На 15 тисяч свиней більше. В ОВА розказали, про втрати та відновлення ферм на Донеччині

На 15 тисяч свиней більше. В ОВА розказали, про втрати та відновлення ферм на Донеччині

На 15 тисяч свиней більше. В ОВА розказали, про втрати та відновлення ферм на Донеччині
. Суспільне Черкаси

На фермах Донецької області цього року збільшилась кількість свиней, повідомила на брифінгу заступниця директора департаменту агропромислового розвитку та земельних відносин облдержадміністрації Олена Рибакова. Нині в регіоні працюють вісім великих ферм.

За її даними, наразі на восьми фермах в області утримують 149 тисяч свиней. Це вдвічі менше, ніж до повномасштабного вторгнення, коли працювали 17 підприємств, які мали 370 тисяч тварин. Та все одно більше, ніж у 2022-му, наголошує Олена Рибакова.

"Є позитивна тенденція: з початку 2023 року поголів’я свиней збільшилось на 15,5 тисяч, — розповіла Рибакова. — Раніше в Донецькій області було найбільше поголів’я свиней в Україні. Там трохи змінювалась ситуація рік від року, але у нашому регіоні було найбільше".

За даними департаменту, з 19-ти підприємств, які розводили корів, лишились — вісім. Наразі вони мають близько трьох тисяч корів, до 24 лютого було вдвічі більше.

"Багато великих підприємств лишились на окупованій території. Це такі підприємства як "Екопрод", Нова нива", "Малинівка", — розказала Рибакова.

За її словами, підприємствам, які розводили цінну — племінну худобу, вдалося переїхати в інші регіони. Є вірогідність, каже заступниця директора департаменту, ці підприємства вже не повернуться.

Найбільших втрат зазнало птахівництво, нагадала Олена Рибакова. На півночі області були зруйновані великі господарства, загалом більше мільйона птиць загинули.

"Це приблизно половина: до 24 лютого 2022 року на Донеччині вирощували 2,1 млн. голів птиці", — зазначила Рибакова.

Нині в регіоні працює єдине підприємство, яке має понад 300 тисяч птахів.

"Якщо у 2022 році до лютого в регіоні виробляли 139 мільйонів яєць, то за січень-березень 2023 року — 6 мільйонів. Це певним чином впливає і на ціну на яйця і в області, і в Україні", — пояснила заступниця директора департаменту.

На початок 2022 року в області в галузі тваринництва працювали 62 підприємства, нині лишилось 23. Внаслідок війни (з 24 лютого 2022 року) загинули:

  • 1 тис. корів,
  • 21 тис. свиней,
  • 1 млн. птахів.
  • 600 овець,
  • 3 тис. кроликів.

"Дуже великих втрат зазнало тваринництво, — підсумувала Рибакова. — Якщо грошима то втрати склали майже 1 млрд гривень".

Дивіться також

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок