Попри обстріли залишилась в прифронтовому селі, аби допомагати людям. Соцпрацівниця Людмила Шайнога опікується шістнадцятьма літніми людьми в селищі Зоря на Донеччині. Щодня жінка привозить їм питну воду, якої в селі немає понад рік та допомагає по господарству.
Соцпрацівниця Людмила Шайнога на велосипеді розвозить бутлі з водою та пакети з гуманітарною допомогою. Її підопічні — це люди похилого віку, які потребують допомоги.
"Робота ця дуже відповідальна. І не тільки в мій робочий час. Робочий день з восьмої до чотирьох, але буває таке, що телефонують і в восьмій, і о дев'ятій вечора. Люди одинокі, пристарілі, та не дозволить навіть совість відмовити, їдеш і розумієш, що це людям потрібно", — каже соцпрацівниця Людмила Шайнога.
До повномасштабного вторгнення роботу виконували вдвох, каже Людмила. Через військові дії напарниця виїхала.
Наразі 62-річна жінка допомагає шістнадцятьом пенсіонерам, чотирьох взяла під опіку — за власним бажанням.
"Буває страшно, буває їдеш, а там прильоти, а їхати все одно треба. Вони також налякані, намагаюся пояснити, що це не по нас, але це поряд. Але треба бути напоготові, щоб заховатись у підвал чи кудись", — розповіла соцпрацівниця.
Пенсіонерка Неля Яківна зустрічає соцпрацівницю у себе на подвір'ї. Жінка каже, майже не виходить за двір через хворі ноги.
Більшість людей з її вулиці евакуювалися, як і родичі жінки. Водопостачання в селі немає вже понад рік. Питну та технічну воду жінці привозить Людмила.
"Привезли води, треба буде заносити її. І з криниці принести. І в магазині скупитися й гуманітарку", — каже жителька Зорі Неля.
Виїжджати з села пенсіонерка відмовляється. До обстрілів, каже, вже звикла.
"Сховатись не встигнемо. Ховаємося вдома. Слава богу, будинок із кутами, ховаємося там. Спочатку було страшно, прислухалися. А зараз уже... Людина до всього пристосовується, але звичайно страшно", — розповідає жінка.
Людмила сідає на велосипед і прямує далі вулицею. Там на неї чекає 74-річна пенсіонерка Тамара.
"Я не можу на ходунках ходити в магазин, це дуже хороша допомога. Я не знаю, як би я вижила, якби не допомога", — каже жителька Зорі Тамара.
У Зорі на Донеччині залишається 333 людини, до повномасштабного вторгнення було 750.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram