У Краматорську перейменували парк та понад 300 вулиць. Список

У Краматорську перейменували парк та понад 300 вулиць. Список

У Краматорську перейменували парк та понад 300 вулиць. Список
. Краматорськ, стара частина міста, 16 березня 2023 рік. Фото: Діана Козлова/Суспільне Донбас

В Краматорську перейменували міський парк Пушкіна та 307 вулиць й провулків. Відповідні розпорядження №268-р та №269-р про зміну назв міських топонімів опубліковані на сайті Краматорської МВА.

"Парк Пушкіна перейменували у "Family Park". Зокрема, у місті з'явиться вулиця, Героїв "Азовсталі", Сергія Кульчицького29 травня 2014 року на четвертому блокпості поблизу міста Слов'янська Донецької області проводили розвантаження продуктів харчування та здійснювали ротацію особового складу. Повертаючись із гори Карачун, вертоліт Національної гвардії України, у якому перебували 12 осіб, включаючи генерала-майора Сергія Кульчицького, був підбитий терористами. Весь екіпаж загинув. 20 червня 2014 року Сергію Кульчицькому посмертно присвоїли звання Героя України – за виняткові військові заслуги перед Україною, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету України, інших загиблих відзначили орденом “За мужність” І ступеня., Володимира ВакуленкаВолодимир Вакуленко — український дитячий письменник. Жив на Ізюмщині, яку російська армія окупувала у березні 2022 року.Під час окупації Володимир Вакуленко вів щоденник, який сховав перед викраденням окупантами. У Літмузеї планують розшифровувати рукопис.Доля письменника після викрадення російськими військовими була невідомою до кінця листопада. 28 листопада журналісти редакції розслідувань Суспільного отримали фотодокази й результати ДНК-експертизи, які свідчать, що Володимира Вакуленка вбили під час окупації.Російські окупанти розстріляли письменника з пістолета Макарова, слідчі вилучили з тіла загиблого дві кулі, повідомили у поліції., Степана Чубенка16-річний краматорець Степан Чубенко був учасником мітінгів за "Єдину Україну" у Краматорську. Під час окупації міста допомагав українським військовим. Влітку 2014 року Степана затримали терористи так званої "ДНР" у Донецьку за жовто-блакитну стрічку та шарф футбольного клубу "Карпати". Після катувань та тортур бойовики з формування "Керч" наприкінці липня стратили підлітка., Олександра ПтиціОлександр Птиця - Заслужений лікар України, багаторічний керівник Краматорського онкологічного диспансеру., — йдеться у розпорядження, яке 19 квітня 2023 року підписав начальник Краматорської МВА Олександр Гончаренко.

У розпорядженні йдеться, що вулиця Партизанська стала вулицею Олексія Ситенка й також вулиця Осипенка була перейменована у вулицю Партизанську.

У Краматорську перейменували парк та понад 300 вулиць. Список

За даними МВА, громадське обговорення проводилось у період з 14 грудня 2022 року до 14 лютого 2023 року. Узагальнені пропозиції, що надійшли під час громадського обговорення з розгляду питання перейменування вулиць та провулків на території Краматорської МТГ були внесені на розгляд комісії.

Що відомо щодо перейменувань та декомунізації у Краматорську

30 грудня 2022 року у Краматорську демонтували пам'ятник російському поету Олександру Пушкіну.

У лютому 2016 року парк імені Леніна перейменували в Сад Бернацького й 72 вулиці перейменували, зокрема, з'явились вулиці Героїв Украини, Василия Стуса, Героїв Небесної Сотні, Конституції Украини.

17 квітня 2015 року у Краматорску на центральній площі у першу річницю проукраїнського мітингу за Єдину Україну, знесли пам’ятник Леніну. Згодом площу перейменували у площу Миру.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок