Танкісти на Бахмутському напрямку прикривають піхоту та допомагають штурмувати позиції російських окупантів. Вони можуть проводити кілька діб у своїх бойових машинах, сидячі у засідці, і радіють кожній знищеній ворожій цілі. Як працює екіпаж танкістів на Бахмутському напрямку — репортаж Суспільногого.
Екіпаж танку працює на Бахмутському напрямку на модифікованому Т-64. Їхня бойова машина має ім' я — "Торнадо", допомагає відбивати атаки російських військових та прикривати піхоту.
"Декілька разів на день зараз хлопці їздять. Багато зараз роботи. Дуже важко на цьому напрямку", — розповідає військовослужбовець ЗСУ Артем.
Боєць Артем — командир танку. Він каже, головне — виконати бойове завдання і зберегти життя екіпажу. Для цього танк треба встигнути вивести з-під вогню російських військ, які не шкодують снарядів.
"Використовують, починаючи з 82-міліметри калібру і вже закінчуючи 152-міліметри. Це може бути як міномет, так і "стволка". Але здебільшого це протитанкові ракетні комплекси. Якщо там є пряма видимість для ПТРа, то працюємо якомога швидше. Якщо нема прямої видимості для ПТРа, тобто він нас не уразить, то працюємо неспішно, більше. Не п'ять-десять (пострілів — ред.), а вже можна і конвеєром туди — 28 штук", — розповідає про бої військовослужбовець.
Коли є завдання, екіпаж має до 15 хвилин на виїзд. Як швидко почнуть працювати — залежить від відстані до позиції та самої дороги, каже військовий Роман.
"Є дороги, де я можу на п'ятій передачі пролетіти і відпрацювати. А є стежки в лісах, де треба на першій-другій передачі їхати, щоб не позривати броню", — каже він.
Роман — механік-водій. Контракт підписав у 2021 році, багато чому довелось вчитись вже в бойовій обстановці.
"Т-64 вмію управляти та обслуговувати, ремонтувати та Т-72. Бойова вага його 44 тони. Це круто, це класна тачка. Їдеш — ями тобі без різниці.
Місце механіка в танку досить компактне, та іноді доводиться проводити в танку багато часу: "Буває у засідку кудись виїжджаємо і треба захованим у посадці простояти добу, дві. Трошки приліг, відпочив".
Таким танкам вже не один десяток років, додає Роман: потребують уваги та гарного обслуговування:
"Непогана машина, довелось на ній штурмувати один раз. Там болото було страшне. Ледь виїхали звідти, бо машина грузла, по борти закопалися".
За влучність пострілів з танка відповідає Навідник екіпажу "Торнадо" — Андрій, він досвідчений військовий, в армії з 2016 року.
"Вражали БТР, БМП і бліндажі. Попадали в будівлі, де розташовувався резерви — це з закритих позицій ми стріляли", — розповідає боєць Андрій.
Андрій родом із Запоріжжя. Артем і Роман не тільки бойові побратими, а й земляки: обидва з Маріуполя.
"Це рідне місто, я там ріс. Там батьки були. Там майже одружився. Це рідний дім, звичайно, що хочеться звільнити", — каже Артем.
"Якщо так випаде, що прийдеться звільняти Маріуполь, знаючи дуже добре місто, ми покажемо їм знову пекло", — додає Роман.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram