500 гарячих обідів щодня готують волонтери із Дніпра для жителів деокупованих сіл Студенок та Яремівка. Розрахований благодійний проєкт на три тижні, розповів координатор проєкту Максим Горбунов. Понад рік кухарі-волонтери їздять віддаленими селами та розгортають "польові кухні" там, де немає газо- та водопостачання, магазинів та регулярного транспортного сполучення. Як частували селян волонтери — репортаж.
"Кожен день у нас різне меню: каші, куліш, плов, борщ. Наші кухарі дуже ретельно ставляться до своєї справи, вони у нас — гурмани. І фішка у нас в тому, що сам шеф-кухар, сам розвозить свою їжу. Тобто, якщо він там щось "накосячив", він одразу отримує відгук", — каже координатор проєкту "Польова кухня" Максим Горбунов.

Цього тижня волонтери працюють у селі Студенок, що на кордоні Харківської та Донецької області. У центрі села волонтери в казанах варять борщ.
"В меню — у нас борщ. Приготування розпочалося від вчорашнього вечора: чищення овочів, нарізка. А з шостої ранку ми тільки його варимо", — каже шеф-кухар Денис Верещага, закладаючи заправку у казан.

"Борщ хвалять, люди тут люблять борщ і знаються на борщах. Стараємося", — додає шеф-кухар.
Волонтер Віталій Колесов, помічник шеф-кухаря, розповідає, чотири місяці тому долучився до команди благодійників.
Допомагають волонтерам і місцеві жителі. Людмила принесла зелень зі свого городу.

Юлія, яка переїхала до Студенка із Сєвєродонецька, допомагає розливати борщ у порційні лотки та роздає односельцям.
"Їжа дуже смачна, хлопці дуже стараються, намагаються всіх нагодувати, щоб всі були люди ситі та здорові. Меню дуже різнокольорове, різнобарвне, дуже смачне. Чому вирішила допомогти? Є такий вислів дуже гарний: "Ніхто крім нас". А хто, як не ми будемо допомагати. Крім того, хлопці без жіночої руки ніяк не справляються, тому було запропоновано і вирішила допомогти", — розповідає переселенка із Сєвєродонецька Юлія.

"Дай Бог здоров'я, розумники хлопці, дякую, що вони приїжджають, допомога якась нам і всім. На смак це взагалі відмінно все, вдома таке не приготуєш, як вони тут готують. І борщ, і картопля, і каші, все подобається", — зазначає жителька села Любов.

Проєкт "Польова кухня" реалізує благодійний фонд із Дніпра "К-12".
"Цей проєкт існує вже понад рік. Перше місто деокуповане, в яке завітала наша команда був Тростянець. Потім Ахтирка, Балаклія, Снігурівка. І в цьому році це в нас вже четвертий проєкт, ми їх присвятили деокупованим селам та тим, які повертаються до життя", — розповідає координатор проєкту "Польова кухня" Максим Горбунов.
За словами Максима Горбунова, розрахований проєкт на 21 день. Далі волонтери обиратимуть для "Польової кухні" інші деокуповані села, де немає централізованого газопостачання, водопостачання, магазинів та регулярного транспортного сполучення.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram