"Сприяють "інтеграції" захопленої території до РФ". 11 депутатам з Донеччини та Луганщини повідомили про підозру

"Сприяють "інтеграції" захопленої території до РФ". 11 депутатам з Донеччини та Луганщини повідомили про підозру

Доповнено
"Сприяють "інтеграції" захопленої території до РФ". 11 депутатам з Донеччини та Луганщини повідомили про підозру
Ілюстративне фото. GettyImages

Колишнім освітянам, працівникам райради та правоохоронцю з Луганської області, також іншим "депутатам" з Волноваського району Донецької області повідомили про підозру у колабораціонізмі.

Про це повідомили у прокуратурі Луганщини та в СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Зокрема, за даними прокуратури, депутат Старобільської райради, який при окупантах став "заступником голови" одного з муніципальних округів так званої ЛНР.

"Минулого року жителі Луганщини зареєструвались кандидатами в "депутати рад муніципальних округів "ЛНР" першого скликання" у захоплених населених пунктах регіону. Вони представляють ворожу політичну партію "Єдина Росія". Усі особи сприяють "інтеграції" захопленої території Луганщини до РФ", — йдеться у повідомленні.

За результатами псевдовиборів, які відбулись на початку вересня 2023 року, двох жителів Луганщини обрали заступниками голів рад Біловодського та Станично-Луганського муніципальних округів "ЛНР", розказали у відомстві.

Ще один підозрюваний очолив так звану постійну комісію з соціально-економічного розвитку та питань ЖКГ ради Старобільського муніципального округу "ЛНР", а троє інших увійшли до складу рад Новопсковського та Біловодського муніципальних округів.

"У складі муніципальних утворень зловмисники обрали окружних голів і намагаються вирішувати законодавчі, економічні, житлово-комунальні, екологічні проблеми. Активно співпрацюють із загарбниками, дотримуючись нормативних правових актів окупантів", — розказали у СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Їм повідомили про підозру за фактом добровільного обрання до незаконного органу влади, створеного на тимчасово окупованій території (ч. 5 ст. 111-1 КК України). Наразі вирішується питання щодо оголошення їх у розшук та обрання запобіжного заходу. Підозрюваним загрожує до 10 років позбавлення волі та конфіскація майна.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок