraken" опублікувавши відео своїх бойових операцій з оборони Часового Яру.

"Ще +9 на Часіку. Вчора, 18 травня, після нашого ролику з відбиттям штурму у Часовому Яру, росіяни на своїх ресурсах почали поширювати фейкову новину, щоб виправдати свій провальний накат: "Зайшли з трьох сторін та зайняли перші лінії багатоповерхівок". Можемо запевнити — єдине, що ви змогли зайняти, це місце в українській землі", — повідомили військові.

Кількість боїв на фронті збільшилась до 78

Про це у Telegram повідомив Генеральний штаб зведення станом на 13:30.

"Інтенсивні бойові дії тривають майже по всій лінії фронту, найбільша активність окупантів станом на зараз спостерігається на Сіверському та Покровському напрямках. Сили оборони дають відсіч. Протягом поточної доби кількість бойових зіткнень збільшилась до 78", — йдеться у повідомленні.

Куп'янський напрямок

На Куп’янському напрямку українські воїни відбили чотири атаки, ще дві тривають. Бої відбувались біля Синьківки, Іванівки, Берестового та Стельмахівки. Загарбники зазнають втрат, інформація про які уточнюється.

Лиманський напрямок

На Лиманському напрямку окупанти завдали авіаційних ударів поблизу Зарічного та в районі Серебрянського лісу.

Сіверський напрямок

З початку доби військо РФ значно активізувалося на Сіверському напрямку та намагається прорвати нашу оборону в районах Білогорівки, Верхньокам’янського та Роздолівки. Загалом тут вже відбулося 20 боїв.

Краматорський напрямок

На Краматорському напрямку супротивник провів дев’ять атак, зокрема, неподалік Василівки, Калинівки, Кліщіївки та Іванівського. Три бойових зіткнення ще тривають. Ворожа авіація працювала біля Нью-Йорка, Північного, Дачного та Дружби.

Покровський напрямок

На Покровському напрямку російське військо завдало авіаційних ударів поблизу Вовчого, Тимофіївки, Євгеніївки та Сокола, застосувало п’ять КАБів. На цьому напрямку відбулося вже 19 атак, десять з яких ще тривають.

Курахівський напрямок

На Курахівському напрямку з початку доби поблизу Георгіївки, Парасковіївки та Новомихайлівки відбулось п’ять протистоянь, три із них ще тривають.

Времівський напрямок

На Времівському напрямку російські військові чотири рази намагалися безуспішно штурмувати укораїнські позиції біля Старомайорського. Завдали авіаційного удару в районі Урожайного.

На Покровському напрямку 19 травня військо РФ втратило 68 окупантів та сім одиниць військової техніки

Про це повідомили у Telegram зведення Генерального штабу станом на 10:30.

"Вже з початку поточної доби відбулося 39 бойових зіткнень. Російські окупанти здійснили 541 обстріл позицій наших військ. Також застосували 37 ударних дронів-камікадзе", — розказали у Генштабі.

Сіверський напрямок

На Сіверському напрямку військові РФ активізували спроби пошуку слабких місць в українській обороні. З початку доби тут відбулося 15 атак, 11 з яких тривають. Російська армія намагається прорватися в напрямку Білогорівки Луганської області та Роздолівки Донецької області, успіху не має. Водночас українські війська знищили два російські танки та два МТЛБ, також одну БМД пошкодили.

Краматорський напрямок

На Краматорському напрямку російські військові вже сім разів намагалися прорвати оборону ЗСУ, три атаки відбиті. Тривають бої поблизу Кліщіївки, Калинівки, Нового та Андріївки, втрат позицій немає.

Покровський напрямок

На Покровському напрямку з початку доби військо РФ 10 разів атакувало, дві атаки відбиті. Тривають бойові дії в районах Євгенівки, Сєверного, Новоселівки Першої та Уманського.

"За поточну добу на даному напрямку ворог втратив 68 окупантів та сім одиниць військової техніки, зокрема знищено бойову броньовану машину та три автомобілі. За уточненими даними, за минулу добу втрати противника склали: 274 окупанта вбитими та пораненими, 19 одиниць озброєння та військової техніки. Зокрема наші воїни уразили вогнем танк, артсистему, два автомобіля та два БпЛА. Крім того пошкоджено чотири танки, бойову броньовану машину, чотири артсистеми та чотири автомобілі противника", — йдеться у повідомленні Генштабу.

Курахівський напрямок

На Курахівському напрямку підрозділи українських військ відбили одну атаку на напрямку Славне-Парасковіївка.

Времівський напрямок

На Времівському напрямку російська армія без успіху двічі намагалася витіснити підрозділи Сил оборони біля Урожайного та Старомайорського Донецької області.

Сили оборони не дають армії РФ просунутися та відкинути українські підрозділи за канал Сіверський Донець — Донбас

Про це в ефірі нацмарафону "Єдині новини" повідомив речник ОСУВ "Хортиця" Назар Волошин.

"Ворожа армія намагається вести обстріли позицій наших захисників. На ранок вже зафіксовані 442 обстріли. І за минулу добу всього по території ОСУВ "Хортиця" було здійснено ворогом майже 3700 обстрілів. На вчора 3400 обстрілів", — розказав підполковник.

За його словами, армія РФ не припиняє штурмувати й вести бої на Часовоярівському напрямку.

Речник розповів, що 18 травня російське військо пішло в лобову атаку до позицій українських військових поблизу Часового Яру.

"Ворог задіяв близько 20 одиниць бронетехніки. Спільними діями всіх Сил оборони було відбито цю атаку, колону техніки було знищено, частково ворога взяли в полон на цьому напярмку", — уточнив військовослужбовець.

Сили оборони намагаються не дати просунутися й не дати зайти армії РФ та відкинути українські підрозділи за канал Сіверський Донець — Донбас, розказав спікер.

На Покровському та Курахівському напрямках зросла кількість боїв

Про це повідомили у Facebook Генштабу ЗСУ зведення станом на 23 годину 18 травня.

Куп'янсько-Лиманський напрямок

На Куп'янському армія РФ атакувала Берестове. На Лиманському напрямку — Новосадове, Торське та Григорівка.

Краматорський напрямок

Тут російська армія 15 разів намагалась прорвати українську оборону. В напрямках населених пунктів Калинівка, Кліщіївка, Андріївка та Курдюмівка. Тривають бої у районах населених пунктів Новий та Іванівське Донецької області.

Покровський напрямок

На цій ділянці армія РФ атакувала 23 рази. Бойові дії тривають. Російські війська наростили значні зусилля із вогневого впливу та штурмових дій в районі населеного пункту Нетайлове Донецької області. Силами оборони проводяться заходи щодо стабілізації ситуації.

Попередні втрати армії РФ на цьому напрямку склали: 235 бійці вбитими та пораненими, знищений один танк, склад боєприпасів, гармата, автомобіль та два БпЛА. Крім того, пошкоджені три танки, три гаубиці, бойову машину піхоти та автомобіль.

Курахівський напрямок

Тут кількість боїв зросла 11. Армія РФ нарощує зусилля в районі Парасковіївка Донецької області. Бої — у районах Красногорівки та Костянтинівки.

Времівський напрямок

Тут армія РФ тричі намагалась прорвати українську оборону у напрямку Старомайорського.

Армія РФ дійшла до каналу Сіверський Донець — Донбас

Про це розповів військовослужбовець 93-ї бригади "Холодний яр" Андрій Бабичев у своєму YouTube.

"Ворог пройшов по північній стороні Іванівського та дійшов до каналу Сіверський Донець — Донбас. Вони впритул дійшли до каналу. Я підтверджую. В них були поодинокі перестрибування через канал піхотою, але вони там довго не жили. Українські військові стабілізували ситуацію, тепер російські бійці там не переходять канал", — каже військовослужбовець 93-ї бригади "Холодний яр" Андрій Бабичев.

На Покровському напрямку із 23 боїв від початку доби, тривають ще чотири

Про це повідомили у Facebook Генштабу ЗСУ зведення станом на 19:30 18 травня.

Лимано-Куп'янський напрямок

На Куп’янському напрямку кількість боїв за день зросла до дев’яти, а на Лиманському – до семи.

Краматорський напрямок

Російські війська штурмують Іванівське та Калинівку. Загальна кількість атак армії РФ на напрямку зросла до 14.

Покровський напрямок

Із 23 бойових зіткнень з початку доби, на даний час чотири ще тривають. Армія РФ атакує Нетайлове. Авіаудар в районі Олександрополя, Восходу, Євгенівки. Інформація уточнюється.

Курахівський напрямок

Триває бій поблизу Красногорівки. На цьому напрямку армія РФ десять разів намагалась прорвати українську оборону

Зенітники збили російський Су-25 на Донеччині

Про це у Facebook повідомили в 110-тій окремій механізованій бригаді імені генерал-хорунжого Марка Безручка.

"Четвертий пішов. Нині його рештки дотлівають в одній з донецьких посадок", — уточнили у бригаді.

Сили оборони України відбили штурм Часового Яру, знищивши понад 20 одиниць бронетехніки окупантів

Про це у вечірньому відеозверненні повідомив глава Української держави Володимир Зеленський в Telegram 18 травня.

"Особливо і окремо дякую хлопцям, які відбили російський штурм Часового Яру. Наші воїни знищили більше 20 одиниць броньованої техніки окупанта", — сказав Зеленський.

Від початку доби російські війська найбільше атакували Краматорський напрямок

Про це повідомили у Facebook Генштабу ЗСУ зведення станом на 16 годину 18 травня.

Лиманський напрямок

Від початку доби на цій ділянці російські війська п'ять разів атакували українські позиції. Для підтримки атаки в напрямку Торського, російські війська завдали по цьому населеному пункту удару з повітря із застосуванням трьох керованих авіабомб.

Сіверський напрямок

Російські війська скинули керовану авіабомбу на Білогорівку, що на Луганщині.

Краматорський напрямок

Тут від початку доби було 10 атак. Російська армія штурмувала Іванівське та Курдюмівку. По Диліївці російська авіація завдала удару некерованими авіаційними ракетами.

Покровський напрямок

Українські війська відбили 18 російських атак. Найзапекліші бої біля Новоолександрівки. Російська армія атакувала Невельське.

Курахівський напрямок

Російські війська дев’ять разів намагались прорвати українську оборону, зокрема в районі Георгіївки. Під керовані авіабомби російських військ потрапила Єлизаветівка.

Армія РФ атакувала в районі Старомайорського на Времівському напрямку, зазнавши втрат та відступила.

Сили оборони покращили тактичне положення на Лиманському напрямку: ситуація на фронті станом на 13:30

Про це повідомили у Telegram Генерального штабу станом на 13:30.

"На більшості напрямків ворог продовжує активні наступальні дії, намагаючись прорвати оборону наших військ. З початку поточної доби відбулося вже 44 бойові зіткнення, найбільше — на Покровському, Краматорському і Курахівському напрямках", — йдеться у повідомленні.

За даними Генштабу, від початку доби на Донеччині армія втратила близько 115 російських окупантів та 15 одиниць військової техніки.

Куп'янський напрямок

На Куп’янському напрямку російська авіація завдала ударів у районах населених пунктів Берестове та Макіївка. Тут відбулося шість боїв, внаслідок яких армія РФ має втрати серед військових.

Лиманський напрямок

На Лиманському напрямку російські військові тричі намагалися потіснити підрозділи Сил оборони біля Новосадового, Торського та Григорівки, успіху не мали, натомість українські воїни покращили тактичне положення у деяких районах цього напрямку.

Краматорський напрямок

На Краматорському напрямку армія РФ вісім разів атакувала поблизу Нового, Кліщіївки та Андріївки. Авіаударів зазнали Дружба та Нью-Йорк на Донеччині.

Покровський напрямок

На Покровському напрямку російські окупанти вже десять разів намагалися прорвати українську оборону, зокрема поблизу Новоолександрівки, Євгенівки, Новоселівки Першої й Уманського. Також війьско РФ авіацією обстріляло райони Олександрополя, Євгенівки, Калинового, Восхода та Уманського.

Курахівський напрямок

На Курахівському напрямку кількість атак зросла до семи. Російське військо штурмувало в районах Новомихайлівки, Красногорівки, Парасковіївки, Костянтинівки та Водяного.

На Бахмутському напрямку прикордонники знищили склад боєкомплекту, "Урал", "УАЗ", уразили позиції та укриття окупантів

Про це повідомили у ДПСУ.

"На Бахмутському напрямку успішно спрацювали пілоти розрахунку ударного БпЛА "Вампір" прикордонного підрозділу "Фенікс", — розповіли прикордонники.

Вночі за допомогою "Вампіра№ прикордонники знищили склад боєкомплекту, автомобілі "Урал" і "УАЗ", уразили позиції та укриття окупантів, йдеться у повідомленні.

22 атаки з початку доби, ще вісім тривають. Ситуація на східному фронті

Вісім боїв тривають на східному фронті 18 травня. Всього від початку доби відбулось 22 бойові зіткнення.

Про це у повідомили у Telegram Генерального штабу станом на 11:30.

Куп'янський напрямок

На Куп’янському напрямку підрозділи ЗСУ відбивають дві атаки в напрямку населеного пункту Берестове, ситуація контрольована. Сили оборони продовжують штурмувати поблизу Синьківки й Тернів, та мають частковий успіх в окремих районах.

Краматорський напрямок

На Краматорському напрямку протягом 18 травня військові РФ п’ять разів намагалися прорвати оборону українських військ. Сили оборони відбили чотири атаки, триває бій в районі Кліщіївки.

"Противник не відмовляється від намірів захоплення міста Часів Яр, незважаючи на втрати в живій силі та військовій техніці. Другу добу поспіль, в напрямку населеного пункту Новий противник широко застосовує бронетехніку. Так, минулої доби російські підрозділи двома танками та 21 бойовою машиною піхоти намагалися вклинитися в наш бойовий порядок, але зазнали втрат та відступили".

За даними Генштабу, армія РФ 18 травня уже залучила танк, дві БМП та два бронеавтомобілі "Тигр". У бою воїни ЗСУ було знищили танк та дві БМП армії РФ, російське військо відступило.

Покровський напрямок

На Покровському напрямку тривають дві атаки біля Уманського, ситуація контрольована. "Загальні втрати ворога на цьому напрямку минулої доби склали 210 російських окупантів та 23 одиниці озброєння і військової техніки", — розказали у Генштабі.

Курахівський напрямок

На Курахівському напрямку російська армія не припиняє спроб прорвати оборону українських військ. Тривають чотири бої на напрямках Славне — Парасковіївка, Славне — Новомихайлівка, Солодке — Водяне, Солодке — Костянтинівка, втрат позицій немає.

Бійці 63 окремої механізованої бригади уразили та знищили російський танк в окупованій Кремінній на Луганщині

Про це повідомили у Telegram бригади.

"Кремінна, спиш? То прокидайся, бо розвідники 63 бригади виявили ворожий танк, а пілоти дронів рознесли його на молекули", — розповіли військові бригади.

Найбільше атак 17 травня було на Покровському напрямку

Про це написав у Telegram Генштаб ЗСУ у зведенні про ситуацію на фронті на 23:00 17 травня:

На Сіверському напрямку російські окупаційні війська здійснили п’ять спроб прорвати оборону українських військ, зосередивши сили в районі Роздолівки.

На Краматорському напрямку кількість боєзіткнень зросла до 15. Сили оборони втримали позиції.

На Покровському напрямку кількість бойових зіткнень залишилась без змін. З початку поточної доби армія РФ здійснила 25 атак на позиції Сил оборони України. "Тривають бойові дії в районах населених пунктів Новоолександрівка, Сокіл, Невельське. Окупанти не полишають спроб просунутися в напрямку Новоолександрівки", — додали у Генштабі.

На Курахівському напрямку противник 16 разів намагався прорвати оборону ЗСУ. Тривали бойові дії в районах населених пунктів Парасковіївка та Водяне.

На Времівському напрямку російські війська здійснили три спроби покращити тактичне положення: дві спроби просунутися в напрямку Старомайорського українські бійці зупинили, ще один бій тривав в районі Роздільного.

На Лиманському, Торецькому напрямках окупанти 17 травня не наступали і не штурмували.

Ситуація на фронті на Донеччині на 20:30

"Тривають активні наступальні та штурмові дії окупантів на Покровському", — повідомив Генштаб у Telegram у зведенні на 20:30

На Лиманському напрямку армія РФ скинула вісім керованих авіабомб у район міста Лиман.

На Сіверському напрямку — завдали авіаудару біля Григорівки.

На Краматорському напрямку кількість боєзіткнень з російськими підрозділами зросла до 14. З початку доби тут армія РФ завдала шість авіаударів в районі Часового Яру, Північного, Дружби та Торецька.

На Покровському напрямку російські війська продовжують спроби покращити тактичне положення — від початку доби відбулося 25 бойових зіткнень. Найгарячіше — біля Новоолександрівки, написали у Генштабі. Армія РФ за останні години атакувала біля Соколу та Невельського.

На Курахівському напрямку зафіксували ще один авіаудар — по району села Богатир.

На Времівському напрямку було три атаки у районі Старомайорського та на напрямку Ключове — Роздільне.

Покровський напрямок та бої за Часів Яр: дані від ОСУВ "Хортиця"

Російські війська продовжують штурмувати позиції Сил оборони на Донеччині. За минулу добу на фронті поблизу Часового Яру армія РФ завдала понад 1260 мінометних та артилерійських удари.

Про це в етері телемарафону розповів речник ОСУВ "Хортиця" Назар Волошин.

Найгарячішим напрямком військовий називає Покровський. Тут росіяни використовують багато важко- та легкоброньованої техніки. Сили оборони тримають позиції, нищать російські танки та БТРи.

"На Покровському напрямку за добу наші захисники відбили 41 атаку противника. Ситуація динамічно змінюється. Буває, ворог має обмежений успіх, але Сили оборони також відновлюють втрачені позиції. На цьому напрямку один із протитанкових підрозділів 47-ї механізованої бригади лише за одну зміну знищив чотири танки, два БМП та три БТР, легкоброньований тягач, техніку та гольфкар", — розповів Назар Волошин.

Ситуація на фронті на 17:30

"Найбільше боїв точилося на Краматорському, Покровському та Курахівському напрямках", — повідомив у зведенні у Telegram Генштаб.

На Краматорському напрямку російські війська здійснили спроби йти вперед в районах населених пунктів Новий, Андріївка та Іванівка. Завдали удару керованою авіаційною бомбою біля Північного.

На Покровському напрямку армія РФ продовжує активні дії — кількість боєзіткнень зросла до 21. Найбільший тиск на українські позиції здійснюють в районі Новоолександрівки. Також були атаки біля Уманського і Нетайлового.

На Курахівському напрямку російські війська 16 разів намагалися покращити тактичне положення.

На Времівському напрямку завдали двох авіаударів в районі Старомайорського.

Ситуація на фронті на 13:30

На Лиманському та Торецькому напрямках фронту сили РФ не штурмували та не атакували від початку доби, повідомив у Telegram Генштаб ЗСУ.

На Сіверському напрямку Сили оборони України відбили п’ять атак окупаційних військ.

На Краматорському напрямку армія РФ завдала авіаційного удару в районі Часового Яру.

На Покровському напрямку українські воїни відбили 14 атак. "Найгарячіше — біля Новоолександрівки", — додали у штабі.

На Курахівському напрямку російська армія 14 разів намагалася прорвати оборону, зокрема в районах Парасковіївки, Георгіївки, Красногорівки та Водяного. Біля останнього російські військові діяли за підтримки штурмової авіації.

На Времівському напрямку російські підрозділи двічі намагався покращити тактичне положення в районі Старомайорського, проте безуспішно.

11 атак відбили, ще 10 - тривають. Ситуація на східному фронті

10 штурмів позицій Сил оборони тривають на Донеччині та Луганщині. Ще 11 атак українські військові відбили від початку доби.

Про це у повідомили на Facebook-сторінці Генерального штабу станом на 10:30.

Сіверський напрямок

На Сіверському напрямку відбулося пʼять бойових зіткнень. Силами оборони відбито одну атаку, чотири тривають на напрямках Соледар-Роздолівка, Берестове-Виїмка, Миколаївка-Роздолівка.

Краматорський напрямок

На Краматорському напрямку російські військові шість разів намагалися прорвати оборону українських військ. Силами оборони дві атаки відбито. Тривають бойові дії на напрямках Берхівка-Калинівка; Бахмут-Кліщіївка.

Покровський напрямок

На Покровському напрямку триває шість атак противника на напрямках Очеретине-Новоолександрівка та Тоненьке-Уманське.

Курахівський напрямок

На Курахівському напрямку армія РФ здійснила сім спроб прорвати оборону українського війська на напрямках Мар’їнка-Георгіївка, Славне-Новомихайлівка, Славне-Парасковіївка, Солодке-Водяне, Солодке-Костянтинівка.

Времівський напрямок

На Времівському напрямку росіяни здійснили одну безуспішну спробу на напрямку Завітне Бажання-Старомайорське.

"Робимо все можливе, щоб не пропустити їх туди". Офіцер бригади "Рубіж" про ситуацію на Сіверському напрямку

Російські війська намагаються просунутись в напрямку Сіверська, проте не мають територіальних успіхів.

Про це в етері "Суспільне. Студія" розповів офіцер бригади "Рубіж" Дмитро Кожубенко.

"Противник не зменшив своїх спроб штурмувати наші позиції, а навпаки — трішки збільшив. Вони відчувають, що наші сили розтягнуті і намагаються більше загарбати. Ми робимо усе можливе, щоб не пропустити їх туди."
Покровський напрямок — найгарячійший. Фронт на Донеччині та Луганщині 17 травня: хроніка
Орієнтовна лінія фронту на Сіверському напрямку, 17 травня 2024 року. DeepStateMAP

Відбивати російські атаки допомагає злагоджена робота підрозділів піхоти, артилерії та безпілотників.

"Оператори БПЛА роблять просто колосальну роботу, виявляють їх 24 на 7. Оператори FPV-дронів знищуються все, що рухається: і бронетехніку, і живу силу. Але не забуваємо і про нашу мужню піхоту і артилерію — працюють усі."

Важливу роль на Сіверському напрямку мають дрони, розповів Дмитро Кожубенко.

"Дронів — вистачає, але не вистачає добре підготовлених операторів FPV-дронів. Бо якщо на звичайному коптері, "мавіку" наприклад, можуть літати після декількох годин інтенсивних тренувань, то для FPV потрібно більше навичок і льотних годин. Тому хто має бажання вступати до Сил оборони, цей напрям є дуже важливим."

Сили оборони перегрупувались на Покровському напрямку

Про це повідомив Генштаб у зведенні на 23:30 16 травня.

На Лиманському напрямку армія РФ вісім разів безуспішно намагалась прорвати оборону.

На Сіверському напрямку українські військові відбили чотири атаки, тривав бій на напрямку Берестове — Виїмка. Сили оборони не втратили позиції.

На Краматорському напрямку українські підрозділи відбили 13 спроб прорвати оборону. Дві атаки продовжували відбивати на напрямках Бахмут - Кліщіївка, Опитне - Андріївка.

На Покровському напрямку відбулося 35 атак противника. "На окремих ділянках в ході боїв внаслідок інтенсивного вогневого впливу та штурмових дій противника Сили оборони здійснили перегрупування", — уточнив Генштаб. Бойові дії тривали в районі населеного пункту Новоолександрівка.

На Курахівському напрямку армія РФ 12 намигалась прорвати оборону.

На Времівському напрямку окупаційні війська девʼять разів безуспішно намагались покращити своє тактичне положення в районах населених пунктів Південна Шахта №1, Урожайне та Старомайорське.

Ситуація на фронті на Донеччині та Луганщині на 19:30

Як йдеться у Telegram Генштабу:

На Лиманському напрямку окупаційні війська вісім разів намагалися прорвати оборону української армії.

На Сіверському напрямку РФ завдала авіаційного удару поруч зі Спірним.

"Найгарячішою на даний час залишається ситуація на Покровському напрямку", — пише Генштаб. Кількість бойових зіткнень зросла до 35.

"Водночас, українські воїни своїми рішучими діями продовжують завдавати окупаційним військам втрат у живій силі, техніці та стримують противника".

На Курахівському напрямку Сили оборони успішно відбили 12 атак. Російська армія зосереджує зусилля в районах Георгіївки, Новомихайлівки та Красногорівки. Під ударом авіації була Єлизаветівка.

На Времівському напрямку з початку поточної доби армія Росії наростив кількість бойових зіткнень до восьми. Зокрема, бої велися біля Старомайорського, Микільського та Урожайного.

Кількість атак на Покровському напрямку зросла до 30

Про це зведенні на 16:30 повідомив Генштаб.

На Лиманському напрямку російські війська дещо наростили інтенсивність бойові дії. Кількість атак зросла до пʼяти, одна з яких ще триває.

На Краматорському напрямку армія РФ 13 разів намагався прорвати оборону, в районі Часового Яру завдав авіаційного удару.

Продовжують нарощувати зусилля окупаційні сили і на Покровському напрямку. Тут кількість бойових зіткнень зросла до 30. В районі населеного пункту Уманське працювала російська авіація.

На Курахівському напрямку російські війська вісім разів намагалися проводити штурмові дії. Сили оборони успішно відбили всі атаки неподалік Костянтинівки, Новомихайлівки та Красногорівки.

На Времівському напрямку армія РФ вісім разів намагалась потіснити українські підрозділи із займаних позицій біля Старомайорського, Микільського та Урожайного, проте відступили.

Як сили РФ атакують поблизу Бахмута

Російські війська продовжують масовано атакувати в районі Бахмута. Тактику "м'ясних" штурмів замінили просуванням малими групами до восьми людей.

Про це в етері телемарафону розповів офіцер артилерії бригади "Рубіж" Володимир Назаренко.

За його словами, російські війська все частіше використовують техніку для довозу піхотинців до лінії зіткнення, наприклад багі, квадроцикли, а також важкоброньованими машинами.

"Важкі танки обшивають металоконструкціями, садять десант, десант довозять як на таксі. Задача десанту — звантажитись, пробувати атакувати, закріпитися, а техніка, якщо виживає, то повертається," — розповів Володимир Назаренко.

До штурмів позицій українських оборонців підходять обережніше, ніж раніше, хоча із людськими втратами досі не рахуються, розповів артилерист. Атакують малими групами до 8 людей у кожній.

"Таких конвеєрних "м'ясних" штурмів, які були в кінці 2022-2023 років немає, на жаль, тому окупанти не знищуються так швидко. Тоді це були найманці, "зеки", злочинці, зараз — "мобіки". Частково присутня й така тактика в штурмових загонах по типу "Шторм-Z" тощо. Але залежить від підрозділу. Малі групи просування, 5-6 таких, кожна має своє завдання — одна закріплюється, одна прикриває вогнем, одна евакуйовує. Є резерви, є копачі, які риють щілини, нори, траншеї буквально за добу."

Найбільш активно сили армії РФ атакували на Покровському напрямку

Про це повідомив Генштаб у Telegram у зведенні на 13:30 16 травня.

На Лиманському напрямку було два бойових зіткнення в районі Новосадового.

На Сіверському напрямку кількість атак зросла до трьох. Бойові зіткнення відбувалися біля Званівки та Роздолівки.

На Краматорському напрямку війська РФ здійснили 10 спроб атакувати позиції українських захисників неподалік Григорівки, Кліщіївки та Андріївки. Завдали авіаційного удару в районі Дружби.

На Покровському напрямку сили РФ були найбільш активні. З початку доби провели 20 атак, зокрема, в районах населених пунктів Новоолександрівка, Соловйове, Нетайлове та Уманське. Ворог задіяв бойову авіацію біля Вовчого, Воздвиженки та Новоолександрівки.

На Курахівському напрямку Сили оборони успішно відбили сім атак російських військ в районах Красногорівки, Новоолександрівки, Новомихайліки та Костянтинівки.

На Времівському напрямку окупаційні війська здійснили шість спроб штурмувати українські позиції поблизу Микільського та Урожайного, а біля Старомайорського також за підтримки авіації, проте безуспішно.

Сили оборони відбили 13 атак армії РФ від початку доби на східному фронті

Про це у повідомили на Facebook-сторінці Генерального штабу на 10:30.

Втрат позицій не зафіксували, ситуація на східному фронті — контрольована, повідомили у зведенні.

Сіверський напрямок

На Сіверському напрямку армія РФ провела одну атаку на напрямку Веселе – Званівка, змін у положенні українських військ немає. Тривають бої на напрямку Яковлівка – Роздолівка.

Краматорський напрямок

На Краматорському напрямку російські війська тричі безуспішно намагалися прорвати оборону на напрямках Бахмут – Кліщіївка, Бахмут – Андріївка. Тривають бої в районі населеного пункту Григорівка. Ситуація контрольована.

Покровський напрямок

На Покровському напрямку українські захисники відбили три атаки на напрямках Водяне – Нетайлове, Первомайське — Нетайлове. Бойові дії тривають. Ситуація контрольована.

Курахівський напрямок

На Курахівському напрямку російські окупанти здійснили три атаки на напрямках Водяне – Нетайлове, Славне — Новомихайлівка. Бої ще тривають на напрямках Солодке - Костянтинівка та Солодке - Водяне. Втрат позицій не допущено.

Времівський напрямок

На Времівському напрямку противник здійснив три безуспішні атаки на напрямках Старомлинівка — Урожайне. Завітне Бажання — Старомайорське. На напрямку Володине - Старомайорське Сили оборони продовжують стримувати російське військо.

"Вони залякані, що їх розстріляють". Військовослужбовець 95-ої бригади - про бої на Лиманському напрямку

Понад місяць російські війська активно штурмують позиції Сил оборони на Лиманському напрямку. В бій окупанти посилають піхотні групи, які мають наказ не повертатись ні за яких умов.

Про ситуацію на цій ділянці фронту в етері "Суспільне. Студія" розповів військовослужбовець 95 десантно-штурмової Поліської бригади Станіслав.

"Немає такого дня, щоб не було кілька штурмів за добу, при тому в будь-який час доби, вдень і вночі намагаються прорвати нашу лінію оборони. Але завдяки стійкості й мужності особового складу їм це не вдається. Концентрують на населені пункти Терни та Невське. Це в них напрямок основний, тому що це найближчий шлях до Лиману, який є для них стратегічною ціллю."

За словами Станіслава, техніку під час штурмів російські війська майже не використовують.

"Була спроба пару днів тому зробити прорив на техніці — там три одиниці було знищено на місці, — але в основному щодня вони використовують виключно піхотні, так звані "м'ясні штурми". Їх задача — пройти хоч метр, закріпитись хоч якось, закопатись. Вони не бережуть особовий склад абсолютно, ставляться як до розхідного матеріалу. Посилають одних замість інших, навіть не забирають вбитих та поранених," — розповів Станіслав.

Російські військові мають наказ не повертатись після штурмів, тому на полі бою фіксують випадки самогубств серед поранених окупантів, розповів Станіслав.

"Їм забороняють повертатись назад і це видно по їх поведінці. Поранені, навіть не дуже важкі, які могли би відступити, вони обирають застрелитись чи підірвати гранату. Чи навіть дикі випадки, коли ножами себе вбивали. Вони залякані, що їх розстріляють. За даними нашої розвідки, позасудові страти у них тут постійні, що розстрілюють штурмові групи, які відійшли."

Аби ефективно стримувати наступ росіян, українське військо потребує більше артилерії та снарядів, вважає Станіслав.

"Все це вкрай необхідно у величезній кількості. А також безпілотники. І "мавіки", ударні БПЛА типу FPV, і бомбери, бо зараз на них тримається фронт."

На Куп'янському напрямку українська армія відійшла на вигідні позиції

Про це повідомили у Facebook Генштабу ЗСУ зведення станом на 23 годину 15 травня.

Куп'янський напрямок

Українські підрозділи відбили 20 російських атак. Бої тривають на напрямках Кислівка — Іванівка, Котлярівка — Піщане, Куземівка — Стельмахівка, Ковалівка — Новоєгорівка. В окремих районах, в результаті інтенсивних обстрілів українські війська відійшли на більш вигідні позиції.

Лиманський напрямок

Російська армія двічі намагалась прорвати українську оборону. Втрат позицій немає.

Сіверський напрямок

П'ять разів армія РФ штурмувала позиції України. Бойові дії ще тривають в районах населених пунктів Роздолівка та Спірне. Ситуація контрольована.

Краматорський напрямок

На цій ділянці фронту українські війська відбили пʼять атак російських військових. Бойові дії все ще тривають в районах населених пунктів Новий та Андріївка.

Покровський напрямок

Російська армія 18 разів атакувала цю ділянку. Бойові дії ще тривають на напрямках Очеретине — Новоолександрівка, Очеретине — Калинове, Архангельське — Новоолександрівка, Соловйове — Сокіл. Також армія РФ тисне на напрямках Очеретине — Соловйове, Семенівка — Новоселівка Перша, Тоненьке — Уманське, Тоненьке — Нетайлове, Первомайське — Нетайлове. Ситуація напружена.

Курахівський напрямок

Українські війська відбили пʼять атак російських військ. Бої тривають в районах населених пунктів Водяне та Побєда. Сили оборони покращили тактичне положення в районі населеного пункту Побєда.

Времівський напрямок

Тут армія РФ 22 рази намагались прорвати українську оборону. Втрат позицій немає. Ситуація контрольована.

За добу армія РФ завдала три авіаудари в районі Лимана на Донеччині

Про це повідомили у Facebook Генштабу ЗСУ зведення станом на 19 годину 15 травня.

Куп'янський напрямок

Тут бої були в районах Стельмахівки та Твердохлібового.

Лиманський напрямок

На цьому напрямку армія РФ намагались покращити тактичне положення біля Новосадового та Торського. Російські війська завдали три авіаудари в районі Лимана.

Сіверський напрямок

Російські війська атакували сім разів на напрямках Миколаївка – Спірне, Берестове – Спірне, Яковлівка – Роздолівка, Соледар – Роздолівка, Золотарівка – Верхньокам’янське.

Краматорський напрямок

Армія РФ дев'ять разів атакувала на цій ділянці фронту.

Покровський напрямок

На цій ділянці фронту російські війська не зменшують інтенсивності атак. Загалом сьогодні — 31 атака окупантів. Найбільше — в районах Новоолександрівки та Нетайлового.

Курахівський напрямок

Сили оборони України відбили сім російських атак.

Времівський напрямок

Російські військові намагались витіснити українську армію в районі Урожайного, але армія РФ зазнала втрат на цій ділянці та відійшла.

Оріхівський напрямок

Російська армія продовжує тиснути біля Старомайорського, здійснив 22 штурми.

Бої за Білогорівку: як армія РФ атакує позиції поблизу селища на Луганщині

Армія РФ не полишає спроб атакувати Білогорівку на Луганщині — це наразі Сіверський напрямок фронту. Наступаючи продовжують застосовувати тактику “малих груп”, йдуть піхотою, іноді залучають техніку, подекуди важку, танки та БМП, а інколи штурмують на мотоциклах.

Про це в етері "Суспільне. Студія" повідомив начальник артилерії 90 батальйону 81 бригади Дмитро.

За його словами, ситуація на фронті поблизу Білогорівки — з огляду на наступ на півночі Харківщини — не змінилась: сили РФ, як і раніше не полишають спроби прорвати оборону, Сили оборони України — контролюють ситуацію. Авіацію, додав військовий, армія РФ застосовує наразі менше, хоч і продовжує завдавати бомбово-ракетних ударів з Су-25

“Якщо говорити про саму Білогорівку, то там залучені мотострілецька бригада, додаткові підрозділи артилерії, додаткові підрозділи “Ахмату”, підрозділи БАРСу і “Шторм Z”, тобто “солянка” така виходить, і так навпроти кожного населеного пункту, що є на цьому напрямку” — розповів військовий.

В своїх наступах ворог застосовує тактику “малих груп”, додав він. Наступають піхотою і іноді залучають техніку. БМП і танки обварюють укріпленнями, що робить їх повільнішими і бійці бригади уражають цю техніку, зауважив військовослужбовець.

“Крайній штурм у нас був за допомогою мотоциклів. Я не знаю, що у них в головах, що вони собі думають, мабуть якийсь Куклачов планує їм операції. Чекаю що на дельтапланах з териконів полетять”, — прокоментував начальник артилерії 90-го батальйону 81-ї бригади.

За його словами, наразі армія РФ збільшила кількість артилерійських ударів на ділянці фронту, де стоїть 81 окрема аеромобільна бригада і на сусідніх ділянках.

На Покровському напрямоку кількість боїв зросла до 27

Про це повідомили у Facebook Генштабу ЗСУ зведення станом на 16:30 15 травня.

Куп'янський напрямок

Російські військові атакували в районах Стельмахівки, Берестового, Новоєгорівки, Піщаного, М’ясожарівки та Твердохлібового. Тут українські війська стримують армію РФ.

Краматорський напрямок

На цій ділянці російські війська п'ять разів штурмували українські позиції поблизу Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки. Українські військові контратакували, щоб покращити тактичне положення на окремих ділянках. Російські війська нанесли авіа удар по Часовому Яру.

Покровський напрямок

Тут зросла кількість боїв до 27. Найбільш активною армія РФ була в районах Новоолександрівки, Нетайлового та Уманського. Армія РФ завдала авіаударів біля Воздвиженки. Ситуація динамічна: на окремих ділянках внаслідок обстрілів російська армія мала обмежений тактичний успіх, на інших — Сили оборони України відновили втрачене положення.

Курахівський напрямок

Українські війська відбили шість російських атак в районах Красногорівки, Парасковіївки та Водяного.

Оріхівський напрямок

Тут армія РФ продовжує спроби прорвати українську оборону неподалік Старомайорського. Лише в районі цього населеного пункту окупанти провели 18 штурмів.

Станом на 13 годину найбільше російські війська атакували на Покровському напрямку

Про це повідомили у Facebook Генштабу ЗСУ зведення станом на 13 годину 15 травня.

Куп'янський напрямок

На цій ділянці тривають бої в районах Стельмахівки, Берестового, Новоєгорівки, Піщаного та М’ясожарівки. Українські війська стримують російську армію.

Сіверський напрямок

Тут армія РФ наступала на напрямках Миколаївка – Спірне, Берестове – Спірне, Яковлівка – Роздолівка, Соледар – Роздолівка, успіху не мали. Загалом – 6 атак.

Краматорський напрямок

На цьому напрямку кількість спроб армії РФ штурмувати українські позиції збільшилася до трьох, бої в районах Кліщіївки, Андріївки та Курдюмівки.

Торецький напрямок

На цій ділянці російська армія завдала два авіаудари в районах Дружби і Північного.

Покровський напрямок

Найбільше російських атак наразі відбувалося на цьому напрямку. Тут українські бійці відбили 19 штурмів. Основні зусилля російська армія сконцентрувала в районі Новоолександрівки, де також завдала авіаудару.

Курахівський напрямок

Тут українські війська відбили п'ять російських атак: на напрямках Стара Михайлівка – Красногорівка, Славне – Парасковіївка та Солодке – Водяне. Авіаудар — біля Антонівки.

Времівський напрямок

Бої були поблизу Костянтинівки та Урожайного.

Оріхівський напрямок

Російська армія намагається просунутися в районі Старомайорського, де від початку доби — 15 боїв.

Армія РФ від початку доби атакувала 23 рази на східному фронті, 19 атак ще тривають

Про це повідомили у Telegram Генштабу ЗСУ зведення станом на 11:30 15 травня.

"На сході України, на Харківському, Куп’янському, Лиманському, Сіверському, Торецькому, Покровському, Курахівському та Времівському напрямках, з початку доби противник провів 23 атаки на позиції наших військ, з них 19 ще триває", — йдеться у повідомленні.

На Куп’янському напрямку підрозділи ЗСУ відбили одну атаку, тривають ще 8 бойових зіткнень на напрямках Лиман Перший — Синьківка, Куземівка — Стельмахівка, Крохмальне — Берестове, Котлярівка — Піщане, Кармазинівка — Новоєгорівка. ЗСУ не втратили своїх позицій.

На Лиманському напрямку українські бійці відбили одну атаку на напрямку Червонопопівка — Новосадове, водночас армія РФ успіху не мала.

На Сіверському напрямку українські війська стримують 5 атак російських окупантів на напрямках Веселе — Роздолівка, Берестове — Спірне, Миколаївка — Спірне, Яковлівка — Роздолівка, ситуація контрольована.

На Краматорському напрямку українські війська відбили 2 атаки армії РФ на напрямках Бахмут — Новий, Бахмут — Кліщіївка. ЗСУ не втратила своїх позицій.

На Торецькому напрямку підрозділи ЗСУ стримують 1 атаку російських окупантів на напрямку Миколаївка — Біла Гора, без успіху армії РФ.

На Покровському напрямку Сили оборони покращують тактичне положення на окремих ділянках, бої тривають, ситуація контрольована.

На Торецькому напрямку українські підрозділи відбивають одну атаку на напрямку Зайцеве — Курдюмівка, втрат позицій не допущено.

На Покровському напрямку українські оборонці відбили дві атаки на напрямку Очеретине — Новоолександрівка, одне бойове зіткнення триває на напрямку Соловйове — Сокіл, ще одну атаку окупантів воїни ЗСУ відбивають на напрямку Семенівка — Новоселівка Перша. "На одній з ділянок під час атаки противника наші захисники знищили ворожий танк та дві БМП. Сили оборони покращили тут тактичне положення. На іншій ділянці внаслідок інтенсивного вогневого впливу противника українські воїни проводять перегрупування", — йдеться у повідомленні Генштабу.

На Курахівському напрямку українські війська відбивають одну атаку в напрямку Славне — Новомихайлівка. Втрат позицій немає, ситуація контрольована, бої тривають, українські воїни покращували тактичне положення, мали успіх.

"Від початку поточної доби російський агресор найактивніший на Времівському напрямку. Тут підрозділи Сил оборони відбили 8 та продовжують стримувати ще дві атаки противника на напрямках Микільське — Костянтинівка, Солодке — Костянтинівка, Завітне Бажання — Старомайорське, Володине — Старомайорське. Втрат наших позицій не допущено, бої тривають", — розповіли у Генштабі.

На Покровському напрямку підрозділи ЗСУ відбили 33 атаки від початку доби

Про це повідомили у Facebook Генштабу ЗСУ зведення станом на 23 годину 14 травня.

Лиманський напрямок

Українські військові відбили дві російські атаки на напрямках Червонопопівка – Іванівка та Житлівка – Терни. Втрат позицій немає.

Сіверський напрямок

На цій ділянці українські війська відбили п'ять російських атак на напрямках Золотарівка — Івано-Дар’ївка, Миколаївка – Спірне, Веселе – Верхньокамянське, тривають чотири бої.

Краматорський напрямок

Тут українські війська відбили 12 атак армії РФ на напрямках Бахмут – Новий, Бахмут – Іванівське, Бахмут – Кліщіївка, Одрадівка – Кліщіївка, Бахмут – Кліщіївка, Бахмут – Андріївка, Миколаївка – Біла Гора, продовжуються 9 боїв, втрат позицій на цьому напрямку нема. Українська армія покращила тактичне положення.

Покровський напрямок

На цьому напрямку українські бійці відбили 33 атаки російської армії, а саме Очеретине — Новоолександрівка, Архангельське – Євгенівка, Архангельське – Калинове, Архангельське – Новоолександрівка, Соловйове — Сокіл; Очеретине – Соловйове, Новобахмутівка – Соловйове, Семенівка — Новоселівка Перша, Семенівка – Уманське, Орлівка — Новоселівка Перша, Тоненьке — Уманське, Тоненьке – Нетайлове, Піски – Нетайлове. Триває сім боїв.

В ході боїв, внаслідок штурмових дій та інтенсивного вогневого впливу противника на окремих напрямках наші підрозділи змінили позиції для збереження життя військовослужбовців та покращення тактичного положення.

Курахівський напрямок

Тут українські війська відбили 7 атак армії РФ на напрямках Старомихайлівка — Красногорівка, Мар’їнка – Георгіївка, Славне – Новомихайлівка, триває два бої.

Времівський напрямок

Українські війська відбили 10 російських атак на напрямку Солодке — Водяне, Завітне Бажання – Старомайорське. Українські військові воїни покращили тактичне положення.

Поблизу Очеретиного на Донеччині підрозділи ЗСУ відійшли на підготовлені позиції

Про це Суспільне Донбас розповів речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" Назар Волошин.

"Позиції українських захисників були зруйновані й тримати там особовий склад було загрозою для життя українських військових. Підрозділи ЗСУ відійшли на підготовленіші та більш захищені позиції. Російська армія свій особовий склад і техніку не жалкує. Для українських захисників навіть маленький "відступ" не є досить важливим у тактичному понятті, але він зберігає життя наших бійців", — уточнив Назар Волошин.

"Якщо позиції на першій лінії оборони населеного пункту не становлять тактичної чи стратегічної важливості – ворог не залишив там жодної цілої будівлі, після бомбардувань та артобстрілів там практично "космічний" ландшафт – в інтересах збереження особового складу приймаються рішення про передислокацію наших підрозділів на другу лінію оборони", — пояснив речник ОСУВ "Хортиця".

За дві години кількість російських атак з 9 зросла до 21 на Краматорському напрямку

Про це повідомили у Facebook Генштабу ЗСУ зведення станом на 19 годину 14 травня.

Сіверський напрямок

На цій ділянці фронту російські війська від початку доби дев'ять разів атакували неподалік Спірного, Івано-Дар’ївки, Верхньокам’янського та Роздолівки.

Краматорський напрямок

Тут станом на 19 годину кількість російських атак зросла — до 21. О 17 годині було відомо про дев'ять атак.

Покровський напрямок

Російські військові завдають авіаудари, зокрема в районах Уманського, Новоселівки Першої та Желанного. Бойову авіацію армія РФ задіяла 16 разів. Застосовує також керовані авіаційні бомби. Загалом, сьогодні на цьому напрямку було 40 атак на українські позиції. Найбільше — в районах Новоолександрівки, Нетайлового та Соловйового.

Курахівський напрямок

Сили оборони України успішно відбили дев'ять російських атак. Армія РФ зосереджує свої зусилля в районах Георгіївки, Новомихайлівки та Красногорівки.

На Лиманському, Торецькому, Времівському — без значних змін.

На Покровському напрямку російські військові атакували понад 30 разів від початку цієї доби

Про це повідомив у Facebook Генштабу ЗСУ зведення станом на 17 годину 14 травня.

За добу російські військові здійснили три авіаудари по в районі:

 • Іванівського, Дружби та Північного.

Лиманський напрямок

На цій ділянці фронту російські війська намагались покращити тактичне положення в районах Іванівки та Тернів.

Краматорський напрямок

Російські військові на цьому напрямку атакували дев'ять разів. Одне боєзіткнення ще триває.

Покровський напрямок

Тут російські війська не зменшують інтенсивності своїх атак. На цій ділянці 13 авіаударів. Загалом сьогодні на напрямку було 30 атак. Найбільше — в районах Новоолександрівки та Нетайлового.

Курахівський напрямок

Сили оборони успішно відбили сім російських атак. Вони намагались витіснити українську армію в районах Георгіївки, Новомихайлівки та Красногорівки.

Времівський напрямок

Російські війська шість разів штурмували українські позиції біля Старомайорського. Вони отримали відсіч та відійшли.

Російське військо від початку доби атакувало понад 70 разів на Донеччині, Луганщині, Харківщині та Запоріжжі

Про це повідомили у Telegram Генштабу ЗСУ зведення станом на 13 годину 14 травня.

"Майже на всіх ділянках фронту тривають бої, найбільша активність окупантів фіксується на Харківському, Краматорському та Покровському напрямках. З початку поточної доби відбулося 73 бойових зіткнення", — йдеться у повідомленні.

На Куп’янському напрямку з початку доби відбулося 6 боїв в районах Синьківки, Берестового, Стельмахівки та М'ясожарівки.

На Лиманському напрямку зафіксовано 1 бойове зіткнення неподалік Іванівки.

На Краматорському напрямку кількість російських атак зросла до 8, на таких напрямках: Бахмут — Новий, Бахмут — Кліщіївка, Одрадівка — Кліщіївка, Миколаївка — Біла Гора. Окрім того військо РФ завдало двох авіаційних ударів.

"На Покровському напрямку загарбники найбільш активні — з початку цієї доби провели 24 атаки, зокрема, в районах населених пунктів Новоолександрівка, Калинове, Євгенівка та Нетайлове. Двічі задіювали для ударів бойову авіацію — біля Воздвиженки та Євгенівки", — розказали у Генштабі.

На Курахівському напрямку Сили оборони відбили 6 атак на напрямках Марʼїнка — Георгіївка та Славне — Новомихайлівка.

На Оріхівському напрямку окупанти здійснили 4 безуспішні спроби штурмів біля Старомайорського на Донеччині та Роботиного у Запорізькій області.

Як уточнили у Генштабі, на Торецькому напрямку обстановка залишилася без змін.

Військо РФ не мало успіхи поблизу Часового Яру протягом кількох днів — речник ОСУВ "Хортиця"

Про це в ефірі марафону "Єдині новини" повідомив речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" Назар Волошин.

За минулу добу на цьому напрямку було зафіксовано майже 150 мінометних та артилерійських обстрілів з боку військ РФ, що у майже півтора раза більше у порівнянні з попередньою добою, зазначив Волошин.

"На ранок було зафіксовано 12 штурмів противника. В районі Іванівського 1 штурм та 139 обстрілів з різних видів озброєння. Загалом за добу на Часовоярському напрямку ворог здійснив майже 300 скидів з дронів-камікадзе та 1330 обстрілів з різних видів озброєння", — уточнив речник.

Армія РФ від початку доби атакувала понад 30 разів на східному фронті, 20 атак ще тривають

Про це повідомили у Telegram Генштабу ЗСУ зведення станом на 10 ранку 14 травня.

"За поточну добу противник провів 31 атаку позицій наших військ на Харківському, Куп’янському, Лиманському, Сіверському, Краматорському, Торецькому, Покровському, Курахівському та Времівському напрямках, 20 з них ще триває", — йдеться у повідомленні.

На Краматорському напрямку українські війська відбили 2 атаки армії РФ на напрямках Бахмут — Новий, Бахмут — Кліщіївка. ЗСУ не втратилм своїх позицій.

На Торецькому напрямку підрозділи ЗСУ стримують 1 атаку російських окупантів на напрямку Миколаївка — Біла Гора, без успіху армії РФ.

На Покровському напрямку Сили оборони відбили 11 атак на напрямках: Очеретине — Новоолександрівка, Архангельське — Новоолександрівка, Архангельське — Калинове, Архангельське — Євгенівка, Тоненьке — Нетайлове, Піски — Нетайлове, 5 атак ще тривають. "На окремих ділянках внаслідок інтенсивного вогневого впливу противника ворог мав обмежений тактичний успіх", — розповів Генштаб.

На Курахівському напрямку ЗСУ відбили 1 атаку на напрямку Мар’їнка — Григорівка, на окремій ділянці російське військо мало обмежений успіх.

На Времівському напрямку підрозділи українських військ відбили 5 атак на напрямках Солодке — Водяне, Завітне Бажання — Старомайорське, у ході боїв втрат позицій з боку ЗСУ немає.

Як російська армія намагається захопити Часів Яр та чи є загроза оточення міста

Про це в ефірі нацмарафону "Єдині новини" повідомив офіцер секції планування бригади "Рубіж" майор Нацгвардії Дмитро Кожубенко.

Російська армія не проводить "в лобову" масованих штурмів міста Часів Яр, а частіше заходить з боку населених пунктів Іванівське й Богданівка, уточнив військовий. Перейти канал Сіверський Донець — Донбас у війська РФ не виходить, Сили оборони відбивають всі спроби, зазначив Кожубенко.

Чи є загроза оточення Часового Яру

"Логістичні маршрути міста, звичайно, є під контролем вогню артилерії противника (армії РФ — ред.), адже у нього її в достатній кількості, також є в достатній кількості авіація. Але логістика в місто здійснюється, так — важко, але мужні воїни Сил оборони України роблять ці надважкі справи. Безпосередньо, на даний момент, оточення міста поки неможливе й ми сподіваємось, що у майбутньому цього не станеться. Ми очікуємо, що надійде вже незабаром західна допомога у достатній кількості і ми зможемо утримувати наші позиції, щоб у подальшому наростити наші можливості для наступу".

"Одна з цілей — це відтягнути наші сили зі сходу"

Генерал Микола Маломуж вважає, що російські військові намагаються розосередити Сили оборони та послабити їхні позиції на східному та південному фронтах, наступаючи на півночі Харківщини.

"Путін конкретно поставив завдання, щоб до 9 травня не тільки захопити Часів Яр, а й перейти в наступ на Костянтинівку, Краматорськ, Слов'янськ — захопити всю Донецьку і Луганську області. І, зрозуміло, просуватися на Запорізькому напрямку, до самого міста Запоріжжя. А вже цей сектор, харківський, це тактичний удар для відволікання, який готували декілька місяців", — сказав він в етері "Суспільне. Студія".

Більше про глобальну мету росіян та звільнення Шойгу, через те, що він "не виконав основні завдання із захоплення якраз Донецької, Луганської областей" — читайте.

На Донеччині підрозділи Сил оборони збили російський Су-25

13 травня військові Сил Оборони збили Російський штурмовик Су-25 у Донецькій області. Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.

Найбільше боїв було на Краматорському та Покровському напрямках фронту: дані Генштабу за 13 травня

З початку доби на Донеччині та Луганщині Сили оборони відбили понад 70 штурмів російських військ. Про це у зведенні на 15:00 13 травня повідомив Генеральний штаб ЗСУ.

На Лиманському напрямку відбулося одне бойове зіткнення.

На Сіверському напрямку відбулося 12 бойових зіткнень в районах населених пунктів Білогорівка, Верхньокамʼянське, Спірне, Виїмка, Роздолівка.

На Краматорському напрямку відбулося 27 бойових зіткнень у районах населених пунктів Григорівка, Новий, Іванівське, Кліщіївка, Андріївка. Ворог завдав авіаційні удари в районі населених пунктів Дружба та Північне.

На Торецькому напрямку армія РФ штурмових дій не проводила.

На Покровському напрямку відбулося 24 бойових зіткнення.

На Курахівському напрямку відбулося 5 боїв в районах Красногорівка, Новомихайлівка. Нанесено 1 авіаційний удар в районі Новомихайлівка.

На Времівському напрямку українські військові відбили атаки в районах населених пунктів Водяне, Урожайне, Старомайорське Донецької області, де ворог намагався витіснити наші підрозділи із займаних рубежів.

Бої на 17:00 13 травня: дані з Telegram-каналу Генштабу

 • на Лиманському напрямку кількість бойових зіткнень збільшилася до 7,
 • на Сіверському напрямку — до 14,
 • на Краматорському напрямку — до 31,
 • на Покровському напрямку — до 31.

Бої, штурми та атаки на 20:00 13 травня: дані з Telegram-каналу Генштабу

 • На Лиманському напрямку кількість бойових зіткнень збільшилася до 9.
 • На Сіверському напрямку російські підрозділи здійснили 15 атак, успіху не мали.
 • На Покровському напрямку кількість атак російської армії по українських позиціях зросла до 33.
 • На Курахівському напрямку армія РФ за підтримки авіації 13 разів намагалася прорвати оборону українських військ, успіху не мала.
 • На Времівському напрямку українські військові відбили 11 атак в районах населених пунктів Водяне та Старомайорське.
 • На Куп’янському напрямку протягом поточної доби Сили оборони відбили 15 атак.

Бої, штурми та атаки на 23:00 13 травня: дані з Telegram-каналу Генштабу

 • На Лиманському напрямку Сили оборони відбили одну атаку на напрямку Червонопопівка — Іванівка, на окремих ділянках покращили тактичне положення.
 • На Сіверському напрямку підрозділи Сил оборони відбили 15 атак на напрямках Лисичанськ — Білогорівка, Новодружеськ — Білогорівка, Веселе — Верхньокамянське, Золотарівка — Верхньокамянське, Веселе — Роздолівка, Миколаївка — Спірне. Армія РФ успіху не мала, позиції не втрачені.
 • На Краматорському напрямку українські війська відбили 35 атак противника на напрямках Бахмут — Іванівське, Бахмут — Кліщіївка, Одрадівка — Кліщіївка. Українські воїні не втратили позиції, а на деяких ділянках покращили тактичне положення. Крім того, на окремих ділянках через інтенсивні обстріли провели зміну позицій для збереження життя наших захисників, спланували перегрупування підрозділів.
 • На Покровському напрямку Сили оборони відбили 33 атаки російської армії на напрямках Очеретине — Новоолександрівка, Очеретине — Євгенівка, Очеретине — Калинове, Архангельське — Новоолександрівка.
"Для збереження життя наших захисників на деяких ділянках було проведено зміну позицій Сил оборони у звʼязку з інтенсивним вогневим впливом противника", — додали у штабі.

На напрямках Соловйове — Сокіл, Очеретине — Соловйове, Очеретине — Євгенівка, Семенівка — Новоселівка Перша, Семенівка — Уманське, Піски — Нетайлове позиції не втрачені, на деяких ділянках в межах напрямку вдалося покращити тактичне положення.

 • На Курахівському напрямку Сили оборони відбили 13 атак на напрямках Старомихайлівка — Красногорівка, Славне — Новомихайлівка. Без втрат позицій.
 • На Времівському напрямку українські війська відбили 11 атак на напрямках Солодке — Водяне, Завітне Бажання — Старомайорське, Володине — Старомайорське. Без втрат позицій.
 • Крім того, на Куп’янському напрямку ЗСУ відбили 22 атаки противника на напрямках Лиман Перший — Синьківка, Вільшанка – Синьківка, Крохмальне – Берестове на Харківщині та Коломийчиха — Стельмахівка, Ковалівка — Новоєгорівка, Площанка — Макіївка на Луганщині.

За тиждень на сході України ЗСУ знищили більще 8 тисяч окупантів та майже сто танків — ОСУВ Хортиця

За даними оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" загальні втрати російської армії на східній ділянці фронту за минулий тиждень, з 06.05.2024 по 13.05.2024 склали:

 • особового складу – 8391;
 • танків – 96;
 • бойових бронемашин – 208;
 • гармат і мінометів – 189;
 • реактивних систем залпового вогню – 11;
 • важких вогнеметних систем – 1;
 • протитанкових засобів – 30;
 • засобів ППО – 5;
 • засобів РЕБ – 26;
 • літаків – 1;
 • автомобільної техніки – 347;
 • спеціальної техніки – 11;
 • БпЛА – 4250;
 • пунктів управління БпЛА – 5;
 • укриттів – 187;
 • складів боєприпасів – 52;
 • складів ПММ – 2.

РФ продовжує тримали близько 25 тисяч військових неподалік Часового Яру

Серед них — елітні військові підрозділи армії РФ та мобілізовані із псевдореспублік. Про це в ефірі "Суспільне .Студія" розповів начальник пресслужби 26 артилерійської бригади Олег Калашніков.

За його словами, місто досі залишається пріоритетною ціллю для окупаційних військ. Безпосередньо задіяні в штурмових діях — до 25 тисяч російських військових.

"Вони задіюють всі свої наявні сили та ресурси для того, щоб хоч щось досягти. Але, я вважаю, що ворог тут буде посилювати своє угруповання, тому що Часів Яр є важливим у їх планах. Резервів у них особливих немає, але боєздатність свою вони поновлюють за рахунок мобілізаційного резерву з псевдореспублік та російської території."

Штурмові дії росіян тривають у районах сіл Іванівське та Богданівка. Калашніков каже, росіяни використовують тут елітні підрозділи, аби посунути Сили оборони із зайнятих рубежів.

"Якщо взяти Іванівське, тут задіяна їхня 83 окрема десанто-штурмова бригада, 102 мотострілецький полк. А якщо взяти напрямок Богданівки, то тут можемо спостерігати підрозділи 98 повітряно-десантної дивізії."

Чи отримують Сил оборони військову допомогу від партнерів

Боєприпасів для відбиття російських атак на позиціях неподалік Часового Яру стає більше, розповідає Олег Калашніков.

"Наших пострілів стає більше. Ми краще починаємо знищувати ворога, коли він тільки скупчується перед атакою. Це вже починає впливати на полі бою, з позитивом для нас," — розповів пресофіцер.

Жодного просування поблизу Бахмута: військовий бригади "Рубіж" розказав про ситуацію

Армія РФ не припиняє штурмів поблизу Бахмута на ділянці фронту, яку обороняють військовослужбовців бригади оперативного призначення "Рубіж", розказав командир екіпажу БпЛА "Кара небесна" Андрій Отченаш в етері "Суспільне. Студія".

"За останні чотири дні були штурмові дії щодня, тим не менше вони не просунулись на ділянці, де тримає оборону наша бригада, на жоден метр. І ми знищуємо їх з величезною любов’ю до української землі, і з величезною ненавистю до ворога",

На питання, чи відчувається зміна тактики або інтенсивності боїв на Донеччині, зокрема біля Бахмута, через спробу наступу армії РФ на півночі Харківщини — військовий зауважив, що це взаємопов'язані ситуації.

"Вони абсолютно пов’язані. Ворогу потрібно створити уяву тотальних штурмів на всій лінії фронту. Вони намагаються зробити це тими засобами, які в них є. Вони хочуть розпорошити наші сили, хочуть показати певні локальні перемоги, тому вони намагаються штурмувати по всій лінії фронту", — зауважив Андрій Отченаш.

Боєць додав, що наразі підрозділи РФ штурмують піхотою, бронетехніку використовують як "таксі" — для доставки особового складу, проте бійці бригаді "Рубіж" вдало знищують російських військових на підступах до позицій.

Росіяни не полишають спроб захопити Часів Яр

Про це у Telegram повідомив головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський.

Армія РФ продовжує активно штурмувати позиції українських військ на Куп'янському, Сіверському, Лиманському, Покровському та Краматорському напрямках, написав Сирський.

"Тривають гарячі бої, ситуація дуже динамічно змінюється. В одних районах противник має частковий успіх, в інших - Сили оборони витісняють противника та покращують своє тактичне положення."

Бої тривають на підступах до Часового Яру. Також російські окупанти штурмують Кліщіївку, написав Сирський.

"На Краматорському напрямку противник не полишає спроб оволодіти містом Часів Яр, продовжує наступальні дії східніше міста. Безуспішно намагається відновити втрачене положення в районі Кліщіївки."

За добу армія РФ 132 атакувала українські позиції на східному фронті

Про це повідомили у ранковому зведенні на сторінці Генштабу у Facebook.

Куп'янський напрямок

На Куп’янському напрямку українські військові відбили 19 атак в районах населених пунктів Синьківка, Новоєгорівка, Іванівка Харківської області; Стельмахівка Луганської області, де ворог намагався покращити тактичне положення. Завдав авіаційних ударів в районах населених пунктів Твердохлібове, Сергіївка Луганської області.

Лиманський напрямок

На Лиманському напрямку Силами оборони відбито 10 атак в районах населених пунктів Макіївка, Невське та Серебрянського лісництва Луганської області; Новосадове, Терни Донецької області.

Сіверський напрямок

На Сіверському напрямку відбили 16 атак в районах населених пунктів Білогорівка Луганської області; Верхньокам’янське, Спірне, Виїмка, Роздолівка Донецької області.

Краматорський напрямок

На Краматорському напрямку Сили оборони відбито 27 атак в районах населених пунктів Кліщіївка, Андріївка, Іванівське, Часів Яр, Григорівка, Новий Донецької області, де ворог, за підтримки авіації, намагався покращити тактичне положення. Також противник завдав авіаційного удару у районі населеного пункту Курдюмівка Донецької області.

Покровський напрямок

На Покровському напрямку українські війська відбили 32 атаки в районах населених пунктів Семенівка, Калинове, Новоолександрівка, Євгенівка, Сокіл, Новопокровське, Новоселівка Перша, Уманське, Нетайлове Донецької області, де ворог, за підтримки авіації, намагався витіснити наші підрозділи із займаних рубежів. Також завдав авіаційних ударів в районах населених пунктів Карлівка, Миколаївка, Олександропіль, Стара Миколаївка, Прогрес, Новогродівка Донецької області.

Курахівський напрямок

На Курахівському напрямку Сили оборони продовжують стримувати ворога в районах населених пунктів Костянтинівка, Солодке, Красногорівка, Водяне, де ворог, за підтримки авіації, 10 разів намагався прорвати оборону наших військ.

Времівський напрямок

На Времівському напрямку українськими захисниками відбито 16 атак в районах населених пунктів Урожайне, Старомайорське Донецької області, де ворог, за підтримки авіації, намагався витіснити наші підрозділи із займаних рубежів.

Оріхівський напрямок

На Оріхівському напрямку росіяни, за підтримки авіації, 2 рази атакував позиції наших захисників в районі Роботиного Запорізької області. Також завдав авіаційного удару в районі населеного пункту Сторожеве Донецької області та Мала Токмачка Запорізької області.

Російські військові намагались потрапити у Красногорівку в цивільному одязі

Про це в ефірі YouTube каналу "Армія TV" розповів начальник артилерії, заступник командира 59 ОМПБР з позивним "Вентум"

"Неодноразово спостерігали це і готувалися до цього. У перехопленнях також відслідковували, що вони готувалися перевдягатися у форму ЗСУ. Місцеве населення, не завжди розуміє, що їх чекає попереду у разі приходу окупантів. Є факти, коли вони їм допомагають, годують або намагаються заховати", — розповів військовий.

Український військовий уточнив, що кожен такий рух перевіряють відповідні служби.

За добу на Донбасі армія РФ найбільше атакувала Бахмутський напрямок

Про це йдеться у вечірньому зведенні Генштабу ЗСУ 11 травня.

За добу російські військові здійснили десять авіаударів по наступних населених пунктах:

 • Твердохлібове, Сергіївка Луганської області;
 • Курдюмівка, Північне, Нью-Йорк, Калинове, Карлівка, Миколаївка, Новогродівка та Сторожеве Донецької області.

Мінометні та артилерійські обстріли за добу зафіксували у понад 30 населених пунктах, а саме:

 • Невському Луганської області;
 • Тернах, Ямполівці, Торському, Дружбі, Григорівці, Часовому Ярі, Красногорівці, Максимільянівці, Георгіївці, Новоолександрівці, Соколі, Новопокровському та Уманському Донецької області.

Куп'янський напрямок

Українські військові відбили російські атаки біля Стельмахівки на Луганщині.

Лиманський напрямок

На цій ділянці українські бійці відбили шість атак армії РФ в районах населених пунктів Макіївка, Невське та Серебрянського лісництва Луганської області; Терни Донецької області.

Бахмутський напрямок

Українські військові відбили 28 атак в районах населених пунктів Білогорівка Луганської області; Верхньокам’янське, Спірне, Виїмка, Роздолівка, Андріївка, Іванівське, Часів Яр, Григорівка, Новий Донецької області.

Авдіївський напрямок

Українська армія на цьому напрямку відбила понад 20 атак в районах населених пунктів Новоолександрівка, Євгенівка, Сокіл, Новопокровське, Новоселівка Перша, Семенівка, Уманське, Нетайлове Донецької області.

Новопавлівський напрямок

Сили оборони продовжують стримувати армію РФ в районах населених пунктів Костянтинівка, Красногорівка, Водяне, Урожайне, де російські війська, за підтримки авіації, 7 разів намагались прорвати українську оборону.

Оріхівський напрямок

Російська армія атакувала українські позиції в районі Старомайорського Донецької області.

Канал Сіверський Донець — Донбас перебуває під контролем української армії

Про це в ефірі нацмарафону "Єдині новини" повідомив пресофіцер 26-ї артилерійської бригади Олег Калашніков.

"Ворог не може виступити за лінію самого міста Часів Яр, тобто він намагається прорватися, але його зупиняють (українські військові — ред.). Така сама ситуація біля каналу Сіверський Донець — Донбас", — розказав військовий.

За словами речника, канал перебуває під контролем української армії, армія РФ не може його перетнути, однак штурмує на цих напрямках й атакує в напрямку Іванівського, Кліщіївки, Андріївки.

Загалом, як зазначив пресофіцер, російські військові на Бахмутському напрямку намагаються зосередитись між Богданівкою, Іванівським, Часовим Яром та готують штурмові групи серед повітряно-десантних військ.

Сили оборони тримають контроль над Красногорівкою, Невельським та Нетайловим

Про це в ефірі нацмарафону "Єдині новини" розказав офіцер 59-ї ОМБр ім. Якова Гандзюка Сергій Цехоцький.

"Попри всі атаки й авіаудари (військ РФ — ред.), ми (українська військо — ред.) тримаємо оборону і, крім цього, в окремих випадках відновлюємо втрачені позиції, тобто контратакуємо. Помічаємо, що вони (російські військові — ред.) не дуже охоче йдуть в атаку, їхній наступ, просування не має такої активності, як це було на початку останнього просування", — розповів військовослужбовець.

За добу на цій ділянці фронту, за словами Цехоцького, були ліквідовані близько 50 окупантів, знищені БМП-2, одна одиниця "Ланцет", три одиниці антен керування БпЛА, автомобільна техніка армії РФ тощо.

Сили оборони відбили 83 атаки армії РФ на східному фронті

Про це повідомили на сторінці Генштабу у Facebook.

Протягом доби російські військові завдали авіаційних ударів по населених пунктах:

 • Лиман,
 • Верхньокам’янське,
 • Дружба,
 • Спірне,
 • Калинове,
 • Уманське,
 • Богоявленка.

Куп'янський напрямок

На Куп’янському напрямку Сили оборони відбили 13 атак в районах населених пунктів Синьківка, Берестове Харківської області; Стельмахівка Луганської області.

Лиманський напрямок

На Лиманському напрямку відбиті 11 атак в районах населених пунктів Макіївка Луганської області та Торське Донецької області.

Бахмутський напрямок

Українські воїни відбили 18 російських атак поблизу Білогорівки Луганської області; Верхньокам’янського, Роздолівки, Григорівки, Богданівки, Калинівки, Виїмки, Кліщіївки й Андріївки Донецької області.

Авдіївський напрямок

Українські військові відбили 24 атаки біля Калинового, Новоолександрівки, Сокола, Уманського Донецької області.

Новопавлівський напрямок

Сили оборони продовжують стримувати російську армію в районах Красногорівки, південно-західніше Новомихайлівки та Солодкого Донецької області, де російські війська 3 рази намагалися прорвати оборону українських військ.

Оріхівський напрямок

Російські військові 14 разів атакували позиції українських військ в районі Старомайорського Донецької області та Роботиного Запорізької області.

Безпосередньої загрози Часовому Яру немає, лінія фронту тут стабілізувалась

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" на YouTube "Суспільне Новини" розповів заступник командира 2-го штурмового батальйону 5-ї окремої штурмової Київської бригади ЗСУ Олексій Тарасенко.

"Ситуація залишається не змінною російська армія атакує кілька разів на день на ділянці, за яку відповідає п'ята штурмова бригада. В основному російські війська використовують піхотні атаки. Російська армія просто не доводить своїм людям що на українських позиціях є оборонці, каже їм про "пусті позиції" і відправляє їх майже завжди в одну сторону. Зараз суттєвого просування російських військ немає. Лінія фронту плюс-мінус стабілізувалась. Зараз безпосередньої загрози Часовому Яру немає", — уточнив Олексій Тарасенко.

Він додав, що під час останніх допитів полонених можна сказати, що це в основному люди, яких місяць тому звільнили з місць ув'язнення і вони потрапляють до штурмових підрозділів, зокрема "Ахмат".

Армія РФ намагається прорватися до міста Сіверськ, щоб зрізати виступ та зайти в тил Силам оборони в Серебрянському лісництві

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" розповів речник ОСУВ "Хортиця" підполковник Назар Волошин.

"Ворог намагається прорвати лінію оборони українських захисників у районі населених пунктів Терни та Невське, щоб вийти в район Лиману, без успіху", — уточнив Назар Волошин.

За його словами, тут російські війська проводять від 10 до 20 штурмів на день.

"Поблизу Тернів прорвати українську оборону не вдалося, Силам оборони вдалося відтіснити ворога. Українські військові намагаються вибити російських військових із панівних висот", — зазначив речник ОСУВ "Хортиця".

За добу українські військові відбили 22 атаки на Авдіївському напрямку

Про це йдеться у вечірньому зведенні Генштабу ЗСУ 10 травня.

За добу російські військові здійснили п'ять авіаударів по наступних населених пунктах:

 • Дружба, Часів Яр, Стара Миколаївка, Новогродівка, Новопокровське, Нетайлове Донецької області.

Мінометні та артилерійські обстріли за добу зафіксували у понад 40 населених пунктах, а саме:

 • Григорівці, Красногорівці, Максимільянівці, Георгіївці та Часовому Ярі Донецької області.
 • Невському Луганської області; Тернах, Ямполівці, Торському Донецької області.
 • Новоолександрівці, Соколу, Новопокровському та Уманському Донецької області.

Куп'янський напрямок

Українські військові відбили 10 російських атак в районах населених пунктів Синьківка, Берестове Харківської області; Стельмахівка Луганської області.

Лиманський напрямок

Бійці ЗСУ відбили 6 атак в районах населених пунктів Макіївка Луганської області та Торське Донецької області.

Бахмутський напрямок

На цій ділянці фронту українська армія відбила 17 атак в районах населених пунктів Білогорівка Луганської області; Верхньокам’янське, Роздолівка, Григорівка, Богданівка, Калинівка, Кліщіївка та Андріївка Донецької області.

Авдіївський напрямок

Найбільшу кількість атак українські війська відбили на цій ділянці фронту, а саме — 22 атаки в районах населених пунктів Калинове, Новоолександрівка, Сокіл, Уманське Донецької області.

Новопавлівський напрямок

Сили оборони продовжують стримувати армію РФ в районах населених пунктів Красногорівка, південно-західніше Новомихайлівки та Солодке Донецької області, де армія РФ тричі намагалась прорвати українську оборону.

Оріхівський напрямок

Російські війська атакували Старомайорське на Донеччині.

Яку стратегію використовує армія РФ на Лимано-Куп'янському напрямку

Про це в ефірі "Суспільне. Студія" повідомив військовослужбовець 95-ї окремої десантно-штурмової бригади Станіслав.

На Лимано-Куп'янському напрямку військові РФ атакують у напрямку сіл Терни та Невське. Російська армія понад місяць намагається прорвати українську оборону, щоб вийти на Лиман з подальшим стратегічним рухом на Слов'янськ та Куп'янськ, однак їм цього не вдається, зазначив військовий.

"Наша (українська — ред.) лінія оборони тримається, навіть періодично нам вдається проводити наші успішні штурмові дії і займати ворожі (російські — ред.) позиції. Вони використовують свою значну перевагу в особовому складі — свою піхоту використовують як розхідний матеріал, постійно штурмуючи невеликими групами, так званими м'ясними штурмами. Вони намагаються просунутися хоч на пів метра, десь закопатися ближче до наших позицій, застрибнути в наші окопи", — уточнив військовослужбовець.

Сили оборони відбили 92 атаки армії РФ на східному фронті

Про це повідомили на сторінці Генштабу у Facebook.

Протягом доби російські військові завдали авіаційних ударів по населених пунктах:

 • Лиман,
 • Верхньокам’янське,
 • Дружба,
 • Спірне,
 • Калинове,
 • Уманське,
 • Богоявленка

Куп'янський напрямок

На Куп’янському напрямку Сили оборони відбили 13 атак в районах населених пунктів Синьківка, Петропавлівка, Берестове Харківської області; Стельмахівка Луганської області.

Лиманський напрямок

На Лиманському напрямку відбиті 4 атаки в районах населених пунктів Новосадове, Торське Донецької області; Серебрянське лісництво Луганської області.

Бахмутський напрямок

Українські воїни відбили 21 російську атаку поблизу Білогорівки Луганської області; Верхньокам’янського, Нового, Роздолівки, Іванівського, Ступочків, Кліщіївки й Андріївки Донецької області.

Авдіївський напрямок

Українські військові відбили 28 атак біля Калинового, Новоолександрівки, Сокола, Новоселівки Першої, Умансько, Яснобродівки, Нетайлового Донецької області.

Новопавлівський напрямок

Сили оборони продовжують стримувати російську армію в районах Костянтинівки, Водяного та Урожайного Донецької області, де російські війська 7 разів намагалися прорвати оборону українських військ.

Оріхівський напрямок

Російські військові 19 разів атакували позиції українських військ в районі Старомайорського Донецької області та Роботиного Запорізької області.

Кількість штурмів в напрямку Часового Яру за місяць зросла на 200% — Британська розвідка

За даними міністерства оборони Великої Британі опублікованими у звіті від 9 травня сказано, що у квітні цього року російські атаки збільшилися на сході України на 17 відсотків порівняно з березнем. Понад три-чверті штурмів відбулись у на Авдіївському напрямку, в районі міста Часів Яр та Мар'їнському напрямку.

У міністерстві оборони великої Британії додали, що з березня по квітень кількість штурмів в околицях Часового Яру зросла на 200 відсотків. Іноземні спостерігачі вважають, що це відображає намір Росії отримати контроль над містом, розташованим на височини.

Також у відомстві відмічають, що попри значне збільшення штурмів, Росія досягла лише незначних тактичних успіхів та майже напевно зазнала великих втрат.

Російська війська прорвались у Красногорівку і засіли на вогнетривкому заводі

Про це напередодні ввечері 8 травня розповів речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" підполковник Назар Волошин в етері "Армія TV"

"Ворог прорвався у місто Красногорівку малими штурмовими групами і засів він у вогнетривкому заводі. Зусиллями наших підрозділів, зокрема 59 бригади, ворога було блоковано і він поки що перебуває там. Наразі він відразний від постачання і від того, щоб постачали боєкомплект їм. Бойові дії тривають".

Волошин додав, що лише бійці 59-ї бригади на підходах до міста знищили 30 окупантів. Наразі українські захисники тримають під контролем і Красногорівку і околиці населеного пункту, наголосив він.

"Час від часу ворог заходить малими штурмовими групами у Красногорівку. Також ворог проводить штурми поблизу Нетайлового, намагається малими штурмовими групами штурмувати східну частину Первомайського і біля Невельского заходять малими штурмовими групами, наші воїни відбивають атаки.

Красногорівка на Авдіївському напрямку
Красногорівка на Авдіївському напрямку, східніше її розташоване селище Очеретине, частину якого вже захопили окупанти. Мапа DeepState . Мапа DeepState

128 атак за добу відбили українські оборонці на Донеччині та Луганщині

Про це повідомили у ранковому зведенні Генштабу Збройних сил України у Facebook.

За добу авіацією росіяни обстріляли 17 населених пунктів Донецької області, а саме:

 • Лиман
 • Часів Яр
 • Дружба
 • Північне
 • Олександропіль
 • Стара Миколаївка
 • Новоселівка Перша
 • Карлівка
 • Московське
 • Новоолександрівка
 • Сокіл
 • Новопокровське
 • Уманське
 • Нетайлове
 • Урожайне
 • Костянтинівка
 • Старомайорське

Куп'янський напрямок

На Куп’янському напрямку Сили оборони відбили 16 атак в районах населених пунктів Петропавлівка, Синьківка, Іванівка, Берестове Харківської області; Стельмахівка Луганської області.

Лиманський напрямок

На Лиманському напрямку українські військові стримали 11 атак в районах Макіївки, Невського, Новолюбівки, Твердохлібового та Серебрянського лісництва на Луганщині.

Бахмутський напрямок

На Бахмутському напрямку нашими воїнами відбито 26 атак в районах населених пунктів Білогорівка Луганської області; Андріївка, Верхньокам’янське, Новий, Виїмка, Іванівське та Кліщіївка Донецької області, повідомив Генштаб.

Авдіївський напрямок

На Авдіївському напрямку українські військові відбили 45 атак в районах населених пунктів Новоолександрівка, Євгенівка, Сокіл, Новоселівка Перша, Калинове, Новопокровське, Семенівка, Уманське, Нетайлове та Невельське Донецької області.

Новопавлівський напрямок

На Новопавлівському напрямку Сили оборони продовжують стримувати ворога в районах населених пунктів Красногорівка, Костянтинівка, Парасковіївка, Водяне та Урожайне Донецької області, де росіяни 11 разів намагалися прорвати оборону українських військ.

Оріхівський напрямок

На Оріхівському напрямку ворог 19 разів атакував позиції наших захисників в районі Старомайорського Донецької області, повідомили у Генштабі.

"Гаражі" на танках створюють проблеми, проте обмежені у можливостях — Волошин

Про це розповів речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" Назар Волошин в етері телеканалу "Апостроф TV"

Волошин зазначив, що для знищення важкої техніки з таким "кустарним" обшитим захистом, потрібно витрачати більше дронів та боєприпасів. Якщо звичайний російський танк було можливо знищити з одного-двох дронів, то для підбиття танків з навареними "гаражами" потрібно в кілька разів більше дронів.

"Техніка стає неповоротка і громіздка. Для того, щоб виконати постріли, в якусь іншу сторону потрібно це все розвертати. Ця техніка неповоротка і вона виконує постріли тільки прямою наводкою", — пояснив Назар Волошин.

Речник додав, що окупанти не завжди будують захист навколо своєї техніки якісно, тож українські оператори часом знаходять відкриті зони через які також вдається вражати російські танки.

Спалили декілька Т-90: пресофіцерка 47-ї бригади про ситуацію на Авдіївському напрямку

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" повідомила пресофіцерка 47-ї бригади Анастасія Блищик.

"Сьогодні за ранок російські окупанти наступали одночасно на двох напрямках в смузі відповідальності нашої бригади. На першому напрямку було задіяно дві БМП разом з десантом, на другому напрямку було два БТР, одна БМП-2 й один ворожий танк Т-72. Техніка ця була ліквідована. Окупанти також були ліквідовані і один окупант, якому пощастило вижити, він все-таки обрав смерть і підірвав себе гранатою", — повідомила Анастасія Блищик.

Речниця зазначила, що сьогодні, 8 травня екіпаж “Bradley” на позивний "Діскавері" з 2 механізованого батальйону, знищив російський танк.

Також за даними пресофіцерки, нещодавно російські окупанти застосовували проти бійців 47-ї бригади танки Т-90, які вважаються надсучасними на озброєнні російської армії.

"Лише за один день це було три одиниці та також ця техніка була спалена. Тобто, як бачимо, противник застосовує зараз тут як новітню, так і стару техніку. Якщо говорити про російських окупантів, то от за сьогодні їх було дуже багато ліквідованих, навіть порахувати дуже важко. Тому що, противник знову повернувся до цієї тактики мʼясних штурмів", — повідомила Анастасія Блищик.

Сили оборони відбили 80 атак армії РФ на східному фронті

Про це повідомили на сторінці Генштабу у Facebook.

Протягом доби росіяни обстріляли населені пункти:

 • Новий
 • Дружба
 • Часів Яр
 • Олександропіль
 • Новоолександрівка
 • Очеретине
 • Прогрес
 • Водяне
 • Урожайне
 • Костянтинівка
 • Парасковіївка

Куп'янський напрямок

На Куп’янському напрямку Сили оборони відбили 16 атак в районах населених пунктів Синьківка, Піщане, Берестове Харківської області; Стельмахівка Луганської області.

Лиманський напрямок

На Лиманському напрямку відбито 3 атаки в районах населених пунктів Невське Луганської області та Терни Донецької області.

Бахмутський напрямок

На Бахмутському напрямку українські війська відбили 17 атак в районах населених пунктів Верхньокам’янське, Виїмка, Спірне, Роздолівка, Іванівське, Новий та Андріївка Донецької області.

Авдіївський напрямок

27 атак росіян відбили Сили оборони на Авдіївському напрямку. Бої тривають в районах населених пунктів Олександропіль, Новоолександрівка, Прогрес, Євгенівка, Новоселівка Перша, Уманське, Нетайлове Донецької області.

Новопавлівський напрямок

На Новопавлівському напрямку Сили оборони продовжують стримувати ворога в районах населених пунктів Красногорівка, Костянтинівка, Водяне та Урожайне Донецької області. Окупанти 11 разів намагалися прорвати оборону українських військ.

Оріхівський напрямок

На Оріхівському напрямку армія РФ 6 разів атакувала позиції Сил оборони в районі Старомайорського Донецької області; Роботиного та північно-західніше Вербового Запорізької області.

Українські війська за добу відбили 18 атак на Авдіївському напрямку

Про це йдеться у вечірньому зведенні Генерального штабу ЗСУ 7 травня.

За добу російські військові здійснили три авіаудари по наступних населених пунктах:

 • Дружба, Очеретине, Парасковіївка Донецької області.

Мінометні та артилерійські обстріли за добу зафіксували у понад 40 населених пунктах, а саме:

 • Макіївці, Невському Луганської області;
 • Тернах, Ямполівки, Торського, Оріхово-Василівки, Часового Яру, Кліщіївки Донецької області;
 • Калиновому, Новоолександрівці, Новопокровському та Уманському Донецької області;
 • Красногорівці, Максимільянівці, Костянтинівці Донецької області.

Куп'янський напрямок

Російські війська атакували в районі Стельмахівки на Луганщині. Тут російські війська намагались покращити тактичне положення.

Лиманський напрямок

Сили оборони відбили дві російські атаки в районі Невського Луганської області.

Бахмутський напрямок

Українські війська відбили 10 російських атак в районах населених пунктів Верхньокам’янське, Виїмка, Спірне, Роздолівка, Іванівське, Новий та Андріївка Донецької області.

Авдіївський напрямок

Українські війська відбили 18 атак в районах населених пунктів Олександропіль, Новоолександрівка, Прогрес, Євгенівка, Новоселівка Перша, Уманське, Нетайлове Донецької області.

Новопавлівський напрямок

Сили оборони продовжують стримувати російську армію в районах населених пунктів Красногорівка, Костянтинівка, Водяне та Урожайне Донецької області. Тут армія РФ за підтримки авіації, 7 разів намагалась прорвати українську оборону.

Оріхівський напрямок

Російська армія атакувала в районі Старомайорського Донецької області.

Українські військові знищили 1160 окупантів за добу - Генштаб

Станом на ранок 7 травня загальні бойові втрати Росії з початку повномасштабного наступу на Україну 24 лютого становлять близько 476 460 військовослужбовців.

Про це йдеться у повідомленні Генштабу Збройних сил України.

За даними Генштабу, за добу російське військо втратило 1160 військових.

"Ми тримаємо цю лінію оборони". Яка ситуація на Авдіївському та Новопавлівському напрямках

Про це в ефірі "Суспільне. Студія" повідомив офіцер 59-ї ОМБр ім. Якова Гандзюка Сергій Цехоцький.

Яка ситуація поблизу Очеретиного

"На тій ділянці фронту, де їх (російських військових — ред.) активний наступ, просування призупинено. Такого масштабу, коли кілометрами проходили, немає. Армія РФ постійно руйнує все, куди може дотягнутися. Якщо наші (українські — ред.) підрозділи відходять, то вони відходять з такої позиції, яка в інженерному плані, фортифікаційні споруди зруйновані вщент і знаходження там особового складу немає ніякого сенсу, тому що це небезпечно", — зазначив офіцер.

На Авдіївському та Новопавлівському напрямках армія РФ постійно атакує Невельске, Нетайлове, Красногорівка, залучаючи до цього техніку, уточнив військовий, та намагається протиснутися на околиці. Водночас, за його словами, українські військові знищують практично всю російську техніку.

"За останню добу ми знищили дві одиниці техніки БМП-2, ПТУРПротита́нкова керо́вана раке́та, один БТР, пошкодили танк Т-72... Ми тримаємо цю лінію оборони, щоб не дати їм можливості вийти на оперативний простір, на який вони мріють, напрямок міста Покровськ", — розказав Цехоцький.

За словами військового, у стратегічно оперативному плані російські військові успіху не мають, лише тактичні успіхи.

Армія РФ 90 разів штурмувала позиції українських військових на східному фронті

Про це повідомив у Facebook Генштаб ЗСУ.

За даними штабу, військо РФ завдало авіаційних ударів по населених пунктах:

 • Стельмахівка,
 • Білогорівка,
 • Андріївка,
 • Дружба,
 • Прогрес,
 • Стара Миколаївка,
 • Калинове,
 • Новоолександрівка,
 • Іванівка,
 • Новоселівка Перша,
 • Сокіл,
 • Вовче,
 • Євгенівка,
 • Новопокровське,
 • Антонівка,
 • Водяне,
 • Урожайне.

Куп'янський напрямок

На Куп’янському напрямку українські воїни відбили 14 атак в районах населених пунктів Синьківка, Піщане, Берестове Харківської області та Стельмахівка на Луганщині.

Лиманський напрямок

На Лиманському напрямку армія РФ 7 разів атакувала позиції українських військ біля Невського, Серебрянського лісництва на Луганщині та Тернів і Ямполівки Донецької області.

Бахмутський напрямок

Українські воїни відбили 17 російських атаки біля Білогорівки Луганської області, Верхньокам’янського, Виїмки, Роздолівки, Нового, Кліщіївки й Андріївки Донецької області.

Авдіївський напрямок

Українські військові відбили 31 атаку в районах населених пунктів Новоолександрівка, Новопокровське, Сокіл, Уманське, Яснобродівка, Нетайлове та Невельське.

Новопавлівський напрямок

Сили оборони продовжують стримувати російську армію в районах Красногорівки, Парасковіївки, Костянтинівки, Водяного й Урожайного, де російські війська 15 разів намагалися прорвати оборону українських військ.

Оріхівський напрямок

Російські військові 6 разів атакували позиції українських військ в районі Старомайорського Донецької області та Роботиного Запорізької області.

Збройні сили не підривали міст через канал Сіверський Донець — Донбас поблизу міста Часів Яр

Про це в етері телемарафону "Єдині новини" повідомив речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" Назар Волошин.

Відповідаючи на питання щодо ураження та руйнування мосту через канал, він заперечив інформацію про те, що удар нанесли українські військові.

"Збройні сили України міст через канал Сіверській Донець — Донбас не підривали. Навпаки було так, що наші підрозділи відбудовують цей міст, щоб мати шляхи сполучення, і коли наша вантажівка перебувала там і привезла будівельні матеріали, по ній влучили FPV-дрони. Ніхто не загинув. Вантажівку було пошкоджено", — наголосив Назар Волошин.

Міст через канал Сіверський Донець - Донбас на мапі
Розташування мосту через канал на мапі, дані DeepState на 6 травня 2024 року . Графіка на основі мапи DeepState

За минулий тиждень ситуація біля Часового Яру не змінилась, зауважив Назар Волошин.

"Однак російська пропаганда періодично робить інформаційні вкиди, що їхня армія увійшла в місто. Жодних територіальних успіхів ворог там за останні дні не мав. Ворожої російської армії в місті немає", — наголосив речник ОСУВ "Хортиця".

За добу російські війська найбільше атакували Авдіївський напрямок

Про це йдеться у вечірньому зведенні Генерального штабу Збройних сил України 6 травня.

За добу російські військові здійснили шести авіаударів по наступних населених пунктах:

 • Антонівка, Прогрес, Сокіл, Калинове, Андріївка та Дружба Донецької області.

Мінометні та артилерійські обстріли за добу зафіксували у понад 40 населених пунктах, а саме у:

 • Макіївці, Невському Луганської області;
 • Тернів, Ямполівки, Торському Донецької області;
 • Оріхово-Василівці, Часів Ярі, Кліщіївці, Калиновому, Новоолександрівці, Новопокровському та Уманському Донецької області;
 • Красногорівці, Максимільянівці, Костянтинівці Донецької області.

Куп'янський напрямок

Російські війська атакували Стельмахівку Луганської області.

Лиманський напрямок

Сили оборони відбили 4 російські атаки в районах Невського, Серебрянське лісництва на Луганщині та Тернів Донецької області.

Бахмутський напрямок

На цій ділянці українські військові відбили 11 російських атак в районах населених пунктів Білогорівка Луганської області; Верхньокам’янське, Виїмка, Роздолівка, Кліщіївка та Андріївка Донецької області.

Авдіївський напрямок

Українські військові відбили 22 атаки в районах населених пунктів Новоолександрівка, Новопокровське, Уманське, Яснобродівка, Нетайлове та Невельське Донецької області. Російські військові намагались витиснути українські війська з займаних рубежів.

Новопавлівський напрямок

Сили оборони стримують армію РФ в районах населених пунктів Красногорівка, Парасковіївка, Водяне та Урожайне Донецької області. Тут російські військові 14 разів намагались прорвати українську оборону.

Оріхівський напрямок

Російська армія атакувала в районі Старомайорського Донецької області.

Армія РФ намагається вийти на Курахове та Покровськ

Про це повідомив головнокомандувач Олександр Сирський у Telegram.

Він зазначив, що російське військо має чисельну перевагу в особовому складі, озброєнні та військовій техніці, щодня атакує позиції українських військ.

"Наша задача в цих умовах — утримати займані рубежі та позиції, вогнем артилерії, ударними БПЛА та всіма засобами завдати максимальних втрат ворогу, виснажити його, тим самим зірвати ворожі плани і виграти час для формування та підготовки наших резервів", — написав Сирський.

Він додав, що прийняті всі необхідні рішення щодо посилення оборони резервами, виділення додаткової кількості ракет, боєприпасів, засобів РЕБ та БПЛА.

Армія РФ 120 разів штурмувала позиції українських військових на східному фронті

Про це повідомили у Генштабі ЗСУ.

За даними штабу, військо РФ завдало авіаційних ударів по населених пунктах:

 • Спірне,
 • Диліївка,
 • Вовче,
 • Новосадове,
 • Володимирівка,
 • Калинове,
 • Парасковіївка,
 • Воздвиженка,
 • Лисичне,
 • Семенівка,
 • Іллінка,
 • Новоселівка Перша,
 • Карлівка,
 • Уманське,
 • Новоолександрівка,
 • Прогрес,
 • Галицинівка,
 • Євгенівка,
 • Єлизаветівка,
 • Урожайне,
 • Старомайорське.

Куп'янський напрямок

На Куп’янському напрямку українські воїни відбили 14 атак в районах населених пунктів Синьківка, Піщане, Берестове Харківської області та Стельмахівка Луганської області.

Лиманський напрямок

На Лиманському напрямку армія РФ 6 разів атакувала позиції українських військ біля Невського Луганської області, Новосадового та Торського Донецької області.

Бахмутський напрямок

Українські воїни відбили 36 російських атаки біля Білогорівки Луганської області, Верхньокам’янського, Спірного, Кліщіївки, Виїмки, Нового, Роздолівки, Іванівського та Андріївки Донецької області.

Авдіївський напрямок

Українські військові відбили 31 атаку в районах населених пунктів Новоолександрівка, Новопокровське, Уманське, Яснобродівка та Нетайлове Донецької області.

Новопавлівський напрямок

Сили оборони продовжують стримувати російську армію в районах Костянтинівки, Красногорівки, Водяного та Урожайного, де російські війська 27 разів намагалися прорвати оборону українських військ.

Оріхівський напрямок

Російські військові 6 разів атакували позиції українських військ в районі Старомайорського Донецької області та Роботиного Запорізької області.

Зведення Генштабу: 73 атаки РФ на східному фронті 4 травня

Сили оборони відбили 73 атаки на фронті на Донеччині, Луганщині, Харківщині та Запоріжжі, йдеться у ранковому зведенні Генштабу.

Найбільше армія РФ за минулу добу атакувала на Авдіївському напрямку, двадцять разів окупанти намагались прорвати оборону.

Авіаційних ударів армія РФ завдала по 17 населених пунктах Донеччини:

 • Верхньокам’янське, Спірне, Кліщіївка, Новосадове,
 • Дружба, Тарасівка, Новоолександрівка, Прогрес,
 • Євгенівка, Новоселівка Перша, Уманське, Карлівка,
 • Георгіївка, Костянтинівка, Водяне, Урожайне, Старомайорське Донецької області.

На Куп’янському напрямку Сили оборони відбили дванадцять атак, зокрема і поблизу Стельмахівки та Берестового Луганської області.

На Лиманському напрямку українські військові відбили дев’ять атак в районах Серебрянського лісництва на Луганщині та Тернів Донецької області.

На Бахмутському напрямку армія РФ атакувала дванадцять разів поблизу Білогорівки Луганської області та Спірного, Роздолівки, селища Новий (це біля Часового Яру), Кліщіївки, південніше Іванівського на Донеччині.

На Авдіївському напрямку ЗСУ відбили двадцять атак в районах населених пунктів Новоолександрівка, Сокіл, Новопокровське, Уманське Донецької області.

На Новопавлівському напрямку Сили оборони продовжують відбивати атаки в районах населених пунктів Красногорівка, Георгіївка, Парасковіївка, Водяне та Урожайне Донецької області, де окупаційні війська п’ятнадцять разів намагався прорвати оборону наших військ.

На Оріхівському напрямку ворог п’ять разів атакував позиції наших захисників в районах південніше Новодарівки, Старомайорського Донецької області та Роботиного Запорізької області.

ЗСУ збили російський літак Су-25 на Донеччині — Зеленський

Про це глава держави сказав під час звернення.

"Молодці, хлопці! Дякую всім нашим воїнам на фронті, на бойових завданнях, на бойових постах – усім, хто, попри жорсткий російський тиск, попри всі складнощі ситуації зараз, знищує окупанта. Кожна наша бойова бригада, яка тримає міцно позиції, кожен наш воїн, який забезпечує результат для себе, для своїх побратимів і для свого підрозділу, захищають всю Україну та зберігають для України можливість не лише вистояти, але й відкинути окупанта", — сказав Зеленський.

Президент повідомив, що сьогодні, 4 травня, українські військові збили російський штурмовик Су-35 на Донеччині.

Понад 85 штурмів відбили Сили оборони на фронті на Донеччині та Луганщині

Про це повідомив Генштаб у ранковому зведенні.

Протягом минулої доби авіаційних ударів зазнали:

 • Макіївка, Невське, Білогорівка Луганської області,
 • Спірне, Терни, Ямполівка, Торське,
 • Лиман, Верхньокам’янське, Спірне, Сіверськ,
 • Івано-Дар’ївка, Диліївка, Нью-Йорк, Вовче,
 • Калинове, Желанне, Веселе, Новоселівка Перша,
 • Новоолександрівка, Комишівка, Карлівка, Богоявленка,
 • Євгенівка, Урожайне, Старомайорське Донецької області.

На Куп’янському напрямку українські бійці відбили 9 атак, зокрема і поблизу Андріївки та Стельмахівки Луганської області.

На Лиманському напрямкуармія РФ атакувала сім разів в районах Макіївки, Невського і Серебрянського лісництва на Луганщині та Тернів і Торського Донецької області.

На Бахмутському напрямкуСили оборони відбили 27 атак в районах населених пунктів Білогорівка Луганської області та Новий, Кліщіївка і Андріївка на Донеччині.

На Авдіївському напрямкуукраїнські військові відбили 34 атаки в районах населених пунктів Архангельське, Новоолександрівка, Сокіл, Новопокровське, Уманське, Нетайлове та західніше Семенівки.

На Новопавлівському напрямку Сили оборони продовжують стримувати окупаційні війська в районах населених пунктів Красногорівка, Георгіївка, Парасковіївка та Водяне Донецької області, де армія Росії 16 разів намагався прорвати оборону українських військ.

На Оріхівському напрямкувійська РФ 5 разів атакували позиції українських захисників в районі Старомайорського Донецької області та Роботиного на Запоріжжі.

Армія РФ не перетинала рубежі та кордони міста Часів Яр станом на 3 травня

Про це повідомив в етері марафону "Єдині новини" речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" Назар Волошин.

"Армії в місті немає, ворог не перетинав рубежі і кордони міста. Ворог для захоплення міста намагається обійти по флангах через населені пункти Богданівка та Іванівське. Активно штурмує щоб взяти в лещата Часів Яр".

Водночас вранці почались штурми в районі Кліщіївки та Андріївки, що також на Бахмутському напрямку фронту.

"Ворог планує проводити штурмові дії і в районі Іванівського. Наразі армія РФ проводить артилерійський вплив на околицях Часового Яру. Готують підгрунтя до наступної хвилі штурмів"

Волошин додав, що на часовоярському напрямку зафіксували за попередню добу 82 мінометних та артобстріли, що "дещо менше" у порівнянні із позаминулою добою. "Танків та БМП, та бронетехніки стало менше на ранок", — додав він.

Речник ОСУВ "Хортиця" також зауважив, що армія РФ завершує перегрупування а неподалік Білогорівки та заводить на цю ділянку фронту штурмові групи.

За добу російські військові найбільше атакували Авдіївський напрямок

Про це йдеться у вечірньому зведенні Генштабу ЗСУ від 3 травня.

За добу російські військові здійснили 14 авіаударів по наступних населених пунктах:

 • Верхньокам’янське, Спірне, Івано-Дар’ївка та Нью-Йорк, Спірне, Богоявленка та Євгенівка Донецької області;
 • Вовче, Калинове, Желанне, Веселе, Новоселівка Перша, Комишівка, Карлівка Донецької області

Мінометних та артилерійських понад 30 обстрілів за добу зафіксували:

 • Макіївка, Невське Луганської області;
 • Сокіл, Уманське, Яснобродівка, Терни, Ямполівка, Роздолівка, Калинівка, Часів Яр, Андріївка Донецької області;
 • Красногорівка, Парасковіївка, Костянтинівка Донецької області.

Куп'янський напрямок

Російські військові атакували в районі населеного пункту Стельмахівка Луганської області. Ці атаки українські бійці відбили.

Лиманський напрямок

Сили оборони відбили сім російських атак в районі Макіївки, Невського та Серебрянського лісництва Луганської області, а також населених пунктів Терни, Торське Донецької області.

Бахмутський напрямок

На цій ділянці фронту українські війська відбили 14 російських атак в районах Білогорівки Луганської області; Нового, Кліщіївки, Андріївки Донецької області.

Авдіївський напрямок

На напрямку українські війська відбили 28 атак в районах населених пунктів Архангельське, Новоолександрівка, Сокіл, Новопокровське, Уманське, Нетайлове та західніше Семенівки Донецької області.

Новопавлівський напрямок

Сили оборони продовжують стримують російські війська в районах населених пунктів Красногорівка, Георгіївка, Парасковіївка та Водяне Донецької області, де армія РФ 12 разів намагалась прорвати українську оборону.

Оріхівський напрямок

Російська армія атакувала українські позиції в районі Старомайорського Донецької області.

Російські військові з Очеретиного намагаються йти у бік магістралі Покровськ-Костянтинівка

Про це в ефірі нацмарафону єдині новини повідомив речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" Назар Волошин.

"Противник там має тотальну перевагу у живій силі й техніці, і користується цим, щоб проводити штурмові дії з метою захоплення Покровська та життєво важливої траси з виходом на Костянтинівку.

Як уточнив речник ОСУВ "Хортиця", на Покровському та Курахівському напрямках продовжуються бої — там військо РФ задіяло до чотирьох своїх бригад і планує розвинути наступ західніше від Авдіївки та Мар'їнки, пробиваючись до Покровська й Курахового.

За словами Назара Волошина, у цілому, на цих напрямках, російська армія досягла певних тактичних успіхів, однак оперативної переваги отримати не змогла.

"Для посилення української оборони здійснюється переміщення бригад після відновлення боєздатності на заміну тих підрозділів, які зазнали втрати. Здійснюється переміщення бригад, які відновили свою боєздатність".

Очеретине: Сили оборони вибили військо РФ з деяких позицій

Про це в ефірі нацмарафону "Єдині новини" повідомив командир батальйону ударних безпілотних авіакомплексів "Ахіллес" 92-ї бригади Юрій Федоренко.

"Якщо ми кажемо за Очеретине, то дійсно противник мав тактичні успіхи. Це обумовлене масованим проведенням штурмових дій. Водночас Силам оборони вдалось опанувати ситуацію і деякі позиції відбити у ворога. Зараз йде насичена робота, бойова, складна, жорстка. Але так чи інакше Сили оборони не просто стабілізують ситуацію, а на деяких напрямках перехоплюють ініціативу", — розповів військовослужбовець Федоренко.

Армія РФ понад 110 разів штурмувала позиції українських військових на східному фронті

Про це повідомили у Генштабі ЗСУ.

За даними штабу, військо РФ завдало авіаційних ударів по населених пунктах:

 • Кліщіївка,
 • Дружба,
 • Торецьк,
 • Спірне,
 • Воздвиженка,
 • Новоолександрівка,
 • Олександропіль,
 • Євгенівка,
 • Новопокровське,
 • Новоселівка Перша,
 • Карлівка,
 • Костянтинівка,
 • Водяне,
 • Времівка,
 • Старомайорське.

Куп'янський напрямок

На Куп’янському напрямку українські воїни відбили 12 атак в районах населених пунктів Новоєгорівка, Синьківка, Петропавлівка, Кислівка, Берестове Харківської області; Стельмахівка Луганської області.

Лиманський напрямок

На Лиманському напрямку армія РФ 15 разів атакувала позиції українських військ біля Греківки, Невського та Серебрянського лісництва на Луганщині та Тернів, Ямполівки, Торського Донецької області.

Бахмутський напрямок

Українські воїни відбили 22 російських атаки біля Верхньокам’янського, Роздолівки, Виїмки, Спірного, Нового, Кліщіївки та Іванівського.

Авдіївський напрямок

Українські військові відбили 50 атак в районах населених пунктів Архангельське, Сокіл, Семенівка, Новоолександрівка, Новопокровське, Уманське, Калинове, Яснобродівка, Нетайлове та Первомайське.

Новопавлівський напрямок

Сили оборони продовжують стримувати російську армію в районах Красногорівки, Костянтинівки та Урожайного, де російські війська 16 разів намагалися прорвати оборону українських військ.

Оріхівський напрямок

Російські військові 2 рази атакували позиції українських військ в районі Старомайорського Донецької області та Роботиного Запорізької області.

Українські військові за добу відбили понад 30 атак на Авдіївському напрямку

Про це йдеться у вечірньому зведенні Генштабу ЗСУ 2 травня.

За добу російські військові здійснили 9 авіаударів по наступних населених пунктах:

 • Стельмахівка Луганської області.
 • Дружба, Времівка, Старомайорське, Водяне, Воздвиженка, Новоолександрівка, Євгенівка та Новоселівка Перша Донецької області;

Мінометних та артилерійських 40 обстрілів за добу зафіксували:

 • Макіївка Луганської області; Терни, Торське Донецької області.
 • Григорівка, Калинівка, Кліщіївка Донецької області.
 • Архангельське, Новопокровське та Сокіл, Красногорівка, Георгіївка, Вугледар Донецької області.

Лиманський напрямок

Сили оборони України відбили 12 російських атак в районах Греківки, Невського та Серебрянського лісництва Луганської області; населених пунктів Терни, Ямполівка, Торське Донецької області.

Бахмутський напрямок

Українські військові відбили 19 атак в районах населених пунктів Білогорівка Луганської області; Верхньокам’янське, Роздолівка, Виїмка, Спірне, Новий, Кліщіївка та Іванівське Донецької області, де армія РФ, за підтримки авіації, намагалась покращити тактичне положення.

Авдіївський напрямок

Українські військові відбили 31 атаку в районах населених пунктів Архангельське, Сокіл, Семенівка, Уманське, Калинове, Яснобродівка, Нетайлове та Первомайське Донецької області. Тут російські війська намагались витіснити українські підрозділи із займаних рубежів.

Новопавлівський напрямок

Сили оборони продовжують стримувати ворога в районах населених пунктів Костянтинівка та Урожайне Донецької області. Тут армія РФ 13 разів намагалась прорвати українську оборону.

Російські військові не просунулись на Бахмутському напрямку за тиждень

Про це в ефірі "24 каналу" розповів командир батальйону ударних безпілотних авіакомплексів "Ахіллес" 92-ї бригади Юрій Федоренко.

"За останній тиждень противник тактичних успіхів на полі бою не мав. Богданівка, Часів Яр, Іванівське, Кліщіївка, Андріївка, всі позиції які за ЗСУ, залишаються за ними, російські війська далі не просунулись. Противник обходить по флангах Богданівку, Іванівське. Противник намагається обходити по флангах, штурмувати і сам населений пункт Часів Яр. Паралельно вони намагаються також вирівняти лінію бойового зіткнення. Це Кліщіївка, Андріївка. Так щоб максимально відтіснити сили оборони до водогінного каналу Донбас. Але чи вдасться противну це зробити? За моїм переконанням — ні", — уточнив Федоренко.

Російських військових немає території Часовоярської громади — начальник МВА

Інформація про те, що російські військові закріпились безпосередньо на території Часовоярської громади не відповідає дійсності.

Про це в ефірі "Еспресо" повідомив начальник МВА Сергій Чаус.

Він уточнив, що ландшафт місцевості доволі складний — є пагорби та яри.

"Евакуація ще можлива. Але в місто заїжджати небезпечно вже. Проїхати ще можна, але дуже швидко. 682 людини лишаються в місті. Гуманітарну допомогу, воду розвозимо по мікрорайонах. Воду розвозити небезпечно, бо ми бачимо роботу дронів, росіянам нема різниці, чи військова це техніка, чи звичайна цивільна", — розповів очільник громади.

Сергій Чаус зазначив, що по місту й по громаді армія РФ стріляє авіацією, артилерією, РСЗВ, дронами.

За Очеретине продовжуються бої — Волошин

Військовим РФ вдалось прорватися та закріпитися в Очеретиному, одна частина якого перебуває під контролем російського війська. Водночас окупована частина перебуває під українським вогневим контролем.

Про це повідомив речник оперативно-стратегічного угруповання військ "Хортиця" Назар Волошин в ефірі нацмарафону "Єдині новини".

"ЗСУ та Сили оборони вживають усі заходи, щоб вибити їх звідти. Там наразі тривають важкі бої. З нашого боку також вживаються заходи, щоб стабілізувати обстановку на цьому напрямку й повернення контролю над Очеретиним і над іншими населеними пунктами", — розказав речник.

Армія РФ понад 110 разів штурмувала позиції українських військових на східному фронті

Українські військові відбили 112 атак російських окупаційних військ на фронтах Донеччини, Луганщини, Харківщини й Запоріжжя протягом 1 травня.

Про це повідомили у Генштабі ЗСУ.

За даними штабу, військо РФ завдало авіаційних ударів по населених пунктах:

 • Диліївка,
 • Соловйове,
 • Очеретине,
 • Новоселівка,
 • Прогрес,
 • Уманське,
 • Желанне,
 • Новожеланне,
 • Новомихайлівка,
 • Костянтинівка,
 • Урожайне,
 • Старомайорське.

Куп'янський напрямок

На Куп’янському напрямку українські воїни відбили 14 атак в районах населених пунктів Петропавлівка, Іванівка, Кислівка, Котлярівка, Берестове, Копанки Харківської області та Стельмахівка на Луганщині.

Лиманський напрямок

На Лиманському напрямку армія РФ 14 разів атакувала позиції українських військ в районі населених пунктів Греківка, Новоєгорівка, Невське та Серебрянського лісництва Луганської області, а також Тернів на Донеччині.

Бахмутський напрямок

Українські воїни відбили 20 російських атак біля Білогорівки, Верхньокам’янського, Спірного, Нового.

Авдіївський напрямок

Українські військові відбили 39 атак в районах населених пунктів Калинове, Архангельське, Прогрес, Очеретине, Сокіл, Соловйове, Новопокровське, Семенівка, Уманське, Яснобродівка, Нетайлове, Первомайське.

Новопавлівський напрямок

Сили оборони продовжують стримувати російську армію в районах Красногорівки, Георгіївки, Новомихайлівки, Водяного та Урожайного, де російські війська, за підтримки авіації, 22 рази намагалися прорвати оборону українських військ.

Оріхівський напрямок

Російські військові 2 рази атакували позиції українських військ в районі Старомайорського Донецької області та Роботиного Запорізької області.

За квітень на сході України армія РФ втратила більше 24 тисяч людей

За даними ОСУВ "Хортиця" загальні втрати російської армії на східному відтинку фронту за квітень склали:

 • особового складу – 24 156;
 • танків – 308;
 • бойових бронемашин – 671;
 • гармат і мінометів – 575;
 • РСЗВ – 19;
 • протитанкових засобів – 71;
 • засобів ППО – 10;
 • важких вогнеметних систем – 1;
 • автомобільної техніки – 871;
 • спеціальної техніки – 12;
 • засобів РЕБ – 92;
 • БпЛА – 15 945;
 • ПУ БпЛА – 12;
 • укриттів – 817;
 • складів боєприпасів – 176;
 • складів ПММ – 24.

Відбиті позиції та полонені: бійці 63-ї бригади розповіли про вдалий штурм на Лиманському фронті

На Лиманському фронті поблизу села Ямполівка, що неподалік Тернів (це майже кордон Донецької та Луганської областей) військові 63-ї окремої механізованої бригади провели вдалий штурм та відбили позиції в окупантів.

Про це повідомила бригада і виклала відповідне відео.

"Наші воїни не лише захищаються, але й потужно штурмують ворожі позиції. У цьому відео показано захоплення кацапських окопів та кількох полонених", — розповіли в бригаді. Коли саме був бій, не уточнили.

Там додали, що вдалу атаку провели розвідка та піхота 23 окремого стрілецького батальйону у складі 63 ОМБр.

Понад 100 атак на Донеччині та Луганщині: зведення Генштабу вранці 1 травня

Понад 100 атак окупаційних військ відбили українські військові на фронті на Донеччині та на Луганщині, повідомив Генштаб ЗСУ. Найбільше армія РФ атакувала цієї доби на Бахмутському та Авдіївському напрямках.

Де армія РФ завдала авіаудари на Донеччині та Луганщині:

 • Серебрянське лісництво, Білогорівка Луганської області,
 • Ямполівка, Сіверськ, Верхньокам’янське, Часів Яр,
 • Новобахмутівка, Прогрес, Нетайлове, Желанне Перше,
 • Невельське, Євгенівка, Парасковіївка, Костянтинівка,
 • Водяне, Урожайне, Старомайорське, Сторожеве,
 • Велика Новосілка, Новий Комар Донецької області.

На Куп’янському напрямку Сили оборони відбили шість атак, не лише на Харьківщині, а й на Луганщині поблизу Стельмахівки.

На Лиманському напрямкуукраїнські відбили 21 атаку в районах Новоєгорівки, Греківки, Макіївки, Невського та Серебрянського лісництва на Луганщині та Тернів Донецької області.

На Бахмутському напрямкуСили оборони відбили 33 атаки поблизу Білогорівки Луганської області, Верхньокам’янське, Роздолівка, Спірне, Новий, Кліщіївка, Андріївка, та Часів Яр Донецької області.

На Авдіївському напрямкуармія РФ 33 рази атакувала в районах населених пунктів Архангельське, Керамік, Сокіл, Уманське, Семенівка, Яснобродівка та Нетайлове Донецької області.

На Новопавлівському напрямку Сили оборони відбили 18 атак и продовжують стримувати окупаційні війська в районах населених пунктів Георгіївка, Парасковіївка та Урожайне Донецької області.

На Оріхівському напрямку армія РФ намагалась 5 разів атакувати позиції українських захисників, у тому числі і районі Старомайорського Донецької області.

Фронт наблизився до траси Костянтинівка-Покровськ: наскільки серйозна небезпека

Чи під загрозою траса Костянтинівка-Покровськ після захвату околиць Очеретиного та відходу ЗСУ від Бердичів, Семенівки, Новомихайлівки зібрали всю інформацію щодо дій армії РФ та попросили військового оглядача Михайла Жирохова пояснити чи є траса Покровськ-Костянтинівка під вогневим контролем та чи дійсно військо РФ загрожує дорозі:

Читайте цей матеріал повністю:

Події на фронті: хроніки Суспільне Донбас

Хроніка подій на фронті на сході України у квітні 2024 року:

Хроніка подій на фронті на сході України у березні 2024 року:

Хроніка подій на Авдіївському фронті з 16 по 29 лютого 2024 року — під час останніх боїв на місто та відведення Сил оборони від Авдіївки:

Хроніка боїв за Бахмут з 5 березня по 21 серпня 2023 року: