Хібукі-терапія: як собака-обіймака допомагає дітям у Покровську

Хібукі-терапія: як собака-обіймака допомагає дітям у Покровську

Хібукі-терапія: як собака-обіймака допомагає дітям у Покровську
. Собака-обіймака. Фото: Покровська МВА

У Покровську розпочали міжнародний ізраїльський проєкт психологічної допомоги "Хібукі-терапія". В рамках методики собаки-обіймаки допомагають зняти стрес та заспокоїти дитину. Хібукі-терапія вже допомогла 40 учням однієї з початкових шкіл міста.

Про це повідомили у Покровській міській військовій адміністрації.

Хібукі — м'яка та невелика розміром іграшка у вигляді собачки з сумними очима та довгими лапами. Вважається, що іграшковий собака завжди буде поруч із дитиною, приносячи їй відчуття безпеки. "Такого стану особливо гостро потребують діти, які стали свідками воєнних дій, навіть якщо й проживають у тилу, як, наприклад діти Покровської громади", — зазначили у МВА.

У військовій адміністрації повідомили, що іграшки отримають 70 учнів початкових класів. Як правильно взаємодіяти із собачками дітей навчать фахівці покровських шкіл та психолог, які пройшли спеціальне навчання.

"Сьогодні відбулась перша зустріч з батьками дітей, які залучені до Хібукі-терапії. Ментальне здоров'я наших дітей є важливим для нас, тому ми й надалі піклуватимемося про це", — розповіла заступниця начальника Покровської МВА Олена Харчевна.

Хібукі-терапія. Фото: Покровська МВА
Хібукі-терапія. Фото: Покровська МВА

За словами заступниці начальника Покровської МВА Маргарити Ідрісової, проєкт вже має позитивні відгуки, тому його розширять, щоб якомога більше дітей могли психологічно "розгрузитися". Цю іграшку відшивають на спеціальній фабриці, а щоб її отримати, батьки підписують угоду про проходження спільної арттерапії.

"Терапія полягає в тому, що дитина від імені іграшкового собаки говоритиме про почуття та переживання, які він прожив на власному досвіді, при цьому не замикаючись на психотравмі", — розповіла психологиня проєкту Олена Сервачак.

На п'яти заняттях школярі навчаться розуміти свій внутрішній стан та турбуватися про себе через іграшку, а батькам допоможуть чути та звертати увагу на психологічний стан своїх дітей, повідомили в міській військовій адміністрації.

"З цими собаками-обіймаками діти зможуть ходити до школи навіть після закінчення програми. Покровськ стане єдиною громадою на Донеччині, де дозволять з цією іграшкою перебувати під час уроків", — йдеться у повідомленні.

Читайте також

Електрики на Донеччині врятували совеня, яке випало з гнізда

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок