"Велика для всіх утрата" — спогади родичів і друзів про загиблого в авіакатастрофі військового Миколу Анацького

"Велика для всіх утрата" — спогади родичів і друзів про загиблого в авіакатастрофі військового Миколу Анацького

"Велика для всіх утрата" — спогади родичів і друзів про загиблого в авіакатастрофі військового Миколу Анацького
. Родичі та друзі загиблих в авіакатастрофі у Броварах: Фото: Ліля Гончарук / Суспільне

У Києві прощаються з загиблими в авіакатастрофі керівниками і працівниками МВС. Похоронна колона вирушила до Українського дому, де відбудеться церемонія прощання. В Українському домі зібралися родичі і друзі жертв авіакатастрофи в Броварах.

"Втрата для нас усіх велика", — розповів Суспільному присутній на похороні Роман Шитий, побратим Миколи Анацького. Військовий і фотограф Микола Анацький — один із загиблих у гелікоптері, що розбився у Броварах. У міністерстві він обіймав посаду провідного інспектора Департаменту комунікації МВС. Саме Микола зробив фотографії звільнених із полону бійців "Азову", яких доправили в Анкару. А до роботи в МВС він служив у батальйоні "Донбас", потім перевівся до лав батальйону ім. Кульчицького.

Микола Анацький
Фото: Руслан Стефанчук/Facebook

Як розповів Роман Шитий з Анацьким познайомились у 2015 році у батальйоні "Донбас", потоваришували і стали найкращими друзями. Роман також похрестив доньку Анацького.

"Коля був гарною людиною, світлою," — ділиться спогадами друг. За його словами, Микола Анацький був "справжнім козаком", відважним патріотом. Після окупації Донбасу у 2014 році казав, що треба боротися, бо відходити немає куди. Анацький родом із Донецької області.

Микола Анацький
Загиблий Микола Анацький, Фото: МВС України

Роман Іванюк, колега Миколи Анацького, розповів Суспільному, що Микола захопився фотографуванням ще під час служби у батальйоні "Донбас", який брав участь у бойових діях на Донеччині. Він пройшов через багато "гарячих" точок, багато запеклих боїв: Дебальцеве, Широкине і останнім часом уже під Києвом. Камеру носив разом із кулеметом. Пізніше став фотографом для Нацгвардії. "У нього завжди круті фотки були...100%, якщо це працює Коля, то це буде якийсь топ", — розповів Роман Іванюк.

"У чому різниця звичайного фотографа і Колі? Коля там, де небезпека, і для нього це було нічого нового. Людина, яка пережила і 2014-й рік і початок 22-го. Він міг знімати те, що не могли знімати інші, бути там, де не могли бути інші, і робити те, що не могли робити інші," — так охарактеризував роботу Анацького колега.

Інший побратим Анацького, Олександр Хомасурідзе, згадує, що Миколі дуже подобалось фотографувати. Вони теж здружились під час служби у батальйоні "Донбас" і всі останні роки підтримували стосунки. За словами товариша, ще на війні Анацький створював якісь композиції, викладав світлини в інтернеті. На думку Олександра, кожна фотографія друга була по-своєму унікальною, бо він мав власне бачення подій. Пізніше захоплення переросло у професію.

"Коля був мужнім бійцем і багато в чому був для інших прикладом. Він завжди був дисциплінований, веселий, підбадьорював усіх", — розповів Суспільному Хомасурідзе.

Також, за спогадами друга, Микола по життю був патріотом, захищав і свою домівку, і домівку інших. Як під Бахмутом, так і під Києвом, де він останнім часом проживав. Позивний у нього був — "Майстер", бо він ще до війни 2014 року був майстром меблевого цеху на Донеччині.

Друзі до останнього вірили, що Миколі, можливо, вдалося вижити в тій авіакатастрофі. "Усвідомлення наразі досі немає, що його не стало", — зізнається побратим. Останні слова у переписці з другом, за кілька днів до фатальної події у Броварах, були: "Перемога буде за нами".

Миколі було 34 роки. У нього лишилась дружина Вікторія та дочка Марічка, яка народилась у березні минулого року.

Що відомо про падіння гелікоптера у Броварах 18 січня

У Броварах Київської області впав гелікоптер, унаслідок катастрофи загинуло керівництво МВС — міністр Денис Монастирський, державний секретар міністерства Юрій Лубкович та перший заступник міністра Євгеній Єнін. За останніми даними загинули 14 людей, з них одна дитина. Отримали поранення 25, з них — 11 дітей. Кабмін створив робочу групу для розслідування авіакатастрофи.

В СБУ повідомили, що розглядають кілька версій трагедії, серед яких: порушення правил польоту; технічна несправність гелікоптера; умисні дії щодо знищення транспортного засобу

Речник Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат повідомив, що, аби встановити причини падіння гелікоптера у Броварах 18 січня знадобиться чимало часу. Спеціально створена робоча група визначить усі фактори, які могли спричинити авіакатастрофу.

Читайте також

Нова допомога за підсумками "Рамштайн", Київ виключили з переліку міст, де можливі бойові дії. 332 день війни. Онлайн

На початок