"Грядуть морози, а вони на абсолютному нулі". Волонтери допомагають бійцям Луганської тероборони

"Грядуть морози, а вони на абсолютному нулі". Волонтери допомагають бійцям Луганської тероборони

"Грядуть морози, а вони на абсолютному нулі". Волонтери допомагають бійцям Луганської тероборони
. Український військовий. Фото: Facebook / Генштаб ЗСУ

Волонтери Луганщини ініціювали збір на хімічні обігрівачі для захисників ЗСУ на передову. Чого ще потребують військові на першій лінії оборони Суспільному розповіла організаторка акції "Зігрій долоні ЗСУ" луганчанка Ольга Жидкова.

Луганська 111-та окрема бригада територіальної оборони спільно з іншими підрозділами ЗСУ боронять Луганщину на "нулі", каже Ольга. Головна проблема там взимку — це неможливість зігрітися.

"Вони, що називається на "абсолютному нулі", де багаття не розпалиш під носом у ворога. І вже були випадки переохолодження. А зима тільки почалася і справжні морози ще попереду", — пояснила Ольга Жидкова.

Волонтери Луганщини ініціювали збір коштів на хімічні обігрівачі. Частину вже закупили.

"Ми збираємо кошти на перевірені на нулі хімічні грілки Haago Hand Warmers. Хлопці зазвичай кладуть їх у кишені або рукавиці, так є можливість зігріти руки. А також вони ховають ці пакети під устілки. Тепло підіймається вгору, і ця грілка тримає його до десяти годин. Це те, про що мені розповідають самі військові", — розказала волонтерка.

Крім грілок, є потреба у теплому одязі, термобілизні та окопних свічках, зазначає Ольга:

"Обіцяють морози до -20. Тому у нас є постійна потреба в консервованих банках. Найкраще підходять з-під кормів для тварин. Як працюють окопні свічки: військові їх підпалюють, над ними роблять купол з плащів і так гріються".

Луганські волонтери для своєї ТрО, що на "нулі", збирають гроші на хімічні грілки
Обереги для воїнів у вигляді ангелят робили переселенці з Луганщини. Фото: Ольга Житкова/Facebook

Цими днями українські захисники зі 111-ї бригади Луганської ТрО отримають також різдвяні обереги у вигляді янголів. Їх власноруч розмальовували родини переселенців з Луганщини.

Що відомо про ситуацію на окупованиій Луганщині

  • На Луганщині окупанти заблокували село Половинкине та проводять там "фільтраційні заходи". Вони вже примусово вивезли до Луганська 30 місцевих жителів
  • У первомайській школі на Луганщині окупанти розгорнули шпиталь та лікують близько 100 поранених російських військовослужбовців.
  • Лікарня у тимчасово окупованому Біловодську у Старобільському районі, за даними Генштабу ЗСУ, переповнена пораненими окупантами.
  • Російські окупанти продовжують використовувати цивільні заклади охорони здоров’я на тимчасово окупованій території для лікування поранених російських військовослужбовців та найманців приватних військових компаній, а з Донецька до Маріуполя окупанти вивозять медичне обладнання та фахівців.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок