У 25 громадах Донеччини можна оформити спадщину на землю чи продати свою ділянку: як це зробити

У 25 громадах Донеччини можна оформити спадщину на землю чи продати свою ділянку: як це зробити

У 25 громадах Донеччини можна оформити спадщину на землю чи продати свою ділянку: як це зробити
. Фото ілюстративне. Джерело: pixabay.com

У громадах Покровського, Краматорського, Бахмутського та Волноваського районів Донецької області почав працювати Державний земельний кадастр: жителі можуть оформити спадщину на землю чи продати свою ділянку, повідомила під час брифінгу начальниця управління земельних відносин, водних ресурсів, економіки та інвестицій Донецької ОВА Олена Рибакова.

Електронний кадастр працює для територій, які Міністерство з питань реінтеграції віднесло до категорії "можливі бойові дії. За даними на 27 січня, до нього входять 25 громад.

"Тепер, якщо у когось є потреба в оформленні спадщини або якихось інших цивільно-правових угодах, то зараз земельний кадастр працює для 25 громад Донецької області", — повідомила Олена Рибакова. Також вона додала, що жителі цих громад можуть продавати свої земельні паї.

Наразі працюють вісім кадастрових реєстраторів.

"Вся документація, яка розробляється для реєстрації земельних ділянок, для поділу ділянок у разі розподілу спадщини, реєструється екстериторіальноЦей принцип роботи державних установ, які надають послуги, ввели після повномасштабного вторгнення: він дозволяє звертатись до будь-якого відділення чи філії - незалежно від місця реєстрації чи проживання або подали в електроному вигляді.. Землевласник сканує, закидує через електронний кабінет — і вона попадає до будь-якого реєстратора на території України. Протягом певного терміну отримуєш результат цієї послуги — витяг з державного кадастру", — розповіла Олена Олександрівна.

Вона зазначила, що ті громади та ЦНАПи, які мали доступ до кадастру, можуть відновити доступ, подавши документи до Державного земельного кадастру України.

Рибакова нагадала, що нині в України призупинена приватизація і заборонена безоплатна передача ділянок, які є державною власністю.

"Усі види безоплатної приватизації призупинені. Єдине [виключення] — під наявним 1 будинком, на який у вас є право власності, ви можете приватизувати земельну ділянку", — розповіла вона.

Крім того, є ще одне обмеження, зауважила Олена Рибакова: в більшості громад утворені військові адміністрації, які мають обмежені повноваження при розглядях земельних питань. Наприклад, не можуть передавати землю в оренду на строк більш як один рік.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок