У Дніпрі благодійники збирають гроші на генератор для шелтера, де живуть переселенці зі сходу

У Дніпрі благодійники збирають гроші на генератор для шелтера, де живуть переселенці зі сходу

У Дніпрі благодійники збирають гроші на генератор для шелтера, де живуть переселенці зі сходу
. Фото: Суспільне Донбас

Понад двадцять переселенців з Донеччини, Луганщини та інших регіонів живуть у Дніпрі у шелтері, який обігрівається котлом. Коли виключають електрику, житло не опалюється. Тож вирішили зібрати гроші на генератор — потрібно 90 тисяч гривень.

У шелтері знайшли прихисток переселенці з регіонів, які щоденно атакує російська армія. Волонтери допомагають їм відновити документи, надають одяг та продукти.

Оксана наприкінці травня виїхала з Маріуполя. В Дніпро приїхала в червні без речей та документів — все згоріло. Квартира та будинок зруйновані, мати померла під час активних бойових дій, поховати її так і не вдалось.

"В мене такий сервіз був красивий, в салатницю зібрали мені кістки матері. Їх винесли, до старшого понесли, поклали в чорний пакет, написали прізвище й ім`я і сказали, потім прийдеш на ДНК. Пізніше і донька запит робила, коли мене вже сюди привезли. Так і не знаю, мабуть же, десь поховали, у спільній могилі", — розповідає Оксана.

Жінка жила неподалік Азовсталі. Каже: обстріли не вщухали, щодня працювала російська авіація.

"Почалося жахливе. На вишках, на дев'ятому поверсі снайпери були. І тут сусідка з вулиці Кірова каже: "Оксана, біжимо до мене" — в неї підвал. Три дні в цьому маленькому підвалі були, зовсім не вилазили, тому що бомбили вдень і вночі", — згадує Оксана.

У Дніпрі благодійники збирають гроші на генератор для шелтера
Фото: Суспільне Донбас

У шелтері переселенка живе сьомий місяць, нещодавно поновила документи, оформила виплати. Далі планує поїхати до США.

"Я хочу повернутися додому, просто повертатися нікуди. Як би не було добре — вдома все одно краще. І море, я так люблю море", — пояснює Оксана.

Чотири місяці у шелтері живе Ігор з Костянтинівки. Він приїхав в Дніпро робити документи, та на вокзалі його пограбували.

"Групу (інвалідності - ред.) хотів собі оформити — в мене черепно-мозкова травма. У нас в місті все закрилося, приїхав в Дніпро. Порадили, що тут можна оформити. Приїхав сюди для медичного огляду. І так вийшло, що ввечері знімав гроші на банкоматі, йшов до "АТБ", вдарили по голові й забрали сумку", — розказує Ігор.

Поки чоловік відновлює документи, повертатися не планує, бо місто періодично обстрілюють російські військові.

Засновник шелтеру Олександр теж з Костянтинівки, в Дніпрі живе п'ять років. Спочатку, каже чоловік, його благодійний фонд допомагав людям з нарко- та алкозалежністю, з березня надають прихисток й переселенцям.

У Дніпрі благодійники збирають гроші на генератор для шелтера
Фото: Суспільне Донбас

"Почали приїжджати багато переселенців. І ми почали надавати їм допомогу: відновлювати документи, надавати притулок, годувати", — говорить керівник благодійної організації "Нове майбутнє" Олександр Нікіфоров.

Роблять це за благодійні внески — пожертви людей, яким колись допомагали, каже Олександр. Зараз збирають гроші на генератор, щоб опалювати шелтер під час відключення електроенергії.

"Дітям потрібні веселі спогади". Актори з Лисичанська у Дніпрі влаштували свято для дітей-переселенців

У Дніпрі згорів шелтер для переселенців з Донеччини та Луганщини: як відновлюють прихисток

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок