З Очеретинської громади на Донеччині за тиждень евакуювали понад сотню людей

З Очеретинської громади на Донеччині за тиждень евакуювали понад сотню людей

Ексклюзивно
73-річна жителька Донецької області у своєму домі у прифронтовому селищі Очеретине
. Фото: Wolfgang Schwan/Anadolu/Getty Images

З Очеретинської громади Донецької області за тиждень евакуювали понад сотню людей. Сьогодні, 16 березня, з Новоселівки Першої вивезли ще трьох людей.

Про це Суспільному Донбас розповів голова Очеретинської селищної військово-цивільної адміністрації Микола Коваленко.

"Через постійні обстріли та бомбові удари з літаків по громаді кількість охочих виїхати збільшилась, більше людей виїздять самостійно", — зазначив Микола Коваленко.

Як уточнив Суспільному голова Очеретинської СВА, в громаді залишаються понад 800 людей, це у половину більше, аніж було майже місяць тому.

"В Ласточкиному залишилась родина, чоловік та жінка. В Орлівці — до 20 людей, а в Тоненькому — до п'яти, через безпекову ситуацію їх не можливо евакуювати та завести туди гуманітарну допомогу", — розповів Коваленко.

Він навів дані про кількість людей, які залишились у селах та селищах громади:

  • в Очеретиному — майже 400 людей;
  • в Бердичах — 18 людей;
  • в Желанному — 170 людей;
  • в Кераміку — четверо;
  • в Новокалиновому — п'ятеро.

"Були випадки повернення людей, які приїздили, а потім знову їхали. Більшість людей, які залишаються у громаді, це пенсіонери та жителі середнього віку. Майже вся молодь виїхала з громади. Найпоширенішою причиною відмов від евакуації те, що люди бояться невизначеності. Минулого тижня евакуювали людину, яка не ходить", — каже Микола Коваленко.

За його словами, щодня з громади вивозять по двоє-троє жителів.

"Якщо людина хоче евакуюватись та звертається до нас, то ми одразу, або наступного дня вивозимо, бо чекати немає можливості та чекати небезпечно. Ми евакуюємо, волонтери, "Білий Янгол" та екіпаж ДСНС", — зазначив голова Очеретинської селищної військово-цивільної адміністрації

Він додав, що людей відвозять до Покровська, або безпосередньо на місце призначення.

"Раз на тиждень качаємо за допомогою генератора воду в Очеретиному. Світло є тільки в Желанному, але з перебоями. Один лікар виїжджає на територію. У всій громаді працює три магазини", — розповів про ситуацію у громаді Микола Коваленко.

"Ситуація від початку доби складна через постійні обстріли, російські військові обстрілюють громаду з різного виду зброї. Всі населені пункти під обстрілами. Сьогодні одна людина загинула, ще одна поранена, вони разом їхали у машині під час обстрілу", — уточнив Коваленко.

До 2014 року у громаді було 40 населених пунктів, після 2014 — окуповані три населені пункти. До повномасштабного вторгнення у 37 населених пунктах проживали майже 24 тисяч людей.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок