Двоє підлягають евакуації в примусовий спосіб. Скільки дітей лишаються в Курахівській громаді на Донеччині

Двоє підлягають евакуації в примусовий спосіб. Скільки дітей лишаються в Курахівській громаді на Донеччині

Важливо

Двоє дітей залишаються в Успенівці Курахівської громади на Донеччині станом на 12 квітня. Це два хлопчики 12 та 7 років. Їх потрібно евакуювати в межах примусової евакуації дітей з батьками.

Про це повідомив Суспільному Донбас начальник Курахівської МВА Роман Падун.

Загалом у Курахівській громаді перебувають 936 дітей, уточнив Падун. До повномасштабного вторгнення в громаді проживала 41 тисяча людей, станом на 13 березня лишалися близько 14 тисяч, зокрема 1028 дітей.

Що відомо про евакуацію дітей в Донецькій області

З початку оголошення примусової евакуації, з 7 квітня 2023 року, з Донеччини евакуювали 1016 дітей з їх родинами, повідомив заступник голови Донецької ОДА Олександр Шевченко під час засідання Координаційного штабу з питань проведення обов’язкової евакуації населення в умовах воєнного стану.

"З 56 визначених населених пунктів області евакуйовано всіх дітей. На сьогодні подовжена та триває евакуація родин з дітьми у примусовий спосіб з населених пунктів Бахмутського району — там наразі залишається 13 дітей. А саме 5 дітей у Торецьку та 8 у Щербинівці. Евакуація в примусовий спосіб дітей з населених пунктів Курахівської громади Покровського району розпочалась 8 березня. У населених пунктах Успенівка, Ганнівка, Веселий Гай та Трудове перебувало 28 дітей. Станом на сьогодні залишається 2 дитини в одній родині у селі Успенівка", — зазначив заступник очільника області.

Що відомо про примусову евакуацію дітей з Курахівської громади

7 березня у чотирьох населених пунктах Курахівської громади оголосили примусову евакуацію дітей із батьками.

Як розповідав Роман Падун Суспільному, евакуюють 28 дітей з чотирьох населених пунктів: з Успенівки, Ганнівки, Веселого Гаю та Трудового.

Що відомо про примусову евакуацію дітей з зони бойових дій

Механізм примусової евакуації дітей із зон активних бойових дій уряд схвалив 7 березня 2023 року.

Рішення про примусову евакуацію дітей, коли батьки чи опікуни зобов'язані виїхати з небезпечного населеного пункту, приймає обласна військова адміністрація. Процедура передбачає евакуацію неповнолітнього разом з одним з батьків, який не може відмовитись від виїзду з небезпечного населеного пункту.

Першим населеним пунктом, звідки почали примусово вивозити неповнолітніх із батьками, став Бахмут. Востаннє примусову евакуацію дітей на Донеччині оголосили 23 жовтня. Тоді мали евакуювати 249 дітей, які проживають у Торецьку, Щербинівці, Петрівці, Неліпівці, Північному, Катеринівці, Очеретиному та Єлизаветівці, евакуюють в більш безпечні регіони.

За даними начальника відділу оперативно-чергової служби, зв'язку, оповіщення та інформування населення департаменту з питань цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Донецької ОВА Дмитра Петліна, торік евакуювали 856 дітей. З 43 населених пунктів вивезли всіх неповнолітніх:

 • Вугледарська громада — Вугледар, Пречистівка;
 • Бахмутська громада — Бахмут, Іванівське, Хромове;
 • Соледарська громада — Федорівка, Маньківка, Голубівка, Привілля, Роздолівка;
 • Мар'їнська громада — Красногорівка, Максимільянівка;
 • Очеретинська громада — Очеретине, Орлівка, Первомайське, Нетайлове, Бердичі, Керамік, Новокалинове, Новопокровське, Новобахмутівка;
 • Костянтинівській громаді — Іванопілля, Миколаївка, Подільське;
 • Торецька громада — Нью-Йорк, Залізне, Петрівка, Неліпівка;
 • Мар'їнська громада — село Костянтинівка, Катеринівка, Єлизаветівка;
 • Лиманська громада — Ямпіль, Торське, Зарічне;
 • Миколаївська громада — Оріхуватка, Никонорівка, Малинівка, Тихонівка, Васютинське, Рай-Олександрівка;
 • Часів Яр;
 • Авдіївка.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок