Допомога — переселенцям. Безплатні вегетаріанські обіди роздають у Дніпрі

Допомога — переселенцям. Безплатні вегетаріанські обіди роздають у Дніпрі

Безкоштовні гарячі обіди у Дніпрі для переселенців та вразливих категорій населення роздає благодійний фонд "Їжа життя Дніпро". У місті є 13 точок видачі, куди чотири рази на тиждень привозять вегетаріанські страви.

Вегетаріанські страви готують у храмі "Міжнародного товариства свідомості Крішни". На день роздають 1250 порцій, розповідає помічник кухаря Сергій.

Роздають їжу кожен понеділок, вівторок, четвер, п'ятницю.

"Приблизно 320 літрів ми готуємо першу страву, 250-270 літрів каші, і 130-140 літрів овочевого рагу. Ми цю їжу не просто готуємо, це є освячена їжа. Вона називається — "прасад", з санскриту має значення — милість", — розповів Сергій.

гарячі обіди переселенці Донбас їжа страви допомога благодійний фонд "Їжа життя Дніпро"
Помічник кухаря Сергій, Дніпро. Кадр з відео Суспільне Донбас

Благодійна організація працює не перший рік, в "докарантинні" часи мали 9 точок видачі гарячої їжі у місті, наразі працюють у 13 місцях, розповів директор благодійного фонду "Їжа життя Дніпро" Юрій Варава.

"Категорії людей — це нужденні, соціально незахищені верстви населення, котрі й до війни були, а зараз їх стало значно більше. До цих людей доєдналось багато переселенців. Ми ще годуємо поранених у шпиталях, у лікарнях", — розповів Юрій Варава.

їжа гарячі обіди переселенці Донбас страви допомога благодійний фонд "Їжа життя Дніпро"
Волонтери готують безкоштовні гарячі обіди для переселенців та вразливих категорій населення, Дніпро, березень 2024 рік. Кадр з відео Суспільне Донбас

На кухні працює помічником з роздачі їжі переселенець з Покровська Денис. Чоловік розповідає, на Донеччині працював гірником.

"Я в шахті сім років відпрацював. Виїхав сюди з другом, знімаємо будинок. Нарізаю хліб, розкладаю, також їжджу, роздаю гарячі обіди", — розповів Денис.

гарячі обіди переселенці Донбас їжа страви допомога благодійний фонд "Їжа життя Дніпро"
Помічник роздачі їжі Денис нарізає хліб, Дніпро. Кадр з відео Суспільне Донбас

Переселенка з Сєвєродонецька Лідія, що прийшла за обідом, розповіла: у Дніпрі живе з березня 2022 року. Під час одно з обстрілів нині окупованого міста Луганщини дістала травму.

"Обстріл був, влучили прямо в будинок. Вбило сусіда мого Юрія, а мене засипало, присипало. Мене вивезли з пораненням. Я дуже довго лежала у лікарні Мечникова. Живу постійно у шелтері, тому що грошей немає. Рука не працює, погано ходжу", — розповіла Лідія.

їжа гарячі обіди переселенці Донбас страви допомога благодійний фонд "Їжа життя Дніпро"
Гарячі обіди для переселенців та вразливих категорій населення у Дніпрі, березень 2024 рік. Кадр з відео Суспільне Донбас

Також прийшла за їжею переселенка з Лисичанська Валентина. Вона з родиною також знайшла прихисток у Дніпрі.

"Вже не було ні світла, ні води, ні газу. І ми виїхали маршруткою. Три дні сиділи на вокзалі, а потім у квартиру. І дуже дорого квартира була. Їжу беру майже кожного разу: каша, суп чи борщ", — розповіла Валентина.

гарячі обіди переселенці Донбас їжа страви допомога благодійний фонд "Їжа життя Дніпро"
Переселенка з Лисичанська Валентина, Дніпро. Кадр з відео Суспільне Донбас

За словами Юрія Варави, волонтери фонду також раз на місяць возять їжу у прифронтові та деокуповані населені пункти.

їжа страви гарячі обіди переселенці Донбас допомога благодійний фонд "Їжа життя Дніпро"
Волонтери раз на місяць розвозять їжу у прифронтові та деокуповані населені пункти, Дніпро, березень 2024 рік. Кадр з відео Суспільне Донбас

Благодійна місія "Їжа життя Дніпро" створена "Міжнародним товариством свідомості Крішни" та працює більш ніж в 60 країнах світу. Існує коштом пожертв та донатів.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок