До Костянтинівки на Донеччину приїхали ветеринари-волонтери. Прийом вели безкоштовно, оглянули близько сотні котів та собак, надали господарям ліки та корм, зробили щеплення та провели 14 операцій.
Ветеринари благодійного фонду "Ветевак" їздять прифронтовими населеними пунктами. У команді працює п'ятеро людей. Гроші з власників тварин не беруть, видають безплатно ліки та корм.
Деякі жителі Костянтинівки, які зі своїми домашніми улюбленцями прийшли на огляд, хотіли стерилізували своїх тварин, інші — консультувались щодо лікування.
В Асі, за словами хазяйки, був постійний свербіж. Лікар діагностував собаці алергію, порадив виключити з раціону білок.
В 11-річної кішки Матильду власниця Світлана підозрювала дерматит: "Вона постійно чухається і блохи в неї".
"Це може бути алергічна реакція на укуси бліх, як це дивно не звучить, але таке може бути. Таким делікатним кішечкам достатньо однієї блохи, яка кусає і залишає свою слину і на цю слину запускається реакція", — пояснює Світлані лікарка, вона виписала Матильді протисвербіжні препарати.
Вакцини, як і ліки, що їх привезли ветеринари, видають безкоштовно.
"Працюємо з комплексними вакцинами та вакцинами від сказу для тварин. В нас все зберігається в термосумці з хладогентами, щоб вакцини були в належному стані є температурний контроль, також обробки від паразитів на різну вагу для різних тварин. І все що потрібно для терапії", — розповіла ветеринарна лікарка Анастасія Куліш.
Ветеринарні лікарі обладнали кімнату для огляду тварин та операційну.
"В нас є все для стерилізації інструментів, пульсоксиметр, щоб моніторити пацієнта під час операції, і коагулятор для стерилізації, кастрації портативний", — розповіла Анастасія Куліш.
Ветеринарам військовослужбовці передали кошенят з передової.
"Є така проблема, вони не можуть сходити до туалету, ми не знаємо чим їх годували, тому потрібно їх ще лікувати зараз", — пояснює хірургиня фонду "Ветевак" Валерія.
"Ми працюємо за рахунок донатів. Об'їздили вже і Сумську область, і Харківську, і Запорізьку, і ось доїхали на Донеччину. Це наш четвертий по рахунку виїзд. Працюємо десь три дні, за цей час нам вдається оглянути близько двохсот пацієнтів, та видати 400, 500 кг корму", — розповідає засновниця фонду "Ветевак" Анастасія Куліш.
7 листопада, лікарі в Костянтинівці провели 14 операцій, близько сотні оглядів і вакцинацій та видали понад 300 кг корму.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram