Сім місяців після деокупації Святогірська: як місто відновлюється після російської окупації

Сім місяців після деокупації Святогірська: як місто відновлюється після російської окупації

Сім місяців після деокупації Святогірська: як місто відновлюється після російської окупації
. Святогірськ жовтень 2022 року. Фото: Суспільне

У Святогірську залишаються близько 750 жителів, а у громаді — 2300, розповів начальник Святогірської військової адміністрації Володимир Рибалкін.

"Вся Святогірська громада налічує 12 сіл та місто Святогірськ. До повномасштабного вторгнення у громаді проживали 9068 жителів. У місті — до п'яти тисяч місцевих. Є люди, які повертаються, бо люди хочуть перевірити свої будинки, зробити заяву про пошкоджене майно тощо. Евакуація з громади постійно проводиться", — поінформував начальник МВА.

За його словами, у місті немає централізованого газопостачання.

"Вже почались обговорення щодо відновлення централізованого водопостачання у Святогірську. Працює комунальна служба. Є мобільний зв'язок 4G та оптико-волоконний інтернет", — каже Рибалкін.

Після деокупації міста повертаються підприємці, розповів начальник МВА, в населеному пункті вже 10 точок підприємницької діяльності.

"Відкрились продуктові магазини, ательє, два готелі, аптека та пекарня. У місті працює волонтерський штаб, соціальна пральня, соціальний санітарний модуль. Продуктові набори постійно завозяться, а також є резерв, який дозволить близько трьох тижнів прожити без постачання гуманітарної допомоги", — повідомив керівник МВА.

Рибалкін розповів, що раз на тиждень безоплатно ходять соціальні рейси з кожного населеного пункту громади до Слов'янська та Краматорська.

"Лікарі без кордонів та медичний корпус та медичні волонтери Frida закривають потребу у лікарях. Вони привозять щомісяця близько 20 медиків та медобладнання, зокрема, місцеві жителі можуть зробити УЗД та кардіологію", — підсумував Рибалкін.

Що відомо про Святогірськ

12 вересня українські військові звільнили Святогірськ, який був окупований РФ три місяці у 2022 році. Після деокупації міста виявили 38 стихійних поховань.

Читайте також новини Святогірська

Святогірськ та Істон стали містами-побратимами

У Святогірську місяць як працює соціальна пральня: чи є попит і як надають послугу

Книжки передала Ірен Роздобудько. У місті на Донеччині відкрили вуличну бібліотеку

"Святогірськ залишається екологічно чистим" — очільник МВА розповів про туристичне відновлення міста

“Він мене ставив до паркану і стріляв”. Жителька Святогірська розповіла про життя в окупації

Українські прапори, які пережили окупацію Святогірська, передадуть до музеїв

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок