Ті, хто штурмував. З ділянки фронту в районі Бахмута вивезли тіла вбитих росіян, які віддають на обмін

Ті, хто штурмував. З ділянки фронту в районі Бахмута вивезли тіла вбитих росіян, які віддають на обмін

Ті, хто штурмував. З ділянки фронту в районі Бахмута вивезли тіла вбитих росіян, які віддають на обмін
Авто пошуковців "Плацдарму". Фото: Суспільне Донбас

Вбитих російських військових з Кліщіївки, Андріївки, Курдюмівки Бахмутського району вивезли пошуковці загону "Плацдарм". Тіла понад пів року пролежали на полі бою після штурмів.

Про це Суспільному Донбас розказав керівник загону "Плацдарм" Олексій Юков.

"Ми забирали тіла військовослужбовців, які були виявлені біля Бахмутського напрямку: це селище Кліщіївка, Андріївка і Курдюмівка. Між цими селами на бойових позиціях були виявлені рештки військовослужбовців, під час перевірки декілька було вже встановлено, це військовослужбовці Російської Федерації", — розказав Юков.

Жетон російського військового
Жетон солдата армії РФ. Кадр з відео Суспільне Донбас

Ідентифікувати вбитих дуже складно: тіла лежали шість місяців в зоні бойових дій. Це могли бути солдати штурмових підрозділів, вважає він після первинного огляду.

"Наразі серед загиблих багато шоломів, бронежилетів, залишків екіпірування спорядження саме бойових саме штурмових підрозділів. Вони штурмували позиції ЗСУ і під час цих штурмів вони загинули".

Після ідентифікації та ДНК-експертизи останків, мертвих солдат армії РФ будуть обмінювати на тіла українських воїнів. За словами Юкова, забирали їх пошуковці із загрозою для власного життя.

"Ми не ділимо мертвих на своїх і чужих, ми забираємо тіла всіх, як військовослужбовців ЗСУ, РФ і цивільних мешканців. Та сторона, на жаль, не дає нам можливості забирати тіла ні наших військовослужбовців, ні своїх. Нам не дають ніяких гарантій і з нами не ведуть ніяких перемовин стосовно того, щоби заводити групи для пошуку та ексгумації тіл загиблих.

На Бахмутському напрямку пошуковці працюють понад сім місяців. За його словами, далі мають намір направити загони на Куп’янський та Авдіївський, щойно це буде можливо.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок