Чи виділить держава кошти на закупівлю дров для громад Донеччини

Чи виділить держава кошти на закупівлю дров для громад Донеччини

Чи виділить держава кошти на закупівлю дров для громад Донеччини
. Фото: Суспільне Донбас

Обласна влада на Донеччині досі не має відповіді від уряду, чи буде працювати державна програма забезпечення дровами жителів регіону. В області 10 громад взагалі не матимуть централізованого опалення цієї зими. Люди вже подали заявки на понад 78 тисяч кубометрів деревини.

Про це на брифінгу повідомила заступниця директора департаменту житлово-комунального господарства Донецької ОДА Лариса Гусева.

"Станом на сьогодні коштів від держави поки що немає. Невідомо — чи будуть", — розповіла заступниця.

За її словами, багатодітним сім’ям та людям з інвалідністю потрібні 78 122 метри кубічних дров, а це — 20 561 оселя. Цю категорію населення обіцяють забезпечити дровами міжнародні організації.

Також вона уточнила, що ряд громад, наприклад, Лиманська виділить з місцевого бюджету, до 20 мільйонів гривень для придбання деревини, бо у громаді не буде централізованого опалення. "Вони вже мають 5 тис. заяв на отримання деревини. Інші громади розглядають ці питання", — сказала Лариса Гусева.

Що відомо про опалювальний сезон 2023-2024 на Донеччині

Цієї зими без централізованого опалення на підконтрольній Україні Донеччині залишаться десять громад. Опалювальний сезон цього року не розпочнеться, зокрема, у Бахмуті, Сіверську, Торецьку, Часовому Яру, Вугледарі, Авдіївці, Святогірську, Лимані. Там зруйноване газо- та електропостачання, а жителів забезпечать буржуйками, пелетами, вугіллям тощо.

Дров та пелет на опалення в області потребують понад 35 тисяч домогосподарств на загальну суму 630 мільйонів гривень. Кошти на їх придбання сподіваються отримати з державного бюджету по програмі "ДроваЄ".

Планують запустити централізоване опалення в 14 громадах з 35 на Донеччині. А у Селидовому до 1 грудня обіцяють встановити модульні котельні. В решті, 11 громадах, буде часткове опалення — об’єкти соцсфери та медичні заклади.

До 1 жовтня Донецька область буде готова до опалювального сезону.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок