"Стріляють і вранці, і вдень, і ввечері. Коротке затишшя — і знову починають", — так відповідає на питання — чи часто обстрілюють Часів Яр місцевий мешканець Роман Бортко. Він лишається у місті, бо працює комунальником. Часів Яр — це 15 кілометрів від Бахмута, Донецька область, найгарячіші бої. Російська армія зруйнувала тут десятки житлових будинків, музичну школу, дитсадок, центр надання адмінпослуг. Як живе місто — репортаж Суспільного Донбас.
"Залишки "граду", який прийшовся по старому селищу, було більше десятка прильотів. Один із них ви зараз бачите. Поруч з опорною школою, яку тільки відремонтували", — показує наслідки обстрілів російською армією Часів Яру начальник військової адміністрації Сергій Чаус.
Він описує часовоярівський пейзаж: вирви від снарядів, зруйнований дитячий майданчик, будинки без вікон та дверей.
А ще: двоповерхова будівля дитячого садку зруйнована вщент.
"В даний садок — два прильоти, один артилерійський, один — ракета. Чому і навіщо? Я думаю, не може пояснити жодна людина. Але садочка фактично немає", — каже Сергій Чаус.
Обстріляли й житловий квартал у мікрорайоні Східний.
"У жилий мікрорайон Східний був прильот ракети в нічний час. Чому? Навіть пояснити ніхто не може. Тому що тут немає ні військових, немає ніяких військових об'єктів —житлова забудова", — говорить керівник військової адміністрації.
Людям роздають матеріали, щоб вони могли закрити вибиті обстрілами вікна.
Лілія Кравченко працює продавчинею у місцевому магазині. Каже, планує переїхати з околиці міста до центральної частини.
"Приліт був і там, де храм. Було три аптеки — жодна не працює. Зпагалом три магазини точно закрили. І ми: кілька днів поторгуємо і все", — каже продавчиня Лілія.
Пенсіонерка Анна Яловатова щодня виходить на вулицю, чекає, що за нею приїдуть рідні.
"Оце жду, щоб мене сестра забрала до себе. Сама осталася. Нікому ти не потрібен. Я й не виходжу, ото вигляну, чи не їдуть по мене. Так переживаю, хоч би вона мене забрала", — бідкається Анна.
У підвалі багатоповерхівки нині живе декілька сімей, серед яких двоє дітей. Тут люди облаштували спальні місця, встановили буржуйку та обігрівач.
"Постійні обстріли, регулярно: і вранці, і вдень, і ввечері. Кілька годин затишшя і знову починають", — говорить місцевий мешканець Роман Бортко.
Роман каже, не виїздить із міста, бо працює на комунальному підприємстві, дружина керує ОСББ.
"Тяжко. Дітям хочеться надвір побігати, погуляти. Їм важко в такому віці пояснити, що небезпечно, бо будь-якої миті може прилетіти. Є такі "віконця" рано-вранці: прокидаємося, стоїмо пів години, хвилин 40 з дитиною, щоб хоча б подихали свіжим повітрям", — говорить чоловік.
Працює у Часовому Ярі пункт незламності, де люди можуть зарядити гаджети, зігрітися та випити гарячого чаю. Тут встановили дві буржуйки, столи, бочки з водою.
Часів Яр розташований за 15 кілометрів від Бахмута. До повномасштабного вторгнення тут проживали 14 тисяч жителів. Нині залишилось близько п’яти тисяч людей.
Читайте також
Двоє загиблих, щонайменше п'ятеро поранених: армія РФ обстріляла Часів Яр
Армія РФ по Донеччині била з "Градів", "Смерчів", авіації та артилерії
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram