Вовки, кози, леви, мавпи та птахи. Як живуть у зоопарку на Донеччині тварини, яких евакуювали з прифронтових міст

Вовки, кози, леви, мавпи та птахи. Як живуть у зоопарку на Донеччині тварини, яких евакуювали з прифронтових міст

Зоопарк на Донеччині
. Фото: Суспільне Донбас

У зоопарку в Покровському районі живе понад три сотні тварин: хижаки, птахи та худоба. Від початку вторгнення РФ до Україні сюди привозять тварин з місць, де йдуть бої. Наразі керівництво зоопарку будує вольєри, планує розширятися та не думає про евакуацію. Як живуть тварини в зоопарку дізнавались кореспонденти Суспільного.

Місяць тому до зоопарку привезли вовків з Бахмута, тварини приїхали здорові, без поранень. Тут й житимуть, поки власники їх не заберуть.

"Нам зателефонували, кажуть: "Жінка евакуюватись змогла, є двоє вовків, ручні". Ми говоримо: - "Привезіть". "Ви потім назад віддасте?" - "Звичайно віддамо", — розповів голова правління ГО "Зоосвіт" Геннадій Селіваров.

Вовк тварини зоопарк вольєри Покровський район Донецька область
Вовк відпочиває у зоопарку Покровський район Донецька область. Фото: Суспільне Донбас

В цьому зоопарку живе понад три сотні тварин. З початку російського вторгнення евакуюватися не збиралися, приймали тварин з міст, в яких велися бої та від місцевих, які їхали та худобу забрати не могли. Рік тому тут прихистили більш як сорок кіз.

"Рік тому привезли тут із сіл поряд, багато було. Ми їх людям безкоштовно пороздавали. А потім люди заходять, ті що поверталися, і так людям роздавали, по селах, приходили і забирали", — розказав Геннадій Селіваров.

Кози тварини зоопарк вольєри Покровський район Донецька область
Кози у зоопарку Покровський район Донецька область. Фото: Суспільне Донбас

Співробітники зоопарку забрали й 14 левів, їх вже вивезли до Африки.

"Було в нас ще вісім тигрів, тигрів ми обміняли із Львівським зоопарком. А левів того року евакуювали, поїхали до Африки. Київські зоозахисники приїхали, і левів ми віддали їм. Виживали на свої кошти, допомагали трохи люди, а так взагалі на свої кошти виживали. Ніхто голодний не був, ситі були", — згадує голова правління ГО "Зоосвіт".

Лев тварини зоопарк вольєри Покровський район Донецька область
Лев у зоопарку Покровський район Донецька область. Фото: Суспільне Донбас

Не поїхали до Африки Симба та Альфа, тут вони живуть три роки. Десять днів тому Альфа народила. Від маленької Ліки відмовилася одразу. Працівники зоопарку вигодовують левеня самотужки. Годують молоком.

Левеня тварини зоопарк вольєри Покровський район Донецька область
Маленьку левицю Ліку вигодовують молоком працівники зоопарку. Фото: Суспільне Донбас

Також тут живуть тигри, лами, олені, вовкодави, єноти, страуси, мавпи та інші. Тварин, каже Геннадій, привозили з різних міст України, зазвичай забирали в контактних зоопарках, деяких хворих та змучених.

"Потапич (ведмідь) був у контактному зоопарку на узбережжі, там умови були більш-менш. Нам віддали його та левицю ще одну із контактного зоопарку. Потапичу чотири роки, Потапич їсть м'ясо, курку, овочі, фрукти. По два відра на день овочів, фруктів, дві-три курки на день", — каже Геннадій Селіваров.

Олень тварини зоопарк вольєри Покровський район Донецька область
Олень у Зоопарку Покровський район Донецька область. Фото: Суспільне Донбас

Лев Симба на день їсть близько восьми кілограмів м'яса. Готують тваринам працівники зоопарку. Пічка не вимикається, каже Геннадій. Найвибагливіші, каже Селіваров маленькі мавпи.

"Їм там кашки спеціальні, павуків, зоофобусів замовляємо спеціально. Загалом тварини всі їдять як домашні. Хижаки м'ясо їдять, інші овочі, фрукти, кашу варимо", — каже Геннадій Селіваров.

Мавпа тварини зоопарк вольєри Покровський район Донецька область
Мавпа у зоопарку Покровський район Донецька область. Фото: Суспільне Донбас

Геннадій розповідає, під час обстрілів тварини ховаються та лякаються, проте випадків поранень та загибелі в зоопарку не було. Надалі планують будувати нові вольєри та розширяти зоопарк, бо з початку повномасштабного вторгнення росіян багато людей звертаються з проханням забрати тварин.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок